אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

25 מיליון שקל נגבו במיסוי מוצרי יוקרה בשבעה חודשים

32 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

32.
לפיד, אתה הזוי? 50״ זה יוקרה? בגללך לא קניתי טלוויזיה בכלל
ממש עזר לכם שאנשים כמוני לא קנו טלויזיה ונשארו עם הישנה. החלטתי שעל פרנציפ לא אקנה ואשאר עם הישנה. כך המדינה הפסידה את המיסוי שהיתה מרוויחה עלי. חוק מטומטם, למסות טלויזיה שיש בכל בית שני בישראל. עלק יוקרה. ואגב, בארה״ב, 50״ זאת טלויזיה לעניים. מטוס פרטי ויאכוף אתה ממסה פחות מטלוויזיה. אולי תחליט שמחשב זה גם מוצר יוקרה.
יואב | 10.04.14
30.
חייב חיים לא אצביע ללפיד בגלל המיסוי ההזוי לטלוויזיה 50״
המיסוי הזה טלויזיות מראה כמה לפיד והפקידים שלו הם אנשים טיפשים ורעי לב. ממתי טלוויזיה 50״ היא מוצר יוקרה? משווים את זה לרכב? לג׳אקוזי??? 50״ אפשר לקנות ב-5000 ש״ח, אז זה יוקרה?! מאיפה הקביעה המפגרת שהאינצים הם הקריטריון ליוקרה?!
יותם | 10.04.14
28.
מס מטופש וחסר תועלת
מי שקונה 50" או ג'קוזי קטן - לא תהיה לו ברירה וישלם יותר, כך דופק אדון יהיר את מעמד הביניים שרוצה קצת להתפנק. הרי טלויזיה ב10,000 ש"ח אינה מוצר יוקרה. מותרות אולי כן אבל בטח לא יוקרה. מי שקונה מטוס פרטי או יאכטה, יקנה אותם בחו"ל וירשום אותם בקפריסין ויחנה אותם בישראל ולא ישלם אגורה מס. כך אדון יהיר מעודד תכנוני מס והברחת הון לחו"ל. בקיצור קשקוש פופוליסטי כדי להגיד לכולם הנה עשיתי משהו נגד העשירים השנואים - בזמן שזה בכלל פוגע במעמד הביניים.
הילדון | 10.04.14
27.
טלויזיה 50" זה מותרות ? הם פשוט לא רוצים שנראה את החצקונים שלהם במסך גדול.
כואב להם שניהיה כמו כל העולם ששם מסכי 60" 70" ואף יותר, הם טלויזיות למעמד הביניים/ כואב להם שסתם נהנה ממוצר שהוא לא יקר וגם לא מותרות הוא סתם מכשיר של כיף. זה כל כך כואב להם אז הם מייקרים את המסך במיסים דרקוניים והופכים אותו למותרות.
דני | 10.04.14
22.
פופוליזם לשמו
המס המסוים הזה הינו פופוליזם לשמו. בחישוב אמיתי יתברר שהמס הינו הפסדי, אם לוקחים בחשבון את עלות הגביה ואת ההפסד הנובע מאי גביית המס מעסקאות שהיו מבוצעות אלמלא העלאת המיסוי. כל הרעיון הינו להראות שמטפלים גם במוצרי יוקרה וצרכניהם. הצורך הוא חברתי ולא כלכלי. זה מזכיר את בעל העסק שאומר - חייבים לחסוך, ולא משנה כמה זה יעלה...
ב. ק. | 10.04.14
21.
המסים האלה הם דמגוגיה בגרוש של פוליטיקאים ששולפים מהשרוול
זה בטל במאה ולא בתשעים במאות מיליארדים שהחרדים שואבים הממדינה עבור המשפחות שלהם , הרביה המטורפת שלהם לחיי עוני ועליבות, לקיום בתי האב שלהם וגידול וחינוך הדרדקים האלה לכל דבר שלא קשור למדינה ולעבודה ופרנסה מדינת ישראל מפרנסת דורות שלמים של פרזיטים ועובדת על העובדים העמלים האמיתיים בעיניים תוך מציצת כספם בכל מיני אמתלות הגיע העת למרד אזרחי אמיתי
שביט | 10.04.14
18.
כשמטילים מיסים פופוליסטית מבינים שהפוליטיקאים הם סוג ז
ולפיד הוא בהחלט פוליטיקאי סוג ז. איך טלוויזיה היא מוצר יוקרה? הרי לא חסרות טלוויזיות 42 אינטש שעולות פי כמה מטלוויזיות פשוטות 55 אינטש. ואם במיסים עסקינן, למה עדיין יש מכס של 33% על סמארטפונים כשבימנו זה מוצר צריכה בסיסי לכל אזרח?
טמיר | 10.04.14
10.
המס על דברים שהם לא יוקרה יותר גבוה
אם אני רוצה לקנות אופנוע 250 סמ"ק, האופנוע הכי קטן שיתאים לנסיעה בין עירונית באופן יחסית בטיחותי, המס הוא 72%. זה רכב יוקרה? אני סה"כ רוצה לשמור על מהירות 100 קמ"ש בלי להרוס את המנוע ועם קצת רזרבות למקרה חירום (למשל אם מישהו נכנס לנתיב שלי כאשר יש רכב מאחורי - הדרך היחידה להימלט היא להאיץ)
. | 10.04.14
4.
טלוויזיה מעל 50 אינץ' זה לא מוצר יוקרה
יאיר היקר, טלוויזיה 50 אינץ' זה לא מוצר יוקרה! לפני המס החדש שהטלת היו כאלו טלוויזיות ב-5,000 ש"ח. למה שמעמד הביניים שקורע את התחת כל יום לא יוכל להנות מטלוויזיה גדולה כשהוא חוזר הביתה אחרי יום קשה בעבודה? מילא להטיל מס על טלוויזיות מעל סכום מסוים, למשל 10-15 אלף ש"ח. אבל למה על גודל? והאבסורד - על מטוס פרטי יש פחות מס. יאיר - תתעשת ותבטל את המס על הטלווויזיות. זה גם כך בטל בשישים. חג שמח.
יאיר | 10.04.14
3.
קשקוש
אם זה כל סך המס שנגבה - אז המסקנה הפשוטה היא שהמדינה הפסידה כסף מכל המהלך. הסבר: הצפי לגבייה נגזר מרמת הביקושים הידועה, העלאת המס הביאה לצמצום הצריכה בפועל וכתוצאה מכך גם לירידה במיסים "הרגילים" שנגבו בגין המוצרים הללו. כלומר - מצד אחד הרוויחו מעט מתוספת מס העשירים, מצד שני הפסידו הרבה ממיסים שלא ניגבו בשל הירידה בצריכה. אכן חלם במיטבו - אם כי זה היה צפוי למדי.
dork | 10.04.14
1.
השתגעתם? טלוויזיה 50 אינצ זה מוצר יוקרה? ג'קוזי זה מוצר יוקרה? נו באמת...
עובדים עלינו בעיניים. בן אדם עובד קשה, קורע תתחת, מגיע עייף רצוץ וגמור מהעבודה, כל מה שנשאר לו זה להתרווח מול הספה ולבהות במסך 55 אינצ, אבל לא יתנו לו את התענוג לפני שיקחו לו 30 אחוז מס. המדינה נפלה על השכל, מעודדת גניבה והתחמקות ממס
בן | 10.04.14
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת