אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

הפצצה האירופית מתקתקת והיא לא נמצאת באוקראינה

26 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

23.
על מנחם מנדל שמעתם?
הסופר האידי שלום עליכם, שהיה מהמר בעצמו בבורסה של אודסה, תאר בצורה מבריקה את הנעשה בבורסה שם. רגע של עליות ערך ולאחר מכן מפולת אדירה וחוזר חלילה. סיפור מצחיק ומרתק. הבעיה היא ששם זו רק אודסה, עכשיו זה בכל העולם, ובהקפים דימיוניים. הבעיה שכעת זה לא מצחיק כלל- מפולת עוללה לגרור את כל העולם לשפל כלכלי ולמלחמות. להזכירכם : השפל של 1929 בארה"ב הוביל במידה רבה למלחמה העולמית השניה. חובה להשמיע את השיר המטלטל מתקופת המשבר "אחי, נדב לי מטבע" על מי שהיה עשיר אדיר, בנה מפעליםהקים גשרים, ועכשיו הוא רעב ללחם.
טוביה | 09.03.14
18.
יותר מדי כלכנים, מנהלים, אנשי פיננסים שצריכים להרוויח עכשיו ובגדול
החגיגה שלהם עולה לכלכלה האמיתית ולאנשים האמיתיים ביוקר רב. זו תרבות של שוטים שהפוליטיקאים אשר מועלים בתפקידם מסרבים להפסיק לתמוך בה מפני שהיא מממנת אותם ואת מערכות הבחירות שלהם. נדרש תיקון חברתי גדול ומקיף ברוב מדינות המערב שנוגעו בוירוס הפיננסי אבל אני לא מצליח לראות כיצד זה הולך לקרות.
אייל | 06.03.14
15.
החלום האירופאי לאחדות יבשתית התברר כיורובלוף אחד גדול
אותה החלטה היסטורית לאחד את גוש היורו היא גם ההחלטה שהפעילה את הטיימר שסופר אחורה לקראת הפיכת גוש היורו לאחד האזורים העניים ביותר בעולם. אירופה וארה"ב שוקעות, סין ורוסיה תופסות את מקומן. גם אנחנו עוד נשלם על זה שויתרנו על התעשייה היצרנית. צרכנות מוגזמת צריכה להיות מוגדרת כמחלה סופנית. אגב, גם סין בדרך להפוך לאומה צרכנית, הביקוש לרמת חיים גבוהה הולך וגואה שם, ואיתו הענפים היצרניים מתחילים לאבד גובה בעוד שהענפים הצרכניים מתנפחים. גם סין הולכת לקראת קריסה כלכלית עתידית. בוודאי שלא עכשיו, אבל בעוד 40-50 שנה, כאשר יעשו בדיוק את אותה טעות שעשתה ארה"ב כאשר העבירה את כל הייצור שלה למדינות עולם שלישי.
שוקי | 06.03.14
11.
זה בעייה שאי אפשר להדפיס כסף כמו האמריקאים.
אל תטעו הבנקים בארה"ב אותו דבר בדיוק. תכנסו לreuters ותבדקו כמה סדרות אג"חים הם הנפיקו ב 5 שנים האחרונות. אלפים! רק הבנקים ההולנדים לא עשו כך, כי יש עליהם רגולציה מחמירה מאוד. בסוף הכל מסתכם באנשים. היה צריך להעיף את מנהלי הבנקים אחרי 2008. הם ממשיכים באותה דרך.
אלון | 06.03.14
10.
יש לבטל/להלאים את הבנקים המרכזיים ולבטל את ההלוואות בין המדינות
הבנקים המרכזיים הינם כולם פרטיים והם גובים ריבית על יצירת הכסף מכלום, לכן יש להלאימם כולם ובכך כל הריביות מתנקזות לקופה הציבורית. לדוגמא, 80 מיליארד הדולר של בנק "ישראל" קרי רוטשילד, ישר לקופת ביטוח לאומי. גם בנקים שאין להם לפחות 10% הון עצמי מול הלוואות שנתנו, הם עבריינים לכן חובה להלאימם במקום. ואז רובם ככולם החובות של המדינות לבנקים בחו"ל יהפכו לחובות בין ממשלות ריבוניות, ואז כיוון שרוב החובות האלה הם מעגליים בין המדינות - ניתן לבטל את רובם המכריע.
מחשבון | 06.03.14
8.
האיסלם עולה, וימשיך לעלות.
המשבר הבא יגדיל את העניין של הציבור הפשוט (שכבר היום מאוד מתעניין) בבנקאות שריע (אין הלוואות למשל-הבנק שותף שלך בהשקעה). כמובן ש"היד הנעלמה" שמזיזה את התהליכים האלה כלל איננה אקראית, והיא מחזיקה הרבה מאוד כסף-שבעזרת ניתובו לקריסת "אויביה" יהיה לה הרבה יותר כסף בעתיד.
אודליה | 06.03.14
5.
מעניין מה קורה אצלנו בבנקים
הבנקים בארץ גם מלווים כסף שאין להם, וגם דוחפים אשראי לכל אדם בין אם יש לו יכולת החזר ובין אם לא. ההתנהגות הזאת עומדת בניגוד לשמרנות שהיתה להם בעבר מבחינת בדיקת הלווה. יש סיכוי מאוד גדול שגם הם מסתירים הפסדים ומבשלים את הדוחות הכספיים שלהם. אבל חברות הפנסיה - מקטן ועד גדול משקיעות את כספי הציבור בבנקים. הם לא שואלים שאלות קשות. פשוט שמים את כספנו על קרן הצבי - מה גם שהבנקים פה כבר הרבה זמן לא מחלקים דיבידנדים. למה לתת משהו לבעלי המניות(עמיתי הפנסיה) אם אפשר במקום זה לתת משכורת מפוצצת למנכ"ל , סמנכ"ל וכו'. אין לדירקטוריונים שום בעיה עם זה וגם לא למוסדיים המושקעים בבנקים.
מירית | 06.03.14
2.
תעשיית הנגזרים הפכה את הבנקאות לבדיחה קטלנית !!
היום אפשר למכור נגזר שמחבר בין כל דבר לכל דבר, כיד הדימיון של ה"מהנדס"... וכך גדלה לה מפלצת של ממש שאיש כבר לא יודע לשלוט בה. מה עושים ? אוסרים על השוק הזה להציע מוצרים חדשים ומחכים לתום תוקף העסקות הקיימות. יש לחזור למצב שבו רק את הכסף עושים במסחר והתעשיה האמיתיים ולא בחדרי עסקות של הברוקרים שקונים ומוכרים אויר.
דוד מלכי | 06.03.14
1.
זה כמו מטאור ענק שמתקרב לכדור הארץ ואין דרך למנוע את פגיעתו.
זה רק עניין של זמן. אגב, למרות, שכנראה, שההתמוטטות של הבנקים האירופאים תפגע גם בנו/בי בצורה עקיפה, אני מת לראות את זה קורה עוד בחיי. גם אם יהיה מדובר באפקט "תמות נפשי עם הפלישתים". עד כדי כך אני סולד מהאירופאים האנטישמים.
 | 06.03.14
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת