אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

טרכטנברג המליץ להגדיל היצע הדירות, המדינה נכשלה

19 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

13.
למה כישלון?
הצלחה אדירה! הממשלה הצליחה בכל היעדים שהציבה לעצמה -- * הגדלת התקבולים מקרקעות ומיסי נדל"ן לשיא של כל הזמנים. * העלאת מחירי דירות למגורים (מתוקן לכוח קניה) לשיא שלא נראה כאן מאז ימי בית שני. * הפיכת בעלי קרקעות ומקבצי דירות להשקעה לעשירים מופלגים. * הפיכת כל חונטת הנדל"ן ומקורביה לעשירים מופלגים. * שיעבוד דור שלם של בני מעמד ביניים למשכנתא או לשכ"ד גבוה - מי שמשועבד למשכנתא של 30 שנה הוא אזרח טוב וכנוע. בסופו של דבר - ביבי נבחר שוב למרות המחאה. בנוסף האזרחים בחרו בהמוניהם בלפיד ובבנט - שחולקים את אותה תפיסה כלכלית עם ראש הממשלה. למה לפוליטיקאים לשנות את דרכיהם אם הציבור ממשיך לבחור בהם?
אזרח | 03.04.14
12.
פישר
שרק תבינו הכל ואבל הכל אשם פישר לא ביבי ולא לפיד פישר פשוט הרס אותנו ראו איזה פלא רק פישר הלך לו למעבר היום להציק לאזרחי ארצות הברית והכל פורח אצלנו הבורסה עולה יש אור בקצה במנהרה לזוגות הצעירים מחירי הנדלן בכייון מטה פישר פשוט עשה רע לעם ורע למדינה ומי שחושב שאני טועה שיבדוק את עצמו טוב..5000 שקל של שנת 2012 לא שווים בכוח הקניה שלהם ל5000 שקל בשנת 2012 כל המוצרים עלו..דלק.. ביצים.. חלב.. שכר דירה... הכללל... אבל אין אינפלציה כי פישר הרג אותנו..הוא ברח בדיוק בזמן כי הוא ידע ב דיוק מה הולך לקרות עם לפיד
מעמד הבניים | 03.04.14
7.
אם כל הכבוד לפרופסור טרכטנברג - מדובר בעוד עובד של הסקטור הציבורי שמרוויח מעל 60 אלף ש"ח בחודש
, הכל על חשבון הסקטור הפרטי בו.להזכירכם השכר החציוני במדינת ישראל הוא 6500 ש"ח לחודש. יש הרבה עובדי ציבור נוספים, למשל קרנית פלוג שמרוויחה 70 אלף ש"ח בחודש, נחמדים ומחייכים ומדברים יפה, מחלקים עצות, אבל בסך הכל עושקים את הסקטור הפרטי עם משכורות העתק שלהם.
כלכלן | 03.04.14
4.
קרקע למגורים
מי שחושב שהצפת השוק בקרקעות מתוכננות למגורים תוריד את מחירי הדיור חולם חלומות באספמיה. יזמים יבנו כדי למקסם את הרווח שלהם: כשמדובר בקרקעות מדינה, יש מדיניות שלא מבטלים עסקאות ונותנים אורכות שמחירן פחות ממחיר עליית ערך הקרקע. גם אם יעלו את העלות של האורכות זה לא יעזור. יצירת מחסור מלאכותי תשמר את ערך הדירות. כל פתרון שאינו מכיל בניה ציבורית נידון מראש לכישלון. יפסיקו נא המוליכים והמובילים (אורי, יאיר, בנצי ועדר מקורביהם ליחן עצמם לדעת.
נדלניסטה | 03.04.14
3.
לא רוצים או לא יכולים !
מהכתבה עולה שבעיית הדיור לא נפתרת מכיון שלכאורה שבממשלה או שלא מסוגלים לפתור אותה (למשל כמו ששרון עשה עם העליה הגדולה מרוסיה) או שלא רוצים לפתור אותה (כי לממשלה יש הרבה כלים לפתור בעיות כולל הבעיות עם העיריות) כי הבעייה נמשכת כבר הרבה מאד זמן.
י"ע | 03.04.14
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת