אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

"אי אפשר להיחנק 500 חודשים בשביל לקחת משכנתא"

149 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

148.
אתם מפספסים את הנקודה!!!
לא מתלוננים. לא אומרים שאנחנו עניים ושחסר לנו. החיים בסדר גמור. עושים גם בחירות שתלויות כסף כמו לשלוח את הילד לחינוך וולדורף, או לשלם לו מורה פרטית לכינור. לא מתכוונת להתנצל על מה שיש לי ולבכות על מה שאין לי. הכל עניין של בחירות. העניין הוא שגם אם היינו מצליחים לחסוך 4000 שח בחודש כמו שאנשים פה הציעו (אין סיכוי). עדיין כדי להגיע ל500,000 שח שדורשים מאיתנו כסכום התחלתי לדירה פשוטה מאד,היינו צריכים לחסוך (4000 שח בחודש, כן?) מעל 10 שנים!!!! וזה בשביל להגיע למצב שאנחנו יכולים לקחת משכנתא. נשמע לכם הגיוני שזוג שמרוויח לא רע (וזה בכלל לא משנה אם מדובר ב14,000/20,000) צריך לחסוךעשרות שנים כדי להגיע לסכום התחלתי???
הילה קרמר | 12.03.14
147.
איך נעלם 17 אלף מבלי להתאמץ
4000 ש"ח שכירות 1000 ש"ח ארנונה נניח שיש ילד אחד אז לפחות 1000 ש"ח בחודש לבית הספר (כולל ספרים תשלום לבית הספר ביגוד וכו...) 3,200 ש"ח קניות של אוכל בהנחה שמתקמצנים ולא קונים בשר. 1200 מים וחשמל ל3 נפשות 600 שח לחוג אחד בלבד 600 ש"ח בחודש על טיפול בתקלות בבית (דוד שהתקלקל, טלוויזיה הלכה, מחשב הלך, פיצון צינור, סתימה בביוב וכו... 2000 ש"ח הוצאות על רכב אם גרים בסביבת ת"א או 3000 ש"ח אם גרים מחוץ לאיזור ת"א 400 ש"ח בחודש על ביגוד, בתנאי שקונים רק ביגוד זול מאד. מאחר וחולצה מתחילה ב60 ש"ח ברשתות. 400 ש"ח על נסיעות בתחבורה ציבורית בהנחה שהבן זוג השני נוסע בתחבורה ציבורית. מכיוון שהחופשי חודשי לא תקף לרכבת. ואם נוסעים בין כמה איזורים אז הסכום הוא גבוה. 300 לכבלים או לווין עבור אינטרנט וטלוויזיה. עד עכשיו 14,460 כך שנשאר למשפחה של 3 נפשות מ17000 סכום של 2,540 בחודש שצריך להתחלק בין 3 נפשות כך שלכל אחד יש 846.6 ש"ח מי שיודע, 846 ש"ח יכול להעלם בחודש מאד מאד מהר מספיק שהמשפחה יצאה חס ושלום לטיול קטן או לנופש קטן או חס ושלום למסעדה פעמיים באותו החודש. ואולי האימא תקנה בושם חס ושלום או שרשרת אוי ואבוי והכי נורא הם ישאירו כסף בארוע כמו חתונה או בר-מיצווה ואופס... הכל נעלם שאלות?
אבי | 12.03.14
146.
בשנות ה-70 היה הרבה יותר קל לקנות דירה כיוון ש...
א. להורים שלנו - למרות שהיגיעו לארץ אחרי השואה והיתחילו מאפס, היה לתת לנו קצת מקדמה. ולי היום אין לתת לילדים שלי מקדמה. ב. המשכנתא לא היתה צמודה חחח, לאחר 3-4 שנים היתה אינפלציה של 400% והמשכנתא הלא צמודה הפכה לגרושים. ג. מה שדפק את הכל זה הפיכת מחירי הדירות והשכירות מדולרים לשקלים. פעם מחיר דירה היה 100 אלף דולר ושכר דירה 300 דולר לחודש.
אמא | 12.03.14
143.
לחוסכת הצדיקה מתגובה 133
אני מאמינה לך שאת כועסת. 4000 שח העברת מדי חודש לחיסכון. כלומר גרת אצל ההורים ולא הוצאת כסף (האנשים חסרי המקצוע עובדים בגיל 21 במשכורת מינימום כי זה-מה-יש, אז לא הרווחת יותר מ5000). 4 שנים עשית את הדבר המפרך הזה כדי שיהיה לך הון *התחלתי מינימלי* לדירה. עכשיו את לומדת על חשבונך כדי שתוכלי לעבוד בעבודה מכניסה יותר, כלומר עד גיל 27? תואר ראשון - לא נותן המון. אז תואר שני? אותו תסיימי פלוס מינוס בגיל 30? בגיל 30 תתחילי לחיות - במדינה שעלות המחיה בה מהגבוהות ביותר בOECD - ברור שאת כועסת. עשית מסע מאוד מפרך בשביל הזכות הבסיסית - לחיות בדירה. האם זה מה שאת מאחלת לילדייך? האם לא תרצי לגור בעולם יותר הגיוני, שבו מה שמשנה הוא לא התגובה הקרה שלך למאבק של אנשים אחרים אלא מקום שמאזן בין חובות לזכויות ומאפשר לאנשים מרווח נשימה לפתח סובלנות?
פאול העבדול | 11.03.14
142.
תגובה מנילס
הרבה ביקורת על ה-17 אלף. אז חשוב לי לחדד. לא נלדנו עם משכורת כזאת. האמת שזה תופעה מבורכת מהתקופה האחרונה בזכות שהעסק שלי מתחיל להתרומם. בתור עצמאי ההכנסות לא קבועות ויש חודשים שמרוויחים הרבה פחות. בנוסף אנחנו מחזירים הלוואות על לימודים, רכב והשקע בעסק. הלוואת הלימודים מהתקופה שהרווחנו 4000 בחודש וכדי להגיע לתור שלישי הילה למדה 11 שנה ורק לפני 5 שנים התחילה להרוויח. (בהתחלה שכר מינימום) רחוק ממה שמגיע לאדם עם תואר 3. הילד שלנו הולך לחינוך אנטרופוסופי ומשלמים על זה בנוסף, מאמינים בחינוך טוב לילד... (רוצים לדון על זה?) אנחנו רוצים ילד נוסף וטיפולים עולים הרבה כסף. אנחנו קבלנו ליווי מפעמונים, דבר מאוד מומלץ, אבל גם הם הבינו שעל דירה אין מה לדבר. יש פה אנשים שאומרים שהם כן הצלחו. אני שמח בשבילכם וכנראה עבדתם קשה בשביל זה וויתרתם על הרבה בדרך. יכול להיות שהצלחתם לקנות לפני זמן לא רב כאשר מחירי הדירות היו נמוכים יותר ובתקופה שאנחנו הסתדרנו עם 9000 נטו. מאחל לכולנו בית וחיים נוחים.
נילס | 11.03.14
141.
יש לי פתרון בשבילכם, ניתן לפנות אליי במייל.
1. גם אני גר בדירת 2 חדרים ויש לנו ילד. הצלחנו לחשוב על פתרון יצירתי יותר כדי שיהיה לו גם חדר (רמז- לא חייבים את השילוש הקדוש בסלון). 2. גם ממשכורת שאתם מרוויחים אפשר לחסוך כ-5,000 ש"ח בחודש, מניסיון. תוך כמה שנים יהיה לכם מקדמה לדירה צנועה. 3. להחליף עבודה זו לא מילה גסה- נילס אם אין לך הכנסה קבועה, למה לא לחפש משהו שיכניס כסף באופן מסודר יותר ? בברכה !
פיני | 11.03.14
138.
למגיבים- די כבר עם סיפורי "חסכתי וקניתי דירת חדר וחצי בירוחם"
אף אדם עובד לא צריך להתכלב כל החיים (כן! להתכלב! לא לחסוך בצורה מושכלת אלא ממש לחיות מהיד לפה) בשביל שבסוף תהיה לו איזה דירה מתפוררת בקומה חמישית בלי מעלית בבניין של עמידר בערד. אין מה לעשות עם נכס כזה כי בקושי יש עבודה במקומות האלה. התחבורה הציבורית לא מספיק טובה. גם אפשרויות חינוך והעשרה לילדים הן בינוניות ומוגבלות במקומות כאלה. לא אומר שכולם חייבים לגור בתל אביב אבל קחו בחשבון שאפשרויות התעסוקה והשכר הולכים ופוחתים ככל שמתרחקים ממנה. ברגע שתהיה תעסוקה נורמלית בכל רחבי הארץ, רק אז אנשים יפסיקו להילחם על שכירות של חדר וחצי בתל אביב כמו חיות טרף.
איתמר | 11.03.14
137.
מחירי הדירות מהגבוהים בעולם אבל אני אופטימי
ההשקעה בנדל"ן היום מסוכנת!!! הריבית היגיע ל 0.75 אחוזים ,יש לנגידה רק עוד 3 פעמים אחרונות ללחוץ על עליית המחיר.התקשורת מזכירה כמה המדדים קשורים,ראש הממשלה לוחץ לבניה מואצת,הריבית עולה, כל המדדים מראים ירידה עתידית במחירי הדירות.יש להילה ונילס מזל שהם לא משעבדים את עצמם ל 1500 חודשי עבדות(120 שנים לפי 1000 שקל לחודש מינימום),אם הם יהיו חכמים הם יחסכו קצת יותר ויצליחו לקנות בעתיד ,ולקנות נכס טוב.
יוסי | 11.03.14
136.
בשבוע הבא במדור :
שכיר שמרוויח 50 אלף שקל נקי בחודש ולא יכול לקנות דירה . שכירות 6000 שח מים \ חשמל \ ארנונה \ גז : 4000 מסעדות \בילויים\חול \ חופשות \קניות : 10000 שח הוצ רכב : 2000 שח החזר הלןןאה ללימודים : 2000 שח בזבוזים של האשה ( בשמים , קרמים , ביגוד זנות , איפור וכו ) 6000 שח חיסכון 5000 שח מעשר : 5000 שח תשלום מזונות לגרושה : 5000 שח . נשאר לחסוך : 5000 שח בחודש . אח כמה קשה , אי אפשר להגיע לדירה
ח | 11.03.14
133.
למה בגילכם אין לכם חסכונות? איך מ17 אלף לא חוסכים?
אני התחלתי לחסוך מגיל 21 (4 אלף כל חודש) ובגיל 25 קניתי דירה קטנה וישנה בדרום, אבל עכשיו אני משלמשת משכנתא במקום שכירות. ולמרות זאת אני עדיין חוסכת, 2000 שח כל חודש ממשכורת 8500-9000 ואני לומדת על חשבוני במקום על חשבון ההורים שעוד רגע יוצאים לפנסיה (ללא גב פיננסי כי הם עולים ותיקים) אבל במקביל אני עובדת. רוב האוכלוסיה בארץ לא יודעת להתנהל כלכלית אבל לבכות כן. לא חבל לי עליכם ולא על אותם זוגות שמישכנו את החיים שלהם כי דירת 3 חדרים ישנה הייתה לא לרמתם ורצו רק חדש וגדול. אנשים כמוני שכן מתנהלים נכון לא צריכים לסבול בגללכם וכל הכתבות האלו מעצבנות אותי אין סוף
דיייייייייי | 11.03.14
132.
זוהי משפחה מושלמת בכדי להדגים עד כמה המצב בארץ בלתי אפשרי...
משכילים, עובדים, מרוויחים לכאורה יפה, אבל דורכים במקום... אלו בדיוק האנשים שלמדינה צריך להיות אינטרס חזק להשאיר בארץ! אבל דווקא לאנשים כאלו יש תחושה תמידית שמנסים לגרש אותם. כל הכבוד לכם שאתם עדיין בארץ למרות שיש לכם אפשרויות אחרות. מקווה שתחזיקו מעמד ושהמצב איכשהו ישתפר.
ק | 11.03.14
131.
אוי אוי אוי יעלה יאלה תעברו לחו״ל כבר
מה זה הטמטום הזה פטריוטיות ?? תעברו לחו״ל ומייד ! החיים טובים יותר 40% מהעולם זה מהגרים יאלה תשתחררי ותעברו לח״ל ואל תספרו לי סיפורים על אהבתה ארץ אתם פשוט מפחדים מהשינויי ( שזה בסדר גמור) רק אל תספרו לי סיפורי אהבת בארץ אני אוהב את ילדי , משפחתי ואת עצמי !!!!
אילן | 11.03.14
128.
עם פטריוטיות לא קונים במכולת
הילה, אני וזוגתי בערך באותו מצב כמוכם. רק שלכם יש הזדמנות לעבור למדינה נורמלית שיודעת מה זה לדאוג לאזרחים שלה. למקום שבו לא צריך להתנצל על זה שאתה עובד קשה ויוצא בסוף היום לבית קפה, ועדיין יש לך כסף להחזיק מכונית, דירה, והשכלה גבוהה לילד. ישראל של היום מכילה תמהיל בלתי אפשרי של מעט בעלי הון והרבה עניים (שחלקם עוד חיים באשליה שהם מעמד ביניים). אם אתם יכולים להציל את עצמכם אז לכו. לא לכולם יש הזדמנות כזאת. גם אני חשבתי שאני פטריוט, נלחמתי למען המדינה, אבל המצב היום לא טוב.
יואב, לוחם במיל' | 11.03.14
127.
הילה במקומך הייתי עוזב את הארץ הזאת בלי לשקול פעמיים.
בתור אחד שמכיר אותך מ1986 בערך, נשבע לך שלא מבין אותך. אם לי הייתה האפשרות לא הייתי חושב פעמיים ועוזב את הארץ. בכלל עם המקצוע שלך, את תחיי לא כמעמד ביניים אלא כאחד מהעשירונים הגבוהים יותר. שלא לדבר על איכות החיים שם. מדינת ישראל הפכה להיות מדינת הדה לגיטימציה, ומספיק שתקראי את התגובות כאן כדי להבין שמזמן אנחנו לא מדינה שאיכפת לנו אחד מהשני, אלא רק איך לדפוק אחד את השני, ו"אני הסתדרתי" אז מה אכפת לי. אני קניתי בית ואם המחירים יירדו אז נדפקתי. תחשבי עד כמה קשה לך להשיג כאן דיור, מה יקרה עם הדור הבא, את משקיעה כל כך הרבה בחינוך בשביל מה כדי שיגור באוהל? או שישרוף 3 שנים מהחיים שלו בזמן שאחרים מביאים ילדים לעולם ולא מזיזים את הזרת השמאלית שלהם? שלא נדבר שבטח יצטרך לעבוד עד גיל 80 כי כל הזמן מעלים כאן את גיל הפרישה. שלא לדבר על מערכת החינוך, הקלולקת עם 40+ תלמידים בכיתה, שלא לדבר על זה שלא נותנים אפילו להזדקן בכבוד כאן (ומה יקרה כאן עוד 20-30 שנה?) הגיע הזמן לדאוג לעצמך ולחשוב מה טוב בשבילך ולא להיצמד לסיסמאות שחוקות שאבד עליהן הכלח שחוץ מכמה פטריוטים אף אחד לא באמת מאמין בהן.
אריק | 11.03.14
125.
נילס תגובה לעניין
חבר'ה הכתבות האלה נועדו (לדעתי) לנסות ולהעלות מחדש את המודעות למצב הנדל"ן במדינה. התגובות שלכם צריכות להיות לגבי הנושא העיקרי ולא לגבי הנושא המשני של האם אותו זוג יכול להסתדר או לא, השאלה הזאת היא סובייקטיבית דבר שלאדם אחד חשוב יכול להיות פחות חשוב לאחר. ומעבר לזה בואו לא נשפוט כי לא קיבלנו פה קורות חיים מלאים עם דף הוצאות וחובות מהעבר. בקיצור אם מחיר של לחם היה עולה 100 שקל רובנו הינו מסוגלים לעמוד בהוצאה כזאת. אך זו הוצאה לא הגיונית כי המחיר שהמדינה צריכה לשאוף אליו הוא נמוך בהרבה. לא הגיוני שמחירי הנדל"ן בארץ מתקרבים לערים גדולות בעולם, אנחנו סה"כ מדינה קטנה בשכונה מאוד מאוד גרועה (המזרח התיכון). וכמו שבשכונות "רעות" בארץ המחיר יורד גם כאן המחיר צריך להיות הגיוני למיקום. ויותר חשוב צריך להיות הגיוני לבני האדם שחיים ולמשכורות שהם מביאים הביתה. לכן אני מבקש לפני ששופטים בואו תראו את הפנים שלכם בעוד כתבות כאלה וביחד נוביל לשינוי המתבקש. אני סומך על יאיר שינסה להוביל שינוי עוד בקדנציה הזאת, זה לא מהלך פשוט לכל צעד בתחום יש השלכות לאין שיעור כל עצה שאנשים נותנים יכולה לפגוע בתחום אחר. כלכלה זה לא מדע מדויק וצריך ללכת בצעדים איטיים ולא לעשות מעשים פזיזים כי אם המדינה תקרוס זה רק יהיה פלוס לאויבים שלנו מסביב להגיע ולהשתלט. אסור לתת למדינה ליפול ואסור להוריד את המחירים בצעדים דרסטיים, לאט ובטוח בכמה שנים הקרובות אני מקווה שהמחירים יתייצבו או ירדו.
יוני | 11.03.14
123.
הסכימו לבסוף לחשיפה [...] רק כדי לנסות ולקדם במשהו את הסיכוי של משפחות צעירות להגיע לדירה משלהן.
איך חשיפה כזאת מקדמת במשהו את הסיכוי של משפחות צעירות להגיע לדירה? אם לשפוט לפי התגובות, כתבות מהסוג הזה רק מביאות שנאת חינם על הזוגות ה"מפונקים" שלא מוכנים להתקיים מלחם ומים בחדר אצל ההורים עד גיל 39 על מנת לחסוך לדירה. לא משנה כמה תרוויחו פה כשכירים זה לא יעזור. אתם באמת מצפים מזוג שמגרד את החמישון העליון יגור בשכונת בנייני רכבת ברחובות? אתם שולחים דוקטור לגנטיקה לגור בשיכון בלוד? למה, כי הם "יכולים" (נניח... לפי הכתבה גם לא) לקנות שם דירה? כבר עדיף לגור באוטובוס. לא כולם בנויים למנטליות של השיכונים. מי שגר בשיכון כל החיים שלו יכול בכיף להמשיך להתגורר באחד גם כאשר ירוויח 30,000 לחודש, אם רק ירצה, כי המנטליות הזאת אצלו בדם. אדם שלא גר מימיו בשיכון עוני לא יסתדר שם אפילו חודש. לא לכולם זה מובן מאליו שצריך לעלות 4 קומות + עמודים ברגל, לא לכולם זה הגיוני שהאסלה נסתמת כל יומיים, לא לכולם זה הגיוני לחיות בין קירות מתפוררים, לא לכולם נשמע סביר לוותר על דברים כמו ממ"ד (במיוחד באיזור שהם חיים בו) או על עמידות בפני רעידות אדמה או על הרבה דברים אחרים שכיום מוצעים כמעט בלעדית בדירות חדשות או כאלה שהרבה מעבר ליכולת שלהם גם אם ירוויחו כפול. כל החכמים ששולחים אותם לנסוע בתחבורה ציבורית כנראה מעולם לא גרו בפריפריה או לא היו תלויים בתחבורה ציבורית מאז השירות הצבאי אם בכלל עשו כזה. מנסיון, בתור אחד שנוסע כבר 6 שנים בתחבורה ציבורית מבחירה - אני חייב לציין שזאת בחירה קשה מאד. אכן, קשה לוותר על לצאת מהבית ביום שבת, וקשה להסביר לאנשים למה בהיותי עובד הייטק (כן, כן, משכורות גבוהות וכו') אני מסרב לקחת רכב מהעבודה (ולשלם עליו 2000+ שקל מס) ומסרב לקנות אוטו פרטי. רמז: זה לא כזה קל כמו שאתם חושבים וכרוך בהרבה ויתורים. אגב, גם תחבורה ציבורית עולה כסף ובתור אחד שמשתמש בה אקסקלוסיבית אני משלם למעלה מ1000 ש"ח בחודש על תחבורה. ככה זה כשעובדים בעיר אחרת וצריכים עוד אוטובוס מהבית לרכבת ומהרכבת לעבודה. אמנם על הקו שאני נמצא בו ההפסד בזמן לא משמעותי (וגם מהרכבת ניתן לעבוד, מהאוטו לא) אך זה לא גורם לנושא להיות פחות כואב. אגב, אם הייתי גר בנס ציונה לא הייתי מסוגל לדמיין את החיים שלי בלי רכב אלא אם הייתי עובד מהבית ועושה סופר באינטרנט עם משלוח וכמובן לא צריך לעולם לצאת לדואר\רופא וכמובן להיות חסר חיים לחלוטין. אגב, אם אתם חושבים ש"להסתדר" בשיכון ישן יביא אותם לדירה... אתם חולמים! גם בקצב חיסכון דמיוני של 4K בחודש הם צריכים לרדת משמעותית ברמת חיים שלהם למשך 125 חודשים שהם כמעט 10.5 שנים! כמובן שבקצב הזה את הדירה הם יקנו בגיל 50+, וכל זה בהנחה שהמגבלות על משכנתאות והמחירים יישארו כמו שהם היום. (לא אופטימי) חברים, לפני שאתם מעבירים ביקורת נסו להיכנס לראש שלהם. בנאדם שהגיע מהולנד ולא רק שלא רגיל להווי הישראלי (מי שגר אי פעם בקיבוץ יגיד לכם שגם זה לא בדיוק בר השוואה לשיכון ברחובות או בלוד) גם יחטוף הלם תרבות מוחלט אם יגיע לגור בשכונות המצוקה המתפוררות. זה כמו לשלוח ישראלי שחי בבניין ממוצע לכמה שנים בפבאלה בריו, לשכונת פחונים בהודו או לאחת מהשכונות קרוואנים בארה"ב כדי לחסוך כסף. המקומות האלה משנים אנשים! כמו גם השיכונים של הארץ. בתור אחד שגדל בשיכון כזה אני חייב לציין שלא הייתי רוצה לגדל ילדים במקום כזה. אז אמנם אצלינו לא זורם ביוב ברחוב (באופן קבוע) ויש יריות רק פעם בכמה חודשים ורצח זה לא עניין עד כדי כך יומיומי... אבל לגור בשכונה שנחשפים בה לנרקומנים מגיל צעיר, לתרבות האבטלה, לאלימות פיזית ומילולית באופן יומיומי - ועוד עם ילדים - זה לא משהו שפוי להציע לזוג מהמעמד הזה. ולא, זה לא אליטיזם, הם פשוט לא ישרדו שם. יש סיבה שקוראים למקומות האלה "שכונות מצוקה" ואם תשים שם זוג דוקטורים - גם אם הם ישרדו שם - הילדים שלהם יצאו עם אותה מנטליות של עוני כמו של חבריהם לבית הספר ולשכונה.
- | 11.03.14
122.
אנשים, אתם מפספסים את הנקודה!!!
לא מתלוננים. לא אומרים שאנחנו עניים ושחסר לנו. החיים בסדר גמור. עושים גם בחירות שתלויות כסף כמו לשלוח את הילד לחינוך וולדורף, או לשלם לו מורה פרטית לכינור. לא מתכוונת להתנצל על מה שיש לי ולבכות על מה שאין לי. הכל עניין של בחירות. העניין הוא שגם אם היינו מצליחים לחסוך 4000 שח בחודש כמו שאנשים פה הציעו (אין סיכוי). עדיין כדי להגיע ל500,000 שח שדורשים מאיתנו כסכום התחלתי לדירה פשוטה מאד,היינו צריכים לחסוך (4000 שח בחודש, כן?) מעל 10 שנים!!!! וזה בשביל להגיע למצב שאנחנו יכולים לקחת משכנתא. נשמע לכם הגיוני שזוג שמרוויח לא רע (וזה בכלל לא משנה אם מדובר ב14,000/20,000) צריך לחסוךעשרות שנים כדי להגיע לסכום התחלתי???
הילה קרמר | 11.03.14
121.
לכל המגיבים שלא מבינים איך אי אפשר לחסוך בואו נעשה ביחד חשבון קטן
4000 משכתנא 5000 אחזקת שתי מכוניות יד שניה 3000 אוכל ופרפומריה 2500 אחזקת דירה (חשמל מים ארנונה טלפון אינטרנט כבלים) 2500 הוצאות משתנות - ביגוד, תחזוקת בית, בילויים משפחתיים, חוגי ילדים, הלוואות שבד"כ צוברים משנים קודמות. הנה - קיבלתם 17000 שח תחת מחנק כלכלי. במקום שכולנו פה אחד נדרוש מהמדינה לאפשר לקבל 100% משכנתא - 30% מתוכם בערבות המדינה, ואם לא לכולם - למי שמוכיח שאין לו מקורות מימון אחרים להתחלת החיים, אנחנו עסוקים בגידוף אחד של השני. מה הם בוכים וכדומה... נכון שיש כאלו שהמצב שלהם יותר גרוע ואף הרבה יותר גרוע - אבל במקום שימשכו את אלו שיש להם יותר למטה, בואו נמשוך כולנו את כולם למעלה! צריך לדרוש את זה מהמדינה. אין שום סיבה בעולם שמדינה עם יציבות כלכלית בין הטובות בעולם, עם אחוז אבטלה בין הנמוכים בעולם - 5-6% שזה אחוז עד שניים יותר מהאופטימום שמדינה יכולה להגיע אליו, לא תתן ערבות להלוואות לדיור. שזה הצורך הכי בסיסי של האדם ביחד עם אוכל ושתיה. אנחנו לקחנו משכתנא של 90% מעלות הדירה לפני 10 שנים והיינו צריכים להשלים רק 100 אלף שח ביחד עם מיסים ומסביבים, שגם אותם לא היה לנו אבל לקחנו הלוואות קצרות מועד וקצת עזרה מההורים - עשרות אלפי שח, וקנינו דירה מדהימה ב - 700 אלף שח שמכרנו לאחר 9 שנים ב - 1.4 מיליון אז קנינו בית פרטי ב - 2 מיליון. וכל זאת בלי שהיה לנו כמעט שום סכום התחלתי. היום משום מה לא נותנים 90% מימון. וזה אבסורד. אם היו נותנים להם 90% מימון ל - 30 שנה על בית של 1.3 מיליון, והיו לוקחים הלוואה מהבנק של 150 אלף שח ל - 10 שנים, היו צריכים להחזיר 4500 שח על המשכנתא ועוד 1500 על ההלוואה. כלומר 6000 שח לחודש. עוד 2000 שח ויש להם בית משלהם. קשה אבל אפשרי ע"י הכנסה נוספת כמו הרצאות במכללה או דברים מסוג זה, וכן עם סיכון מסוים. עדיין עדיף סיכון לחזור לשכירות מאשר להיות בוודאות בשכירות בלי סיכוי לצאת משם
עושה חשבון | 11.03.14
120.
ל-99
כל הכבוד לך על כך שאתה חוסך וגם עוזר להוריך. עם זאת,יש לך ילדה אחת בלבד. ברגע שתחליטו על הבאת ילד נוסף, או אפילו שניים, החיסכון החודשי שלך יצטמצם משמעותית, או שתיאלץ לעזור הרבה פחות להורים. דרך אגב, אם אתם חיים רק מ-4000 ש"ח, הרי שאתם לא נהנים מהחיים - אין חו"ל, או אפילו מלון או צימר בארץ. אני מניח שגם על יציאות מדיי פעם אתם מוותרים. מניסיון אישי, אי אפשר להחזיק כך זמן רב. יום אחד אתה מתעורר ומבין שפרט לכך שאתה עובד, אוכל, ישן ולעיתים מבקר בשירותים, אתה לא עושה כלום בחיים. בהצלחה.
עודד | 11.03.14
117.
כל הכבוד לכם ואל תתייחסו לתגובות השליליות
אני במקומכם כבר מזמן הייתי בהולנד, אך לי לצערי אין לאן לברוח. עם כל הכבוד לציונות, קשה להיות פטריוטים כשאתם מוצאים את עצמכם בגילאי 30 עדיין גרים עם ההורים כדי לחסוך או בשכירות נצחית בלי האפשרות לחסוך כלום. לזוגות קשה ולרווקים בכלל לא נשאר מה לחפש פה.
 | 11.03.14
116.
תגובה מנילס
הרבה ביקורת על ה-17 אלף. אז חשוב לי לחדד. לא נלדנו עם משכורת כזאת. האמת שזה תופעה מבורכת מהתקופה האחרונה בזכות שהעסק שלי מתחיל להתרומם. בתור עצמאי ההכנסות לא קבועות ויש חודשים שמרוויחים הרבה פחות. בנוסף אנחנו מחזירים הלוואות על לימודים, רכב והשקע בעסק. הלוואת הלימודים מהתקופה שהרווחנו 4000 בחודש וכדי להגיע לתור שלישי הילה למדה 11 שנה ורק לפני 5 שנים התחילה להרוויח. (בהתחלה שכר מינימום) רחוק ממה שמגיע לאדם עם תואר 3. הילד שלנו הולך לחינוך אנטרופוסופי ומשלמים על זה בנוסף, מאמינים בחינוך טוב לילד... (רוצים לדון על זה?) אנחנו רוצים ילד נוסף וטיפולים עולים הרבה כסף. אנחנו קבלנו ליווי מפעמונים, דבר מאוד מומלץ, אבל גם הם הבינו שעל דירה אין מה לדבר. יש פה אנשים שאומרים שהם כן הצלחו. אני שמח בשבילכם וכנראה עבדתם קשה בשביל זה וויתרתם על הרבה בדרך. יכול להיות שהצלחתם לקנות לפני זמן לא רב כאשר מחירי הדירות היו נמוכים יותר ובתקופה שאנחנו הסתדרנו עם 9000 נטו. מאחל לכולנו בית וחיים נוחים.
נילס | 11.03.14
101.
ככה זה כשיש רופאים בהדסה המרוויחים 5 ו4 מיליון בשנה !
וכמובן הסיבה העיקרית ...אי העלאת הריבית שמעלה את מחיר הדירות כדי לשמור על שכר החזירים במשק אבל ממשיכים ובהצלחה למכור למעמד הביניים (אליהם משתייכת המשפחה כאן) את המנטרה שזה עוזר לייצוא פחחחחחחחח ועדיין אוכלים את זה ולא מבינים את הקשר בין השכר המנופח של בכירי המיגזר הציבורי לבין מצבם הכלכלי הירוד!
מדינת החזירים | 11.03.14
99.
גם אני ואישתי יש לנו ילדה אחת תינוקת ואנחנו מכניסים ביחד 19
אנחנו משלמים 3500 ש"ח שכירות. 4500 ש"ח מטפלת. 4500 ש"ח כל חודש בהוראת קבע לחיסכון. בנוסף אני עוזר להורים שלי שחיים מביטוח לאומי, כל חודש כ 2500 ש"ח. ב 4000 שקל שנשארים אנחנו משלמים את כל הוצאות כלכלת הבית והמחייה.
ליאור | 11.03.14
95.
נראה לי שכל התגובות פה הן הצפה
של אנשים שלא מבינים וחברות יחץ הסבר פשוט רוב המשרות עם משכורות הגבוהות מ8000 נמצאות בין חדרה וגדרה לכן ההוצאות שם מאוד גבוהות בצפון ובדרום סוגרים את רוב המשרות הגבוהות ומעבירים למרכז כך שהמצב רק יחמיר 17 אלף בחודש בת"א זה כמו 9000 בחיפה(לא שיש עבודה בחיפה) אי אפשר עם זה לשרוד אלא אם אתה חי בעוני מה לעשות במדינה שבה מנכ"ל אורנג' מרוויח משכורת השווה לסכום כל המשכורות בחברה ועוד נותן ביקורת על זה שמתלוננים על שכר העובדה שאנשים לא מבינים שבשביל להרוויח 17 אלף צריך לגור בת"א ורושמים תגובות כאילו הם מבינים גדולים לא יהיה שינוי נחכה לאחר שהכל יקרוס ואז נראה מה יהיה אני נותן שנתיים לקריסה. אז יש עוד מספיק זמן להנות.
אבי | 11.03.14
94.
הילה ונילס
אני בניגוד לשאר הגאונים שמגיבים בטוקבקים פה לא הולך להתלהם ולהיכנס לכם לכיס !!!! לגאוני הדור ת-מ-י-ד יהיה להם מה להגיד גם אם השכר שלכם 17000 נטו וגם אם הוא היה 34000נטו וגם אם הוא היה 8500 נטו !!! אני יכול רק לאחל לכם בהצלחה ומקווה בשבילכם שתצליחו להגיע ליעד שלכם בקרוב !!!
דניאל לביא | 11.03.14
93.
אנשים שלא מבינים.
אנשים פה חושבים שכל החיים הם הרוויחו 17,000 ש"ח נטו ( שגם היום זה הרבה כסף). רוב האנשים לא מבינים כמה זמן זה לימודים של ד"ר לגנטיקה ( במקרה אשתי כזאת) . מדובר על לימודים שמגיעים גם ל 10 שנים בהם מקבלים מלגה ממש קטנה מהמדינה. ובמהלך כל הלימודים לא ניתן לעבוד. ואחרי שמסיימים את הלימודים בכלל מי שמוצא את מזלו משתכר בשכר של 8500 ש"ח. בארצות הברית השכר מתקרב ל 18,0000 דולר לחודש. נכון שישנם משפחות שמצליחות להחזיק משק בית משכר של 15,000 ש"ח נטו. אבל שיבדקו טוב מה היתה נק' הפתיחה שלהם ומתי היא גם היתה. תודה.
יאיר | 11.03.14
92.
מה הפלא ?
לפני שבוע חבר כנסת שמרוויח 19 אש"ח נטו טען שהוא לא יצליח לקנות דירה , אז מה כולם מתפלאים? תכף נגלה שגם מי שמרוויח 25 אש"ח לא גומר את החודש .. די לעשות צחוק מנתונים. אדון וגברת נחמדים, להערכתי אתם יכולים לחסוך 7,000 ש"ח לחודש לפחות. כל חודש...והלוואי עלי. יש לכם שכ"ד 4,000 בי"ס 3,000 כל יתר החשבונות והמחייה לא אמורים לעלות לכם יותר מ 3-4 אש"ח בחודש. איפה קרן ההשתלמות שלכם? איפה חסכונות כל החיים? אי אפשר לגור במקום זול יותר מנס ציונה? חייבים להתחיל מדירה של 1.5 מיליון ש"ח?
צביקה | 11.03.14
91.
אחת שדואגת לכם. מקווה שתקראו תגובתי
במצבכם, יש לכם מס' אפשרויות לכול אפשרות" מחיר " משלה. 1.להגר להולנד 2.להרשם ד ח ו ף , דחוף לעמותת פעמונים שם תלמדו איך ניתן לחסוך הרבה מ 17000ש"ח. 3. לחפש דירה זולה יותר להשכרה. יש הרבה כאלה באזור שלכם. בתנאי שהשכירות תהיה לטווח ארוך. את אפשרות 2 ו 3 אפשר לעשות במקביל. נקודות לזכותכם הם: -תהיה לכם ירושה בעתיד - אתם משתכרים באופן יחסי לא רע. קדימה לעבודה! בהצלחה!
תוכנית עבודה | 11.03.14
90.
תעברו להולנד
תעברו להולנד מה יש לכם לחפש במדינה הזו. כאן הכל יקר והדיור עוד יותר יקר, ביבי ולפיד רק מדברים ולא עושים כלום, ביבי איש שיווק אומר מילים מה שהאנשים אוהבים לשמוע, ולפיד ליצן עתונאי שלא מבין כלום בכלכלה, חבל לכם על הזמן תתקפלו ותחזרו להולנד. שיהיה לכם בהצלחה.
ענת | 11.03.14
89.
עליתי באמצע ה- '80
עליתי באמצע ה- '80. הייתי פקיד וקנינו דירה 3.5 חדרים בסוף ירושלים. 25 שנות משכנתא יסתיימו עוד מעט. בינתיים, גלגלנו אותה בעקבות שיפור דיור. יש לנו 2 ילדים שלא חסכנו מהם כלום: כל החינוך, כל החוגים, כל הצרכים (לאו דווקא פינוקי יתר) עכשיו אנו יושבים בבית פרטי בלי עזרה של אף אחד. אומנם אני עצמאי אבל יחד יש לנו בדיוק 17K ואף פחות מזה. 2 רכבים 1997 ו- 2007 ולמרות הכל, די מרוצים מהחיים. אשכרה אני לא מבין מה היה טוב לפני X שנים והיום לא טוב. למה חייבים לקנות דירה גדולה במרכז כאשר אפשר דירה קטנה בפריפריה. למה אי אפשר, במקרה הצורך, לשכור ולהזכיר ולהשלים כאשר ההפרש הוא לא גדול. למה חייבים להתפנק על מותרות ובו זמנית לבכות שאין.
RONIAL | 11.03.14
88.
פינוק והתנהגות כלכלית בלתי הגיונית
אם אתם משכרים 17000 נטו בחודש (זה המון חברים) אין לכם ילדים קטנים אז אין לכם הוצאות על צהרונים המחיה הבסיסית שלכם (מגורים, ארנונה, חשמל, מים) לא אמורה לעלות על 5000-5500 שח בחודש, נגיד הוצאות אוכל 3000 שח ועוד הוצאות על רכב (אם יש, ביטוחים, בילויים וכדומה) ככה תגיעו להוצאה של 12000 שח בחודש, אתם יכולים לחסוך 5000 שח בחודש בשקט (אם לא יותר).
איציק | 11.03.14
86.
I think there is a very easy inexpensive solution
First- I do agree that with that sort of income they should be able to save way more, but... I think the government should really concentrate on supervising the rental prices in Israel, so people will pay decent rent for where they live (depending on state, location and site) this way they get to save money to buy a house (that the price of will also be supervised). I know it will hurt the rich people with tons of real estate "businesses" but it's a very easy inexpensive solution. and yes- its much more reasonable to buy a place in the netherlands (Holland)- we just did.
הילה | 11.03.14
84.
בתמונה נראה בית פרטי.
כך שאתם משלמים 4000 שקל לחיות באיכות חיים. בית עם גינה. ברור שזוג צעיר שזה רצונו . קשה ביותר. עד בלתי אפשרי. אבל עם הייתם מסתפקים בבית בשיכון . משלמים שכר דירה 2000 שקל. היה לכם גם לחסכונות. וגם לקניית דירה בפריפריה . אבל השאיפות של הדור הזה. הם בהחלט גבוהות מאוד. ומכאן התסכול.
bila | 11.03.14
81.
לכל אלה ששואלים לאן הלך להם הכסף....תחשבו...
האישה כבר אמרה שהיא למדה 3 תארים (זה משמעות של תואר ד"ר), כלומר היא כניראה שילמה לאוניברסיטה על הוצאות מחייה, לימוד וכד'. אפילו אם הייתה לה מילגה, מי אומר שההורים שלה יכלו לעזור לה לממן את הלימודים?? מה לא הבנתם !!! אמא שלה ניפטרה (פחות משכורת בבית) ואבא שלה חולה סיעודי מהסוג הגרוע ביותר שיש !!! אתם כניראה ממש ממש ממש טיפשים או שאתה מעמידים פנים שאתם טיפשים. מה קורה למדינה הזו ???!!! לא לכולם יש אמא ואבא שיממנו להם עשרה תארים ועוד ינגבו להם את התחת עם דולרים. לא לכולם יש אמא ואבא שיממנו שכר דירה בתל אביב לילד שמנת שלהם שמספיק חצוף לקחת מהם כסף בתקופה קשה כזאת !!! היא אמרה בפירוש, או שלא, שהיא מימנה לעצמה את הדרך שלה, וכניראה זה כרוך בהלוואות שהחזירה או עדיין מחזירה, משמע אין לה הרבה חסכונות. חוץ מזה יש לה ילד לגדל (בערך 1000 שקל לחודש על הוצאות), דירה שכורה (4000 שקל), בעל שלא תמיד מכניס (הפסד של בערך 5000 שקל מדי כמה חודשים), סופר (בערך 3000 לחודש), הלוואות לשלם (אולי על עסק\לימודים - 2000 שקל).... אני בספק שביחד הם באמת מכניסים משכורת ממוצעת של 17,000 לדעתי הם מנסים לייפות את המצב שלהם. ואני בטוחה שאני לא רחוקה מהמציאות. לכו תגדלו מוח. מחכה שחייזרים יגיעו לארץ...הגיע הזמן שיגיעו לכאן יצורים עם בינה.
אין להם הורים שישלמו | 11.03.14
80.
כמה נקודות
א. רוב המגיבים מפספסים את העיקר בכתבה - הדירות בארץ יקרות!!! מחצית ממחיר הדירה היא מס שהתמורה שמקבלים בגינו היא אפס (המשטרה על הפנים, הבריאות מידרדר, החינוך ברצפה - לא מקבלים פה שירותים ברמה של המדינות הנורדיות9. ב. נכון שאולי הזוג יכל לחסוך, אבל גם אם היו חוסכים 4000 (שהם 48000 לשנה - ייקח להם כ-10 שנים להגיע למצב שהם לוקחים משכנתא לעוד 30 שנה - למישהו נראה הגיוני שזוג צריך לעבוד 40 שנה בשביל דירה?) ג. גם אני הייתי מצפה שלזוג יהיו חסכונות כלשהם בשלב זה של חייהם, אולם זה לא משנה כלל לנושא הכתבה. לא הגיוני שחייבים התנהלות כלכלית מושלמת על מנת לא לחיות כמו כלב, מותר גם לעשות טעויות (רובנו עושים, מי שחושב שהוא לא טועה הרי זוהי טעותו הראשונה). ואגב, גם לאנשים מתחת למעמד הביניים יש זכות קיום. ד. הדיור הוא סימפטום בולט לכך שהשיטה הכלכלית שנהוגה בעשור וחצי האחרונה בישראל פשוט עקומה. המלצתי לממשלה לטפל בכך בהקדם, אחרת העם יעלה על הבסטיליה וכולם ייפגעו מכך.
סמיילי | 11.03.14
78.
"כי אני פטריוטית"
אז מה את אומרת? שבעלך לא פטריוט של מדינתו? אתם שניים - משתי מדינות שונות. אם החיים פה אם בלתי נסבלים - אין שום סיבה שבעולם שלא תתני לבעלך גם להיות קצת פטריוט. גם לו יש מדינה. תעברו לשם ותחיו כמו שצריך. יש לכם ילד לפרנס ולהוריש לו, עם כל הכבוד לפטריוטיות החד צדדית שלך.
 | 11.03.14
77.
לכל המגיבים - רק לאחרונה הם החלו להשתכר כך. הדרך לעבודה כדוקטור היא ארוכה
עד שמקבלים משכורת נורמלית כדוקטור במדינה הזו, צריך לחיות כסטודנט עני לפחות 7-8 שנים אחרי הצבא, וגם אז מתחילים קודם בעבודה במשכורת עלובה ואם מצליחים ולא מפטרים אותך, אז מטפסים לאט למעלה. לא הייתה להם הזדמנות לחסוך, כי רק עד לפני כמה שנים, הם הרוויחו מעט מאוד. אם הם היו פקידים פונקציונרים במשרד ממשלתי שהתקבלו בגלל קשרים, היו יכולים להסתדר יפה.
תחשבו שוב | 11.03.14
76.
לא הבנתם שהוא עצמאי? כלומר המשכורת שלו לא ודאית ויש הוצאות ותקופות בלי הכנסה/ נמוכה
אולי הם עוזרים בכסף לטיפולים של האב ואולי לילד יש צרכים מיוחדים או שהם בחרו להשקיע בו יותר? למה ישר להאשים שהם בזבזנים וכו'? יש לכם מושג כמה יקר לגור באיזור המרכז? עם ילדים הכל יקר, האוכל יקר, ההוצאות אדירות. מספיק שהם צריכים לקחת בייבי- סיטר לשמור על הילד ומנקה וכבר הלכו כמה אלפי שקלים בחודש. ולא- לא לכולם יש אמא שתוכל לשמור על הילדים או שכנה נחמדה. מי שיתום מהורים, או שההורים שלו עובדים או חולים- לא יכול להיעזר וצריך לקנות את העזרה. מי שעובד שעות קשות- אין לו זמן לנקות את הבית וצריך גיבוי שישמרו לו על הילדים.
ג | 11.03.14
74.
לא יאומן. ממש לא יאומן, ככה חיים במדינת ביבי, ר"מ שקרן אכזר ומושחת.
ראש ממשלה שקרן, פשוט שקרן. הוא ידע לחלוטין (ראה מה אמר זליכה) שמחירי הדירות יקפצו בלפחות חמישים אחוז, חייך והמשיך הלאה. הוא, השקרן, יחד עם אנשי האוצר שבאמת ניתן להחליף אותם עם כל נהג מונית מבחינת ידע בכלכלה, הרסו, בין במודע ובין באי מודעות, את המשק. זה הוכח במשבר הדירות,ף זה הוכח במערכת הבריאות שהם 'מתים' להפריט עד שתצא נשמתה עדן, זה הוכח במשכורות שלא עולות כבר עשרים שנה ועוד ועוד... ואין להם כל רצון לפתור את בעית הדיור, כי הם יצרו אותה במו ידיהם ! הם לא יציעו פתרונות נוסח הולנד, כי הם מטומטמים ואכזריים וחסרי כל אינטליגנציה חברתית כלשהי. העיקר אצלם: תביאו עוד כסף מהאזרחים, כי צריך לשלם לנבחרת החלומות של הצבא (אנשי הקבע) ולטייקונים, ולחרדים ולצוללות ולעוד מליון דברים שהם שם נירדף לאופן מחשבה מושחת . פתרונות כמו בהולנד ? הצחקתם את ביבי השקרן. הוא לא שם על הולנד ולא שם עליכם, לא רואה אותנו ממטר.
ירון | 11.03.14
72.
אני מת על כל אלה עם התגובות " מה הם רוצים .? איך הם לא חוסכים" ....
זה בדיוק אותם אלה שמחוררים לכולנו את הסירה או בגלל שטוב להם מידי, או בגלל שהם לא מצליחים להבין לאן מאות אלפי בני מעמד הביניים מדרדרים כי אבא ואמא דואגים להם. אנחנו במדרון. מספיק שאחד מאותם קשקשנים מפוטמים יגלה פתאום שהורה שלו סיעודי וצריך לטפל בו, או שפתאום ההורים יפסיקו לממן לו ... ואז יבין מה זה להגיע למקומו של אדם אחר. צריך להחליף את השלטון מהותית , לא מספיק רק החלפת מפלגה.
שרון | 11.03.14
66.
למה חיכיתם 20 שנה כדי לקנות דירה ? עכשיו נזכרתם שאתם רוצים דירה ?
הכתבה הזו לא משקפת את המציאות של הצעירים היום בני ה - 25 ומעלה לאנשים בני 40 שבחרו לגור בשכירות 20 שנה לא יכולים לייצג אותי בחורה בת 30 שגם בשנות ה - 20 של חיי הדירות היו יקרות לזוג הנ"ל היו מיליון הזדמנויות ב - 20 שנה האחרונות לקנות דירה במחיר שפוי אותם אתם מראיינים ? תראיינו זוג שהתחתן אתמול או זוג שילד אתמול את בנו הראשון לא זוג בני 40 . מה רציתם להראות שגם הכנסה חודשית של 17 אלף לא נותנת אפשרות לקנות דירה ? אבל בחרתם במקרה שלא משקף את המציאות של הצעירים. ולא חסר זוגות צעירים שמרוויחים מעל 10 אלף שקל ולא יכולים לקנות דירה.
 | 11.03.14
65.
פירוט עזרה לזוג:
הכנסה: 17000 שכירות 4000 חשבונות לחודש: (חשמל, ארנונה, מים) 1000 אוכל (לבשל בבית) 2000 תקשורת (3 טלפונים, כבלים בסיסי ואינטרנט) 500 ביגוד (לא בקניון): 300 יציאות ובלויים: 600 חופשה שנתית בחול ל 4 ימים: 1000= 12000/12 רכב אחד בין 5 כולל ביטוח, טיפולים וירידת ערך: 1700 לימודים לילד: 400 בריאות/שיניים: 500 הוצאות לא צפויות/מתנות באירועים.. אחר: 1000 סה"כ: יוצא הוצאה של 13000, או חיסכון של 4000 => אחרי 4 שנות חיסכון+רווח הון מגיעים ל 300-350 אלף => הון עצמי לקניית דירה במליון (דירת 3 חדרים סבירה ביבנה, ממש קרוב לנס ציונה) בהצלחה!
אלי | 11.03.14
64.
זוג יקר, ליבי אתכם. תתעלמו מכל הקנטרנים פה.
כל אחד והמציאות שלו. 17 אש"ח זה עשוי להספיק בקושי למחייה. ניתן למצוא בנ"צ דירות עם 3 חדרי שינה- במצב טוב (ללא גינה) באיזור ה 4300 ₪- אני שוכר אחת כזו- באזור טוב. לגבי משכנתא, זה כבר סיפור אחר. הצעה מכל הלב, לכו לחברת ייעוץ ולא לבנק- קבלו חו"ד על יכולת ההחזר שלכם- אולי שם תגלו שאתם כן יכולים לקחת ולהמנע מהמצב בו אתם מצויים.
עופר | 11.03.14
63.
לכל מי שמתפלא איך לא חוסכים עם 17000 בחודש
הם לא הרוויחו 17000 כל החיים. הם הגיעו לזה בעבודה קשה ובחמש עשרה שנות לימודים ומחייה על מלגות קיום.זו חוכמה קטנה לומר איפה הם היו עד היום. היא למדה המון בשביל להיות דוקטור ולהרוויח סביר. המסר הוא- שזה מייאש: אפשר לחסוך (נגיד) 3000 שקלים בחודש, זה 36 אלף בשנה. בשביל דירה/בית נחמד ששווה 1.5 מליון צריך לחסוך סביב 500 אלף ש"ח, כלומר, אם הם יחסכו 14 שנים- תהיה בידם המיקדמה. ולכל הגאונים שמצאו להם דירות זולות בלוד וברחובות- אתם בעצם מציעים להם לקנות במקום שאינם מעוניינים לחיות בו. כלומר לוותר על החיים כפי שאתה מעוניין בהם לטובת רכישה יותר אפשרית. מה נסגר איתכם?! אתם לא מבינים את העניין?!
גלעד | 11.03.14
61.
אני ואישתי מרוויחים 13 ביחד ויש לנו כבר 2 דירות
אני בוגר ישיבה . היא בוגרת סמינר . מרוויחים גרושים .לא עצלנים .לא לקחנו שקל מההורים .גרים בלוד וצוחקים על התל אביבים .אנחנו בני 32 .חחחחחחחחחחחחחחח מי שרוצה לגור בערים יקרות ימשיך לבכות סך הנכסים שלנו עומדים על 2 מיליון שח . והיד עוד נטויה בואו ללוד עצלנים
דידי | 11.03.14
57.
אני רק הערה
רק שתבינו את ההבדל. 17,000 ש"ח זה מעמד בינוני בישראל. בארה"ב היה לכם כבר בית דו קומתי בפרבר סביר. אני מבין את המגיבים שמדברים על ניואנסים של בזבוזים מיותרים, אבל רבותי, זה מעמד ביניים בישראל. אבל נראה לי שבארה"ב מעמד הביניים לא מתחשבן יותר מדי עם הוצאות מחייה שוטפות. אני לא אומר שאנו צריכים להיות אמריקה, אבל רבאק, 50-60 אחוז מערך הדירה זה מיסוי ממשלתי.
מישקפופר | 11.03.14
53.
הזוג צודק
חבר'ה שכחתם ? יש לשלם מים ,חשמל, גז ,חוגים, אוכל, דלק, אחזקת רכב, ביטוח לרכב ,ביגוד, מתנות ליום הולדת או אירועים משפחתיים , YES או HOT , מה עם לצאת לאכול בחוץ פעם פעמיים בחודש ?? ,מה עם שכר לימוד ? אגרת טלוויזיה ? קופ"ח ? מה עם תספורת פעם בחודש וחצי חודשיים ? מה עם טיפול שיניים ? מה עם בילוי קצת לנפש ....שאיך שלא תעשו זה יעלה לכם גם אם זה בטבע !!! בטוחני ששכחתי לציין עוד כמה דברים שנדרשים לשלם עליהם ...אז תפסיקו עם הקטנוניות , ותגלו אמפתיה . תעשו חישוב פשוט ...ניתן לחסוך ??!!
אורית | 11.03.14
52.
איזה קישקוש
מרוויחים פחות, עם שני ילדים ויש לנו דירה חדשה עם משכנתא סבירה. צריך לדעת לחסוך ולא לפזר כסף לכל הכיוונים. גם לנו אף אחד לא נתן שקל וגרנו 10 שנים בדירה בת 45. מספיק עם הבכיינות. אפשר לחיות מצויין בארץ. צריך לעבוד ולחסוך. ולקנות דירה בבניין ישן זו לא בושה, לא כולם חייבים דירה חדשה - אם אין כסף לחדש, קונים ישן. נמאס כבר לשמוע את הקשקשת הזאת.
טל | 11.03.14
51.
המדור הזה הופך להיות יותר ויותר ביזארי. בכל העולם המפותח מקובל להוציא עד כ-30-35% מההכנסה על דיור.
דיור זו הוצאה בדיוק כמו אוכל, ביגוד וכד'. האם גם על אוכל וביגוד הדוקטורית לא מוכנה ל"השתעבד" ולהוציא אלפי ש"ח לחודש ב-500 חודשים הבאים? אם הזוג הזה יתרגל למציאות - חייו יהיו הרבה יותר קלים (גם אם לעיתונים יהיה פחות חומרים לכתבות מגוחכות).
אובייקטיביסט | 11.03.14
50.
זוג+ילד לא יכולים לחסוך בארץ אפילו 1000שח!!! מדינה ארורה!!!
אתם שוכחים שהם חייבים 2 מכוניות כי בישראל אין תחבורה ציבורית ולכן תורידו עוד 5000ש"ח על 2 מכוניות. נשאר להם 8000 לשלושה נפשות לאכול,ללמוד,לקנות ריהוט לבית,לשלם חשבונות,טלפונים,כבלים,אינטרנט,לקנות ביגוד,ימי הולדת,מתנות לחתונות ותגיעו לכך שלא נשאר להם כלום. בישראל הארורה הכל יקר והמשכורות נמוכות בהשוואה לעולם המערבי.
גיל | 11.03.14
47.
בלתי נסבל כל התגובות הממומנות המטופשות האלה.
מעמד הביניים קורס, ואתם יכולים לקרוא לו בכיינים עד מחר- לא נפסיק להרגיש את הגב שלנו תפוס, ואת התחושה של מרדף אחרי הזנב של עצמנו במבוך. התוצאה בפועל: 95% מחברי לשכבה בתיכון כבר אינם גרים בישראל, ומדובר באחד המקומות היותר פטריוטיים וציוניים בישראל. אז יאללה, תרדו עלינו עוד קצת, כאילו נמשיך להיות הפראייר השכונתי, לא ברור לכם שזה יתהפך לכולנו בפרצוף ?...
יאיר לפיד | 11.03.14
46.
חוצפה ישראלית
פשוט חוצפה זה מה שיש לי להגיד. אתם מרוויחים ביחד 17,000 ש"ח ויש לכם ילד אחד. מה אתם חושבים לעצמכם? לי יש 4 ילדים ומשכנתא שאני משלמת ואני ובעלי ביחד לא מגיעים למשכורת שלכם. תודה לאל לא חסר לנו כלום. נכון שהחיים לא קלים ויש משכנתא והוצאות לא מעטות. אבל מה שאתם מספרים פה זה חארטה אחת גדולה ושקר. אין מצב שבמשכורות כאלה אתם לא יכולים להרשות לעצמכם לקנות בית, גם במרכז. אנשים חיים בארץ מקצבאות או ממשכורות שלא מגיעות לחצי ממה שאתם מרוויחים ובכל זאת מסתדרים. אז תפסיקו עם החארטות שלכם כי עלי זה לא עובד.
ציונה  | 11.03.14
43.
ספרו לנו, איך אתם עושים זאת? נשמח לשמוע
לכל הצדקנים והחכמים שלא מבינים איך אי אפשר לחסוך מהכנסה של 17000 ש"ח וילד אחד. הזוג לא משלם רק שכירות של 4000 ש"ח, אלא ודאי גם ארנונה לא זולה, חשמל (יקר מאד, גם אם משתדלים לצמצם במזגן וכו'), הוצאות על רכב (לא כתוב אבל אולי יש להם רכב אחד, לא חדש, לחוצפנים). הוצאות על אוכל, על חינוך ("חינם"), כבלים (מפונקים שכמותם) וכיו"ב. גם בלי לצאת לבילויים כל שבוע קשה מאד לחסוך. אז.... לכל החכמים עם הכנסה של 9000 ש"ח ושלושה ילדים שמצליחים לחסוך, שתפו אותנו, מה הסוד שלכם? פרטו בבקשה.
לכל הצדקנים והחכמים | 11.03.14
39.
איך יכול להיות שאתם בני 40 בלי חסכונות?!
עם הכנסה של 17 נטו אין שום סיבה שלא תצליחו לחסוך מידי חודש סדר גודל של כ-4-5 אלף שקל! אלא אם אתם חיים באורח חיים מאוד בזבזני. ולמה דירת 2 חדרים ישנה ומוזנחת בנס ציונה עולה 4,000 ש"ח?? אני שכרתי עד לא מזמן דירת 2 חדרים חדשה בתל אביב במחיר הזה. יש דירות 3 חדרים במצב טוב ב-3000 ש"ח (ולא רחוקות מאיפה שאתם גרים) תסתכלו טוב טוב על ההוצאות החודשיות שלכם ותנסו להבין לאיפה כל הכסף הולך. ממש לא לגיטימי להוציא 17 אלף שקל בחודש למשפחה שאין לה חסכונות בצד. כנראה שרמת החיים שלכם גבוהה יותר ממה שהיא צריכה להיות לאנשים במצבכם...
ריאלית | 11.03.14
38.
ילד אחד ו17,000 שקל ולא מצליחים לחסוך אפילו 1000 לחודש?
למה? על מה הולכים ה 13,000 שאינם למגורים? גם אם אוכלים סושי כל יום, צריך היה להישאר עודף... ונס ציונה יקרה מאוד. יש לי זוג חברים עם יותר ילדים שגר בהרבה פחות באחד הקיבוצים באיזור רחובות שנים רבות (בלי שהיו חברי קיבוץ) כדי לחסוך לקניית מגרש בניית בית במזכרת בתיה.
מישהי | 11.03.14
37.
צודקים , זוג חמוד ואיכותי מאחל לכם המון בהצלחה
גם אני מרוייח טוב ולא בזבזן ולא אוכל סושי ואין לי דירה והפסקתי כבר להתעניין כי אני פשוט מבין שאין מה לעשות , שר השיכון מתנחל שהאינטרס שלו שהמחירים יעלו כדי שאנשים יעברו לשטחים , מנהל מקרקעי ישראל מתנחל ולא נותן לקיבוצים לבנות בפריפריה והעם אידיון קונה בכל מחיר ואח רכך נכנס להגיב פה עם עצות איך להתחזר ולחיות מלחם ומרגרינה וכמה שכולם מפונקים כאילו שגן לא עולה 3000 שקל לילדה וחשבון מים גם אם לא שותים זה לא מה שפעם עלה וחשמל וארנונה שכל שנה מעלים קצת וכו.
יובי אבובי | 11.03.14
30.
זו המציאות הכואבת בישראל ההורים צריכים למות כדי שהילדים ימשיכו לממן את הגנבים
והטייקונים של ישראל כולל פנסיות תקציביות של צהל ,אתם דפוקים ההורים שלכם דפוקים פשוט לא לשלם את הסכומים המבוקשים תסגרו את הכיס ותעצמו את העיניים בסופו של יום תהיה קריסה כזאת או אחרת שחכתם זה מזרח תיכון
בדבכט | 11.03.14
25.
ב 22 למרץ בכיכר רבין ת"א - הפגנת מחאה - עיזרו להפיץ את הבשורה לחבריכם!
עד היום הפוליטיקאים נלחצו מאוד, לא לפגוע בחבריהם לעבודה, בחברי מרכז המפלגה, ובאנשי הקבע והמונופולים הממשלתיים. לכל זה יש להוסיף חנופה לטייקונים והעמדת האינטרסים של העשירים לפני אלו של הציבור. הגיע הזמן לאותת להם שהם חייבים להתחשב גם בציבור "חסר ההשפעה" כי אחרת תהיה פה תסיסה! ואם יש משהו שביבי פוחד ממנו זה להיראות רע בתקשורת הבינלאומית, בתור ההוא שכל העם שלו מתקומם נגדו. אל תתנו להם לבלבל אותכם - גם אם יהיו בהפגנה אנשי שמאל שאתם לא סובלים, אנשי ימין שאתם לא אוהבים, אנשים אלימים שאתם סולדים מהם, או אנשים חלשים שבאו לשיר שירים ולדעתכם לא מספיק אגרסיבים - תתעלו על עצמכם ובואו להראות נוכחות! עזרו לציבור לשים את הדברים על סדר היום ולגרום לפוליטיקאים להתחיל לספור אותנו! כשלפיד ובנט בעלי הדעות המאוד שונות, איחדו כוחות מול ביבי, הם הצליחו לכופף אותו למרות שהוא הפוליטיקאי החזק ביותר בישראל. כוחנו באחדותינו, למרות חילוקי דעות! בואו ב 22 למרץ לכיכר רבין, מוצאי שבת, והפיצו את הבשורה באינטרנט!
צעיר | 11.03.14
20.
למשפחת קרמר היקרה, השינוי חייב להתחיל אצלכם.
לא פירטתם את ההוצאות שלכם אבל מהכרותי עם העם שלנו אני כבר יכול לנחש. הנאות החיים האמיתיות לא עולות הרבה. בשביל להיות בכושר לא צריך מנוי לחדר כושר וביגוד יקר. בשביל לצאת לחופשה לא חייבים לצאת באוגוסט למלון 5 כוכבים. בשביל לאכול טוב לא חייבים ללכת למסה /כתית. תמצאו דירה זולה יותר (זה אפשרי בנס ציונה) ,תטפלו בצד ההוצאה שלכם (תפנו לפעמונים אם צריך). זוג שמרוויח 17 נטו וגר בנס ציונה יכול לחסוך לפחות 3-4 בחודש. לגבי מתן משכנתאות 100% בערבות מדינה כמו בהולנד - אצלנו בארץ תוך שנתיים המדינה תפשוט רגל.
 | 11.03.14
19.
מעניין מאוד. גם אני עליתי מהולנד לפני שנים.
גם אני לא קיבלתי עזרה מההורים. אישתי איננה דוקטור אבל אנחנו מצליחים להכניס בחודש סכום קרוב. לנו יש 3 ילדים-והופה-יש לנו גם בית! הוא לא בראשון, שניינו נוסעים לעבודה שעה בכל כיוון (וזה קשה, אין ספק) אבל ממש לא בלתי אפשרי-ומניסיון של המשפחה בהולנד (כל המשפחה שם) זה פחות ממה שרובם נוסעים כל בוקר. חלס עם הדרמות וההצגות, אני לא גאון פיננסי, לא זכיתי בלוטו, לא קניתי אדמות בשנות השישים, לא קיבלתי ביוע מהמדינה, שרתתי 3 שנים מלאות (התעקשתי, למרות שלא הייתי חייב) ביחידה קרבית, עבדתי קשה, וגם אישתי, אבל ההצגה כאילו זה בילתי אפשרי היא שיקרית.
אבי | 11.03.14
18.
הזויים
איך ממשכורת של 17,000 נטו הם לא מצליחים לחסוך? ההתנהלות שלהם ממש לא תקינה. המדינה גורמת לזה שהמשבר החברתי מבעבע ופשוט יתפרץ בצורה הרבה יותא אמוציונלית ממה שהכרנו בפעם שעברה. מי שלא קונה שוכר וברוב המקרים גם משלם יותר ממי שמשלם משכנתא אם מדובר בדירה פשוטה. לרוב מי שיש לו הון עצמי גם קונה דירה טובה שמשכנתא גבוהה בצידה. הממשלה חייבת להתעורר ומהר.
דודו | 11.03.14
10.
ממש לא מובן
אני ממש לא מצליח להבין את הכתבות האלה וכאילו אני לא חי במדינה הזו אז בבקשה: במשפחתי יש זוג צעיר עם תאומים בני שנה ( עשר שנים נשואים) בשנות השלושים לחייהם היא מזכירה במועצה והוא מורה ביסודי להערכתי שניהם מביאים הביתה לא יותר מ- 10000 ש"ח נטו. קנו דירת קרקע ב- 800000 ש"ח באיזור לכיש חדשה עם משכנתא ומצליחים לעמוד בזה יפה מאוד. אגב לא קבלו עזרה מאף גורם משפחתי ואם כן אזיי בסכומים קטנים מאוד של אוליי מספר עשרות אלפים בודדים. סיפור 2 - עובד שלי ( עובד מעבדה-ואני יודע בדיוק כמה הוא מרויח) ואישתו שעובדת באותה חברה ( מזכירה) קנו דירה בסביבת כפר סבא חדשה ב- 1.4 מיליון ש"ח משלמים כ- 5000 ש"ח משכנתא חדשית ומסתדרים יפה. איך ד"ר לגנטיקה ובעלה עם הכנסא ממוצעת של 17 אלף נטו לא מצליחים. אנחנו באותה מדינה או שיש פה מפונקים שמסתכלים גבוה מידיי ולא רוצים דירה סבירה אלא במרכז המדינה ובמקומות הכי יקרים ( כי מה יגידו החבר'ה)... הלאה הפינוק..
עופר | 11.03.14
5.
תנצלו את האזרחות ההולנדית של בעלך ותעזבו להולנד.
באוטרכט, פוסט דוק לגנטיקה מקבל אפקטיבית כפליים מאשר פוסט בישראל (אפילו במכון וייצמן). אין שום סיבה שתאבקו כל החיים שלכם בשביל דירה מחורבנת בחור דוחה כמו ישראל אם יש לך את האופציה לקום ולעזוב לשם, לשלם חצי על דירה, חצי על מחיה, ולהרוויח כפליים.אם כולם יקומו וילכו, מה שצריך לקרות כדי שיבינו שהמצב פה מחורבן לשווא, אולי הפוליטיקאים הדוחים והחרדים הקרציות יבינו שהם עשו טעות.
uh | 11.03.14
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת