אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

"לקנות דירה היום זו התאבדות כלכלית"

219 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

217.
אם היינו חיים בכבוד מהפנסיה.....
לעזור לילדים זה אחד הדברים הכי חשובים,אבל לא שזה בא ע"ח איכות החיים שלך בתקופת הפנסיה.עם משכורת עתידית של הפנסיה של שנינו,רמת החיים שואפת לאפס.וזו בעיה לחסוף כסף לתקופת הפנסיה,כי אז ילדיך ירצו את העזרה ע"ח איכות חייכם.לכן,עבדנו קשה מאד לאורך עשרות שנים כדי לקנות דירה שניה שתבטיח לנו רמת חיים הוגנת מדמי השכירות. הפנסיה במדינת ישראל היא אחת העלובות ביותר בין המדינות המפותחות.אין שום אפשרות לעזור לילדים מבלי שתקריב את עצמך. ולמה שאקריב,לי אין חיים?
ניק מרשל  | 16.03.14
213.
לחברים בתגובות- אדם עובד חייב להתאוורר בבילוי מדי פעם!
אחרת החיים מתמצים בלשבת במשרד ולחזור הביתה לטלוויזיה. לא גנבנו כסף מאף אחד וזכותנו לשבת בפאב וללכת לקולנוע מדי פעם. החיים פה מכריחים אותנו לעבוד במשרה מלאה ושוחקת רק כדי להתקיים, וזה הפיצוי היחיד שנשאר לנו- מסעדה טובה פעם בחודש. בלעדי זה אנחנו לא יותר מזומבים משועבדים. ברור שחייבים להתנהל נכון וחכם עם הכסף שמרוויחים ולוודא שגובה ההוצאות לא יעלה על ההכנסות. ברור שאסור לנהוג בזבזנות ופזרנות. אבל בשום מדינה נורמלית כמה יציאות צנועות לבילויים אמורות להיות הדבר שימנע ממך לרכוש דירה בסופו של דבר. בכל העולם הנורמלי המחייה והשכירות זולות מספיק כדי לאפשר לאדם עובד לחיות בכבוד ובכיף, להתבסס, וכעבור כמה שנים לרכוש לעצמו בית אם יבחר לעשות כן. תפנימו שהכסף שלנו פשוט קונה פחות, במקביל החשבונות השוטפים מתייקרים, המשכורת לא עולה, ומה שנשאר לנו זה רק להתקיים באופן בסיסי מהכסף שאנחנו מרוויחים. חייבים לחדש את המחאה.
J14 | 15.03.14
212.
העולם לא שחור ולבן, יש גם גוונים של אפור.
נכון שיוקר המחייה כאן גבוה, אבל מצד שני ההתנהלות הכלכלית של האנשים היום היא עקומה ביותר. לדעתי יש להוסיף לבית הספר ולבגרות את המקצוע כלכלת בית ( ולא מה שפעם היה שלימדו שם לתפור ועבודות נגרות, אלא לימוד כלכלה בסיסית מה זה ריבית, מה זה פנסייה, מה ההבדל בין לחיות במינוס ללחיות בפלוס, מה זה ביטוח מנהלים, דמי ניהול, עמלות בנק, ביטוח לאומי, ועוד...). אנשים חיים ללא תקציב, ללא חשיבה קדימה, אין יכולת איפוק, צריכים הכל כאן ועכשיו. רווקים שלא חוסכים שקל, ואחרי החתונה בוכים למה אין להם כסף לדברים החשובים באמת. אנשים שמתמקחים על 5 שקלים מול ספק האינטרנט (60 ש"ח בשנה) אבל לא יתמקחו על עמלות דמי הניהול והריביות בבנק, בקרנות הפנסיה ובמשכנתאות (עשרות אם לא מאות אלפי שקלים), רק כי הם לא מבינים בזה. אחד העובדים אצלי במפעל עדיין לא היה לו זמן ללכת לבנק ולעשות מחזור משכנתא, למרות שבסימולציה שעשיתי לו נחסך לו מעל ל 50,000 ש"ח. מצד שני הוא התמקח שעות בטלפון עם סוכן ביטוח משכנתא על מנת לחסוך 30 ש"ח בחודש (לא שאני מזלזל, זה גם משהו שצריך היה לעשות, אבל אחרי המיחזור, שיגרום אפילו להוזלה נוספת). אם אנחנו נהפוך לצרכנים חכמים, נקנה רק מה שאנחנו יכולים להרשות לעצמנו, הכסף שלנו יוכל לקנות לנו יותר. לגבי יוקר המחייה, שוב אם נקנה רק מה שבאפשרותנו לקנות והוא הכרחי, המחירים ירדו לבד.
שגיא | 15.03.14
210.
פיתרון יצירתי
כדאי לבחון אפשרות של כניסה למעגל בעלי הדירות ע״י קניה של דירה ראשונה וזולה לצרכי השקעה (למשל דירת 3 חדרים באשקלון). ככה, במקום לשים בצד 1000₪ בחודש, תתחילו לשלם משכנתא שתכסה את עצמה ע״י השכרת הדירה + החיסכון שלכם. ככה יובטח לכם נכס שיהיה בבעלותכם בגיל פרישה (מה שאומר שתמיד תהיה לכם קורת גג, גם אם תהיה לכם פנסיה נמוכה), תוכלו להמשיך לגור בשכירות ליד ההורים ולהעזר בהם בגידול הילדים, ותמיד תוכלו לשדרג את הדירה הקטנה והפריפריאלית אם יהיה בידכם ממון נוסף (ירושה וכדומה)...
נועה | 15.03.14
209.
מהניקוד שהתגובות מקבלות כאן אפשר ללמוד איך הגענו עד למצב שלנו אפשר ללמוד הכל
כל פעם שמישהו מציע לחסוך כמה שנים כדי ליצור הון עצמי, ולא להתפזר בחו"ל ובמסעדות הוא מקבל מבול של תגובות שליליות. אבל זאת האמת מי שלא ינהג כך כל החיים ירדוף אחרי הזנב של עצמו. מי שי על חוב זה לא מוסיף לבריאות. הנחמה היחידה היא שלאט אנשים מבינים, ראו הירידה הארציתבמכירות ברשתות השיווק בחודש.
דוד הכלכלן | 15.03.14
206.
זוגות בתחילת דרכם רוצים הכל כאן ועכשיו
זהו דור ה-y. רוצים רכב בילויים שלא היו קיימים בדור של הוריהם רוצים חו״ל מסעדות בתי קפה מותגים אבל לחסוך לפני החתונה ממש לא הרי אנחנו חיים בתרבות החדשה שהכל מגיע לנו. צאו מהסרט ומעיד בשביל נכס צריכים לעבוד שנים מה לא ברור כאן?
עמית  | 13.03.14
204.
למספר 146
זה לא מעניין את משכירי הדירות הקשיים שלך לעבור דירה כל שנתיים, מה שמעניין אותם זה שתמשיך לגור בשכירות כל חייך כדי לממן להם את הפנסיה. כן כן, נהיינו מדינה כזאת, של אלה שיש להם ומצקצקים על הצעירים החרוצים והעובדים קשה, ואלה שאין להם שצריכים להצטדק שקשה להם. אז לכל בעלי הפנסיות השמנות, משכירי הדירות לצעירים, לכל הנהנתנים שמבלים בקניון כל היום ומאשימים את הצעירים בפינוק. מילא שיחק לכם המזל גם עם קורות חיים של שורה לתפוס משרות עם משכורת קבועה ופנסיה שמנה, אבל זה לא הופך אותנו הצעירים למפונקים, זה הופך אתכם לאטומים ויהירים חסרי אמפתיה שכל מה שמעניין אותם זה להגדיל עוד ועוד את ההון העצמי על חשבון אותם הצעירים, דרך הפנסיות השמנות ודרך מחירי השכירות המופקעים שאתם גובים מהם!!
 | 14.03.14
203.
לך לנמלה עצל - כנסו
ממש כמו הסיפור על הצרצר שניגן כל הקיץ בזמן שהנמלה עבדה קשה ואגרה אוכל לחורף, ושהגיע חורף לצרצר לא היה מה לאכול. כאשר מתנהגים בחוסר אחריות, בלי לחשוב על העתיד, זה המחיר. הייתם צריכים לחשוב על העתיד שלכם, לרכוש מקצוע עם הכנסה מכובדת, ולחייות על פי היכולת הכלכלית שלכם. זוג יכול לעבוד 5 שנים בזמן שהוא גר עם ההורים ולחסוך הרבה מאוד לדירה. עם הכנסה משותפת של 12K, חוסכים 7K כל חודש שזה 84K בשנה. בחמש שנים חוסכים 420K ואם משקיעים בבורסה לאורך זמן ובתבונה אפשר להגיע ל450K-500K. אם רכשתם מקצוע טוב אז תגיעו לזה תוך 3 שנים. אם ההורים עוזירם ב-100K (וחצי מההורים כן עוזרים) אז יש עוד קיצור דרך. קחו אחריות על ההחלטות שביצעתם וקחו אחריות על חוסר השליטה בבזבוזים לטובת בגדים, בילויים, מסעדות, מנקה, טלוויזיה וחופשות לחול. יש לי את החוצפה להגיד לכם את זה כי זה מה שאני עשיתי ואני הצלחתי אז אל תגידו לי שאי אפשר. אפילו עכשיו, שאני מרוויח ממש טוב ויש לי דירה, עדיין אני יודע שאני חייב לדעת לשלוט בהוצאות, נוסע לחול פעם בכמה שנים.
 | 13.03.14
201.
מחירי הדירות הם פיגוע כלכלי-כל אחד חושב שהוא מיליונר
אף אחד מיכם לא מיליונריש למיעוט קטן יש יכולת לעזור לילידים שלהם בלי לפגוע בפנסיה ובחסכונות שלהם רובם גם ההורים וגם הילדים חיים כיום על סף העוני, המדינה היא האראית למחרים המטורפים ולשלא יספרו לכם סיפורים מחירי הקרקעות עלו ב-300% במשך 5 שנים של מי הקרקעות? של המדינה אגרות בניה עלו ב-200% של מי האגרות? של המדינה הליכי התכנון הם בירוקרטיה שלא נגמרת , מי אחראי המדינה מעמ 18% של מי זה ? של המדינה המנהל מוציא טיפין טיפין קרקעות על מנת שהמחירים ישארו במחירים גבוהים הגבלת עובדים זרים בבניה מי אחראי? המדינה היטלים על עובדים זרים מי גובה? המדינה למדינה אין אינטרס להוריד מחירים כי הממשלה תפסיד כל שנה כ-30 מיליארד ש"ח ולכן אין שום מגמה של ירידת מחירים התחלפו שרי השיכון המדיניות השתנתה? לא כי זה לא היה תלוי בהם שר אוצר התחלף קרה משהו? לא לאף אחד אין ביצים כמו שהיו לאריק שרון הוא היחיד שיכל היה לאכלס 1000000 עולים בלי שהצדינה תקרוס ועדיין לבנות לכלל העם היושב בציון המחירים שפויים אז יש אפשרות רק אין הרצל או בן גוריון או אריאל שרון של הדיור
אלי | 14.03.14
200.
מקומות פנויים בפסח
בתי המלון והארחה מלאים עד אפס מקום מסעדות מלאות קניונים מפוצצים טיסות מלאות לכל היעדים כבישים מפוצצים במכוניות בורסות בשמיים מסתבר שהמצב הנוכחי לא קשור רק לפסח ,מדובר בכל השנה. לכל הצעירים !!! כאשר אתם שוכרים דירות בתל אביב, אתם מוכנים לשלם כל מחיר בעלי הדירות מבקשים מחירים בלתי הגיוניים גם על השכירות ולאחר מכן על המכירה, אחריהם בעלי הדירות במעגלים השניים השלישיים וכו לא מפגרים בהרבה והרי לכם עליות מחירים מטורפות נקודה .כאשר תל אביב תהיה ריקה משוכרים ,הנפילה תגיעה לשאר הארץ ותראו מחירים הרבה יותר שפויים.
אמיר | 13.03.14
199.
דיי לבכיינות
אנשים יקרים דיי לבכיינות !!! במקום לבכות אחד לשני על הכתף ולחשוב צרת רבים חצי נחמה , כדאי להבין צרת רבים מחייבת את כולם להתאחד ולהיות ערבים זה לזה ולעשות מעשה. יחד אפשר להוזיל מחירי מזון . יחד אפשר להוזיל מחירי דירות. יחד אפשר להוזיל מוצרי חשמל מכוניות בתי הארחה . יחד אפשר להוזיל הכל. כאשר כל אחד לעצמו ...הכל ימשיך להתיקר.
אמיר  | 13.03.14
198.
יש לי פיטרון להורדת מחירי הדיור ולהעלאת איכות ורמת החיים בארץ>>>
הפיטרון הוא מאוד פשוט: רק כך התפנו עשרות אלפי דירות בכל הערים!! 1.על המדינה להחזיר את כל האתיופים שאינם יהודים לארצם! ומדובר ביותר מחצי העולים מאתיופיה ששיקרו את המדינה שהם כביכול יהודים, (המיעוט האתיופי היהודי ישאר כאן) 2.לגרש באופן מיידי את כל הממסתננים האפריקאים לארצם! כ- 60.000 איש 3.לגרש מהארץ את כל העולים הלא יהודים ממדינות חבר העמים שנכנסו לארץ במרמה! וכאלה יש אלפים ואולי עשרות אלפים! 4.להחזיר את כל העובדים הזרים שסיימו כאן את עבודתם! לדעתי זאת הדרך היחידה שיתפנו עשרות אלפי דירות ברחבי הארץ, המחירים ירדו, השכירות תרד משמעותית, ואיכות החיים תעלה פלאים - הצפיפות באוטובוסים והרכבות ומוניות שירות ירדו משמעותית, לא יהיה עומסי תנועה ופקקים בכבישים, לא יהיה צפיפות במדרכות וכבישים, לא יהיו תורים ודוחק בבנק, בקופ"ח, בסופר, בשוק, בחנויות, בקניונים, וכו' אתמול שמעתי ברדיו שבשנת 1990 היו בארץ רק מיליון מכוניות פרטיות על הכבישים. וכיום?? לא פחות מ- 2 וחצי מיליון מכוניות נוסעים בכבישים, עכשיו תבינו איך נוצר עומס נוראי ופקקים מטורפים בעשור האחרון... *תיירים מכל העולם התקבלו בברכה ובפרחים. שקרנים, נצלנים, מתנחלים גויים, ורמאים,לא!!!
קשה אבל אמיתי!! | 13.03.14
194.
ל-120 133 169 ואולי עוד...
התנהלות כלכלית נכונה הייתה נכונה אולי פעם. כאשר משלמים שכ"ד הנכס לעולם לא שלך! כאשר משלמים משכנתא נכון שיש גוף שמרוויח ע"ח המשלם אבל זה בנק ולא אדם פרטי. ובוא נדבר על המצב היום. זוג +1 אם הוא חוסך 1500 ש"ח בחודש הוא יוצא דופן אז נדבר עליו. זוג כזה בשנה חוסך 18000 ש"ח. בכדי לקנות דירה שעולה 1 מליון ש"ח (שזה לא משהו נכוןל מחירים של היום גם בפרפריה) צריך כמעט 17 שנה לחסוך בכדי להגיע להון העצמי המינימאלי בכדי לקבל משכנתא ולרכוש את הבית שרצה לקנות לפני 17 שנה, ועכשיו שמישהו יגיד לי שבעוד 17 שנה הבית הזה יהיה שווה עדיין מליון ש"ח. תפסיקו עם השטויות , קצב עליית השכר וקצב החיסכון נמוך פי 100 מקצב עלייתצ מחירי הדיור וההגבלות על גיוס הכספים בשוק.
הומני | 13.03.14
193.
תראו איזה ראש ממשלה "מדהים" יש לנו ולכל מי שבחר וימשיך לבחור בו
בזמן שכולנו בוכים ובצדק על הזכות לרכישת דירה בכבוד (נגיד במיליון וקצת, גג 2 מיליון), שלא לדבר על שכירת דירה (גם זה לכשעצמו הופך אט, אט לנקודה קטנה שרק הולכת ומתרחקת לה אי שם באופק הפסטורלי), האפס הקטן ואשתו - הנקודה העשרונית, טסו לביקור בניו יורק שעלה להם 7 מיליון שקל!!!!!!!!!!!!!! כמה דירות זה 7 מיליון שקל? ועוד דבר אחד קטן, לפני שאני ממשיכה להתייאש מכתבות מן הסוג הזה ומצבה של המדינה בה אני חיה, נושמת כבר 41 שנה, אז, לכל המתלבטים בין להשכיר או לקנות, ההשתעבדות, בשני המקרים קיימת. כי עד שלא סיימת לשלם את המשכנתא הנכס הוא של הבנק וממש לא שלך. ואם חס וחלילה תפספס תשלום אחד או שניים, יזרקו אותך לרחוב. אני בכל אופן, כל עוד אין לי הון עצמי של 100%, או שבאפשרותי לקחת משכנתא ממש קטנה והגיונית יחד עם הון עצמי שהצלחתי לחסוך בכבוד, מעדיפה לשלם שכירות, להתמקד בלמצוא בעל דירה סביר, הגון והוגן, מאשר להיות משועבדת למפלצת הזו שקוראים לה בנק.
אוקטובר פאסטית | 13.03.14
190.
אין אירוני יותר מ"הממשלה צריכה לעזור לזוגות הצעירים"
וההשלמה לכך- "נתניהו יתגייס להוזלת הדיור", הוא כבר מגויס, האין אתם מבינים שמחירי הדיור המפלצתיים, וכל המסים המתלווים להם משרתים קודם כול את נתניהו, אשתו ומשרתיהם. המיטות המלכותיות, הטיסות, הפרחים ומה לא. אז הממשלה תעזור לזוגות הצעירים? בא להתפקע מצחוק... רק כאשר נעיף את הממשלה הנוכחית, ותהיה ממשלה שתשרת את הציבור ולא את עצמה, כפי שהיו ממשלות המערך לפני 1977, למי שזוכר אז היו מחירי דירות סבירים, כיוון שהאזרחים לא היו צריכים לממן את ההוצאות המנופחות של קומץ הנהנתנים בשלטון.
סמדר | 13.03.14
189.
לקנות דירה היום
אף פעם לא היה קל לקנות דירה בארץ. אני כבר לא רוצה לשאול אותך עבור מי הצבעת בבחירות. אבל באם אתם רוצים להגיע לדירה, אתם צריכים לחשוב אחרת, אולי כמו בארה"ב, למשל לחיות עפ"י היכולת שלכם, שזה אומר לשכור דירה במקסימום 3000 ₪. ולחסוך או למשכנתא בכל חודש 2000 ₪. זה ייתן לכם 24000 ₪ בשנה למשכנתא/חיסכון. לחפש דירה מיד שניה במחיר של 700000-800000 ₪ יש כאלה באזור השפלה (תחפשו/תמצאו) זה עדיין בישראל. לפי מה שאתם מתארים עפ"י ההכנסות שלכם, אין באפשרותכם לגור בשלב הזה של חייכם בירושלים (יקר וכו') אחרי 5 שנים תמכרו את הדירה הזו ותהיה לכם אפשרות לעבור לירושלים
חילי | 13.03.14
188.
20% מהאזרחים לא עובדים (חרדים) ומשהו צריך לממן אותם. תפסיקו להאשים את הממשלה
החישוב הוא פשוט- יש למדינה הוצאות קבועות (בטחון, משטרה בריאות וחינוך). הבעיה היא שבמקום ש- 100% מהאזרחים היו משתתפים במימון השירותים (על ידי מיסוי) הנטל נופל על 70% עד 80% הנאלצים "לסחוב את האלונקה". אם נפעל לשתף את החרדים בעבודה (סוף סוף הממשלה התחילה עקב שינוי פוליטי) יהיה לכולנו יותר טוב (פחות מיסים). זאת האמת
אזרח | 13.03.14
186.
נעשה כאן פשע מפילים צעירים לתהום בעולם לא מבקשים הון התחלתי זה פשע להגן על הבנקים בשינים וזנ
והנגיד זה מה שתפקידו לעשות על פשע לאוכלוסיה גדולה כל כך צריך להעמיד לדין גם את הממשלה שמגנה רק על הבנקים ותראו מה עשתה הנגידה החדשה שראתה את הנתונים שיש ירידה בקניית דירות רצה הורידה ריבית שמהר ירוצו לבנק אנשים ויצילו אותם על ידי לקיחת משכנתאות הרי הבנקים לא ירויחו מספיק עם הדירות יוזלו וכך גם הממשלה והממשלה יכולה לפתור את הבעיה ולהעלות את שכר המינימום ל7500 והבעיה תיפתר!!!!!!!!
רינה 44 אמא ל4 נערים | 13.03.14
184.
תגובה ל166
חיים שלום, אני חילונית ויש לי שתי חברות מאד טובות שחזרו בתשובה שאני מאד אוהבת ומכך אתה מבין שאני לא אנטי. אבל.. האם אתה יודע כמה עולה גן לילד חרדי וכמה עולה גן לילד חילוני? אני אגיד לך: חברה שלי החרדית משלמת 500 ש"ח על ילד בגן בזמן שחילוני משלם 2000 ש"ח. איזו סיבה טובה יש לזה? שלשום היתה כתבה מקסימה בעיני על התנהגות החרדים כצרכנים בבני ברק ואיך הם יודעים להתאגד מול היבואנים ולדרוש מחירים טובים על ביגוד, מכשירי חשמל, טלפונים ניידים ועוד. בהחלט יש מה ללמוד מהם על צרכנות נבונה ועל ערבות הדדית. הבעיה העיקרית שלנו החילונים היא שכל אחד חי את חייו וההתאגדויות שלנו למען מטרה הן בדיחה. אם הציבור החילוני יקום ויגיד לא עוד, וישבית את המשק נראה אז את הממשלה לא נוקפת אצבע ולא מוזילה את יוקר המחיה.. אנחנו בדיחה.. בוכים הרבה, עושים מעט מאד בנדון ומממשיכים להיות עבדים..
 | 13.03.14
181.
ל-169, ההוא מ-133.
מסכים לדבריך, אם כי לטעמי, ההתנהלות הכלכלית של הזוגות הצעירים, היא רק חלק מהבעיה. לא ייכתן שמחיר ממוצע לדירה יהיה 150 משכורות, שגם עם נתון יבש זה, יש לי בעיה קשה מאד: 150 משכורות ממוצעות - המשכורת הממוצעת היא עיוות נוראי, שכן נקודות הקיצון של הבכירים מטות את הממוצע כלפי מעלה, משכורת חציונית תשקף את המציאות באופן נכון יותר. כמו כן, המשכורת הממוצעת שכולם מציינים היא ברוטו, הרבה פחות מזה נשאר לנו ביד. קח את כל המשתנים האלה ותגיע ליותר מ-300 משכורות לרכישת דירה (בהנחה שחסכת כל שקל מהמשכורת נטו שלך), וזאת ללא מס רכישה, שכ"ט עו"ד, עלויות מימון וכיו"ב.
זיו | 13.03.14
180.
מאוד לא מרגש
אני עד גיל 38 גרתי בשיירות ואז בניתי בית משלי. מעולם לא הרגשתי שאין לי בית או שאני חייב לקנות דירה עכשיו ומייד. כשצברתי הון עצמי בניתי בית בצפון במקום שבו אני יכול להרשות לעצמי (אולי הייתימעדיף ברעננה, אבל מה לעשות!). זה שאנשים בגיל ה-20 בלי קריירה והון עצמי רוצים דירה זו בעיה שמצריכה טיפול אצל ספיכולוג. אין פה שום בעיה כלכלית.
בדוי | 13.03.14
179.
ל-131 גם בשיטה שלך אי אפשר לחסוך סכום מהותי
קודם כל לא כל אחד מסוגל לחיות אצל ההורים. יש הרבה צעירים שלא מסתדרים עם ההורים או אין להם הורים והם כבר מגיל צעיר נמצאים חוץ לבית. אפילו מחוץ לגוש דן אנחנו מדברים על 2,000 ש"ח שכירות למלונה. מחוץ לתל אביב רכב הוא צורך בסיסי, לא מוצר מותרות. גם כדי להרוויח 4,500 ש"ח צריך להיות בעל רכב כדי להגיע למקום העבודה. משרות רבות לצעירים דורשות עבודה במשמרות ערב/סוף שבוע. נניח לצורך הדיון צעיר מרוויח 4,500 בחודש וגר אצל ההורים. שכר לימוד צריך לשלם? שכר לימוד במוסד מסובסד עומד על 10,000 ש"ח בשנה לפני הוצאות נלוות. כלומר 833 ש"ח בחודש. במוסד לא מסובסד שכר לימוד עומד על 30,000 צפונה. תחבורה ציבורית - לפחות 250 ש"ח בחודש לא כולל מוניות. רכב - כאמור מחוץ לתל אביב רכב או לפחות קטנוע הוא מוצר בסיסי ביותר. סטודנט נאלץ לעבוד במשמרות ערב ו/או סופי שבוע. ללא אמצעי תחבורה הוא לא מסוגל להתפרנס. אוכל - לפעמים חייבים לאכול בחוץ. 200 ש"ח בחודש מינימום. טלפון - 100 ש"ח בחודש. בגדים, קוסמטיקה - אנחנו רוצים להיראות כמו בני אדם במדינה מערבית. אפילו גבר צריך להתגלח, לשים דיאודורנט, חולצות טריות, ג'ינס, נעליים סבירות. 150 ש"ח בחודש מינימום. בילויים - צריך חשיפה לתרבות, בילוי פעם בכמה זמן, דייט. מוצרי אלקטרוניקה - מחשב, טלפון חכם. מדובר במוצרים בסיסים במדינה מערבית במאה ה-21. אנחנו מדברים על 2,000 ש"ח הוצאות בסיסיות בחודש כשגרים אצל ההורים. זו לא חוכמה לגור ברמת חיים של לוחם טאליבן באפגניסטן, להצליח לחסוך 200 אלף שקל רק כדי להשתעבד למשכנתא ל-30 שנה.
 | 13.03.14
178.
עוד זוג שלא חסך לפני החתונה וגם הוריו לא חסכו לו
ואח״כ בא לבכות. לכל מי שמתעצבן בואו תיראו כמה מכוניות חדשות יש לצעירים במדינה. כן רכב שהוציאו מהחברה. כל האיביזות ומיני קופר טריה פיקנטו ועוד אח״כ שהוריהם יכלו לחסוך גם כמה גרושים באים לבכות דירה זה לא מוצר יסוד מי שלא חוסך אין מצב שיהיה לו ומבעיה בעיתון לא יקרה כלום עם זה.
תמיר | 13.03.14
177.
למה לא אוכל לגור בעיר בה נולדתי וגדלתי ? רוצה לגדל בה את ילדי למה זה בלתי אפשרי ?
מדוע אני צריך להרחיק את ילדי עד חו"ל כדי לחיות טוב ? למה זה לא אפשרי כאן בארץ ? אני רוצה לחיות טוב בארץ,לא רוצה להיות מיליונר. מה עשיתי לא נכון ? שירות צבאי מלא ביחידה קרבית,מילואים,לימודים,עבודה,משלם מיסים,התנדבתי,לא שדדתי,לא גנבתי,לא רצחתי,לא אנסתי... אני מדבר על זוג עם ילדים שקם בבוקר ויוצא לעבודה של 11-12 שעות כל יום...לא זוג פרזיטים. מה דפוק אצלנו ?
 | 13.03.14
176.
ל-146 - החשבון שלך שגוי, זו טעות נפוצה.
אתה מניח שדינו של מליון בעוד 30 שנה זהה למליון בכיס היום. אם היה לך מליון היום בכיס, היית משקיע אותו ובעוד 30 שנה היה לך פי 3 ומעלה אפילו בהשקעה סולידית (4% שנתי). בשביל שמישהו יתן לך דירה ששווה מליון, ותחזיר לו את העלות בלבד ללא ריבית לאורך 30 שנה - מישהו צריך לוותר למענך על ההשקעה הזו. אתה מציע שהמדינה תממן עכשיו לכל משפחה צעירה מתנה בשווי מצטבר של 2 מליון שקל? מאיפה יבוא התקציב לזה בדיוק? נניח שיש חצי מליון משפחות זכאיות, זה יוצא בסה"כ בדיוק טריליון שקל (פלוס מינוס כמה אגורות). יאללה, בואו נצא לרחובות ונדרוש מהמדינה את זה...
 | 13.03.14
173.
אני שייך לדור האחרון שיכל לקנות דירה
אני בן כמעט 50 אישתי ואני התחלנו לעבוד בהיי טק בסוף שנות השמוניים והרווחנו טוב. באותה התקופה ישראל הסוצילסטית התפרקה וכול מי שהיה לא כסף והשקיע בבורסה הרוויח מעולה (כולם חשבו שהם מביניים משהוא אבל פשוט הכול עלה כי זה מה שוקרה בשלב הראשון של הפרטה) וזה איפשר לנו לקנות בית (שהיום לא הייתי יכול לחלום לקנות). הדור לפני הינו הדור שיש לא מקום עבודה קבוע במשכורות טובות ולחלקם קורות החיים הם בני שורה אחת. היום המחיר המחיה לא הגיוני משלמים מסים כמו בסקנדינביה ומקבלים שרותים מהמדינה כמו בארה"ב על כול שקל שאני מרוויח 70 אגורות הלכים למדינה ולאולגרכים ואין מה לדבר על יציבות בהכנסה (עבודה) היום יש ומחר אין
כ | 13.03.14
171.
הבחור צעיר וצודק לגבי החזירות הגדולה מזה 10 שנים בערך
המדינה צריכה לאכוף את זה גם עם חוקים למינהם בנקים, חברות ציבוריות/פרטיות מנכל"ים דלשמטע שמקבלים מליוני ש"ח בשנה לא כולל קרוביהם ובני משפחתם שעובדים בחברה בשיטת הפיסוק לאורך ולרוחב ובעלי שכר מנופח מישהו ישלם על זה...תנחשו ? זה אנחנו הציבור הדומם
בעל נסיון בנדלן | 13.03.14
169.
בתגובה ל-133
אין ספק שטוב שתהיה דירה בבעלות פרטית בנקודת הזמן בחיים שבה הילדים הולכים לבית-ספר, וכמובן לעת זיקנה. אתה גם צודק שקורס אחד במימון לא יכול ללמד את כל השיקולים הכלכליים בחיים. אין כאן ויכוח. הנקודה שלי היא שכחלק מהתנהלות כלכלית לא נכונה, זוגות צעירים עטים על רכישת דירה בסמוך למועד החתונה שלהם. אם היו יודעים לחסוך ואם היו מתכננים את מועד הרכישה העתידי, הם היו יכולים לממש את רכישת הדירה, עם משכנתא קטנה יותר. הביקורת שלי היא גם כלפי המדינה שלא מחנכת ל"התנהלות כלכלית". אני מכיר יותר מידי זוגות צעירים שפשוט לא חיים לפני מה שאמורה לאפשר להם המשכורת שלהם. אני לא מדבר רק על כאלו שמרוויחים שכר מינימום, אלא על כאלו שממוקמים בעשירונים ה-8-9, ועדיין נמצאים בחובות.
FirstSpeaker | 13.03.14
167.
אולטימטום של אזרחי המדינה לממשלה
אנשים להתעורר הפתרון כל כך פשוט והוא טמון בידיים של כולנו! מציבים אולטימטום לממשלה- טפלו במשולש הרקוב בנקים, מחירי המזון, מחירי הדיור ויהיה כאן גן עדן. לא טיפלתם? יום שבתון של כל אזרחי המדינה! חוגגים את כוחנו ואחדותנו עד שישמע קול העם! הצטרפו לדף הקבוצה והפיצו את הבשורה של כולנו https://www.facebook.com/pages/%D7%90%D7%A0%D7%95-%D7%9E%D7%9B%D7%A8%D7%99%D7%96%D7%99%D7%9D-%D7%91%D7%96%D7%90%D7%AA-%D7%90%D7%95%D7%9C%D7%98%D7%99%D7%9E%D7%98%D7%95%D7%9D/534337083347689?notif_t=page_new_likes
אנו מכריזים בזאת | 13.03.14
166.
באו לראות אייך חיים אנשים אחרים לא רחוק ממכם מעבר לכביש לפעמים
אני מדבר על הציבור החרדי בו יש בהרבה מהמקרים מפרנס אחד (האישה) זאת אומרת הכנסה של 5-6 במקרה הטוב בניגוד אולי למה שאתם חושבים התמיכה מהמדינה היא קטנה מאוד עד בלתי מורגשת (אברך מקבל מהמדינה 300 ש"ח) בגיל מאוד צעיר יש להם כבר כמה ילדים אבל מה לעשות לכל החברים שלי יש דירות והם חיים מאוזן. לא עכשיו אל תגידו שאני מדבר שטויות גם אל תכעסו פשוט תבדקו אולי תחכימו גם אתם. קצת הסבר: תעשו חישוב כמה עולה לכם האייפון והרכב והבילוים והנסיעות לחו"ל והקניות בסופר שהם הרבה מעל ההכרחי פשוט תעשו חשבון ותהיו כנים. בהצלחה
חיים | 13.03.14
165.
תגובה ל-124
היי יקירתי, אני בן 34, נשוי + 2, קבלן גבס במקצוע, עברנו מרשל"צ לפני 3 שנים כאשר הבנתי שאין עתיד לצעירים במדינת ישראל! כן, כן...זה מה שאני חושב. נכון, הכסף גם פה לא צומח על העצים, אבל...: 1. ילדים שלי מקבלים חינוך טוב (יהודי) כמעט בחינם! 2. לפני שנה קניתי בית (3 חדרי שינה בשכונה שקטה) שלא יכלתי אפילו לחלום עליו בישראל. 3. עובדים 5 ימים בשבוע 9 שעות ולא 12X6 כמו שעבדתי בארץ. 4. יש לנו מה לעשות אחרי עבודה (טיולים, פרקים, טבע וכו') 5. מצליחים לחסוך ועוד לעזור קצת למשפחה שנשארה בארץ. עם דמעות בעיניים אני אומר אין עתיד לצעירים בארץ!!!
יוסי נדב | 13.03.14
164.
חוסר האמפתיה של המגיבים מזכיר לי את ביבי ומארי אנטואנט
ניתוק, אטימות ורוע לב להגיד למי שאין לו מספיק: כי לא חסכת! כי בזבזת! למה לא תגור בפיזדלוך, זול שם! הצעה שלי: תגורו בשטחים, שם המדינה כן נותנת בית עם חצר בזול. בקיצור, כתושב ר"ג אני לא מעוניין לחיות באיזה חור שהתרבות שם היא במקרה הטוב אוטו גלידה. אגב, אני מסודר עם אבא עשיר, אז אני לא צריך עצות או אמפתיה.
ר | 13.03.14
162.
עידן החזירות של ביבי נתניהו
כולם חושבים שהממשלה לא עושה די בעניין יוקר המחיה והדיור, אבל האמת המוזרה שהממשלה לא רק שלא מנסה היא אפילו מתחזקת את רמת מחירי הדיור ,הם עושים זאת בדלל שהם מפחדים שהבנקים יקרסו אם ירדו מחירי הדירות ,אבל הקירסה בוא תבוא ישנם מעט מאוד מומחי כלכלה שאומרים את זה בקול רם .והאיש הפשוט ברחוב לא ממש מקשיב, אף אחד לא רוצה ממש לשמוע את זה. אבל בועו ת נדלן כדרכן בקודש מתפוצצות זה קורה בכול העולם , פה זה לוקח מעט זמן כי ביבי לא רוצה את זה במשמרת שלו. אבל למי שלא זוכר הכל התחיל במשמרת שלו כשהתמנה לשר האוצר וקיצץ למסכנים שהיו צריכים את הכסף הזה ,(להזכירכם ויקי קנפו) בכדי שבקדנציה הבאה שלו יוכל לתחזק את הקואליציה שלו עם החרדים, ביום שהכל יקרוס החזיר הקפיטליסטי הזה יהיה מעבר לים על חשבון משלם המיסים.
איציק | 13.03.14
161.
עם מחירי הדירות היום - פשוט לא שווה לקנות דירה!
אז למה שהממשלה תממן לזוגות כאלו הלוואה או פטור ממס, כדי שתוכלו להמשיך לפרנס את אותם קבלנים חזיריים שמעלים מחירים כי הם יכולים? עדיף כבר להמשיך לגור בשכירות, ומי שיכול אפילו עם ההורים עד החתונה - ובינתיים לחסוך הון עצמי לדירה. אם כולם יעשו ככה תהיה האטה בשוק וקבלנים ייאלצו לחתוך מחירים כדי למכור את הדירות שבנו, ואז תתפוצץ הבועה וסוף סוף יהיה אפשר לקנות פה דירות במחירים שפויים.
 | 13.03.14
159.
קצת מסובך אבל נכון
העם רוצה מחירי דיור גבוהים ומחירים גבוהים בכלל. איך אני יודע ? העם בוחר את נציגיו לכנסת ולממשלה , הממשלה מכתיבה את הכלכלה הלאומית ( שאמורה לשקף את רצון הבוחרים). אם זה מה שביבי עושה כבר 5-6 שנים וזה משקף את רצון בוחריו, אז זה סימן שבוחריו מעדיפים מחירי נדל"ן גבוהים. פשוט לא ? העם מעדיף ימין בשלטון בכל מחיר, אז זה ה "כל מחיר" , ואל תגידו כולם אותו דבר, זה לא נכון . צריך לנסות ולראות מה קורה כאשר השמאל (לפיד) יהיה בשלטון ל 5-6 שנים רצופות.... שווה ניסוי לא? אה.. אבל מה עם השטחים והבטחון והערבים..... הבנתי .... העם כנראה שוב יעדיף מחירי נדל"ן גבוהים. העם מקבל בדיוק מה שמגיע לו מנבחריו....
משה | 13.03.14
158.
כועסת
המדינה צריכה להתעורר. כמות כזאת של אנשים בוגרים ומלאי כח שלא רוצים לעבוד, לא רוצים לשרת בצבע, לא רוצים את מדינת ישראל אך כן רוצים לאכול, מביאים ילדים בלי חשבון, ורוצים שירותי רפואה מתקדמים וכבישים חלקים וביטוח לאומי. מי שרוצה להתפלל ולהביא עשרה ילדים שילך לעבוד קודם כל, ובזמנו הפנוי יכול להתפלל. מי שרוצה לפי הדעת שלו להנשא לחמש נשים - אין בעיה, אך ביטוח לאומי לא צריך לממן אותם!
ישראלית | 13.03.14
157.
חלק הטוקבקים האלו מטריפים אותי
אני קניתי דירת חמישה חדרים במרכז כשהייתי בגיל 23 עם מעט עזרה מההורים. אני ואשתי הרווחנו קצת מעל המינימום. זה היה לא בשנות הארבעים אלא לפני 13 שנה. היום, כשאני מרוויח פי חמש לא הייתי יכול לקנות את הדירה שאני עוד מעט מסיים את המשכנתה עליה. המחירים פה זה טירוף. לא מעט מהחברים שלי לא מצליחים להגיע להון עצמי וגם אלו שהגיעו תקועים עם משכנתה מטורפת לשלושים וחמש שנים. זה טירוף! וזה לא היה ככה! פעם אנשים היו יכולים לקנות דירה עם עזרה מינימלית מההורים. נכון, זו לא היתה הדירה הכי חדשה או הכי גדולה או במקום הכי מרכזי - אבל בכל זאת!
מישהו | 13.03.14
155.
חייבים לצאת לרחובות !!!!
אי אפשר לרוקן את הים בכפית. לצרף שקל לשקל לא יעזור כאן. חייבים לצאת לפעילות חברתית אינטנסיבית נגד הטייקונים, החרדים והועדים הגדולים. רק לאחר שהציבור השפוי יכריע שלושה אויבים אלו אז נוכל לחזור למה שהיה פעם - זוג שיכול גם להביא ילדים לעולם, גם לרכוש דירה במחיר סביר וגם לחיות כמו בני אדם. אם לא נעשה שום דבר, אז לא יעזור כמה שנעבוד - תמיד נשקע למטה
נאש | 13.03.14
150.
בואו לרמת הגולן
גם לנו לא היה כסף למעט הון עצמי קטן נמאס לנו לשכור דירה שלושה חדרים ב3.500 ג'יפה בתל אביב קנינו בית פרטי עם אדמה נוף ואנשים טובים ב500.000שח מחזירים משכנתא של 1000 שח אל תקשיבו למפחידים שטוענים שאין עבודה יש מלא עבודה רק צריך לחפש!!! שכל החזירים בעלי הדירות ילמדו לקח!!!!!
מרדכי היהודי | 13.03.14
147.
די לבכיינות. המספרים שנתתם לא הגיוניים
שניכם עובדים. יש לכם ילד אחד. אין שום סיבה ש 13 אלף בחודש לא יספיקו. היום כל קבלן יקרן או בפריפריה שבונה על כביש ראשי ועדיין מפקיע מחירים מוכר ה-כ-ל ויותר מזה גם בפרק זמן די קצר. יקר יקר אבל המון אנשים היום משקיעים בקניית דירה שניה ושלישית ובוכים יקר יקר. משום מה עושה רושם שלאנשים דווקא יש כסף ממה שאני רואה אצל הקבלנים - קונים כאילו אין מחר. ביבי אמר וצודק - המסעדות, בתי הקפה הקולנועים ואתרי הבילוי מלאים רוב הזמן. המון אנשים באים היום עם מזומן ביד וקונים דירות. גם לי אין אבל המצב שמשתקף בשוק הוא שלאנשים יש כסף זמין והרבה ושיש בכיינים שמחפשים הנחות והורדות מחירים.
ציון | 13.03.14
146.
מדוע אף אחד לא עושה את החשבון הפשוט הבא
במידה וניתן היה לקבל דירה ללא מתן סכום התחלתי, ובהתחשב שמרבית הזוגות הצעירים גם כך משלמים שכירות של 3000 שח עבור דירות של 3 חדרים, וניתן היה לפרוס את התשלומים (כמו שעושים במשכנתא) ל30 שנה מתקבל תשלום סופי של 1080000, שזה מחיר ממוצע לדירה חדשה בסדר גודל הנ"ל. כמובן שניתן להגדיל את התשלום כפונקציה של רצון וגובה המשכורת, או לצמצם את מספר השנים. אבל התוצאה תהייה שבסוף התהליך יש לך דירה משלך ואתה לא זורק כסף לאיזה מיליונר מבוגר שהוא בעלים של כמה דירות להשכרה שמתעלל בך כרצונו (לא מאריך חוזה, מעלה מחיר איך שבא לו, מתחזק את הדירה באופן לקוי וכו). ולכל אלה שמסבירים שזה לא נורא לחיות בדירה שכורה אני רוצה לומר אם הייתם עוברים כל שנתיים דירה עם ילדים קטנים אולי לא היתם כותבים דברי בלא
חיפה | 13.03.14
143.
זה רק עניין של החלטת ממשלה
אם הממשלה תשחרר קרקעות לבנייה במחיר נמוך ותבוא יזמות בנייה מקומית (או זרה) שתסתפק ברווח כמקובל בעולם - נוכל לראות מחירים של כ- 600,000 ש"ח ל-4 חדרים באזורים של כשעה נסיעה מתל אביב. למה אפשר לשווק לפלסטינים דירות כאלו בערים החדשות שלהם וכאן לא?
אור | 13.03.14
140.
ל 122: מה הקשר?! אתה רוצה לומר שאין מספיק מקום לכולם?!
אתה רוצה לומר שצריך לצמצם את האוכלוסיה?! אז מדוע המדינה מעודדת עליה ונלחמת בירידה?! מדוע המדינה נותנת קצבת ילדים (גם אם מגוכחת) ולא מטילה מס ילדים?! יש המון קרקע, מה גם שהיום , עם הבניה לגובה, אין שום בעיה של מקום. הבעיה היא שבארץ שלנו מישהו נרדם בשמירה וזה כנראה משרת את כולם, חוץ מאשר את האזרח הקטן, שנאלץ לשלם בגדול.
אחד העם | 13.03.14
139.
תמשיכו לבחור בנתניהו אשר הרס את הצעירים במדינה הזו הוא והמן הרשע מר אוצר.
אין טעם וחשק לכלום במדינה הזו, עוקצים אותנו שואבים לנו את המשכרת. מעמד הבניים הפך למעמד עני לייט, מזון מיסים חשמל ארנונה עוד מיסים שעלו וכן הלאה. אם אתה לא גנב נוכל רמאי מעלים מס מלבין כספים עבריין סוחר סמים, או ראש ממשלה מושחת, אין לך סיכוי להתקיים ולהתקדם במדינה המושחטת הזו. ביזיון אחד גדול והעם הולך כצאן לטבח.
רפי  | 13.03.14
138.
ל-110 הקשקשן
מהיכן המצאת את הסיפור הזה? אדם ששילם את המשכנתא במשך 20 שנה ובשנה ה-21 (מתוך 25) הפסיק לפרוע את המשכנתא - נניח והבנק אכן זרק אותו מביתו. הבנק מוכר את הבית. כנגד התמורה ממכירת הבית, מכוסה החוב לבנק, היתרה עוברת לבעל הנכס - אז כיצד יבכה האדם ששילם "סתם" במשך כל חייב? הרי עיקר ערך הנכס ברשותו. סיפורים, סיפורים, הכל על מנת להצדיק עמדתך.
זיו | 13.03.14
135.
ההבדל נעוץ גם בהתנהגות הכלכלית
אז-300 שקך לשנה TV היום 350 לחודש אז - הלכנו ברגל או אוטובוס וברכב השתמשנו מעט. היום - לכל חור עם הרכב שישי שבת הרכב לא נח הבדל של מעל 700 שקל בחודש אז - קו בזק לכל המשפחה היום - מגיל תשע כל אזרח עם סמארט פון שמשדרגים לו אותו לפחות פעם בשנה . הבדל של 250 למשפחה אז -מוצרי חלב קראו לגבינה ,קוטג ומעדן פשוט היום - המבחר מבלבל את כולם וזורקים לפח - זוללים בלי חשבון. אז - שיחקנו בחוץ , רכבנו על אופניים ושמרנו על כושר היום- חדר כושר , גימבורי ,וכל שטות אחרת שעולה כסף כי אחרת זה לא שווה. בקטנה 250 לחודש אז - חופש שבוע בכינרת באוהל עם חברים ומשפחה היום - אילת , צימר, חו"ל - ממוצע חודשי 500-900 למשפחה צנועה לפני בגדים , בילויים , המון חוגי העשרה , בתי קפה ומסעדות זה ההבדל כ25000 בשנה . אז מי שיש לו עודף שיהנה הבעיה שגם אלו שבקושי שורדים חיים ברמת חיים מעבר ליכולת
דורון | 13.03.14
133.
ל-121
קורס אחד במימון אינו יכול להסביר לך מאום, ואני אומר זאת כרואה חשבון. כדאיות רכישת הדירה תלויה במשתנים רבים, ביניהם הון עצמי מינימלי ועלויות המימון. פרט לכך, לאי רכישת דירה, יש עלויות שאינך יכול לאמוד בכסף - נוחות, בטחון. לא פעם, בשל שגעונותיו של המשכיר, הורים נאלצים לעקור את ילדיהם מהגן/בי"ס, מחבריהם וכיו"ב. מדבריך, אני מבין שאינך בעל דירה - חשבת פעם מה יהיה כשתגיע לגמלאות? גם אז תדלג מדירה לדירה אחת למספר שנים? (במקרה הטוב). והרשה לי לא להסכים לאמירתך ידע=כוח. קורס אחד במימון לא הקנה לך מספיק ידע על מנת להשוותו לכוח כלשהו.
זיו | 13.03.14
131.
לצעירים ולצעירות: חייבים לחסוך כך :
המצב קשה כאן ולא קל ולכן צריך לחסוך מגיל צעיר ולוותר על טיולים בחו"ל, טיולים לדרום אמריקה ולמזרח, אוכל בחוץ ומסע קניות בקניונים. נניח שאתם עובדים ומרוויחים 4500 ש"ח עליכם להישאר ולהתגורר עם ההורים לא לקנות רכב פרטי אלא לנסוע בתחבורה ציבורית לאכול בבית וכמה שפחות בחוץ לא לבזבז בקניונים על מותגים וקניונים לבנות: לעשות פן וגבות והורדת שיער בבית לא לבזבז את כל המשכורת על בגדים טיפוח ורכב כך אפשר כל חודש לחסוך 3000 ש"ח בצד בשלוש שנים זה 100,000 ש"ח בשש שנים זה 200,000 ש"ח כל אחד מבני הזוג יחסוך 200,000 וביחד זה 400,000 בנוסף לא להביא ילדים בגיל צעיר עד שאין לכם קצת בסיס וחסכונות ילדים עולים הרבה מאוד כסף לגדל ואז קשה עוד יותר לחסוך ולצאת מהמעגל הזה כשאני למדתי לתואר לא החזקתי רכב נסעתי בתחבורה ציבורית לא בזבזתי בקניונים על עוד ועוד בגדים מיותרים ואיפור וכך הצלחתי לחסוך הבעיה היא לא רק בכם, היא גם במחירים הגבוהים אבל הממשלה רואה שאתם מבזבזים בלי חשבון בחו"ל ובטיולים ארוכים למזרח במקום לעבוד בזמן הזה ואומרת, טוב, יש להם כסף אז למה להוריד מחירים ומיסים
שרית | 13.03.14
127.
שירגעו ויתחילו לחסוך
לא צוין שיש להם ילדים, יש להם הכנסה חודשים של 13 אלף? על מה הם מבזבזים כ"כ הרבה. הם יכולים לחסוך הרבה יותר מ-1000 ש"ח בחודש, שיפסיקו להיות בזבזנים ויחכסכו. אנחנו הורים לשניים, מרויחים פחות, וקנינו דירה. אם חוסכים הכל אפשרי. עובדה שההורים שלהם הצליחו אם שישה ילדים. פשוט לא צריך להכנע לדרישות לא הגיוניות של ילדים ולהוריד טיפה את איכות החיים. וביעקר, ךהפסיק להתבכיין
אסתר | 13.03.14
126.
שלא יספרו לכם סיפורים,פעם היה הרבה יותר אפשרי לרכוש בית ולהלן סיפור אמיתי מהחיים...
בשיחת ערב שישי אחרי הארוחה על בטן מלאה סיפר לי חמי כי בשנת 1959 ברחוב בו אנחנו גרים בכפר סבא היה בית למכירה. בזמנו ברחוב הקטן שלנו היו רק בתים פרטיים על שטחים של כשני דונם לבית. חמי רצה לרכוש את הבית ושאל מה מחירו,ביקשו 1800 לירות ( חמי השתכר אז כ 65 לירות בחודש וחמותי כ 25 לירות ). הנ"ל התלבט מאוד כי הוא רצה לרכוש ווספה עם סירה ועבורה היה צריך לשלם 1300 לירות !!! כן אתם רואים מצויין בית על שטח של שני דונם במקום סופר מרכזי בכפר סבא 1800 לירות,ווספה עם סירה 1300 לירות,לא מאמינים ? תבדקו בספרי ההסטוריה. אגב אבי ז"ל רכש סובארו מודל 70 ומכר אותה אחרי שנה וחצי במחיר יקר יותר. כן כך היה פעם קנית חדש והמחיר רק עלה. חמי העדיף את הווספה והיום נכדיו אומרים ראבק כל אחד היה יכול להיות מסודר עם דירה בבניין הגדול שבנו על הבית הישן.... עכשיו אשאל אתכם שאלה,נניח שיש לכם 250 אלף ש"ח פנויים,מה תעדיפו לרכוש,קרקע של חצי דונם בנגב,או ג'יפ ?
היו זמנים | 13.03.14
124.
ובחו"ל יותר טוב??
פעם ראשונה שאני מרגישה צורך להגיב. כולם פה מתלוננים על כמה יקר לחיות במדינה וכמה אי אפשר לקנות בית ושהשכירות גבוהה מדי וכמה בחו"ל יותר טוב. אז הנה, אני גרה באנגליה, בעיר יחסית קטנה בדרום מערב כשעה נסיעה מלונדון. אני גרה עם בעלי בדירת שלושה חדרים ואנחנו משלמים 820 פאונד בחודש לא כולל תשלומים!!!! על מה אתם מדברים?? ופה קל לקנות בית? גם פה צריך הון התחלתי של כ-40%. נכון, אין פה מיסים על בית ראשון אבל המשכורות לא מגרדות! אתם יודעים כמה עולה פה רכבת?? אני נוסעת כל יום לעבודה בלונדון ואני משלמת 390 פאונד בחודש על נסיעות! ואגב, פה לא מחזירים נסיעות! מעבר לזה, גם גרתי בלטביה וצ'כיה וגם שם המצב דומה! האדם הקטן תמיד נדפק. אני לא אומרת שלא צריך להלחם לשינוי, אבל גם חלומות שווא של הדשא יותר ירוק לא עוזרים.
מירה | 13.03.14
123.
לאבא שלך היה קל לקנות דירה, אבל יש לו ששה ילדים
כולם מומחי כלכלה, היצע וביקוש אז למה אף אחד לא אומר בקול: המשאבים לפני 50 שנה היו הרבה יותר מהיום והצרכנים (תושבים) מעטים. אנחנו מתרבים ופתאום הכל קשה כי יש חוסר מהכל חוץ מאנשים אבל בארץ אף אחד לא מעיז לדבר על זה כי "פרו ורבו ומלאו את הארץ" אבל לכל דבר יש בסוף מחיר!!!
סתם מישהו | 13.03.14
121.
כל הכבוד למדור על הכתבה המועלה!
אני עוקב כבר זמן מה על ה"מדור" הזה שחושף משפחות שקשה להם להגיע לקניית דירה. המסקנה שלי היא אמנם לא פופולרית, אבל מתבקשת: מעבר לעובדה הברורה שממשלת ישראל לדורותיה נכשלו במשימתם לאפשר רכישת דירה בעלות סבירה, ההתנהלות הכלכלית של חלק משמעותי ממשפחות ישראל לקויה. התנהגות זו מתבטאת לרוב בנסיון לחיות שלא ע"פ רמת חיים המתאפשרת ע"י ההכנסות (מינוס בעו"ש בבנק מישהו?), תעדוף לא נכון של הוצאות, חוסר בתכנון העתיד, ניהול כושל של חסכונות. אז אחרי שלצערי השנאתי 70-80% מהקוראים, אני אומר שאני באמת לא חושב שהם אשמים. כי איזה חינוך כלכלי נתנה לנו המדינה?! אז למדנו 12 שנים מקצועות כמו תנ"ך, לשון הבנת הנקרא ומתמטיקה. מי מאיתנו למד "התנהלות כלכלית"? אני קורא למשרד החינוך להתעורר ולהכניס באופן מיידי לתוכנית הלימודים קורסים כלכליים רלוונטים לחיים האמתיים! אני בעל תואר שלישי ומרוויח היום לא רע. היו ימים שהרווחתי פחות משכר הממוצע במשק, וחייתי ברשות עצמי, שכרתי דירה 4 חדרים בב"ש (1900 ש"ח), רכשתי והחזקתי רכב. היום עם שתי בנות ואישה שכרגע מובטלת, אנחנו עדיין מצליחים לחיות טוב ולחסוך. מעולם לא הייתי במינוס, כי תמיד לקחנו בחשבון שההכנסות שלנו ק-ט-נ-ו-ת ממה שהן היו באמת, ואז, גם אם היו הוצאות חד-פעמיות (לא צפויות), סיימנו בעודף. רק אחרי שלמדתי באוניברסיטה קורס במימון הבנתי את הטעות הכלכלית שבריצה לרכישת דירה (במיוחד כאשר צריך משכנתא גדולה). איך אפשר להאשים משפחות שלא יכולים להפאיך את הטענה שכ"ד זה זריקת כסף, אבל לשלם כסף לבנק (היינו, משכנתא) זה "בסדר"?! לסיכום, אומר שיש פה אינטרס ממשלתי שנמשיך להתנהג בבורות, שהרי חלק נכבד מהכנסות הממשלה מגיעות מאותן עסקאות נדל"ן, לא? ידע = כח
FirstSpeaker | 13.03.14
112.
הפתרון - לשכור דירה עם שותפים
קודם אתם צריכים להבין שיאיר לפיד לא יעזור לכם. ההורים לא יעזרו. עכשיו תלמדו חשבון. אחרי שתהיו מוכנים, תבינו שאין ברירה אלא תמצאו זוג נחמד, חברים ותשכירו איתם דירת 3 חדרים. וגם בהוצאות רכב תתחלקו. נכון שאתם אומרים מה פתאום, אבל אין דרך אחרת. זו הדרך היחידה לעצמאות כלכלית במצבכם עם השנים ההוצאות עולות לא יורדות, גידול ילדים זה מאוד יקר היום. תחשבו שהילד שלכם רוצה IPHONE , תגידו לו שאי אפשר כי אין כסף הוא יגיד לכם שלכולם בכיתה יש. (במקרה הזה אתם הילדים וההורים הם המדינה)
eyal | 13.03.14
110.
בארה"ב רוב התושבים גרים בשכירות (בעיקר בניו יורק ובערים הגדולות)
מבחינתם זה לא כסף שנזרק. רק פה בארץ מעדיפים להשתעבד לבית. מה שאנשים לא מבינים (עד שזה לא קורה להם) זה שאם לקחת משכנתא ל-25 שנה, ושילמת 20 שנים כמו שצריך, אבל בשנה ה-21 או אפילו ה-25 יש לך בעיה כלכלית שלא מאפשרת תשלום למשכנתא, אחרי 3 חודשים, הבנק זורק אותך החוצה וכבר אין לך בית. אפילו ששילמת את כל השנים האלה. זה קרה למישהו בעבודה שלי. קנה דירת 3 חדרים בחיפה. שילם משכנתא כל חודש 5,000 ש"ח , את אישתו פיטרו מהעבודה , הוא מרוויח שכר לא כל כך גבוה ויש להם 3 ילדים קטנים. אחרי 4 חודשים שהמינוס חרג בהרבה באו מהבנק והוציאו אותם מהבית. היום הם גרים בשכירות. כמה הוא בוכה על השנים ששילם ואין לו עכשיו כלום.
מנחם | 13.03.14
107.
לרועי מהפריפריה - כן, יחסית אליהם אתה עשיר.
אתה גם מצליח יפה בחיים למרות שאתה לא יודע חשבון - כי אתה מפספס הבדל של 10 אלף בחודש בהכנסה חודשית נטו - 120 אלף לשנה - או מחיר דירה עם 23 נטו לחודש וילד אחד מצבך טוב לאין שיעור משל משפחת רבי ולמעשה משל רוב המשפחות במדינה. אתה גם קיבלת עזרה מההורים (אתה אומר "קצת", אבל אני בטוח שאתה חי בהכחשה כמו רבים אחרים במדינה) שאין להרבה משפחות. בנוסף - יש זוגות שמרוויחים טוב היום, אבל לקח להם הרבה זמן ולימודים ארוכים ויקרים להגיע למשכורת ולכן אין להם הרבה חסכונות. אני ואשתי לדוגמא מרוויחים יותר מכם וזה לא כולל קרנות ההשתלמות ומניות, אבל זה לקח לנו המון שנים של לימודים (ולא נסענו לשום "טיול גדול") ובהמשך משכורות עלובות ולכן אין לנו חסכון משמעותי מעבר לקרנות ולמניות הנ"ל. שנינו עובדים בעבודות מועילות ולא בכל מיני קומבינות בחברה ממשלתית, עיריה או עסקי אוויר כאלו ואחרים ולכן שעות העבודה שלנו מאוד נרחבות, מה שאומר צהרונים וגם עוזרת בית מדי פעם. כבונוס אני גם משרת 3-4 שבועות כקצין מילואים. ברמת המחירים דהיום, אנחנו יכולים אמנם לרכוש דירה גם באיזור ביקוש, אבל במחיר של שיעבוד וחוסר בטחון כלכלי. לא תודה. בנתיים בכל זאת עושים מה שכל הטוקבקיסטים החכמולוגים כאן ממליצים - מהדקים את החגורה, משתדלים לא לצאת לבלות, מצמצמים קניות בסופר, חופשה שנתית רק פעם בשנתיים וגם אז רק בחו"ל (שיחנקו המלונות באילת וים המלח עם המחירים ההזויים שלהם). התוצאה של התנהגות כזאת היא כמובן מיתון - וזאת התוצאה של דייסת הנדל"ן הבאושה שהתבשלה כאן.
אזרח | 13.03.14
106.
לכל החכמולוגים!!
שקוראים לחסוך בהוצאות ומתרעמים על החיסכון הזעום של הזוג. רואים שאתם לא מבינים כלום בכלכלה! אם הזוגות הצעירים שהם המנוע הצרכני של כל משק בעולם יתחילו לחסוך בהוצאות בשביל לקנות דירה הכלכלה שלנו תתרסק! המיתון בפתח! האינפלציה לא מצליחה לעבור את 2% כבר שנים! זה אומר שבעלי עסקים לא יכולים להרוויח ולהעלות מחירים! תראו איך כל המדינה יצאה לרחוב בגלל שהקוטג' התייקר ב2 שקל!
יונתן | 13.03.14
102.
פעם היית מקבל משכנתא לדירה ראשונה כמעט ללא ריבית בעזרת המדינה
היום עושקים אותך. המשכנתאות הטובות הולכות לעשירים שקונים בתים במיליונים. צריך לדרוש מהמדינה משכנתא מסובסדת בריבית נמוכה וקבוע לזוגות בקניית דירה ראשונה שעומדים בקריטריונים (לא מיליונרים). ונצד שני להעלות את הריבית במשק לרמה של לפחות 7 אחוז
 | 13.03.14
101.
עצה לזוגות הצעירים: גם למי שיכול לגור אצל ההורים: אל תגורו אצל הההורים!
זה רק גורם ליחסים המשפחתיים להיות עכורים, ולפעמים מפריד בין בני הזוג! ולכל החוכמולוגים שקוראים לזוג הצעיר "מפונקים" - אתם בטח משכירי הדירות לצעירים שקורסים תחת הנטל הכלכלי, או נהנים מפנסיות שמנות על חשבון אותם הצעירים. נורא קל לצעוק מפונקים, אבל האמת היא שקשה פה כלכלית, וזה לא מפליא שהרבה צעירים משכילים וטובים בוחרים למצוא את עצמם בחו"ל כדי לחיות בכבוד ולגדל משפחה בכבוד. בטוח ששם לא קוראים להם מפונקים. ולכל מי שממליץ לזוגות לגור כל החיים בשכירות, לו בטוח יש דירה או כמה דירות משלו והוא מחפש שיממנו לו את הפנסיה מבלי שיצטרך לעבוד קשה מדי, והוא כנראה המפונק האמיתי !
מדינה יקרה | 13.03.14
100.
תהגרו לאוסטרליה שם יותר קל לקנות בית
לפי החוק שם צריך 20% הון עצמי לכל היותר. שם מתחשבים בציבור ומבינים לליבם של זוגות צעירים שזה קשה לרכוש דירה ראשונה לכן יש שם חוקים מקלים - שלא כמו בישראל. מספר המשכורות לרכישת דירה (או יותר נכון בית פרטי, באוסטרליה רוב הבתים הם פרטיים) הוא 120 כשבישראל הוא כ- 200.
זורו | 13.03.14
98.
עצוב מאוד מה שקורה במדינה. אי אפשר לקנות דירה ואי אפשר לשכור
ממשלות ישראל חונקות את האזרחים והופכות את חייהם למרור. אי אפשר לקנות דירה מצד אחד, מצד שני אי אפשר לשכור. הזוג הזה בר מזל עם 13,000 ש"ח נטו. לי כאישה בודדת המרוויחה סביב שכר מינימום המצב קשה הרבה יותר. על לקנות דירה אני אפילו לא חולמת אבל הבעיה היא בשכירויות הגבוהות הבלתי אפשריות. זה מה שקורה במדינה - אנשים עובדים ועניים מרודים.
 | 13.03.14
96.
לא מאמינה בלהישאר במדינה בכל מחיר
"הדירה של הוריו של בן עלתה להם 49 משכורות. היום בן ואורטל ישלמו על דירה פשוטה 77 משכורות." - ולכן אנחנו שוקלים עזיבה למספר שנים / ירידה מהארץ, נמאס לנו שכולם עושים עלינו את ההון שלהם ואנחנו "רק" 2 פועלים פשוטים בהייטק... הגיע הזמן שגם אנחנו נחיה כמו בני אדם, כמו שחיים באירופה ובארה"ב. לא מאמינה בלהישאר במדינה בכל מחיר - כשרק אנחנו משלמים את המחיר...
מנהלת בהייטק | 13.03.14
94.
אם שוק השכירות בארץ לא היה פרוץ אולי אנשים היו מוותרים על קניית דירה
אבל במצב בו בעל הבית הוא אלוהים, יכול להעלות לך את שכר הדירה בכל שנה בלי פרופורציות לכלום וגם לתת לך לגור בחורבה בלי שיש לך אפשרות לשפץ - אי אפשר לגדל ילדים. מצד שני, העובדה ששוכר יכול להתנהג כמו פושע והמשכיר יאכל אותה גם מונעת מאנשים שיש להם יותר מדירה אחת להשכיר את הנכס הריק. מה שצריך כאן זו רגולציה (ובעיקר אכיפה!!) שתחסל את הג'ונגל הזה.
חירבה בג'ונגל | 13.03.14
92.
למספר 67- אנשים נורמלים לא גרים אצל ההורים, זה מעוות ועינוי גם להורים וגם לזוג
לא ברורה העיצה הזו של "לגור את ההורים כמה שנים ולחסוך" , אנשים בוגרים , במיוחד אם הם בני זוג ועוד נשואים לא גרים אצל ההורים. ההורים לא אמורים לפרנס אותך ואת אשתך ! הרי זו המשמעות של העניין לחסוך על חשבון ההורים. בשביל מה להתחתן אם אתה ממשיך לגור אצל אמא שלך? זה אומר שאתה גבלא גבר אלא עדיין ילד , ולחיות על חשבון אימא ? אולי אתה צריך לדאוג לה ולא היא לך ? מילא שזוג שרוצה חיי זוגיות נורמליים לא יעלה על דעתו לגור בחדר אצל אמא , אלא שמה אשמה אימא או אבא ואימא ? מה עם החיים שלהם ? מה עם הזוגיות והפרטיות והכסף שלהם ? עד מתי ישבו להם על הנשמה ?
לחיות על חשבון ההורים בגיל25-30? | 13.03.14
90.
כואב הלב אך הכתבה הזו לא תעזור. כנסו
400,000 איש צעדו ברחוב ואמרו את אותו הדבר וזה לא הביאא שום שינוי היה שם אפילו שקרן פוליטי שהפךך ליהיות שר אוצר וממשיך לעשות בדיוק את מה שעשו אלה שהוא הפגין נגדם יש רק דרך אחת לעשות שינויים. עלינו ללמוד מהמצרים מהרוומנים (שזרקו את צ'אוצ'סקו) ועוד כמה אומות שנשבר להם הטחט מההנהלה הכושלת ו/או מושחתת של אותה מדינה אנחנו ניהיה שם אם לא תשתשנה השיטה. יש כאלה שאומרים שאנחנו כבר שם. לא משתלם לעבוד רק כדי לקנות אוכל. זה לא עתיד. זה בקושי הווה.
דני | 13.03.14
89.
עוד זוג מתבכיינים! אין שום סיבה שלא יחסכו 5000 בחודש!!
איך ממשכורת של פאקינג 13 אלף נטו חוסכים רק אלף?? על מה הולך להם הכסף, שורפים אותו להסקה? נגיד 4000 הולך על שכר דירה על מה הולך שאר ה-8000?? אם חוסכים 5 אלף בחודש תוך 5 שנים יש 300 אלף אז יאללה לעבודה ודי להתבכיין! לא להאמין, היום אנשים שמרוויחים 13 אלף נטו מקנאים במיעוטי יכולת שקיבלו דירות עמידר בגרושים וגידלו ילדים אחד על השני. אכן הגענו לזמנים טובים!!
דן חסכן | 13.03.14
88.
מה צריך לעשות?!
הממשלה צריכה באמצעות רשות המקרקעין, לתת את הקרקע בחינם, או תמורת מחיר סמלי שלא יעלה על 100א' ש"ח באיזורי יוקרה, לכל רוכש\ת (יחיד או משפחה) לו זו תהיה דירה יחידה בבעלותו (לא רק דירה ראשונה). יחיד\ה שלמשפחתו\ה שהתפרקה הייתה דירה שנמכרה עקב הפירוד, זו לא תהיה דירה ראשונה, אך ההון העומד לרשותו\ה הוא רק כמחצית משוויה של דירה; ולכן אין רכישת דירה אינה בגדר 'השקעה', אלא רכישת קורת-גג עבור עצמו\ה. ובגיל השני משכנתא אפשרית הרבה פחות מלזוג צעיר ובריא... כך שההון העצמי הוא כל מה שעומד לרשותו\ה של יחיד\ה כזה\ו; ולכן הוא זכאי לאותם תנאים. דר צאלון
דר צאלון | 13.03.14
86.
מלחמת קיום!!!
ממשלה יקרה... מתחננת תעזרו לזוגות הצעירים המצב קשה מאוד... אין להם קצה אור... אתם יושבים ומסודרים עם משכורות מזכירות פלפונים אלף לבריאות.. אבל מה עם הזוגות האלה שלא מצליחים לשרוד איך יביאו ילדים? כל ילד זה הוצאות שאני לא צריכה לספר לכם... המדינה הזו נלחמת ב"טרור" נכון אבל פ ה זו סכנה כולם ינהרו לחול.... תיזהרו סכנת היתכחדות... יהיה גל כזה ו זה יסחף את כולם... תעזור כבר
מרים ישראלי | 13.03.14
85.
זוג לא כל כך צעיר
אנחנו משפחה 5 נפשות ישראלית ממוצעת. אני עובדת בפיננסים ובעלי עצמאי. לא מצליחים לעבור לדירה משלנו. נשואים כבר 20 שנה. בבעלותנו דירה קטנה וחיסכונות מעטים. תעשו כתבות על אנשים כמונו. גרים בשכירות ומשכירים את הדירה הקטנה. עוד לא סיימנו משכנתא.. בקרוב.. אנשאללה.. יש הרבה זוגות כמונו.. מצב מייאש.. הורים לא יכולים לעזור... אנחנו לא במינוס אבל לא חיים בשגשוג כלכלי. אנו מכירים רבים וטובים כמונו. לא מצליחים לשפר הדיור.. באסה לחיות במדינה הזו.. כמה שעובדים כמו חמורים לא מצליחים להשיג את היעד.. אנו כבר קרובים לעשור החמישי שלנו.. מה יהיה במדינה הזו?
לוזית שבירו | 13.03.14
83.
אתם יודעם למה רשמתי שהארנונה בי-ם הכי יקרה בארץ
כי הזוג הצעיר החילוני והמייצג הזה צריך לממן את 60 אחוז האוכלוסייה הערבית \ חרדית שגרה בירושלים ,שלא תורמת כלום ורק גוזלת - כן גוזלת וגונבת מאלו שקמים ב 5 בבוקר כדי להתארגן לעבודה ולארגן את הילד לגן כי שני ההורים עובדים ומשלמים מיסים וחוזרים הביתה לאחר יום עבודה ב 19:00 בערב כשאותו חרדי קם לטבול במקווה ולאונן מול ספר תורה ואותו ערבי קם בבוקר על מנת לחשוב באיזה שכונה בירושלים הוא יחתוך היום צינור גז על מנת שהייהוד יתפוצץ!!!!!! ושניהם אבל שניהם - לא משלמים ארנונה!!!!! גועל נפש - התורה לימדה את הדוסים לגנוב מהחילונים
רפול | 13.03.14
82.
"שכירות = זריקת כסף לפח" באמת?- שוב השטות הזו? -עד מתי הבורות הכלכלית הזו תמשך?
שכירות היא לא זריקת שום כסף לפח. קורת גג עולה כסף. גם מי שיקבל בית במתנה ויגור בו משלם שכירות , הוא פשוט לא מרגיש שהוא משלם אותה. השכירות שהוא משלם היא התשואה שהוא היה יכול לקבל על הבית בין אם הוא היה מושכר - בין אם הוא היה משקיע אותו בכל אפיק משתלם אחר. בטווח הארוך - גם עליית ערך הנדל"ן היא לא משהו - כל מי שמתלהב ממה שהיה ב-7 השנים האחרונות שיהיה לו לבריאות - זה לא טווחי הזמן שבוחנים חלופות השקעה. אני גר בשכירות ומתכוון להמשיך לגור כך גם בעתיד ושבנתיים הכסף ימשיך לעבוד בשבילי ולא ישכב בקירות.
גר בשכירות + הון של יותר ממליון | 13.03.14
80.
אחת הבעיות פה במדינה ,שאנו הצרכנים פראיירים מוכנים
לשלם כל מחיר עבור כל מוצר ,החל מסמרטפונים ורכבים חדשים ובגדים וכמובן בתים ,לו היה פה בארץ חרם צרכני אבל חרם אמיתי על מוצרים שהמחיר שלהם לא שפוי ,אני מאמין שהמחירים היו יורדים בצורה משמעותית , אם אני טועה אבקש הסבר הגיוני
שוקי | 13.03.14
78.
דירה זה ביטחון לקורת גג בזיקנה
למען המדינה והממסד הפושע ! כן אין מילה אחרת לתאר את האבסורד יורק להם בפנים ולא מאפשר להם את הזכות הבסיסית ביותר לחיות בכבוד . המדינה ברצותה יכולה לבנות ב 500000 ש"ח דירות גם בירושלים . בלי מע"מ בלי מסים ובלי רווחים עצומים לבנקים ולקבלנים . ישראל היום מדינה עשירה הבועטת באזרחיה על חשבון הקפיטליזם החזירי . הקימו כאן מדינה זן אחר של פוליטיקאים וישבו בה מאות אלפי אנשים במדינה שהייתה באמת ענייה ואנשים זכו לקבל את הזכות הבסיסית לחיות כבני חורין . הגיע הזמן למהפכה אלימה לצערי שתערער את כל מה שקורה כאן . יש כאן אחוז קטן של חזירים שלא יתנו למעמד הביניים והעניים לחיות כאן בכבוד הם רוצים לשמר את המצב הקיים .
משה | 13.03.14
77.
חייבים להגדיל את היצע הדירות כמו בתקופת העליה הרוסית, רק עבור זוגות צעירים!
הכל פה מעוות, איך הגענו למן ברירת מחדל שזוג צעיר חייב עזרה מההורים? למה זוג צעיר ועובד לא יכול לקנות לעצמו דירה ראשונה ולגדל ילד בלי עזרה מההורים? למה אנחנו צריכים לקחת את הכסף שלהם שצריך לשמש אותם בפנסיה למגורים מזון תרופות וגם קצת בילויים וחופשות שמגיעים להם אחרי 50 שנים של עבודה קשה? זו קטסטרופה שחייבת להיפתר מיידית!!
היועץ | 13.03.14
70.
רחמים עצמיים = הרגש ההרסני ביותר
הוא מכלה כל דבר עד שהוא הדבר היחיד שנשאר. עניינית, קשה לשים את האצבע על הבעיה של הזוג הזה. האם הבעיה בכך שהם חיים על 90% מההכנסה שלהם וחוסכים פחות מ-10%? האם הבעיה בכך שהם לא יודעים להבחין בין צרכים לרצונות? האם הבעיה בכך שהם סבורים ששכר דירה זה "כסף לפח", אבל תשלום ריבית לבנק - השותף שלך בבעלות על הדירה - זה לא כסף לפח? האם הבעיה בכך שהם משוכנעים שכל זוג צעיר *חייב* להיות בעל דירה - רק כי לכולם יש? האם הבעיה בכך שאיש לא לימד אותם על חיסכון, השקעות, ריבית דריבית, או איך לגרום לכסף לעשות כסף? האם הבעיה בכך שהם התרגלו לכך שמדינת הרווחה הסוציאליסטית תדאג להם, פשוט כי מגיע להם?
דורין הרטמן | 13.03.14
69.
ואני עשיר?
עניין אותי עד כמה המצב שלי (נשוי+1) קרוב לשלהם... סה"כ אנחנו מרוויחים יחד כ 23 נטו (אז זה בטח עשירון 9) ואמנם אני לא בליין גדול אבל כן חובב שטויות אחרות אז אני יכול להגיד שאני לא דן-חסכן ובכ"ז - יש לנו דירה (לא רעה בכלל בשכונה צעירה, 4 חדרים), משכנתא לא גבוהה במיוחד וההוצאות שלנו בחודש רע (בלת"מים וכיו"ב) מגיעות ל 17 כאשר הממוצע נושק ל 13.5 (רכב, הוצאות על המלאך, בילויים, אוכל, ...) ואני לא מרגיש את הבעיה שהם מציינים. למה לגור במקומות סופר-יקרים, אי-אפשר לזוז קצת? ההוצאות על הרכב (יד-2) עם הדלק, מוסך והכל זניחות (ככה אצלי). אין לי עזרה כלכלית מאף אחד מאז שאני זוכר את עצמי (קבלנו עזרה קלה במשכנתא אבל היינו מסתדרים גם בלי) ואני חוסך ממש יפה... מה אני מפספס פה?
רועיהו | 13.03.14
67.
עדין לא מצליח להבין איך הם זוג בני 27-28 עם 80 אלף.
בהנחה שהשתחררו מצה"ל בגיל 20-21 ויכלו לעבוד ולהרוויח שכר מינימום של 5000 ש"ח כל חודש+ יכלו לגור שנתיים שלוש עדין בבית הורים עד גיל 23-24. בחשבון פשוט אם יחסכו כל חודש 4,000 ש"ח כל אחד (סביר בהחלט בהתחשב בכך שהם רווקים ללא הוצאות מיוחדות כי גרים עדין עם ההורים) מגיעים קרוב ל-300 אש"ח. עכשיו אני יודע, יהיו כאלו שיקפצו ויגידו שהם למדו לתואר שלוש שנים. אז א. לא כתוב אם הם למדו. ב. נגיד ואחד מהם למד תואר ראשון שלוש שנים (גיל 23-24 + 3 שנים לתואר ראשון הגענו לגיל שלהם היום). מישהו אמר טיול אחרי צבא? אין בעיה. נוריד 30 אלף. עדין אנחנו צריכים לעמוד על כ-250 אלף. אההה.. יש רק 80 אלף? שיהיה בהצלחה.
איתן | 13.03.14
65.
יש משהו חשוב שאתם מפספים
נוצר משבר כלכלי עולמי חמור בשנים האחרונות מה שאילץ את בנק ישראל להוריד ריבית מה גרם להשקעות בנדל"ן לפרוח. בנק ישראל נתן מגבלות של הון עצמי גבוה על מנת לא לפגוע בזוגות שאין להם כסף מיותר ותכף תבינו למה. זה היה ברור לכולם וגם לבנק ישראל שהמשקיעים יכנסו בהמוניהם ויקנו כל מה שזז ויעלו את מחירי הדירות. לכאורה הם הרוויחו ואנו הפסדנו ופה מגיע הק'ץ מופיש. בבנק ישראל אומרים שעדיף שמשקיעים יפסידו כסף ולא האזרחים הפשוטים ולכן שהמצב יתייצב והריבית תעלה או שהשוק יקרוס בעקבות הבועה חוקי המשחק ישתנו אנחנו נקנה בזול ומי שיפסיד את הכסף זה אלו שיכולים להרשות לעצמם להפסיד משמע המשקיעים כמובן שכמו בנפילת הבורסה הגדולה בשנות השמונים חלקם יתאבדו (אמן ואמן) וחלקם יקבלו כוויה חזקה לכל החיים (שוב ונאמר אמן). הגלגל יסתובב חברים זה רק עניין של סבלנות ומדובר פה על טווח של מקסימום שנים בודדות אז אל תתפתו לקנות עכשיו ולהתאבד אחר כך אלא אם כן אתם משקיעים (תרגום=רודפי בצע וגזלנים) אחרת נצחק גם עליכם שבת שלום
חכם בלילה | 13.03.14
63.
אני בן 58, גרוש, משכורת טובה, אין דירה ואין תקווה.
מדברים על צעירים למה לא לדבר על גרושים /גרושות/אמאות חד הוריות/ רווקים / רווקות? אני בן 58 גרוש, יש לי משכורת טובה 11K נטו חסכונות 200K אני עובד בתל אביב לא הספקתי לקנות דירה עד 2007, עכשיו כבר מאוחר אין לי ולא תהיה לי דירה עם המחירים האלה אם הייתי צעיר, הייתי מהגר למדינה אחרת עליתי ארצה בשנת 1990, שוב להחליף מדינה בגיל שלי כבר מאוחר דרך אגב, אמא שלי גרה ביחד איתי היא גם עלתה ארצה לפני 15 שנה בלעדי היא לא הייתה שורדת לבד בתאריך 22/03 אגיע להפגנה מקווה שביחד נצליח לשנות משהו, בחרתי לפיד, אבל התאכזבתי.
אזרח | 13.03.14
58.
שכירות זה לא זריקת כסף!
רוב המשפחות בעולם המערבי גרים בשכירות. היום אם יש לך הון עצמי של כמה מאות אלפי ש"ח עדיף לסגור אותם באיגרות חוב , לקבל 10% בשנה ואז מכסים את כל השכירות של כל השנה. זה עניין כלכלי מתמטי פשוט מאוד. אבל כאן כל אחד רוצה שיהיו לו 4 קירות על שמו....מפונקים , נמאסתם!
עצבני | 13.03.14
57.
למומחי הכלכלה הרבים ששכרו להגיב באתר
שיעור חשבון כיתה ד: נניח זוג שמרוויח 15,000 ש"ח נטו 3500-5000 הולכים לשכירות שירת שלושה-4 חדרים, סביר לעיר מרכזית בארץ 250-450 הולכים לארנונה 250-400 הולכים לחשמל תקשרות (סלולר, טלפון, אינטרנט, טלוויזיה) - נניח 500 ש"ח. אוכל - לא בזבזנים, 1500 ש"ח בחודש כלומר בין 6000-7850 לחודש להתחלה. יש להם רכב תוסיפו עוד כ 1500-2000 בחודש בלי ירידת ערך או תיקונים (תחבורה ציבורית תלוי איפה גרים נכון?) ביטוחים פשוטים (בריאות, תכולה, חיים) עוד 500. הגענו ל 8000-10000 ש"ח בחודש. ואנא זכרו הם עוד לא קנו כלום וזה בהנחה שכלום לא התקלקל ואין בלת"מ עכשיו תוסיפו ילד ונראה איך אתם חיים ואגב תתרחקו מהעיר נניח מת"א לחריש (דירה זולה לא?) תגיעו כל בוקר, ותעלו את הרכב מ 2000 לסביבות ה 4000 בחודש. ומי שלא הבין את החשבון לא נורא, אתה כנראה מנכ"ל או פוליטיקאי
רונן | 13.03.14
56.
הזוג הכי מייצג שיכול להיות בישראל
ועצם זה שהם עם התנהלות כלכלית מעולה (לפתוח עסק + לגדל ילד ולהיות עם חיסכון של 80,000 בעיר עם שכירות גבוהה כמו ירושליים) ועדיין לא יכולים לחלום על דירה מוכיח שמשהו דפוק. ואני בכלל לא מדבר על מצב בו העסק יקלע לקשיים, אך חס וחלילה שתהיה איזה בעיה שתמנע ממישהו מהם לעבוד תק' מסויימת. בקיצור לדור ההורים הכסף מתחיל להגמר, וזה לדעתי הדבר היחידי שיוריד את מחירי הדיור.
אבישי | 13.03.14
53.
תפסיקו להאשים את המדינה
לא ברור לי למה עושים את הכתבות האלה... מה הזוג הזה עושה כדי לצאת ממירוץ העכברים שהם נמצאים בו? על מה בדיוק מתלוננים? כולם בטוחים שקיימות רק 2 אפשרויות: 1. או שאתה שכיר שמרגיש שלא משלמים לא מספיק ולא גומר את החודש. 2. או שאתה עצמאי שמשועבד לעסק שלא מכניס לך מספיק. וכל הזמן כועסים על המדינה שלא דואגת להם. הדור שלנו רק מתלונן כל היום, במקום להוקיר תודה על הזכות לחיות חופשיים וברמת חיים כל כך גבוהה במדינה שלנו. אם נעשה עוד כתבות כאלה על זוגות "מסכנים" אז מחירי הדירות ירדו? במקום לשבת, להתלונן, ולהיות קורבן כל הזמן, תתחילו לעסוק בפתרונות בחיים הפרטיים שלכם. קומו ותשנו את המציאות הכלכלית בחיים שלכם ותפסיקו להאשים את המדינה. הדרכים קיימות
גיל | 13.03.14
49.
ל 17
שכירות + מיסים ומים 4,000 פעוטון 2,000 הוצאות רכב וביטוח ותיקונים ופחת לרכב של 10 שנים 1,000 קניות לבית 2,500 ( כולל הוצאות של מוצרים לתינוק ) ביטוחי בריאות וחיים 400 אינטרנט טלפון 300 לימודים 800 ( ביזבוז מיותר למה ללמוד? ) מחיה מינימלית של 500 ש"ח בחודש ( תקראו לי בזבזן ) חשמל 300. זה בלי כל מיני בלת"מים של חתונות ובר מצווה וימי הולדת . הגענו ל 12,000
שלומי | 13.03.14
48.
שלא יעבדו עליכם. יש פיל גדול בחדר שאף אחד לא מזכיר
כל מי שקנה דירה לפני 1973, לקח משכנתא לא צמודה. האינפלציה המשתוללת בין השנים 1973 ל 1981 הפכה את ההחזרים לבדיחה, כך שהעמלה על שורה בחשבון היתה גבוהה יותר מההחזר. אני ראיתי במו עיני את אבי מגיע לבנק וסוגר את 5 השנים האחרונות של המשכנתא בעזרת שטר של 10 שקלים. לכן בדור של ההורים שלנו כולם הצליחו להחזיר את המשכנתא
אבנר | 13.03.14
44.
אם זוג ממוצע זה, לא יכול אז הלכה המדינה (כולל לעשירים)
הזוג הזה בהחלט ממוצע כמו שאמרו פה ואין לו סיכוי לקנות דירה במצב הקיים. הווה אומר שזוגות כמוהו ואפילו במצב כלכלי טוב משלו יעזבו את המדינה. בלי השכבה היצרנית הזו המדינה לא תוכל להתקיים כי בעלי הכנסה הגבוהה מהם בנויה על מסחר עם השכבה הזו. אם המדינה לא תתעשת אז בעוד 20 שנה המדינה אבודה כלכלית. עם ריבוי טבעי של ערבים (לא כל הערבים אבל אחוז ניכר מהם) וחרדים שמעמיסים על הכלכלה.
המתבונן1 | 13.03.14
43.
תודה לתקשורת ובמיוחד לכלכליסט (שאותו "מנהיגנו" קוראים)
שממשיכים להציף את בעיית הדיור, למרות שרובנו נואשנו. זוגות צעירים יקרים, תחזיקו מעמד עוד כמה שנים - המפלגות הנוכחיות ישפטו יותר מכל על פתרון בעיית הדיור בתקווה שכחלון יקים מפלגה בבחירות הבאות ויגרוף את כל הקופה (אומר שמאלני).
יובל | 13.03.14
41.
משכנתא
עדיין לא הבנתי את המדיניות של הבנקים והמדינה בנושא המשכנתא . לקחתי משכנתא בסך 750000 שח אני רריבית מטורפת של קרוב ל400000שח . מזה? שחיטה לאור יום? ז. ממש פלילי . אני חי מהיד לפה עם התחייבות של 30 שנה. אני רועד כולי מהמצב שיבוא שתעלה הריבית .ומה אז ? שמישהו יתן על זה את הדעת זה לא הגיוני וגובל בפלילי .
יובל | 13.03.14
38.
דיי כבר ליילל
א. משהו בהתנהלות שלהם לא נכון. מרויחים 13 נטו, עם ילד אחד ומצליחים לשים בצד רק 1000? רדו ברמת החיים. ב. גם לנו לא הייתה עזרה מאף כיוון. נכון, הגענו לבית משלנו (בצפון הארץ אגב, כי זה מה שיכולנו להרשות לעצמינו) רק עכשיו, כשאנחנו בשנות הארבעים-חמישים, אבל מי אמר שצריך דירה בגיל 20? ג. נכון, זה מאוד קשה להגיע לבית משלך אם אין עזרה. אז אולי צריך לשנות חשיבה. אולי המדינה צריכה לבנות בתים שתאפשר שכירות שפוייה לאורך זמן, ללא תלות בבעל בית שמחליט יום אחד להעיף אותך מהבית כי בא לו עוד 1000 ש"ח בשכירות
 | 13.03.14
32.
אנחנו זוג שמכניס 20 נטו ולא מצליחים לחסוך
משכנתא 3 אלף. גן 3 אלף. דלק 1500. ארנונה 500. חשמל חודשי 600. אוכל 3 אלף. גז 350. ועוד הוצאות משתנות מחתונות ואירועים , בגדים כי הילדים גדלים וכו תשלומים על ביטוח רכב ועל חידוש רישיון רכב בקיצור תודה למדינה שהכל יקר לפחות הצלחנו לקנות לפני עליית המחירים המטורפת
זוג מהמרכז | 13.03.14
28.
רק בארץ מרגישים חובה לקנות דירה...
יש לי קרובי משפחה בחו"ל שכל חייהם גרים בשכירות ולא מרגישים פראיירים... רק בישראל זה לא מקובל. נראה לי שהזוג בכתבה במצב כלכלי טוב ומתנהלים נכון, גם גרים באזור טוב. הם יכולים להמשיך לחיות בשכירות ולשמור את החסכונות עבור הילדים
המבקר | 13.03.14
23.
לא להאמין אנשים מסכנים את חייהם ומקריבים לעתים את חייהם
למען המדינה והממסד הפושע ! כן אין מילה אחרת לתאר את האבסורד יורק להם בפנים ולא מאפשר להם את הזכות הבסיסית ביותר לחיות בכבוד . המדינה ברצותה יכולה לבנות ב 500000 ש"ח דירות גם בירושלים . בלי מע"מ בלי מסים ובלי רווחים עצומים לבנקים ולקבלנים . ישראל היום מדינה עשירה הבועטת באזרחיה על חשבון הקפיטליזם החזירי . הקימו כאן מדינה זן אחר של פוליטיקאים וישבו בה מאות אלפי אנשים במדינה שהייתה באמת ענייה ואנשים זכו לקבל את הזכות הבסיסית לחיות כבני חורין . הגיע הזמן למהפכה אלימה לצערי שתערער את כל מה שקורה כאן . יש כאן אחוז קטן של חזירים שלא יתנו למעמד הביניים והעניים לחיות כאן בכבוד הם רוצים לשמר את המצב הקיים .
דודי | 13.03.14
21.
הם מרוויחים יחד סכום גבוה לא שונה מריקי כהן בחדרה.
מקסימום משלמים שכר דירה, מה הבעיה? בארה"ב רוב האנשים שוכרים דירות ובתים ולא מתלוננים. מדיניות הממשלה הוגנת מאוד. אם הם היו חיים בספרד או יותר רוע במדינה אחרת במזרח התיכון לא הייתה להם עבודה. אנחנו מדינה צעירה ואין ברירה. השוק חייב להתחלק בין אלה שיש להם דירה לבים שלאו. אם לכולם יהיו דירות ערך הדירות יירד מאוד. זה לטובת החברה.
דור | 13.03.14
18.
ארץ אוכלת יושביה
יש במדינה ריכוזיות מטורפת. קובץ מסוים של אנשים מחזיק בהון ובנדל"ן ועושה מה שבא לו. ממש אוליגרכיה. איפה הציונות, איפה הערכים, איפה הערבות ההדדית. אין יותר ערבות הדדית. לאף אחד לא איכפת מאופי החברה. ישראל כבר לא מדינה הומאנית. כל אחד דואג לכיס שלו ולאינטרסים שלו. קובץ הנוכלים העשירים מת בסופו של דבר גם הוא(ההון העצום וכוחם הגשמי לא נותן להם פטור מיום הדין, אם כי לפעמים דוחה את הקץ) כשהון מטורף לצידם ויורשיהם שולפים סכינים ונלחמים האחד בשני. חלאאאס, תנו אפשרות לרכוש דירה ולחיות בכבוד.
יונתן | 13.03.14
14.
הממשלה צריכה לראות בצורך הצעירים לרכוש דירה של עצמם כערך עליון
ולאפשר להם לרכוש דירה עם הון עצמי מינימלי (עד 10%). ובאותה ההזדמנות להוריד את מחירי הקרקעות ואת הבירוקרטיה, כדי שלקבלנים לא יהיה תירוץ להעלות את המחירים בעקבות הנגשת המשכנתא לצעירים. ולהטיל מיסוי על מוכרי הדירות כדי שיהיו פחות חזיריים במכירות יד שנייה. בכל מקרה, לזוג הצעיר, שיהיה בהצלחה.
א | 13.03.14
13.
המדינה צריכה לפקח על יוקר המחיה בכלל ולא רק דיור!
13,000 ש"ח נטו זה סביר, אם מחירי המזון החשמל המים הארנונה לא היו יקרים כל כך. ההוצאה החודשית השוטפת ללא החזר משכנתא גבוה ומשום כך הם לא מצליחים לצבור הון עצמי. הממשלה (כל ממשלה) לא תוותר על המיסוי מנדל"ן. הפגיעה בהכנסות המדינה יפגעו בצורה קשה במקרה של ירידה בהכנסות ממיסים אלה. משום כך, שלפחות יביאו להוזלה של הצריכה השוטפת במה שהזכרתי. לא יתכן שמחירי המזון יהיו היקרים ביותר מכל מדינות ה - OCED.
בני | 13.03.14
11.
ממליץ לקנות דירה פשוטה ב-650,000 ש"ח במקום אחר לשכור ולהשכיר.
אני בהחלט מבין אתכם, הייתי במקום לא דומה אלא הרבה יותר גרוע, אשתי סיימה לימודי ראיית חשבון והפכה למתמחה ואני הייתי בסוף הלימודים, משכורות ברצפה ו-2 ילדים אבל עם הון עצמי של 80,000 ש"ח קפצנו למים וקנינו דירה ב-700,000 ש"ח לא דירת חלומותינו אלא דירה קטנה 3 חדרים אבל ב"ה לפחות יש נכס.
 | 13.03.14
9.
זוג ראשון בסדרה שהקושי שלו אמיתי ולא בכייני
וזה מעורר את השאלה העקרונית: האם יש למדינה מוחובות שכל זוג יצליח לקנות דירה? למדינה יש אחריות שלכל משפחה תהיה קורת גג סבירה, לזוג כזה ולכשכמותו, שהכנסותיו בינוניות מינוס, ואין עזרה ממשפחת המקור, יכול להיות שלא מעשי לקנות דירה. כך זה גם בכל העולם. צריכים פרוקטים להשכרה ארוכת טווח. אחת הבעיות עם שכירות, זה שכל הזמן נודדים, אין תחושת יציבות והבית לא מתאים לצרכים (כי חבל להשקיע בו). אם הזוג הזה היה יודע שהוא שוכר דירת 3-4 חדרים, שיוכל לגור בה כל חייו אם זה מה שירצה, במחיר סביר נניח 3000 ש"ח לחודש - למה לו לקנות דירה? הרי גם אם יקבלו משכנתא על 800,000 ש"ח שחסרים להם לקניית דירה, וגם אם הריבית לא תשתולל, הרי החיים שלהם יהיו משועבדים למשך 30 השנים הבאות למשכנתא. כל החסכונות ייבלעו שם, וכל מה שהם משלמים היום שכ"ד, וכל מה שהם היום מצליחים לחסוך, ובדירה שלהם הם יצטרכו לממן כל תיקון וכל תקלה ולא בעל הבית. ואם השוק ישתפר כפי שהם חולמים, מחיר הדירות ירד, והדירה שלהם תהיה שווה הרבה פחות ממה שהם שילמו עבורה.
 | 13.03.14
8.
סוף-סוף זוג מייצג ולא סתם בכיין
ממליצה לכם לנסות להעלות הכנסות ולצמצם הוצאות ככל הניתן כך שתצליחו להגיע לחסכון של 2000 ש"ח בחודש. מחד, לשקול להוסיף לעסק מכירה של מוצרי טיפוח באופן כללי אולי תהפוך אותו לרווחי יותר, להעביר שיעורים פרטיים בערב/ לנקות חדרי מדרגות. ובנוסף, לחסוך ביציאות, חופשות, אולי למכור את הרכב, לקנות בסופר מה שהכרחי.. זה יכול להצטבר ל-500-1000 ש"ח בחודש.
נעמה | 13.03.14
7.
זהו זוג מהחלט מייצג
13 נטו (כ 16 ברוטו - שכר ממוצע הוא 9 ברוטו וחציון 6) , בני 28 משמע בתחילת הקרירה (בטח עשו צבא) ,ילד 1 , הקיצר זוג בהחלט מייצג ואין להם סיכוי לקנות דירה כי: תינוק (מטפלת אוכל תרופות טיטלים אוכל ביגוד וכו) == 3500 ארנונה (ירושלים הכי יקרה בארנונה בארץ) = 500 אוכל + מוצרי נקיון לבית = 1500 רכב 1 (+אחד מהם באוטובוס) = 2000 שכירות בגילה דירת 3 חדרים מתפרקת + סיכוי לפיצוץ גז = 3000 חשמל גז מים = 500 תרבות בילויים העשרה = 500 סה"כ כ 12000 כלומר חוסכים 1000 שקל ותשימו לב כל מה שרשמתי זה עם ילד 1 ומוצרים בסיסים (ללא ביגוד להורים והנעלה כי הם מעמד בינים שיקחו מגמחים!!!!!! הקיצר צריכים הון עצמי של 300000 לקנות 3 חדרים בגילה במליון שקל (עבור חירבה) עם 1000 שקל כפול 12 חודש = 12000 שקל בשנה הקיצר רק עוד 25 שנה יהיה להם את הכסף וכל זאת בתנאי שלא יביאו עוד ילדים = שיתביישו להם עוד ילדים גועל נפש בשביל זה יש את החרדים והערבים הקיצר דיכאון עבור זוג שהוא בהחלט מייצג הרבה זוגות צעירים בירושלים שם אין עבודה בהייטק ומגזר הפננסי מקסימום באיזה משרד ממשלתי בקומבינה
רפול | 13.03.14
5.
המדינה לא צריכה לעזור, המדינה צריכה לפקח לע הנדלן
כל מי שאומר המדינה צריכה לעזור טועה ובגדול! אין למדינה שלנו כסף לעזור לזוגות צעירים לרכוש דירה. אמנם, זוגות צעירים לא משנה איפה בארץ צריכים לקבל סבסוד ברביות המשכנתא, לקבל עפי ההכנסות שלהם אפשרות גם של גיוס 100% משכנתא ע"מ שיוכלו להגיע לבית. ובעלי הון שרוכשים דירה שניה שלישית וכו , לא צריכים לקבל משכנתא של יותר מ50%, כי בכל אופן מדובר בהשקעה, ובנוסף פיקוח על שכ"ד, מיסוי הכנסה משכ"ד כבר מהדירה הראשונה וכמובן פרוגרסיבי כלפי מעלה על דירה שניה ושלישית. רק ככה אנשים יוכלו להגיע לבית הראשון שלהם ולחיות בכבוד מבלי שבעל דירה חמדן יאנוס אותם במחיר כל שנה.
הומני | 13.03.14
4.
למרות הקושי תוותרו על שכירות ותגורו אצל ההורים אחרת לעולם לא תקנו
כך תחסכו שכירות ומיסים של 4000 בחודש. לענין עלות אוכל שאתם מוציאים היום, תוכלו להשתתף בקניות מזון בבית ההורים. כואב לראות זוג עובד שלא יכול להגיע בישראל לבעלות על דירה. אם תחליטו לוותר על חלום הדירה אז תמשיכו בשכירות ותחיו בפרטיות. בהצלחה.
צביקה דורון | 13.03.14
2.
לפני שתשאלו למה הם מצליחים לחסוך רק 1000 שקל
כי בטח לגן הם משלמים מינימום 2500 שקל לפני שנים רבות 120 אלף שקל היה מספיק כהון עצמי. גם הזוג היה חוסך 3000 אלף שקל בחודש עדיין היה לוקח לו זמן להגיע להון עצמי של 300אלף שקל וזה לא מספיק כדי לקנות דירה בלוד שעולה 800אלף. יש רבים כמו הזוג הזה. כל הכבוד לאתר שהביא זוג שבאמת מייצג . לא היה תוספת יוקר שנים ולכן אנו במצב הזה
מיכאל | 13.03.14
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת