אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

"מי שנולד היום למשפחה ממעמד הביניים, יהיה עני"

121 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

121.
כשנפסיק להיות מפונקים
לא נהיה עניים. כשאנשים יוצאים פעמיים בשבוע כי הם 'חייבים' ולא מוכנים לוותר על תל אביב (כמוני ממש), הם לא יכולים לבכות על זה שקשה. אתם שוכרים דירה ביותר מ-3000 ש"ח לחודש, כשאחד מכם בכלל לא עובד ומצפים ככה לקנות דירה? אולי שלפיד או ביבי ישלמו עליה, מה דעתכם?
איילה ברוך | 13.03.14
119.
הניתוח השטחי של ה ״ מפונקים ״ תלכו ו..
תעבדו,תגורו בשיכון רכבת בשדרות, או ״ כשאני הייתי בגילך ..״ די מיתמם .. כשאת גרת בשיכון ונסעת שעה וחצי , כשאתה עבדת בשתי עבודות , ועוד מיני סיפורי גיבורים שראיתי פה היתה במדינה שכבה קטנה של עשירים ושכבה אדירה של מעמד ביניים עם הבדל צורת חיים קטן. ראש הממשלה גר בדירה צנועה, המנהל הציבורי היה רזה , והחיים היו אחרים. אותו זוג צעיר מייצג דור שלם. ואנחנו על כוכב אחר. הם רואים שכבה ענקית של שמנת. שנוצרה ממערכות ציבוריות שהשחיתו את העם, יצרו חלק מוגבה שמקבל משכורות שאינן קשורות לשעות העבודה שלהם, מנופחות מדי שנה , פנסיות חסרות פרופורציה וחוסר יעילות אדיר. עובדי עיריות וותיקים,חברות ממשלתיות ,מקורות,נמלים , חשמל, צבא קבע,,רכבות,,ועוד,,ועוד,,זה פשוט מדהים הכמות. אותן זוג צעיר רואה שיכבה שמנמנה שקונה דירות בהינף יד, ועוד בהנחה !! על חשבונם מאכיל , משקה ומשלם לילדים עבור דירות ועוקף את יתר העם בהליכה. המגיבים החצופים האלה עובדים אולי ברשות השידור? מחתימים כרטיס והולכים ..או שהם חברים של צרפתי מחברת חשמל? קל נכון? דבש? לשבת בבית ולקרוא להם מפונקים? תתביישו.. תתחילו לדאוג לדור הזה שאין לו , ולא התמזל מזלו להנות ממנעמי הציבור, כי הוא יילך וכל מה שישאר פה זה שכבת פרזיטים .
שלומציון | 06.03.14
118.
מגורים בתל אביב
יש לכם פוטנציאל תעסוקתי טוב בהיותכם צעירים.ולכן תשארו בתל אביב עד לסיום התואר ואחכ תחפשו לגור במקום זול ליד רכבת.לא להבהל ממרחק י נסיעה. כולנו נסענו לעבודה ממרחקים והתרגלנו לפקקים.אמסטרדם היא פתרון זמני אבל לא מפתה במיוחד לישראלים אין כמו בארץ.
ליאתי | 06.03.14
117.
נמאס!
נמאס מכל האנשים שאומרים לאחרים לא לגור בתל אביב! אני גרתי עשרות שנים בפריפריה וזה היה סיוט למצוא עבודה כי המעסיקים לא רוצים לשלם הרבה כסף על נסיעות ומעדיפים להעסיק אנשים מאזור מרכז! היום אני עובדת בכוח אדם ומעסיקים במפורש אומרים לי לחפש אנשים שגרים באזור מקום העבודה. ואני כבר לא מדברת על איכות החינוך בבתי ספר בפריפריה בהשוואה לבתי ספר ברמת גן/גבעתיים/תל אביב. הדור הצעיר לא אשם בזה שהוא מפונק - אני ובעלי היינו בחו"ל פעמיים בעשור האחרון, לחמישה ימים כל פעם, לא קונים קפה בחוץ ולא יושבים בבית קפה, שנינו עובדים קשה וקראנו לעצמנו את הצורה גם כשהיינו סטודנטים, בלי מסיבות והנאות. ועדיין לא הצלחנו לחסוך לדירה. וכן, אנחנו רוצים לקנות דירה לא כדי לנקר עיניים לחברים, אלא כדי להשאיר משהו לילדים שלנו, שלפחות להם יהיה עתיד בטוח יותר. חברים שלנו, שחיים באירופה, לא שירתו בצבא למען המדינה שלהם, לא חייו בצל הפיגועים ולא מרגישים רע על זה שהם יוצאים פעם ב... למסעדה. הם חיים הרבה יותר טוב, נשאר להם כסף לבילויים, והם לא צריכים לדאוג לעתיד שלהם ושל ילדיהם כמונו. ואף אחד לא זורק להם בזלזול שהם מפונקים.
הילה | 05.03.14
116.
מי שנולד מעמד ביניים ולא מרוויח - יהפוך לעני גם בלוכסמבורג!!!
אכן גילוי מרעיש... בשום מקום מתורבת לא מתקדמים בחיים מ-2,500 דולר הכנסה למשפחה. אז לומדים מה שאוהבים וקל ללמוד...ואחרי זה מתבכיינים ומקשקשים על מעבר לאירופה! באירופה ממש חסרים היסטוריונים וארט-חרטא-ברטאים...היום אפילו פועלי כפיים לא חסר, חצי אפריקה כבר שם-)))
מוטי מנתניה | 05.03.14
109.
גם לפני 30 שנה מעטים יכלו לקנות דירה במזומן . ולא בכו... גם לא קנו דירה בתל אביב
אני בן שישים. לפני 38 שנה , כשמחירי הדירות בירושלים (אני ירושלמי) היו כפולים ממחירי הדירות בדרום, לא חשבתי פעמיים וקניתי דירה בבאר-שבע , עם משכנתא שאותה החזרתי במשך 20 השנים הבאות (כולל שידרוג של הדירה במהלך השנים). ואני כותב את הנ"ל כדי להגיד מספר דברים: 1. יש חיים מחוץ לתל-אביב (או למרכז בכלל), ואפילו חיים טובים . העובדה היא שנשארתי בדרום עד היום, ואני מרוצה מהבחירה הזו. 2. זה לא נכון שלפני 25 שנים כולם יכלו לקנות דירה במזומן ממשכורת של מפרנס אחד. רוב הזוגות הצעירים לקחו משכנתאות לתקופות ארוכות , גם לטובת רכישת דירה מחוץ למרכז, והיה צורך ששני בני הזוג יעבדו להחזר המשכנתא (הריבית בחלק מהשנים האלה היתה מטורפת 10%-11% וגם צמודה . 3. לא "בנינו" על ההורים שיחזירו במקומנו את המשכנתא, וגם לא קיבלנו מהם סכומים שמכסים חלק משמעותי מערך הדירה. לקחנו את המחוייבות על עצמנו , לקחנו את האחריות עלינו. 4. די לבכי . המחירים של הדירות בתל אביב וסביבתה עולים ועולים כי יש מי שמוכן לשלם את המחירים האלה. אז במקום לבכות ולקנות במחירים מופקעים דירה בתל-אביב, אפשר להגיד "עד כאן!" ולקנות (אם בכלל) דירה במקומות שבהם המחירים נמוכים בעשרות אחוזים ממחירי המרכז. אם ייפסק הביקוש המטורף לדירות בתל-אביב המחירים יתחילו לרדת .
יעקב | 05.03.14
108.
תמיד מאשימים את החלש
1. אל תתפנקו (אצלנו הדור הישן לא היה בכלל קפה, סרט או בילוי שעולה כסף) 2. תעבדו יותר קשה (למה את לומדת? למה את עובדת בעבודה אחת?) 3. תגורו במקום אחר (חור בלי תרבות, בלי חנויות לבזבז בהן יא מפונקים ושאין בו מה לעשות) 4. הוריכם עבדו יותר קשה (לנו הזקנים היו אידאלים!) 5. אם כל התשובות למעלה לא נראות לכם - יש מדינות שבהן אפשר גם לחיות וגם לקנות בית. אגב, אני בעצמי מסודר - בזכות ההורים שהצליח להם כלכלית. ותמיד יהיה אפשר להאשים את העניים בעוניים. שיטה אמריקנית בדיונים (ובכל סימטה בניו יורק יש שלושה הומלסים שבטח גם ימותו ברחוב)
פרי | 05.03.14
107.
ב-250,000 אפשר לשכור דירה ל-80 שנה
תוכלו אפילו לשים את הכסף בתוכנית חיסכון שתאפשר להוציא כל חודש 3,150 ש"ח ואתם מסודרים לכ-80 שנה. נניח שתעברו לדירה יותר גדולה, אז זה יספיק רק לעוד 60 שנה. ובכל הזמן הזה אתם לא צריכים לשלם על תיקונים, החלפת מזגן, נזילות וכדומה. ויש לכם גמישות מלאה במעבר דירה אם בא לכם. זה הרבה יותר טוב מלקנות דירה. אלא אם בא לכם לשתול עצים בגינה ואז מעבר דירה יכול להיות בעייתי, אם תרצו להנות מהפירות... אבל יש פתרונות.
שמוליק | 05.03.14
106.
אל תקנו דירה
יש לכם חסכון של רבע מיליון שקל וזה יפה מאוד. אפשר להשקיע את הכסף הזה, אפשר גםלקנות בעזרתו דירה צנועה בפריפריה, לקחת משכנתא בתנאים נוחים, להשכיר את הנכס ובעזרת השכירות לשלם את המשכנתא ובהמשך את דמי השכירות בדירה שאתם שוכרים. בהרבה מקומות בעולם לא נהוג להחזיק דירה ואנשים שוכרים בתים לתקופות ממושכות. תמשיכו לגור בתל אביב בשכירות, תעבדו במקצועות שאתם אוהבים ותקנו דירה כנכס להשקעה שאתם יכולים להרשות לעצמכם. איכות חיים לא נמדדת רק בשאלה האם אני יכול לרכוש את נכס הנדלן שהייתי רוצה.
דור | 05.03.14
102.
לזוג הצעיר אני מציעה לכם את ההצעה בתגובה 67 .
לדעתי היא עונה על הצרכים שלכם וגם של ההורים שלכם שישמחו שתשארו בארץ. במידה והמשפחה תגדל והנכדים יהיו קרובים לסבא סבתא, תוכלו להעזר בהורים שלכם . שזה חיסכון עצום. לא רק חיסכון עצום זה שמחה ואושר גדול לסבא וסבתא. לכול דבר יש מחיר . בת ים זה מרכז אז לא תהיה לכם דירת חלומות שרואים בפרסומות אבל איכות חיים תהיה לכם.בהצלחה!
סבתא אחת | 05.03.14
100.
דוגמא לעסקה שאתם יכולים לעשות
זוג יקר, למי שיש 250,000 ש"ח יכול לקנות דירה עד 625,000 ש"ח (עם משכנתא) זאת כמובן רק דוגמא: עשיתי חיפוש ביד2 למשל באזור פרדס-חנה מה אפשר להשיג במחיר הזה ומצאתי: דירה משופצת לחלוטין, 3.5 חדרים קומה 2 ללא מעלית, ב-520,000 ש"ח, שכתוב שניתנת להשכרה ב-2700 ש"ח יכולים לקנות להשקעה ולהשכיר (חבל באמת לעזוב בעל דירה טוב כמו שלכם, שעוד משלם לכם את ועד הבית) ודרך אגב כתוב שהדירה קרובה לרכבת, אולי אתם יכולים לגור בה ולעבוד באזור המרכז. ויש עוד דברים באזור הזה (כמובן שכדאי לבדוק בכלל מה המחירים שם, בצורה יותר רצינית): תצטרכו לקחת כ-270,000 ש"ח משכנתא לדירה כזאת, ולשלמה מהשכירות שתקבלו כעבור כמה שנים כשהכנסתכם תגדל, תוכלו לשדרג אתם זוג מאוד צעיר וכל החיים לפניכם. יש לכם אפשרויות רבות, ובאמת שלא קל כאן אבל אתם יחסית במצב לא רע
שרון | 05.03.14
99.
למה כולם רוצים לקנות דירה?
קודם כל חבל שמודדים הצלחה בחיים לפי בעלות או אי בעלות על דירה. דבר שני במצב הבועה היום אסור לקנות דירות. תחכו קצת המחירים ירדו, עוד שנה שנתיים ... זה לא יימשך כך לנצח. יש משהו מאוד משחרר בלהיות חופשיים מנכסים. כל בעיה בדירה מרימים טלפון לבעל הדירה והופ הבעיה הופכת להיות שלו. בכסף שרציתם לקנות דירה תצברו חוויות לחיים ....
אני | 05.03.14
98.
שכר ממוצע במשק ב-1989
השכר הממוצע במשק ב-1989 היה בסביבות 2,000 ש"ח. בחישוב גס נקבל כי להורים נדרשו 125 משכורות על מנת לרכוש את הדירה. חישוב פשוט: 250,000/2,000 = 125 מאיפה בא הנתון 57 משכורות? לפי החישוב של המערכת אבא של עדי השתכר בשכר של 4,200 ש"ח לחודש, כאשר הוא עובד בנחות של כלי כתיבה. שכר גבוה פי שניים מהממוצע. מה שבטוח, אם ההורים שלה קנו דירה במזומן, מדובר בכסף שחור.
 | 05.03.14
95.
נו באמת,אני בגיל של ההורים שלהם
ולא קניתי דירה במזומן אלה לקחתי משכנתא ל 25 שנה שעוד לא גמרתי לשלם. לא היה לנו חינוך בחינם מגיל 3 וכל השכר שלי הלך למעונות וצהרונים. נסענו עם גרוטאה ללא מזגן,מסעדות וצימרים היו מחוץ לתחום,גרנו אצל ההורים 5 שנים בשביל לחסוך למקדמה,כשנכנסנו לבית ריהטנו בספות ישנות שנזרקו. לאט לאט התקדמנו ככל שהילדים גדלו ונחסכו המעונות והצהרונים. הילדים שלי מעט צעירים יותר ונכון שגם אני מודאגת ממצבם אבל בשום פנים ואופן לא אסכים שיגורו באירופה וחלילה וחס שיגדלו שם ילדים. יש כאן אנשים תמימים שלא יודעים איך זה להיות יהודי באירופה,(אני הייתי) ממש לא מומלץ ,עדיף לחיות מלחם יבש ולחטט באשפה ולא לחיות באירופה כיהודי ולא הגזמתי. לילדים שלי אני ממליצה לקנות דירה באריאל או בקדומים יש שם דירות זולות יד שניה וזו נקודת התחלה טובה,משם הם יתקדמו.
 | 05.03.14
93.
לקרוא פשוט לא להאמין
אתחיל בכך שעם המצב של היום אפשר לעשות 2 דברים: 1. לבכות על המצב ויוקר הנדל"ן 2. לעשות משהו בנוגע לזה (ולא להמתין למדינה שתתחיל להוריד או לסבסד מחירים). קודם כל גברת מפונקת - צאי לעבוד ותלמדי במקביל - זהו טרנד שכבר קיים שנים וכולם עושים את זה. אני לא מכיר אנשים שלומדים ולא עובדים (אלא אם את סטודנטית בת 22 שגרה עדיין אצל ההורים. ואם הלימודים שלך בבוקר - אז תעבדי במשמרות בשעות אחר הצהריים. אין מה לעשות צריך להתפרנס והיום ממשכורת אחת אי אפשר לחיות. בנוגע לדירה - יש לכם הון עצמי של 250 אלף שח (סכום זה הוא חלום רטוב של כל זוג צעיר). אפשר לקנות דירה 3 חדרים בערים כמו בקעת אונו, אזור, ראשון מזרח וכדומה, בעלות סבירה ומשכנתא סבירה של 600000 שח. נכון, אף אחד מאיתנו לא רוצה להתחייב למשכנתא של 25 שנה, אבל זוהי המציאות ועם זה צריך להתמודד כרגע. אם את תמשיכי לחכות למדינה שתוזיל מחירים את תמצאי את עצמך ממשיכה לשלם שכירות כל החיים. אין שום בושה או בעיה לגור בבנין ישן ללא מעלית, אבל בדירה שהיא שלך ובמקום לשלם שכירות את משלמת את המשכנתא שלך. אין גם שום בעיה לגדל 2 ילדים עד גיל מסויים באותו חדר. בסופו של דבר צריך להתחיל עם זה, ומתישהו להשתדרג לדירת 4 חדרים בעתיד עם גרירת משכנתא. מחירי הדירות החדשות אכן נעות בסכומים מטורפים של 1.4-1.7 מליון אבל כמו שלא כל אחד יכול לקנות פרארי - לא כל אחד יכול גם לקנות דירה חדשה כל אחד צריך להתנהל לפי היכולת הכלכלית שלו. לא מובן למה צריך לגור בתל אביב? למה לשלם 3000 על דירת 2 חדרים בגודל 45 מטר רבוע? למה? למה לא לגור בדירת 3 חדרים במחיר כזה באזור הפריפריה (ויש מספיק דירות כאלה). תל אביב יקרה ונועדה רק למי שיכול לממן שכירות. הכתבה טיפה מטעה גם באלמנטים שלה. ההורים שלי רכשו דירה חדשה לפני 35 שנה, הם לקחו משכנתא, וסבא וסבתא שלי סייעו להם ולקחו הלוואה משל עצמם כדי לסייע בהחזר החודשי. גם פעם לקחו משכנתא של 20 שנה - אין הרבה מה לעשות.
איציק | 05.03.14
91.
למה הם מתעקשים להחשאר בתל אביב?
הרי הכל עניין של הצע וביקוש, מחירים לא עולים אם אין מי שישלם אותם, בתל אביב נגמר המלאי והדירות יקרות. פעם לא היה לכל אחד רכב ואנשים היו צריכים לגור קרוב למקום העבודה, היום התחבורה יותר מפותחת, מהירות הנסיעה גבוהה יותר ואפשר לגור רחוק יותר ממקום העבודה. אז אולי הזוג לא מפונק בדברים מסויימים אבל הוא כן מפונק ברצון לגור במרכז (כן, זה גם פינוק)
חנה בננה | 05.03.14
89.
רוצים לעשות שינוי, וכבר אורזים מזוודות לאירופה...
עם כל הסימפטיה, מה זה הדבר הזה שהם מדברים על לשנות ולהפגין וכבר אורזים מזוודות לאירופה? אין שום מצב בעולם שתזיזו פה אטום אחד עם הגיזה התבוסתנית הזו. אני מדבר בתור בחור בין 30 שגר בדירת חדר עם שותפים ולא מגרד את השליש של משכורת העתק של הבחור הזה עם ה-8600. אך במקביל לא מתבכיין, ומשתדל לשנות את המצב קצת ליותר מרווח בגלל הילידם שיהיו בע"ה בעתיד. החלוצים באו לפה לבנות עם כלום. ביצות ומלריה. איפה הם ואיפה הצעירים של היום? אחרי שהחלוצים עבדו כנ"ל קשה בשבילנו, אנחנו, שחיים הרבה יותר טוב מהם, פשוט אורזים לחו"ל בגלל קצת לחץ. ככה לא משנים כלום. ככה פשוט נעלמים בחשכת הגלות באירופה האנטישמית מתוך החלום הורוד למימוש עצמי.
אבירם | 05.03.14
81.
תחפשו עבודה ברשות הנמלים/ חברת החשמל/ בנק ישראל
או כל חברה ממשלתית אחרת לא צריך תואר, לא צריך כישורים מיוחדים רק קשרים ואתם מסודרים לכל החיים 30,000 ש"ח משכורות לעובד מדינה כולל פנסיה מסודרת וקביעות לכל החיים בלי דאגות, בלי חשש לפיטורין, משכורת עתק נכנסת כל חודש והחיים דבש
שוש מהנמל | 05.03.14
80.
ביבי הוא האוייב הכי גדול של העם הזה חוסר המעשים שלו מביאים אותך לחשוב כי הוא גייס חמישי
העם במצב הגרוע ביותר שהיה מאז קום המדינה. ביבי הוא ראש הממשלה הקטסטרופלי ביותר שהיה ונינו . מגיע לעם הזה יותר אחרי כול כך הרבה מלחמות . האומנם עוד יבואו ימים להתגאות בהם?? היכן התקווה ?! היכן הכוח להמשיך ולשרת בצבא?!
ביבי הוא האוייב לא איראן ולא חמאס | 05.03.14
78.
תמשיכו להצביע ביבי וכל הכסף שלכם יילך על אימוני הצבא לתקיפה באיראן
ואתם תמשיכו לחיות מהיד לפה ועל חשבון ההורים. כל אחד עושה את הבחירות שלו, ביבי בוחר באיראן ואתם בו והוא לא איכפת לו ממכם. איכפת לו מהעם האיראני כנראה כי לשם הולכת תשומת הלב שלו וכספי המיסים שלנו. זה מה יש, עצוב בשבילכם ובשביל כולנו כי יכול להיות פה גן עדן אם לפוליטיקאים היה איכפת מהמצביעים שלהם, רק קצת.
עצוב | 05.03.14
77.
שתבינו שאין בעיה למינהל מקרקעי ישראל להציף את השוק בדירות..
וככה גם הדיור יהיה הרבה יותר זול וגם יהיה הרבה יותר מקומות עבודה כי צריך כוח אדם לבניה. אבל שר האוצר מתרץ שהבנקים יפסידו ויקרסו בגלל המשכנתאות הישנות. האמת לי נראה שהאוצר רוצה לעלות את מחירי הדירות לרמה כזאת שלאף אחד לא יהיה דירה ובסוף "הפתרון" יהיה "דיור ציבורי". כל הדירות יהיה בבעלות המדינה וכולם ישלמו שכירות מטורפת למדינה. המדינה תחלוב אותנו בשכירות ותעלה את השכירות בכל פעם שיתחשק לה ומי שלא יצליח לשלם יעוף לרחוב בשנייה!
רונן | 05.03.14
76.
ביבי הוא האוייב הכי גדול של העם הזה חוסר המעשים שלו מביאים אותך לחשוב כי הוא גייס חמישי
העם במצב הגרוע ביותר שהיה מאז קום המדינה. ביבי הוא ראש הממשלה הקטסטרופלי ביותר שהיה ונינו . מגיע לעם הזה יותר אחרי כול כך הרבה מלחמות . האומנם עוד יבואו ימים להתגאות בהם?? היכן התקווה ?! היכן הכוח להמשיך ולשרת בצבא?!
ביבי הוא האוייב לא איראן ולא חמאס | 05.03.14
75.
ככל שעובר הזמן מתחזקת אצלי התחושה שדירה היא עניין מיותר.
ההפרש בין השכרת דירה למשכנתא קטן. להרבה אנשים התחושה של שכ"ד נתפסת כבזבוז כיוון שבסופו של דבר, אתם לא נשארים עם דירה. הסיבות העיקריות לא לקנות דירה הן: 1) דירה אמורה להתאים לצרכים שלכם: קירבה סבירה למקום עבודה, מספר חדרים לפי מספר הנפשות, קירבה סבירה למשפחה (למי שצריך) וכדו'. קניית דירה אינה מאפשרת את הגמישות, בעוד השכרה כן. 2) למרות שערך הנדל"ן בדרך כלל עולה, הוא עלול גם לרדת. קנייה של בית זול באזור שלא משקיע בתשתיות עלול להוביל לירידת ערך. אנשים אומרים שדירה היא סוג של ביטחון, אבל זה רק נכון אם אתם לא משלמים משכנתא. במידה ויפטרו אתכם ולא תוכלו לשלם שכ"ד או משכנתא, יותר פשוט לסיים חוזה שכירות. בקיצור ההצעה שלי. הפסיקו לרדוף אחרי דירה. התרכזו בלבזבז את הכסף על למידה, התמקצעות ושכ"ד. תחסכו קצת בצד לפנסיה. קנו אולי דירה (ממש) קטנה כנכס, אם אתם יכולים ונסו להשכיר אותה, כדי להחזיר את המשכנתא שלה ולאט לאט תשדרגו אותה. אז נכון. לא יהיה לכם את המטבח והסלון שתמיד חלמתם, אבל תוכלו קצת לחיות בלי דאגות. דירה היא לא הדבר החשוב ביותר בחיים. רק עוד דרך להוציא מכם כסף.
אני | 05.03.14
72.
תגובה לכתבה: מי שנולד היום למעמד הביניים יהיה עני.
כולכם רוצים לגור רק בתל-אביב. מפונקים שכמותכם. מדינת ישראל גודלה כ"אפונה" - לכו יישבו אותה בכל חלקיה. כמו שאנו ובני דורי עשינו (ילידי 1946) . אפילו אם אתם עובדים "בעיר ה גדולה" תיסעו קצת. אני הייתי נוסעת לעבודתי בעיתון שעה וחצי לכל כיוון, לפעמים אף יותר ולא קיטרתי גם לאחר שנולדו הילדים. אתם מפונקים ורוצים להינות מכל העולמות .כאן ועכשיו. גם הורי קנו דירה בזמנו ושילמו משכנתא תמורתה כמעט כל חייהם אז מה!! מי שלא נוח שלא שיגור בשכירות ויפסיק לקטר. תואבקו מאבק צודק שהממשלה תיבנה שיכונים לוגות צעירים בפריפריות!!!
אורה  | 05.03.14
70.
חברים זה חורבן הבית השלישי.
כל יום אני כועס על עצמי שהבאתי ילדים לעולם, שחינכתי אותם לאהבת הארץ, ששלחתי אותם לצבא. יכולתי בגיל צעיר להגר מכאן והיום אני רואה את הצעירים את ילדיי וחבריהם עוזבים לארצות ניכר. ואני אומר אוי לנו -אוי לנו שאלו מניהיגנו- אוי לנו שבחרנו בבגרועים ביותר. ההסטוריה תשפוט את כולנו ותדון אותנו לדראון עולם. ואסיים בנבואת הזעם שלי : ליהודים לא תהיה מדינה והם ישובו לגלות....... כל מי שמחרף ומגדף אותי יוכל את הכובע בעוד מספר שנים. קומו יהודים קומו ועשו מעשה זה עוד לא מאוחר. העוני של הצעירים הוא האויב האמיתי.
נסים | 05.03.14
69.
הצעה לזוג - קודם כל צאו מתל אביב
אתם חיים בת"א כי הבעל עובד בתחום הפרסום ? אז בשביל שיוכל לעבוד ולהשתכר שכר זעום שאיתו אתם בקושי גומרים את החודש, בשביל כל זה אתם כ"כ מתעקשים לחיות בת"א ???? סעו לגליל,(סתם כדוגמה) תגורו בשכירות, עם החיסכון שלכם תקימו עסק קטן (פלאפל, פיצוציה,סניף של ארומה בזכיינות,או של YELLO ודומיו), לא חסרות אופציות. אממה, זה יחייב אתם לצאת מהקומפורט זון שלכם, להתאמץ ולנסות לשפר את חייכם, אין קיצורי דרך וכל האפשרויות קיימות לכם. בהצלחה
 | 05.03.14
68.
המצב קשה היום
יותר מבעבר אבל הזוג החסכן בכתבה יכול באמת לעבור לפריפריה ולנסוע למרכז. דוגמא: בית ישן בשכונה ישנה במרחק הליכה מהרכבת בחיפה עולה סביב 500K ש"ח המשכנתא שאתם צריכים היא 250K למשך 15 שנים ז"א החזר של 2000 ש"ח בחודש. או 2700 ש"ח לחודש למשך 10 שנים. נסיעה לת"א(ואני מזכיר מרחק הליכה מהרכבת) היא שעה אחת ועולה 785 ש"ח כולל נסיעה בגוש דן באוטובוסים. לאשתך יש לימודים וכסטודנטית מגיעה לה הנחה גדולה יותר על כרטיסי נסיעה. השאלה היא כזאת: המרחק מגדיל את זמני הנסיעה, כמה זמן תוסיפו כל יום על נסיעות(מבית ועד לעבודה)? בנוסף, התרחקות מהמשפחה מהחברים היא שיקול כלכלי. ההמלצה שלי היא לתכנן את החיים שלכם כך: תקנו דירה זמנית(10 שנים) בפריפריה(ליד רכבת). אחרי 10 שנים שניכם תכניסו כסף(ותהיו בני 40) תוכלו למכור את הדירה. הדירה תהיה שווה סביב אותו המחיר או יותר. ההון ההתחלתי שלכם יהיה אותם 500K ש"ח של הדירה שאתם מוכרים תנסו לחסוך עוד 1000 ש"ח בחודש וזה יתן כם עוד 120K ש"ח בסך הכל יהיו לכם 620K ש"ח את הדירה החדשה שלכם תקנו ב 1M ש"ח(לא בת"א) ותקחו משכנתא ל 15 שנים. הסכום הוא 3100 ש"ח בחודש. ד"א דירה ב1300K ש"ח למשך 20 שנים תעלה לכם 4700 ש"ח בחודש. את ההחזרים קיבלתי לפי ריבית של 5.5% בשנה. הריביות של היום משמעותית נמוכות יותר(אני משלם 1.9% שנתי) המסקנה היא שניתן להגיע לדירה גם היום רק לא בתנאים שאנחנו חלמנו עליהם. לדעתי אנחנו אומרים שלהורים שלנו היה קל יותר ואנחנו צודקים, אבל הסביבה השתנתה(והממשלה), מה שהיה לפני 30 שנים במרכז מתקיים היום בפריפריה.
חיפאי | 05.03.14
67.
בואו לבת ים
דירת שלושה חדרים 800,000 שח...תחבורה מצויינת לת"א כולל רכבת...לא מבין את כל הבכיינים דירת 2.5- 3 חדרים בבת ים אומנם ישנה אך פוטנציאל לתמ"א 38 או פינוי בינוי עתידי....חינוך מצוין...ים...קניות זולות בסופר דוש הכי זול בארץ...דלק זול..בסדש 7.14 ...10 דק' מת"א ללא פקקים.(שיוצאים לבלות בלילה)..אך איפה אין פקקים....לא מבין את כל הבייכנים עם 250000שח הון ראשוני...אתם קונים דירה פצצה...איך זה שאף אחד לא מדבר על העיר הזאת....תשביח את עצמה תוך שנים ספורות וכבר עכשיו יש תנופה של תמ"א 38....פרוייקטים חדשים 1.8M ///לא רוצה לגור עם 120 דיירים.
אלי כהן | 05.03.14
66.
בכיינות בעידוד/בחסות התקשורת
ליבי ליבי לזוג ה"מסכנים". למה שהגברת תעבוד אם היא יכולה לא לעבוד. בגדים קונים בחו"ל כי יותר זול. ומה עם עלות הנסיעה ... בחינם? ועוד כהנה וכהנה. ממש בא לי לבכות. ומה בקשר לתקשורת? מעודדת ומסלפת את המספרים כדי שנראה כמה כולם מסכנים. דוגמאות שלשום זוג (מנהל בקקל והידרוטרפיסטית) שמרוויחים 4000 ש"ח נטו. נו באמת .... אתמול שכר דירה בראש העין 3700 ש"ח. נו באמת ... היום כיור ב 5000 ש"ח . נו באמת ...(בזאפ אפשר לקנות כיור ב 400 ש"ח). אכן עבודה עיתונאית למופת ... כי המטרה מקדשת את האמצעים.
משה | 05.03.14
61.
לא צריך לטוס לאמסטרדם כדי לחיות טוב...
אנחנו משפחה שמתגוררת ביו"ש, זוג + תינוקת, משתכרים ב8000 +- בחודש ומצליחים לחסוך כל חודש 2000 שקל, פעם בשנה מטיילים בארץ 5 ימים אחרי החגים שלחודש תשרי (כי אז המחירים הרבה יותר זולים), פעם בחודשיים יושבים במסעדה, לא מוותרים על אוכל בריא, אני לומד במכללה 20,000 שקל בשנה בלי הוצאות נסיעה ובלי הוצאות ספרים חוברות וכו', יש יישובים ביו"ש שקרובים במרחק 20 ד' נסיעה ממרכזי ערים, אני גר שעה נסיעה מירושלים ושעה נסיעה למרכז. הרווח הוא לא רק כספי אלא גם איכות חיים, אוויר טוב, אין זיהום אוויר של מרכזי ערים, נופים יפים, יש הרבה טרמפים לכל כיוון בארץ בכל יום, אין את העצבים וחוסר סבלנות באוכלוסייה כמו שיש בערים גדולות, בקיצור אפשר לחיות בארץ ולא לפזול על ברלין או בכלל לחו"ל
יוסי | 05.03.14
53.
נדוש אמנם אבל אפשר לצאת מתל אביב ולמצוא עבודה בפריפריה
החיים יפים גם מחוץ לחדרה-גדרה. ובכלל, בכל העולם, כולל הולנד שזוכה כאן לחיבה רבה ואולי אף בצדק, אנשים שמתקשים לרכוש ביוקר, רוכשים במקומות שהם יכולים להרשות לעצמם. הם מ-ת-פ-ש-ר-י-ם. המערכת בישראל אכן לא מבריקה במיוחד, ולא מלהיבה במיוחד, אבל היי, אפשר גם להפסיק לקטר קצת ובמקום זה, לחפש -ולמצוא- אלטרנטיביות בנות-ביצוע, ואפילו להנות מהן.
באמת אפשר | 05.03.14
45.
הבכיינות במיטבה.
1. רק הוא עובד. היא לומדת 4 שנים תואר שאפשר בלי בעיה לעשות כמעט בהתכתבות. 2. היא לא מוכנה לשלם משכנתא עד גיל 50 (וואו!). אז תשלמי שכר דירה עד גיל 120... 3. היא זוכרת שבעלה שכר דירונת רווקים בהולנד בכר של שבוע ויומיים, כלומר שליש חודש. חבל שהיא לא שמה לב שגם היום היא ובעלה שוכרים דירה דומה בשליש משכרו החודשי... 4. הבעל יכול להואיל בטובו ליסוע לעבודה גם ממקומות טיפה יותר מרוחקים מת"א, שם הם יכולים בלי בעיה למצוא דירה ראשונית עם דמי קדימה של 250,000 ש"ח. בכל העולם נוסעים אפילו שעה ושעה וחצי כל יום לכל כיוון. יש עוד, אבל המגמה ברורה. בכיינים בעידוד העיתונות והפוליטיקאים.
אובייקטיביסט | 05.03.14
44.
קשה מאוד להזדהות עם מי שלא עובד למחייתו
בתור אדם שיש לו 18 שנות לימוד ועבר 2 תארים וחוץ מ-1/6 שנה (הראשונה ללימודים) עבד תוך כדי ,אני לא מקבל שסטודנט לקראת סוף תואר בהסטוריה לא יכול לעבוד במקביל. מדובר בפינוק נטו. כמו שכבר רשמו פה לפני אפשר להתחיל עם דירה דרומית או צפונית לת"א על קו הרכבת ,בכל מקרה אם אמסטרדם קוסמת לכם ,לכו על זה ,תמיד אפשר לחזור לארץ אם לא מסתדר.
אבי | 05.03.14
39.
אתם לא מעניינים את עוד מלכותו ביבי
התגובות של אריאל ואסף כל כך לא רציניות ,למה צריך לשלם כל כך הרבה כסף לדירה. תתעוררו מהבועה הנדלנית. כל הכבוד לזוג הזה שעובד ולומד ורוצה חיים טובים. אפשר להבין את הקושי והאכזבה מלאן שהמדינה שלנו הולכת,מדינת כל טייקוניה . גם אני הצבעתי לפיד וגם אני מאוכזב,אולי כחלון יתמודד בפעם הבאה ואז אבחר פה בתנאי שזו תהיה האג'נדה העיקרית.
ארז | 05.03.14
37.
עדי וארז - שימו לב איך מתקדמים הלאה
די וארז יקרים, שימו לב אתם בתחילת דרכיכם והצלחתם לחסוך 250 אלף שקל - שאפו!! לא טריויאלי בכלל עכשיו בואו תראו איך מתקדמים הלאה: בסכום שהשגתם כהון ראשוני ניתן לקנות דירה ב 600,000 שקל כאשר ההון הראשוני מהווה כ 40 אחוז מהדירה. אני הייתי הולך על דירת שלושה חדרים בלוד ומשכיר אותה ב 2500 שקל לחודש (בדוק תבדקו יד 2 מכירה ושכירות) גם אם תקחו משכנתא ל 25 שנה ברבית קבועה (4.5%) על סכום של 350 אלף שקל ההחזר החודשי יהיה כ 2000 שקל כעת אחרי שסיימתם את המהלך תוסיפו 150 שקל ותשארו בדירה שלכם בתל אביב עד שכלכלית מצבכם ישתפר (קרי תצאי לעבוד גם אם ב 30 אחוז משרה!!) זכרו - הזמן הוא האויב לא המחירים אתם עדיין יכולים להכנס לרכבת... אגב כיור עולה 500 שקל....וזה משהו שבעל הבית צריך לשלם :-)
דוד | 05.03.14
33.
למה תמיד מתמקדים בזוגות? מה אין רווקים שלא מצאו זיווג שרוצים לקנות דירה? אין גרושים בלי
שרוצים לקנות דירה? להם הרבה יותר קשה מפני שהם חוסך אחד בניגוד לזוג כלומר שני חוסכים. במקום להתייחס למי שבאמת קשה לו להגיע לדירה מתמקדים שלא בצדק דווקא בזוגות להם קל יותר להגיע לדירה.
ג | 05.03.14
32.
לא מבין את הבכיינות הזאת
אוי אוי אוי, לא מצליחים לקנות דירה בתל אביב, ממש מסכנים(ואז מה עם היא בדרום תל אביב). אז תגורו בשכירות, לא יקרה כלום!!! לא כתוב בשום מקום שחייבת להיות לכם דירה, בטח שאתם בקושי מכניסים 9,000 שח בחודש לזוג. אני שהשכר שלי פי 2.5 מהשכר שלכם הלחתי לקנות דירה רק בגיל 38 עם משכנתא ענקית וממש ממש לא בתל אביב אלא בפ"ת....אז חברה, רדו מהעץ הגבוה שטיפסתם עליו, אף אחד לא חייב לתת לכם דירה. האמת שאני גם מסכן כי אני לא מצליח לקנות פורשה, אולי תעשו עלי כתבה???
בונו | 05.03.14
31.
תפסיקו עם הבכיינות האינסופית הזו
הבה נסכם את הכתבה: זוג בלי ילדים, רק אחד מהם עובד, אפילו כך יש להם חסכון של רבע מש"ח, והם רואים עצמם מקופחים וכמי שדינם נגזר לעוני כי ידם איננה משגת לקנות דירה בתל אביב. אם אין ילדים אין שום סיבה שהאשה לא תעבוד במקביל ללימודים, ותוסיף כמה אלפים להכנסה. המוני סטודנטים עושים את זה וגם גומרים את התואר ב-3 שנים. כשתגמור את הלימודים תוכל לעבוד באופן מלא. העניין הוא שהיסטוריה זה לא מקצוע מפרנס (למרות שאני אישית מאוד אוהבת). לא צריך לגור בתל אביב גם אם עובדים בתל אביב. על לוד, רמלה, באר יעקב שמעתם? על יבנה? גן יבנה? אשדוד? כל אחד מאלה זול בהרבה אפילו מדרום תל אביב, ותוך חצי שעה בערך מגיעים מהן לתל אביב ברכבת. והוצאות המחיה בהן מכל בחינה שהיא זולה בהרבה.
 | 05.03.14
30.
כולם יגורו בת"א? אפשר גם ברמלה לוד .... אנחנו גם עובדים בחולון ובת"א.....
כל הבכיינים האלה. תרדו מהעץ. הדירות בת"א יותר מסריחות, קטנות, יקרות ופחות כדאיות מדירות במעגל השניץ מה רע לגור בלוד. מה ראיתם את ערוץ 8.... אז כדאי שלא תסתכלו ב CNN כי אז לא תרצו לגור כאן או בכל מקום בעולם.... תעברו לירח
אחד העם | 05.03.14
29.
יוקר הדיור
הדירות באיזור המרכז אכן יקרות. ההשוואה למה שהיה לפני 25 שנה איננה במקום, כי כמות הקרקע בתל אביב נשארה כפי שהייתה ואילו מספר התושבים כמעט הוכפל. עם זאת, שכר הדירה ביחס לשווי הדירה נמוך ביותר, ואת הנתון הזה מנסים תמיד להסתיר. אין שום סיבה לרכוש דירה ולהשתעבד לבנקים, אם ניתן לשכור דירה במחיר סביר. לדוגמא, דירת 3 חדרים ברמת אביב בת 65 מטר השווה כ 2 מיליון שח מושכרת ב 5,750 שח. משכנתא בסך 2 מיליון שח ל 25 שנה תעלה בערך 9,400 שח לחודש (מרכיב הריבית יהיה בערך 8,700 שח). הפתרונות הנכונים לבעיית הדיור הם: השקעה מסיבית בתשתיות תחבורה וחינוך בפרברי תל אביב (רעננה, כפר סבא, פתח תקווה וכו'), מתן סיבסוד ריבית משכנתאות ישירות לזכאים כגון יוצאי צבא, ומתן מענקים לרוכשי דירות קטנות גם כן על סמך זכאות (יוצאי צבא, השכלה).
אלי | 05.03.14
28.
בכיינים.
חיסכון=250 אלף ש"ח שכירות=3 שנים 36X3150=113400 סה"כ=363400 ש"ח כבר יש להם 1/3 דירה במקום נורמלי כאשר בן הזוג עובד במשרה מסודרת אין בעיה לקחת משכנתא וכן,לסיים אותה בגיל 50 אנשי העסקים שהגיעו לאן שהגיעו לקחו סיכון אחד או שניים בחיים. אתם בהחלט יכולים להתחייב לדירה,אבל במקום זה החלטתם לשכור דירה. ואגב עוד בכיינות כיור לא עולה 5000 ש"ח מאיפה הנפצת את המחיר. אגב אם לא שמתם לב גם בארץ אתה עובד שבוע ויומיים על השכירות בלי שישי שבת.שם אתה עובד גם שישי שבת.
 | 05.03.14
26.
מה אתם רציניים? אין מצב שהאישה לא עובדת והם לא מצליחים לקנות דירה....תעשו לי טובה
כל המשכורת שלו הולכת על שכר דירה ולימודים , צריך לתעדף דברים בחיים, אם עכשיו יותר חשוב לה ללמוד היסטוריה אז שלא יתפלאו שהם לא יכולים לרכוש דירה. שהם ישימו לעצמם מטרה להתקדם, לחסוך ולקנות דירה אז זה אולי יקרה. בהצלחה
חיים  | 05.03.14
22.
סליחה? ממתי חייבים לגור בתל אביב?
נגיד שהוא עובד בתחום פירסום וחרטא מה שלא יהיה, אז הוא לא יכול לנסוע ברכבת או רכב חצי שעה \ ארבעים דקות כדי לקנות דירה במקום אחר? אני לא אומר שהמצב טוב ושקל לקנות דירה, להפך המצב באמת קשה, אבל יש משפטים ואמירות שכשקוראים אותם קשה להמשיך ולהזדהות.
יוסי | 05.03.14
11.
ביבי בנט לפיד מנותקים
אדם שבע לא יודע מה זה אדם רעב. גם אם הבת זוג שלו הייתה עובדת ומקבלת אפילו 4500 משכורות והם חיים בצניעות עדיין יש להם עוד זמן להגיע להון עצמי של 400אלף שקל ואז לקחת משכנתא של 600 אלף בשביל דירת שעולה מליון שקל - אפילו אם הדירה מחוץ לתל אביב. הכל יקר , והמשכורת של הפקידים באוצר צמודה למדד זה הכי חשוב!
מני | 05.03.14
8.
לא מדוייק
לפני 25 שנה מי שקנה דירה במזומן נחשב לעשיר.כמו כן בשנת 1988 הריבית על משכנתא נעה באיזור ה6% לזכאות ו9% למשלימה ואם זה לא מספיק אז המשכנתא הייתה צמודה למדד והמדד היה נמדד בעשרות אחוזים לשנה . צאו וחשבו את הבור ללא תחתית שאליו נפלו נוטלי המשכנתאות בתקופה זו.
בני | 05.03.14
7.
כשההורים שלכם קנו יד אליהו היתה פריפריה, היום היא לא. אפשר לקנות ב 900K דירה ישנה בפ"ת.
הבעיה היא שאנשים תופסים עצמם כמעמד גבוה, בשעה שהם בפועל מעמד בינוני נמוך. זה המצב. היתרון במעבר לאמסטרדם הוא ששם תסכינו בקלות רבה יותר עם העובדה שאתם מעמד בינוני נמוך, שם אין חברים ושכנים שצריך להרשים.
למה לבלבל עם העובדות? | 05.03.14
5.
לא מעמד ביניים
אם כול הכבוד לזוג הנפלא הזה אבל הוא לא מעמד ביניים אלא מעמד נמוך!! מי משרוויח 8,600 למשפחה ועוד בת"א זה מעמד נמוך!!! אז אם כול הכבוד מה רע להיות מורה בהיסטוריה? אם אתם חושבים שיהיה לכם יותר קל בהולנד אתם טועים ובגדול !!! כלכליסט בבקשה תביאו זוג ממעמד הביניים .
מעמד הביניים | 05.03.14
1.
הם אמנם לא מפונקים אבל גם קצת מצחיקים
משכורת אחת של ארט דירקטור לא קונה דירה בתל אביב. גם לא בדרום. זו המציאות, אפשר להתמודד איתה ואפשר לברוח (שזה מה שהם הולכים לעשות לדבריהם). במקום לעבוד הבחורה משתתפת בפעולות המחאה...כאילו שזה מה שיפתור לה את בעיות הפרנסה. והפואנטה נמצאת בסוף: רוצים לעבור לחו"ל כדי שהילדים שלהם לא יצטרכו לחשב כל שקל והכי חשוב, שלא יגידו שהם קמצנים! מי שחי לפי "מה יגידו" לעולם לא יהיה מרוצה ושמח בחלקו.
 | 05.03.14
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת