אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

קודמתם לעמדת ניהול? היזהרו מהטעויות הנפוצות של מנהלים צעירים

14 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

13.
ואף אחד לא שואל את השאלה המתבקשת?
למה, לכל הרוחות, מישהו ממנה מנהל צעיר, שלא יודע את הדברים הפשוטים הללו עוד לפני שמינו אותו לתפקיד????? למה מישהו חושב שאנשים בני 25 (שצריכים כתבה בעיתון בכדי לדעת איך להתייחס לאנשים) מוכשרים יותר מבני 40???? ולמה לכל הרוחות, הם צריכים ללמוד על גב העובדים, ועד שסוף סוף הם לומדים, הם עוברים לחברה הבאה, כך שכל מנהל טוב (בסוף), הרס בדרך 2-3 חברות קודמות????
יוסי | 21.04.14
5.
לא יודע למה, אבל מי שחשבתי עליו כשקראתי את הכתבה הוא...
יאיר לפיד. 1. לציין כמה בלגן היה לפני שהגעתם - בוצע. 2. לדבר רעות על עובדים שהתפטרו - לפחות ברמזים. 3. להחליף מיד את הצוות הקיים עם האנשים "שלכם" - V. 4. לאבד קשר עם הלקוח - אם הלקוח הוא הממשלה, אפשר לסמן וי. ואם הלקוחות הם אזרחי המדינה, אפשר לסמן וי ענק. 5. להחיל האסטרטגיה משלכם מבלי לשתף את הצוות - הכי טוב שאפשר. להמשיך? 6. לא להבין שלמילים שלכם יש יותר משמעות מבעבר. 7. יתר ביטחון עצמי. 9. להפוך לשחצן ומתנשא. 10. לדבר יותר מלהקשיב. כמעט כל סעיף בוצע בדיוק כמו שלא צריך לעשות אותו.
שלום | 20.04.14
4.
מדינה שמקדשת את הניהול ולא המקצוענות
כולם רוצים להיות "מנהלים" ואף אחד לא רוצה להיות מקצוען. במדינות אחרות מקדשים אנשים שהקדישו את החיים לשהם ללמוד תחום ולהתמקצע בו- לדוגמא מכונאי מקצועי זה אחד עם 25 שנות נסיון שמכיר כל בוכנה וכל שסתום ויודע איזה חלק נשחק יותר מהר ומדקלם הכל בע"פ. וזאת הסיבה שהמוסכים בישראל נראים על הפנים ומתקנים לך רכב בשיטת מצליח (מחליפים חצי אוטו עד שהתקלה נעלמה) זה נכון למכונאות כמו שזה נכון לתוכנה, תעשיה וכל תחום אחר בישראל
תומר | 20.04.14
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת