אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

הרפורמה שעלולה לייקר את מחירי הדירות

16 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

16.
נושא של שינוי חישוב היטל ההשבחה פשוט קשקוש מוחלט - והרי ההסבר
מאיפה להתחיל - 1. המניע - "הקושי לחשב הצמדה למדד" נו באמת? אפילו לא מניע ראוי להתייחסות, לחשב מדד זה לא קשה ואפשר גם להחליט שמחשבים אותו לחומרה, אבל במקום זה להחליט שמטילים את המס גם על ההשבחה גם על עליית ערך הקרקע? 2. המוסריות - מדובר פשוט בכפל מס. ערך הקרקע עלה? יופי, זה ישתקף גם במס היטל ההשבחה, וגם כמובן במס השבח (שזה יעודו המקורי). 3. משמעות המס - המחוקק בחר בשני מסים על מנת להשתתף ברווחי בעלי הקרקע, היטל השבחה שהינו כסף צבוע שמיועד לבניית תשתיות ולמימון הוועדות ומס שבח על מנת להשתתף ברווחי עליית הקרקע, גביית יתר של היטל השבחה לא תגרום לתשתיות טובות יותר אלא לבזבוז של הכסף על ידי הוועדות המקומיות (בורקסים..) 4. המטרה - מה משיגים בזה? אנשים בעלי קרקעות יחזיקו את הקרקעות עד שהחוק ישתנה כי לא יהיה שווה לממש אותן כל עוד החוק בעינו, או לחילופין יממשו אותו ויעמיסו אותו על הקונה , כלומר עליית מחירים בכל מקרה.
חוני הממנגל | 31.03.14
12.
היטל השבחה בבניין משותף שמעוניין לעשות הרחבה/תוספת בנייה
לאחרונה יצא פסק דין חדש של בית משפט השלום ( ישנו ערעור לבית משפט העליון בימים אלו) שמבטל פטור מהיטל השבחה, על הרחבה/תוספת בנייה של דירה עד 140 מ"ר בבניין משותף. הפסק הדין אומר כי אם יש מס' דיירים המעוניינים להרחיב את דירתן, הפטור ינתן על הדירה הקטנה ביותר ויתחלק שווה בשווה בין כל הדיירים, וכך למעשה האזרח צריך לשלם עוד מס. תחי מדינת ישראל שדופקת את אזרחיה!!!!
סימה | 31.03.14
10.
ה"רפורמה" הנוראית הזו תחזק את העיריות באופן שהן יעמיסו את כל התשלומים על הקונים שהם למעשה
התושבים החדשים של העיר וכן יימנעו לחלוטין בניית דירות קטנות כדי להכניס אוכלוסיה חזקה ומועטת. לעיריות אין שום אינטרס להקל על מחירי הדיור. הן רוצות רק תוספת של מעט תושבים חדשים ואך ורק מבוססים שאפשר לקחת מהם מיסים גבוהים. הרפורמה הזו פוגעת בכל מי שהעיריות אינן ששות לקבל אותו ומעדיפות תושבים עשירים.
יעקב | 31.03.14
9.
הכל עולה,רק האוצר רוצה להקפיא לי את שכר הדירה מדירת הפנסיה שלי ,לשלש שנים
במקום להקל ולעצור התייקרויות שבאחריותו,לאוצר יש רעיון בולשביקי מהפכני,להקפיא לי את הכנסות שכר הדירה שאני מקבל מדירת ההשקעה הקטנה שלי (שקניתי להבטיח לי פנסיה סבירה בלי עמלות ) לשלש שנים.הדלק יעלה,החשמל יעלה התרופות יעלו ,ורק ההכנסה של הפנסיונים כמוני תוקפא...ככה הגיעו הבולשביקים לתורים של קילומטרים ללחם ...
אני | 31.03.14
8.
הדיקטטורה שיש "בחוקי הבניה"
אני מתכנן בית באחת הערים במרכז[תראו אני אפילו מפחד לכתוב את העיר] לאחר יציאת מצרים של הגעה להיתר ישנו מצב אבסורד שיש לי כביכול מחסן צמוד לבית התואר מחסן נובע מאילוץ של טמטום חישובי בניה[כאילו שזה יפגע באוזון אם אדם יבנה בשטח שלו עוד 5-10 מטר עדין בתוך גבולות הבניה המותר] ולכן בגלל תואר המחסן "אסור " לי לפתוח פתח מהבית אל המחסן אני חייב להכנס למחסן מסביב הבנתם כדי להכנס למחסן שנמצא בקיר משותף למטבח אני צריך לצאת לסיבוב מסביב לבית!!! הפסיכים האלו מתעסקים אירן אירן פלסתנאים וועדות ועוד וועדות ואת העם הם חונקים בחוקי אינקוויזיציה מטוטמים שכאילו נוצרו רק לעשות רע לאזרח אין תואר אחר את מי זה מענין אם בית יהיה 180 או 260 מטר אם עדין הבית בתוך קווי הבנין! רע רוע והתעללות של פקידים!!!
n | 31.03.14
2.
למה כל הרפורמות שהנכבדים מעבירים ל
חקיקהת תמיד, אבל, תמיד שוחטים את האזרח ללא כל התחשבות, כי בסך הכל אותם יצורים אשר משנים ו/או מחדשים חוק כי הם ישנים ו/או התשנו, לפי דעתם הם משנים תמיד לטובת העיריה ו/או הממשלה בכדי שהם יקבלו נחת גדול יותר מהדירה, בית או וילה שמשהו מתכנן לגור בו בצורה מכובדת ולא להמשיך לגור בביתו הישן. אתם יודעים למה אתם גורמים?????? ליותר כסף שחור כי זה דרך להפוף את החוזה לכירכס, זה רוצה להגיד יחיה הקומבינה של הקומבינה. במקום להוריד את המיסוי ולפשט את השיטה, רק יודעים לגרום להוצאות נוספות בכדי ש עורכי דין, עיריות יקבלו יותר כסף שזה יגרום לתוספות שכר למיוחסים וליותר שחיתות, כל הכבוד לאפסים
שאול לא המלך | 30.03.14
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת