אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

באפט מתרחק מהביטקוין: "הרעיון שיש למטבע הזה ערך הוא בדיחה"

12 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

12.
וורן באפט אנטי טכנולוגיה.
וורן באפט, הבן אדם הרביעי הכי עשיר בעולם, זקן, ובחיים לא האמין בטכנולוגיה ובמוצרים טכנולוגיים מהפכניים. אני ממש מכבד אותו, בכל זאת הוא כן הצליח לצבור את העושר שלו בעזת אמונותיו, אבל כשמסתכלים על הדעות שלו נגד פייסבוק לדוגמא, מבינים שהוא פשוט בגיל כזה שכבר שום דבר לא יעזור, הוא פשוט לא ישקיע ולא יאמין במוצרים טכנוגיים שאמורים לשנות את העולם, וחבל שכך, אבל אין מה לעשות, אולי הילדים שלו יותר חכמים ממנו בקטע הזה.
אלכס נ. | 17.03.14
10.
התגובות סביב ביטקוין היסטריות לשני הכיוונים
למה לזהב יש ערך? בגלל שהוא נדיר, ובגלל שהעולם המערבי החליט לתת לו ערך. וערכו של הזהב (למשל כמה קילו חיטה ניתן לקבל תמורת קילו זהב) משתנה כל הזמן. התאוריה מאחורי ביטקוין מנסה למצב אותו כזהב מודרני: יש ממנו כמות סופית וניתן להעביר שברי ביטקוין מיד ליד. הערך של הביטקוין נקבע ע"י הסוחרים בהתאם למוכנותם לספק סחורה בעלת ערך תמורתו, בדיוק כמו זהב. ניתן לייצר עוד אינסוף מטבעות וירטואלים בדיוק כמו שניתן להשתמש בפלטינה במקום בזהב. ביטקוין היה הראשון ולכן הוא קיבל את מעמד "שווה הזהב" אבל זה יכול להשתנות. יתרונו וחסרונו של ביטקוין הוא העדר גוף מרכזי שמפקח עליו. מצד אחד אין בנק מרכזי שמדפיס ביטקוין ויכול לגרום לאינפלציה, מצד שני אין גוף משרה אמון שמבטיח למשקיעים רציניים "שהזהב" שלהם שמור בבנק. ביטקוין נשען על אלגוריתמים קריפטוגרפיים שעלולים להפרץ בלי התראה והעובדה שבנק הביטקוין המקוון הגדול ביותר קרס לאחרונה והודיע על פשיטת רגל מרחיקה משקיעים רציניים לעוד כמה שנים. באפט מגזים. ביטקוין הוא לא בדיחה. גם הרעיון שאפשר לתת זהב ולקבל רובים היה נשמע לילידי אמריקה כמו בדיחה לפני שהאירופאים כבשו את אדמתם וכמעט הכחידו אותם. מצד שני התקווה שביטקוין ישנה את הכלכלה המודרנית ויחליש את הבנקים תצטרך להמתין עוד הרבה הרבה שנים.
א | 15.03.14
8.
ביטקון הוא רק תוצר לוואי של פרוטוקול תקשורת חדש - מבוסס רשת
הטכנולוגיה שעומדת מאחורי הביטקון מספקת לו את ערכו הראשוני ואמון הציבור בו את הערך המוסף. מכיוון שהטכנולוגיה של ביטקון היא בקוד פתוח אין בעייה ליצור לו מתחרים והאמת שבשנה האחרונה השוק הוצף בעשרות חיקויים - האמת שחלקם הגדול אפילו מתעלה על המקור (שזה לא כ"כ קשה, עם כל הסופרלטיביים שראוי לשפוך על הפרוטוקול החדש, הוא עדיין ממש בתחילת דרכו ובהחלט יש איפה לשפר אותו), יתכן גם שאחד המטבעות המתחרים בביטקויין יזכה בסופו של דבר בבכורה, אבל נכון לעכשיו הביטקוין נהנה תמיכה ציבורית רחבה יותר מהשאר. בקיצור, אתה כמובן רשאי להחליט שזה לא מעניין אותך כלל, אבל אם אתה באמת רוצה להתייחס לביטקון (לחיוב או לשלילה) או לכל מטבע ווירטואלי אחר שמבוסס עליו אתה חייב לנסות ולהבין כיצד פועלת הרשת של בטקוין. לא מדובר בפשוט copy paste לאיזה קובץ עם ציור של מטבע. יש פה מהפכה של ממש.
למספר 7 | 15.03.14
7.
כולכם מדברים על ביטקווין בכללי
אז בתור אחד שלא מבין בעניין הביטקווין ביטקווין זה אלקטרוני, סוג של מסחר... מה הבעיה לייצר לו מתחרה אלקטרוני אחר? הרי אין גבול לשכפול מטבעות ומימדים אחרים באינטרנט. אז איזה ערך יש לדבר הזה? אם יש לכם בעיה עם השטרות הדולריים שאתם מקבלים, זכותכם לדרוש צורת תשלום אחר.
יותם | 15.03.14
6.
הרעיון שהכסף שאנחנו משתמשים בו כיום הוא בעל ערך פנימי הוא אנרכוניסטי
בכל אופן, למי שמסכים עם דבריו של באפט, אני מאוד ממליץ לחקור קצת על הטכנולוגיה הבאמת מהפכנית שעומדת מאחורי הביטקון. אני מאמין שלו באפט היה אישיות קצת יותר טכנולוגית והיה מבין את המהפכה שמיוצגת ע"י הביטקון הוא מדבר בקול אחר לגמרי. אפילו אם הביטקון יקרוס בסופו של דבר, הטכנולוגיה שמאחוריו כבר לא תחזור לבקבוק.
גורו בכת | 15.03.14
4.
קצת מצחיק. תמיד דבר שמשנה היסטוריה מקועקע ע״י האייקונים של התקופה.
עצם הרעיון שלמטבע יש ערך הוא מגוכך. זה מבוסס על הסכמת הקהילה. הוא הדין לגבי ביטקוין ולכן יש לו ערך לגיטימי כמו לכל מטבע אחר. ביטקוין מייתר את המערכת הבנקאית בתחום העברת כספים בין אנשים ואפילו גופים ומעקר את כל נושא העמלות. התגובות של המדינות והאנשים העל רק מחזקות את הדעה שאנחנו ניצבים בפני מהפכה היסטורית בנושא הפיננסי. הרווח הוא ש לה 99 אחוז והפסד אדיר ל 1אחוז. בביטקוין לא מאפשר הדפסת כסף כך שמרגע שמרבית העולם יכיר בוא כמטבע אזי לממשלות לא תהייה אפשרות להדפיס כסף כרצונה והכלכלה תהפוך להיות ריאלית. בניגוד להונאת הפונזי האמריקאית. באפט, נחלשת לעת זקנה, זה הזמן לפרוש....
קלימנגרו | 15.03.14
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת