אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

הבריחה מכפר ורדים

154 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

151.
אפילו הוספת הטבת מס לישובי "מיעוטים" באותה סביבה, לא צריכה לחייב הורדת ההטבה מישובים אחרים
קודם כל, מוצדק היה מלכתחילה לתת את אותה הטבה גם לאותם ישובי "מיעוטים" המשרתים בצה"ל. דבר שני, שינוי זה לא מחייב לקיחת ההטבה מישובים (יהודיים) מבוססים. למה? כי מתן ההטבה לישובים ערביים, בעיקר בדואים ומוסלמים אחרים (ובעיקר כאילו שלא משרתים בצה"ל) - לא תשפיע כהוא-זה, על הכנסות המדינה. להיפך- ייתכן שהיא אף תעלה את הכנסות משרד האוצר ממיסים, וזאת מכיוון שיתכן שהרבה מהם ירשו לעצמם עתה לדווח על רווחים רבים שהם לא דיווחו עליהם עד היום, כדי להקטין סיכונים להתפס בעתיד, וזאת בזכות הורדת שיעור המס.
י. | 27.04.14
150.
הטבות המס איזנו את "מס הפריפריה "
אני גרה בכפר ורדים ובת דודי בעומר . מבחינת לפיד יישובים אלו ממוקמים בפריפריה . ועדיין יש הבדל גדול בין עומר יישוב שממוקם במרחק שעה נסיעה מתל אביב ברכבת או כביש 6 , לבין כפר ורדים , שחסרה לו הנגישות של כביש 6 או הרכבת ומרוחק כשעתיים וחצי מתל אביב . אנחנו משלמים "מס פריפריה " שהטבת המס ממתנת אותו . " מס הפריפריה " מורכב מ : משכורות נמוכות יותר בפריפריה , מיעוט מקורות תעסוקה , הצורך בנסיעות לאזור המרכז לצורך שירותי בריאות , ביקור משפחה , ארנונה שערורייתית בשל מחסור בתקציבים מהמדינה .. הורדת הטבת המס היא גזר דין קשה למפעל ההתיישבותי בצפון , כיוון שהיא פוגעת במעגלים נוספים .
אורית זמלסון  | 26.04.14
149.
למה כן כפר ורדים - כי זה הרעיון
כי מטרת ההטבה במס היא להביא לאזורי הפריפריה אנשים חזקים, כבר יש ישוב חזק אז הורסים?? אנשים לא יישארו, קשה לגור בכפר ורדים, זה רחוק מעבודה, זה רחוק מלימודים, זה רחוק מהחיים, יש בזה הרבה יופי אחר וקצת ציונות אבל החיים כאן לא קלים. אני עוזב, יש קונים?
אילן מ | 26.04.14
142.
הצעה-רק בעלי הכנסה בינונית יהנו מהטבת מס
הכרתי זוג בעלי הכנסה גבוהה -אין אף הצדקה להטבת מס כאשר מתכננים חיים- שיקול הטבת המס הוא לא שיקול של קבע!!! כל זוג צעיר בחר לגור בוילה עם גנן ובריכה והתבססו על חשבון עלות בית צמוד קרקע בעלות נמוכה=לדיור ציבורי ועוד הכנסה מהטבת מס האוצר שגה וכעת מתקן. די לגור בישוב בגלל עלות נמוכה של וילה לעומת מחיר של 7,000,000מליון בשכונת דניה בחיפה למה צריך לתת מגרש בזול עם דיל של הטבת מס לנצח-על חשבון קופת האוצר
 | 25.04.14
141.
הטבה לכפר ורדים
לכל מי שחושב שלא מוצדקת ההטבה, והוא גם היה רוצה לקבל את ההטבה. יש יותר מ 10% בתים למכירה בכפר ורדים באו תצטרפו ליישוב הצפון מחירי מבצע במחיר 4 חדרים במרכז זה בית פרטי בכפר בין 200 מ"ר מגרש של יותר מחצי דונם תקבלו הטבות המס מי מונע את זאת מכם. בואו בהמונכם.
אילן ברנד | 25.04.14
140.
הפקרת הפריפריה
הורדת המס בכפר היא עוד שלב בביטול ההטבה לפריפריה. כך שהכותרת היא למעשה ביטול קידום תיעדוף הפריפריה על המרכז. אני היגעתי לכפר מהרצליה ב94 ממשלת רבין. יזמתי הקמת מפעל עם שני חברים נוספים. הטבת המס למפעל מאושר עמד 38%. היום ההטבה היא 20% וגם את זה לא נותנים עם נגמר התקציב. (לא קיבלנו אישור לבניית מפעל חדש אלה רק לתוכנו) בתפןן של 94 קו רקיע היה עם עגורנים שבונים מפעלים. הפעילות היחידה ב10 שנים האחרונות בתפן (להוציא את פעילות משפחת ורטהיימר) היא מבנה של Sun disk וגם הוא לא מאוכלס לגמרי. תראו מה המחיר לדירת 2-3 חדרים בת"א. המדניות היא לצופף את כל ישראל במרכז. מזה נגזר גם המצב שאוכלוסיה חזקה צעירה משכילה שלא מסוגלת לרכוש דירה במרכז או את העומס הכלכלי במרכז ועוזבת את הארץ. אחוז הרופאים הערבים במרכז הרפואי רמב"ם עולה פי כמה מאחוזם באוכלוסיה. כמות הצעירים שעוברים לגור בחו"ל גדלה. היה ויחזרו לחזק את הצפון והדרום אני מאמין שלצעירים האלו יהיה איפה לחיות חיים נוחים איכותיים. ספציפית לגבי כפר ורדים: הכפר הביא אוכלוסיה חזקה שגרמה לפריחה של כל האזור ע"י הקמת מקומות תעסוקה וחיזוק מערכת החינוך באיזור. למרות ההגדרה הסוציו-אקונומית של הכפר כל משפחה בעלת דירת 4 חדרים במרכז יכולה לבוא לכפר ולרכוש בית צמוד קרקע. אז עם כלכך טוב אז למה יש עזיבה? עם הביטול הוא עקב מצב ממוצע סוציו-אקונומי למה לא לבטל לכל האיזור ולתת רק נקודות מס לפי המרחק מהמרכז. למה מליונר בחוסן / מעלות/ מעיליא יקבל הטבה? ומפעיל מכונת CNC מכפר ורדים עם סחר של 12-15K לא.
אילן ברנד | 25.04.14
139.
לי זה נראה יותר כסוג של הפגנה נגד ההטבה שנלקחה מהם
לא ידעתי שהמדינה נותנת הטבות כאלה באזורים מסוימים הולך לחפש עכשיו מקום עם הטבה כמו טמבל אני יושב בירושלים - העיר בעלת הארנונה הגבוהה בעולם עד היום לא מצאתי מקום על פני הכדור עם ארנונה גבוהה יותר - ובלי שום הטבה
כל אחד והסרט שלו | 25.04.14
138.
136 בנהריה קיבלתי סוכריה גדולה יותר
למה עינך צרה בתושבי כפר ורדים בכללותם. אמנם יש כאן כמהמשפחות עשירות אבל אני חיה כאן רחוק מהגדרה זו. מסתפקת במועט למען איכותחיים. ההכנסות שלנו לא גדלו ההוצאות כן כי החיים בכפר ורדים כרוכים בנסיעות רבות יותר אל מחוץ לישוב מאשר החיים בנהריה. סבלנו מקטיושות בנהריה לאורך עשרותשנים וסבלנו מירי בכפר ורדים במלחמת שלום הגליל. אולי בגלל ריכוז אוכלוסיה גבוה יורים יותר על נהריה אבל לא זה היה השיקול שלי כשעזבנו אלא בעיקר האקלים.! הן מזג האויר והן האקלים החברתי. ברחתי מהחרדים שהשתלטו על השכונה וביטול ההטבות כנראה יביא אותם לכפר ורדים. משום מה להם יש תמיד מקורות מימון גם כשאינם עובדים....(איך את העובדה הזו עוד לא בדקו?).
 | 25.04.14
137.
שלומיאליות. ככה לא מנהלים מדינה
ייתכן ומוצדק להוציא את כפר ורדים מרשימת הישובים המקבלים הטבת מס אבל החלטות כל כך משמעותיות לא עושים במכה אחת אלא באופן הדרגתי לאורך 10 שנים. כך נותנים לאנשים את האפשרות להתארגן לשינוי ולא מאלצים חצי ישוב למכור או לפשוט רגל. דוגמא נוספת לשרירותיות, חובבנות ושלומיאליות של מערכת המיסוי בישראל.
מודאג | 24.04.14
134.
לחזק את החלשים במקום להחליש את החזקים
הקו שצריך לדעתי לנקוט בו... זה שראוי שהמדינה תחזק את החלשים במקום להחליש את החזקים. אני אישית גאה בעובדה שאנחנו אמידים (ולא עשירים)... אני מתכוון למרבית תושבי הכפר שאני מכיר. רובם ככולם השיגו זאת ביושר ועמל רב... כשהילדים שלי שואלים אותי בנושא, אני נוהג להחזיר להם בשאלה. האם בביהס, בכיתה שלכם, נכון יהיה להחליש את התלמידים החזקים או לחזק את התלמידים החלשים כדי לצמצם את הפערים בין התלמידים ??! זה עיניין של תפיסת עולם חברתית ,שנוגעת לנושא הטבות המס ...אבל בהחלט מתפרסת גם לנושאים אחרים. אני שומע מקרוב, בשיחה עם חברי לכפר על האפשרות לעזוב את הכפר וזה עצוב ... תחושה של פיספוס.
יורם בן חיים | 24.04.14
133.
יותר דיוק בפרטים וירידה לעומק..
הכתבה אינה מקצועית במיוחד. לגבי אלה ששאלו לגבי אופן חישוב ההנחה, ההנחה היא 11% על סה"כ המשכורת החייבת במס (לדוגמא משכורת 10000 ש"ח, הטבה יכולה להגיע עד 1100 ש"ח בהתחשב במס אותו יש לשלם ועד רף מקסימלי של הנחה-כ1500 ש"ח במקרה של כפר ורדים) לגבי העניין עם ביטול ההטבה בגלל המעמד הסוציואקונומי של הכפר, הרי גם כאן ישנה טעות. גם אם הכפר היה במעמד סוציואקונומי 6 או 7 או 8 היו שוללים ממנו את ההטבה מכיוון שלא עונה על קריטריון ריחוק מגבול - קריטריון מטופש בפני עצמו שנקבע מסיבות היסטוריות של טווחי הקטיושות שנורו עלינו עד המלחמה האחרונה ב 2006... מאז הטווחים צמחו מאוד ומכסים הרבה מעבר לכך.(תקף לישובים במרחק עד 9 ק"מ מהגבול...הכפר מרוחק כ 9150 מטרים... ) לגבי עצם שלילת ההטבה מישובים חזקים, גם כאן קיימת צביעות רבה וחוסר צדק. הרי ישנם ישובים עשירים מאוד כמו ראש הנקרה, גשר הזיו, לימן ועוד שכן מקבלים את ההטבה בגלל קריטריון קרבה לגבול (שבשנים האחרונות שקט ביותר..) הקריטריונים אומנם אחידים אך נקבעו בדרך של ירי חץ ושרטוט המטרה מסביב לו...למשל הקריטריון החדש של קרבה של 2 ק"מ לגבול נוצר על מנת לא לפגוע בק"ש שנהנית היום מהטבות עתק של עד כ 9000 ש"ח לחודש לזוג!! לא זכור לי שהישובים הקרובים לגבול בטווח של 2 ק"מ סבלו מפגיעות רבות יותר מישובים אחרים בצפון .. בנוסף נגרמו עיוותים רבים בכך שנוצרו ישובים רבים (לדוגמא כל ישובי מועצת משגב) שנמצאים בתוך "מובלעות" של מיקומים ללא הנחות במס כשמסביבם כל הישובים כן מקבלים את ההטבות. או ישובים שנמצאים בסמיכות של עשרות מטרים לעיתים (כמו געתון ויחיעם למשל..)שאחד זכאי להטבות והשני לא זכאי..
צפון | 24.04.14
130.
בושה וחפה למדינת ישראל, זורקים את יהודי הגליל
נכבדי ממשלת הליכוד מסרה 98 אחוז מהתחבורה הציבורית בגליל לחברת בת של החברה הערבית מנצרת, עשרות נהגים יהודים ודרוזים מאגד פוטרו, היום בא שר האוצר ומכה שוב ביהודים, לא נגע ולא מוריד שח מהכפרים הערבים שמקפים את כפר הורדים, כולם עשירים ובעלי אדמות, אני עובד באזור עכשיו הערבים מתרשיחה כולם עשירים ומסודרים שמקבלים הנחה במס, ישתלטו על כפר הוורדים,אלוהים ישמור זה תחילת הסוף של היהודים, תודה אברהם
אברהם | 24.04.14
127.
לכל המגיבים לטובת ההחלטה אתם לא יורדים לעומק הבעיה. הגליל כבר היום
בעל מספר ערבים גבוה יותר מיהודים. המטרה של סטף היתה ליהד את הגליל. הגיעה אוכלוסיה חזקה שהלכה עם האידיאולוגיה הזו והקימה ישוב לתפארת . אם יהודים בעלי אמצעים או לא יעזבו את הגליל אז לכל היהודים במדינה תהיה בעיה. הגליל יהיה מובלעת ערבית והגבול יהיה בקריות. בטוח שליהודים עם אמצעים כמו בכפר ורדים יהיה הרבה יותר קל לעבור למדינת ישראל =מדינת תל אביב.
שיר | 24.04.14
124.
הינה הסיבה האמיתית להורדת ההטבה בכפר ורדים
הסיבה האמיתית להורדת ההטבות לכפר ורדים הינה כלכלית ולא חברתית. תושבי כפר ורדים משכילים מעל הממוצע, ולכן מממשים יותר את הטבות המס. הממשלה מעדיפה להראות "סוציאילית" ונותנת הטבות מס לישובים כגון ינוח, חורפיש כיסרא-סמיע וכו כדי שזה יראה טוב בעיני הציבור בפועל, הם ממילא לא מגיעים לתקרה בשביל לממש את ההטבה...
משה | 24.04.14
117.
כפר ורדים
אני מסכים שקשה להגיד על תושבי כפר ורדים שהם "מסכנים" מבחינה כלכלית - אבל רובם המוחלט (80-90%) הם אנשי מעמד ביניים קלאסיים. ועוד (10%-20%) אנשים "עשירים" שביטול ההטבה לא תשפיע עליהם בצורה קשה. רוב תושבי הכפר עובדים בתפן או בקריות- חיפה או בכלל בתל אביב. בנוסף לכך, עלויות המחיה באזור זה גבוהות בהרבה מאשר מחיה באזור המרכז (נסיעות- והרבה! כי פשוט אין תחבורה ציבורים נורמאלית). רובם המוחלט של תושבי כפר ורדים אינם "עשירים" ולא תמצאו אצלם מיליונים בבנק. בבתים בכפר אין בריכות ומכוניות פאר (יש בודדים יוצאים מן הכלל). תושבי הכפר "מביאים" את הכסף מאזור חיפה - תל אביב לגליל המערבי.בכך מהווה היישוב עוגן כלכלי חזק באזור שרחוק מהערים המרכזיות (חיפה - תל אביב (והמרכז) - ירושלים - באר שבע [שמתפתחת במהירות], ולא - נהריה, כרמיאל ומעלות אינן ערים מרכזיות). בהיותו עוגן כלכלי חזק היישוב מושך את הסביבה כלפי מעלה. תרשיחא הייתה ממשיכה להיות כפר חלש וחסר חיי מסחר ללא תושבי כפר ורדים. כפר ורדים הוא הדבר הכי טוב שקרה להם ובכלל לעסקים הקטנים בסביבה. במידה ותבוטל ההטבה, יהפוך היישוב ליישוב במעמד סוציו אקונומי 4-5-6 וזה יפגע קשות בעסקים בסביבה. אותם אנשים פשוט יעזבו ובנוסף, רק במדינה שלנו עושים כזאת החלטה מעכשיו לעכשיו ולא בצורה הדרגתית. צמצום ההטבה (ולא ביטולה!) צריך ליהעשות בהדרגה על מנת לא לגרום לזעזועים כמו שמצויינים בכתבה. פשוט לאנשים בממשלה הזאת אין שמץ של מושג במרקם החברתי - כלכלי של האיזור, לא ביקרו באזור ומחליטים החלטות מטופשות שהתוצאות שלהם יהיו הרסניות. אני מסכים עם מה שאמרו לפני, שהבעיה האמיתית אינה ההטבה - אלא חוסר התעסוקה. במידה והייתה תעסוקה מתאימה באזור לא היה צורך בהטבה, אבל מכיוון שזה לא המצב יש בה צורך.
נ' | 24.04.14
113.
אז מה גובה ההנחה?
מי שמרוויח 160,000 ש"ח לשנה, שזה 13,333 ש"ח לחודש, משלם כ 2500 ש"ח מ"ה. מזה הוא מקבל 11% הנחה, 275 ש"ח. אם 2 בני הזוג מגיעים למשכורת הזו, סה"כ ההנחה שהם מקבלים היא 550 ש"ח לחודש * 12 = 6600 ש"ח לשנה. בגלל סכום כזה לא מוכרים בית, וזה המקסימום, הרי הרוב לא מגיעים להנחה הזו... כאשר תהיה בהלת מכירות המחירים ירדו וההפסד יהיה גדול בהרבה. זה רק תרוץ. אילן.
 | 24.04.14
108.
איזה צרות עין. ממש בושה
מה ההתלהמות הזו? האם משפחה שמרוויחה 20 אלף ש"ח נטו היא עשירה? התגובות ממש הזויות. יש אנשים שהשקיעו בהשכלה, עבודה ולעיתים 2 במקביל וכל זאת על מנת להגיע לרמת חיים סבירה. לעומתם, יש את אלו שלא מזיזים אצבע מז****ת אחת על מנת להיטיב את מצבם אבל מה, מצפים שיתנו להם. אותם אנשים שחיים ביישוב הזה, נמצאים רחוק מת"א בדיוק כמו אלו שגרים בעפולה או בקריית שמונה. מדוע הם צריכים להיענש? מי קבע שאלו שעמלו ועבדו והשכילו צריכים לממן פרזיטים קטנים ומסכנים?
אלכס | 24.04.14
107.
יישוב קהילתי כושל למסירה!
למסירה או למכירה בשקל יישוב קהילתי כושל בגליל העליון. שם היישוב- כפר ורדים מפרט טכני: 6000 תושבים מתוסכלים ומיואשים שרוצים לעזוב. צניחה של מחירי הבתים. מועצה לא מתפקדת. ארנונה גבוהה באופן מיוחד. בקרוב יבוטלו הטבות המס. חינוך במחירים מופקעים. אין מקורות תעסוקה באזור. רק 3 שעות נסיעה מת"א. רחוק מתחבורה. רחוק מבילויים. רחוק משירותי בריאות חיוניים. נוף להרי חיזבאללה. מועצה ענייה ביותר. קרוב לתרשיחא, מעיליה, פאסוטה, נחף, ינוח, ירכא, דיר אל אסד, בענה, למסירה בחינם!
ראש מועצה | 24.04.14
105.
תגובה ל 2 שטות גדולה
אני קניתי דירת 2 חדרים בברחובות ומשכיר אותה ב 1800 ש"ח ושוכר דירת 4 ח בחולון ב 4000 ש"ח אז אם יעשו מה שאמרת מי נראה לך יסבול ,רק אני למה כי לבעל הדירה שלי יש כמה דירות והוא יטיל את המס עליי בניגוד אליו אני משכיר באזור פחות טוב ואם אצטרך להעלות לא אמצא שוכרים אז לפני שאתה מציע תחשוב .......
ערן | 24.04.14
104.
זה בכלל לא משנה מה החליט בג"ץ או המדינה
אני אזרח שומר חוק. כפי שקיבלתי את ההחלטה על הטבת המס (גרתי אז מחוץ לכפר ורדים) וכפי שידעתי להנות מההטבה בכל השנים מאז ועד היום, כך אני מקבל גם את עובדת לקיחת ההטבה. עם זאת, 26 שנים נתתם לי הטבה - גרמתם לי לבנות חיי בהתחשב בעובדה הזו, בניתי בית, מצאתי עבודה, העתקתי את משפחתי - תנו לי זמן סביר להתארגן על מנת לקבל החלטה מושכלת אחרת. 3 שנים זה המינימום הנדרש להתראה - 5 שנים נראה מקובל יותר ביחס לזמן בו היתה ההטבה קיימת. אין דבר כזה במדינה דמוקרטית - לאחר 26 שנים, החל מעוד 12 חודשים תשלם כך וכך יותר! אני לא מהמתבכיינים - חתכו לי 3,500 ש"ח נטו בחודש, חתכו את מחיר הדירה ב-500 אלף ש"ח - אין בעיה, נעלים מס בשווי זה (אני עצמאי). אדרבא - נעלים כפול רק מהעצבים!
אבי | 24.04.14
100.
כפר ורדים מאבק למען מעמד בניים
תושבי כפר ורדים משתייכים למעמד בנוני וחלק מעל, לחשוב שלכל אחד שישוב יש ארמון זה טעות גמורה, חבל לבטל הטבת מס בישוב שאין מקורות פרנסה רבים מסביב, ותנאים מהם נהנים במרכז. הפגיעה בשכבה בנונית יוצרת פגיעה במעמד הבניים, מדוע לא יכולה להינתן עזרה גם למעמד זה?? בעיקר שהמחיה ביושב יקרה וארנונה מבין היקרות ביותר.הבחירה של תושבים לגור פה היא להנות מישוב קהילתי מואד בצפון, מאשר לגור במרכז, ללא הטבה רבים מאלצים לעזוב למרכז או לעיר, האם אנחנו גם לא רוצים לפתח ישובים חזקים בצפון??? חבל שהתירוץ שאין תקציב , כמובן שיש לתת גם לשכבות חלשות, אבל אולי אפשר להגדיל את העוגה? מעצבן לחשוב שמתנחלים מקבילים כל כך הרבה הטבות, אבל בפריפריה חזקה הדבר מתבטל?? אין ישובים חזקים בהתנחלות?
 | 24.04.14
97.
אם היתה רכבת מהירה ונוחה מהצפון למרכז, זאת לא היתה בעיה
ההורים שלי עברו לאחרונה מאיזור הצפון לאיזור חיפה פשוט בגלל שנמאס להם לנסוע מעל שעה לעבודה (בכל כיוון). מי שגר בגליל או צפונה משם נוסע מרחקים ארוכים יותר אפילו. ברור שיש הגיון בלתמרץ התיישבות יהודית בגליל וב"איזורי הספר". צריך לתכנן לטווח ארוך ואסור לזלזל בזה. בשנות ה-80 זאת היתה משימה לאומית, ועובדה שאריאל שרון ז"ל הקים את הישובים הקהילתיים במיוחד למטרה זו. אבל אם לוקחים את ההטבה, שיעשו את החיים שם ליותר כדאיים. ירוק ושקט זה נחמד וחשוב ונעים, אבל גישה לעבודה, למקומות בילוי, וכו' הם חשובים לא פחות. ברוב יישובי הצפון הקטנים (המצפים, הישובים הקהילתיים, הקיבוצים, וכו') אין מקומות יציאה בדרך כלל, אין חנויות של ממש (מעבר לאוכל ואולי אחת או שתיים קטנות), או מסעדות או מה שזה לא יהיה. הכסף שחוסכים בהטבת המס חוזר למדינה בצורת מס על דלק כי הוצאות הרכב מטורפות. גישה קלה יותר למקומות האלה יהפכו אותם ליותר מבוקשים.
ישראלית | 24.04.14
90.
פשוט מפונקים !! במילה אחת !!
מכיר עשרות ישובים בהם האוכלוסיה ממעמד סוציואקונומי נמוך יותר והם לא מקבלים שום הנחה! כפר ורדים ישוב פאר..בואו לבית שאן ותראו את ההבדל בין ישוב שזכאי להטבה לבין ישוב מפונפן של מעמד ביינים (אין בזה רע באמת) הזוג בכתבה פשוט מקומם !!! הם מרוויחים יחד 20.000 ש"ח והוא חושש שלא יוכל לעמוד בהחזרי המשכנתא ...איך אני ואשתי עם קצת יותר מחצי מהסכום משלמים משכנתא ??? חזירות והתבהמות רדו מהעץ !!!!!!!!!!!!!
עופר | 24.04.14
89.
על אירגון פעמונים שמעתם???
תבדקו באירגון כמה משפחות בכפר ורדים מבקשות סיוע מאירגון פעמונים, כי לא גומרים את החודש. מעמד ביניים כבר אמרנו!!! תוסיפו לזה את אלה שבשביל עבודה נוסעים שעה וחצי לכל כיוון, רוב המשפחות של התושבים במרכז והוצאות על נסיעות לביקור הורים וביקור הנכדים כי הדור השני לא נשאר ביישוב, אין כמעט עבודה לאנשים משכילים אולי לעובדי ייצור עם משכורת מינימום. לחזק את הפריפרייה עלאק!!!!!! ממשלת חלם, איפה החלום של ייהוד הגליל????? כן כן מייסדי המדינה חלמו בהקיץ. את הבתים שחב"ד לא יספיקו לקנות שכננו ירכשו... הפיתרון הוא להתפקד לליכוד ולעשות את מה שעשה חסן בנמל אשדוד אולי אחרי זה גם נוכל להתחצף לשר כץ כמוהו....ירצה את קולנו בפריימריז שיצביע נגד החוק ....חחחחחחה מדינה לבנתינית עם ממשל מושחת ואוהב סררה.
איקה | 24.04.14
87.
כך זה שבוחרים טירון כמו יאיר לפיד לנהל את משק המדינה
אם בממשלה היו אנשים שחושבים עם שכל ולא חושבים פריימריס, היו מבינים שישוב עם מצב סוציו אקונומי גבוה לא רלוונטי כי המשמעות היחידה של זה כלפי תושב שמרוויח שכר נמוך (ויש כאלו הרבה בכפר ורדים) זה לשלם יותר ארנונה ויותר עבור שרותים. האם יש חכם בכל הטוקבקיסטים או הממשלה ה"חכמה" שלנו שיכול להסביר מה עוזר לתושב עם הכנסה נמוכה שחלק גדול מהשכנים שלו מרוויחים הרבה ומעלים את המצב הסוציו אקונומי? במה עדיף תושב מעלות שמרוויח פי שניים ממנו וגר מטר ממנו, שלתושב מעלות מגיע ולו לא? מה בכלל הקשר בין המצב הסוציואקונומי הישובי למצב הסוציו אקונומי של הפרסונאל הפרטי שבו פוגעים ולא בישוב? נראה אחד מחברי הממשלה ה"חכמים" עונה תשובה חכמה לשאלה זו.
אמיר | 24.04.14
79.
הממשלה צריכה לבדוק היטב את העניין הזה.
שאם באמת ניראה עזיבה של כפר הוורדים אז העניין יפגע במרקם החברתי בכל האזור הזה,כי ידוע שהאוכלוסייה בכפר וורדים היא המובילה את האזור בהרבה תחומים,ואם היא תיעלם אז אזור הצפון יהיה מועד לפורענויות חברתיות והעוני שם רק ילך ויגדל.אמנם זנ נכון שלאנשים בכפר ורדים יש יותר יכולות מרוב האזרחים האחרים באזור הצפון,אך אם זאת נוכחותם שם חשובה ביותר ומשקלם הסגולי לכלל האיזור חייבת להיות נקודת המפתח לחשיבה על איך לעודד אנשים להישאר שם במקום לקחת מהם קצת(המושגים כלליים) ולהפסיד המון.
חיים | 24.04.14
76.
זו המחשה לכמה רע זה לקחת משכנתא שגורמת לך לחיות על קצה גבול היכולת הפיננסית.
זו בעיה של המוני אנשים - עיניים גדולות שלא מסתכלות קדימה וביטחון עצמי מופרז. אנשים עושים חישוב של יכולת החזר המשכנתא בהתבסס על דברים שיכולים להיגמר בקלות, כמו ריבית נמוכה והקלות מס. הם קונים את מקום המגורים היקר ביותר שהם מסוגלים להחזיר עליו את החובות במצבם הנוכחי, מבלי להשאיר שום מרווח ביטחון, ואחר כך סופרים את האגורות וחיים בחובות. אם וכאשר יעלו את הריבית בארץ, כל אלו שקנו לעצמם ארמונות במשכנתא אדירה שהם גם ככה בקושי מסוגלים להחזיר, יקרסו מיידית ויילקח מהם ביתם. מה שקרה בכפר וורדים אמור לשמש תמרור אזהרה להמוני אנשים שחיים כיום על קצה גבול יכולתם הפיננסית. החכמים יבינו שאולי כדאי להוריד בצורה יזומה את רמת החיים, למכור את הארמון במחיר שוק לפני שהבנק ימכור אותו במכרז כדי להחזיר לעצמו חובות, ולהסתפק בדירה קטנה יותר אך ברת השגה. זה בדיוק מה שעושים כיום אנשים חכמים בכפר וורדים, אלא שמחיר הנכסים שם יירד כנראה כי כולם עושים את זה בבת אחת.
אייל | 24.04.14
69.
מה שעצוב שבגלל שזה ישוב קטן רמת ההוצאות הנלוות גבוהה מאוד
כל הישובים הקטנים סובלים מבעיות חמורות בנושא התחבורה (מחייב שני רכבים לפחות לכל משפחה), חינוך (אין גיוון בחוגים לילדים ליד הבית, מגמות ייעודיות בתיכונים), ארנונה גבוהה מאוד. זה חלק מהסיבות שישובים אלו הינם ברמה סוציו אקונומית גבוהה או ברמה סוציו אקונומית נמוכה - אין ביניים.
 | 24.04.14
62.
נראה שהבעיה האמיתית היא תעסוקה ופרנסה, ולא המס.
אם אין עבודה בגליל ואנשים נוסעים עד חדרה ועד הרצליה ותל אביב בשביל למצוא עבודה - אז בסופו של דבר המגורים בכפר ורדים נראים כמו החלטה גרועה, ואנשים מעדיפים לחזור למרכז. הממשלה הזו מטומטמת. ובכפר ורדים יקרה מה שקרה בנצרת וכרמיאל וכו' - אחרי שנים של השקעות והצהרות וסיסמאות על ייהוד הגליל - התוצאה בפועל מתהפכת. ואם ייהוד הגליל זו משימה לאומית - אז המדינה צריכה לתמרץ התיישבות בגליל, בלי קשר לכמה האנשים האלה שחיים בגליל מרוויחים לחודש. אז הממשלה המטומטמת (ליתר דיוק: הפוליטיקאים המטומטמים) מבטלים הטבות, ולא מייצרים מקומות תעסוקה, והם רק שוכחים שבינתיים לא מדובר בבית כלא, ושלאנשים יש ניידות, וכמו שהם הגיעו לגליל כך הם יכולים להסתלק מהגליל. במקרה של כפר ורדים זה חבל במיוחד, כי כנראה נוצרה שם קהילה איכותית, אבל ההצלחה הזו היא כנראה לא סיבה טובה מספיק בשביל לשמר אותה. אדרבא. להרוס, להרוס ולהרוס. הפוליטיקאים שלנו לא אוהבים אליטות. ומאחר שכפר ורדים זה סיפור הצלחה ונתפס כאליטה - אז אוטומטית הוא מסומן כאוייב העם. חבל.
אסתר | 24.04.14
61.
תפסיקו להתבכיין , מס משלמים על פי הכנסה למה מגיע לכם הנחה ? כנסו
אי אפשר להגיד אני ישוב מצליח של עשירים וגם להגיד אני מסכן גר בפריפריה מגיע לי לא לשלם מס הכנסה או לשלם פחות ואל תאיימו שתעברו לתל אביב ...תעברו לתל אביב אין לכם שום ערך מוסף ליישובי הצפון שום תרומה ליישובי הצפון אתם לא תושבים שמשפרים את איכות החיים בצפון להיפך אתם תושבים שמנפנפים עם דגלים וסממנים של מתנשאים סגורים בישוב שלכם לא משתלבים בשום דרך עם יתר תושבי הצפון התרומה שלכם "לנקר עיניים" ליתר תושבי הצפון ולהיות שם כדי להגיד להם ולהמחיש להם אתם שווים פחות אנחנו שווים יותר אתם מסכנים ותקבלו הנחה במס הכנסה ואנחנו גם נהנה מההנחה שלכם במס הכנסה אנחנו מוצלחים יותר מכם ....ואתם ממש לא מוצלחים ומוכשרים יותר פשוט חמדנים ומעופפים מתנשאים בכלל לא היה מקום להקים את כפר ורדים מדוע לא בניתם את ביתכם במעלות והייתם באמת תורמים למקום ולתושבים לתדמית של מעלות ???? אם יש צדק הוא נעשה אל תתלוננו אתם יכולים למכור את הבתים ואפשר לצרף את כפר ורדים למעלות ואת המושבה יוקנעם על אדמותיה החקלאיות ליוקנעם ולפצות את מספר המשפחות שגרות שם
אפשר אחרת  | 24.04.14
59.
הפתרון: למזג את כפר ורדים עם מעלות תרשיחא
אין שום הצדקה שבישראל, מדינה בת 8 מיליון תושבים בלבד, יהיו מאות רשויות מקומיות. כפר ורדים סמוך למעלות תרשיחא, שזה כבר מיזוג של 2 ישובים קטנים בעבר. מאחר ומעלות מביאה עימה אוכלוסיה במצב סוציו-אקונומי נמוך יותר, הרי שסביר שהישוב הממוזג ימשיך להנות מהטבת המס, מה שישמח את תושבי כפר ורדים הישן. מצד שני, מיזוג אוכלוסיה חזקה מכפר ורדים עם אוכלוסיה חלשה ממעלות ישפר את הרגשתם של תושבי מעלות. בסיכומו של דבר, נקבל תוצאה עדיפה, מעין 1+1 = 3. מי שיוכל לקדם מהלך כזה? תבוא עליו הברכה. בכלל, רבים מהישובים הזירים בישראל הייתי ממזג לרשות מקומית אחת. לדעתי צריך בכלל רף מינימום של 100 אלף תושב לרשות. ה 30 יח"ד תוספת בהיצע כאן זה פשוט בדיחה. אפשר למזג את הישובים הללו ולהוסיף אלפיים יח"ד. קרקע מסביב יש כמו זבל.
dw | 24.04.14
57.
החלטת ממשלה צודקת
אין ספק שהחלטת הממשלה צודקת ! עשור קיבלו הטבות מס בכפר ורדים אנשים שבנו שם וילות מפוארות שלא מביישים אפילו את הרצליה פיתוח ! בעוד מתושבי כרמיאל נילקח הטבת המס של 3 אחוז ! הם לא חייבים ולא יעברו למרכז כי שם מחירי הדירות והארנונה מרקיעי שחקים !כך משהם טוענים זה דמעות של תנין ! הם יכולים לעבור לכרמיאל עכו צפת ולתרום לערים האלה ! וגם שהרכבת לכרמיאל כימעט עומדת בשעריה ! סוף סוף תוקן האבל של שנים ויש לברך על כך !
יומטוב | 24.04.14
52.
למגיב מספר 6 : מגורים בכפר ורדים
היללות האלה והתירוצים הם מלאכותיים. אני מכיר היטב את כפר ורדים ותושביו (אני מנהריה) וההחלטה המקורית לגור בכפר ורדים לא היתה מעולם קשורה ל"אולי יום אחד ייקלו עלינו באמצעות מס הכנסה". כשעליתם לקרקע היה מדובר על יישוב עם פוטנציאל ענקי, אוכלוסייה מצויינת, גב כלכלי חזק ( סטף ורטהיימר ) ובין היתר גם יישוב הגליל. מה שקיבלתם עד היום בנושא המס - קיבלתם. איש לא ייקח את זה בחזרה. תפנימו שלממשלות בישראל ממש לא איכפת מתושבי כפר ורדים , נהריה, דובב או כל יישוב אחר. השיקולים שלהם קשורים לאבולוצייה של ההישרדות וזה כל מה שמעניין אותם (שזה להיבחר שוב ). במקרה נפלתם בעיתוי הנוכחי אבל זה יכל להיות שונה אם הפרמטרים היו אחרים. מסקנה ראשונה : לעולם לא לסמוך על שיקולים הגיוניים ו/או לא הגיוניים של הממשלה כי האזרח הרגיל לעולם לא יצליח להבין עד הסוף את ההגיון בהחלטות או אי החלטות של הממשלה. מסקנה שנייה : אל תמתין שהממשלה תעזור לך כי זה ממש ממש לא בראש שלה. תעשה לביתך ככל שתוכל. ואם אתה שואל : טוב אז מה לעשות ? התשובה פשוטה : לעשות ! יום טוב לכולם !
עמיר | 24.04.14
51.
רגע... מושב אמירים הוא מושב של מסכנים?
גם מושב אמירים הוא מושב של אוכלוסיה חזקה, הבתים שם עולים מליונים רבים על שום מה ולמה הם הזכאים החדשים להטבת מס? ובאופן כללי- מצבינו, מעמד הביניים, הוא רע מאד, אם הבדל של 1000 ש"ח בחודש מחייב אנשים להפוך את חייהם לגמרי (עלות בית בכפר ורדים הוא כמו דירת 4 חד' בגוש דן) פשוט עצוב!
 | 24.04.14
49.
לכל אלה שלא מבינים על מה הם מדברים בכלל
ההנחה הזאת היא עבור מספר דברים שאותם תושבי המרכז לא מכירים. עלויות נסיעות גבוהות משמעותית מתושבי המרכז. לגור בפירפריה זה לעשות מגוון ענק של ויתורים. הבתים שלנו ימכרו ותנחשו למי.... רוב תושבי כפר ורדים לא עשירים אלה מעמד בניים לא יותר. מזמין כל אחד שבעד הורדת ההטבה לבוא לגור כאן חודש ולראות אם אלה החיים שהוא רגיל אליהם. ורק לתקן הבריחה עוד לא החלה היא תתחיל במידה ומנהגי ישראל לא יתעוררו ויראו שהחזון של כפר ורדים מתמוסס. להוות ישוב משמעותי בגליל שמחזק את הגליל וחוסם את מי שצריך לחסום.
רגע רגע  | 24.04.14
45.
כיצד ביטול ההטבות גורם נזק למדינה ?
המדינה הפקיעה מהחברה לפיתוח כפר הורדים מאות מגרשים שפיתחה החברה אולם לדעת המדינה לא שווקו בקצב נאות לפיכך החליטה המדינה לשווק מגרשים אלו בעצמה והיא אכן מצליחה לשווק בעצמה כל שנה 0 מגרשים ברור שירידת האטרקטיביות של הישוב תקטין או אפילו תאפס את תקבולי המדינה הנזק למדינה כאן יהיה פי כמה יותר מהטבות המס שניתנו ... חלם כבר אמרנו ?!
אל תגיד נגיד | 24.04.14
43.
הדבר היחידי שמשאיר אנשים לגור בכפר ורדים זו ההנחה במס!!!
אני מתגורר שם והאמת חור ענקי!!!! אומנם ירוק ונחמד אבל ריק מתוכן! לעבודה נוסע שעה וחצי כל כיוון כי כל האזור ממש יבש מבחינה תעסוקתית. תורידו את ההנחה ואין לי סיבה להשאר. ואז כש לא יהיו יהודים באזור תתחילו להבין איזו טעות עשיתם!!! אבל סבבה,הכי קל להציק לישובים עאלק אמידים!! ובמקביל להשאיר הנחות מס לישובים ערביים שכולם שם חובבי ציון מושבעים!! צאו מהסרט ממשלה חסרת הגיון!! אנשים כמוני עם מקצועות חופשיים יכולים למצוא את מקומנו בארצות אחרות,זה מה שאתם רוצים??? בסוף תקבלו את כל הגליל נטול יהודים!!! חבורת מטומטמים!!!
שמעון | 24.04.14
40.
ממקום מושבי במרכז הארץ - מדובר בטעות קשה של הממשלה
רצו לחזק את הפריפריה ולמשוך אליה אוכלוסיה חזקה - נתנו הטבות. עכשיו אומרים שזאת אוכלוסיה חזקה, אז לא צריך לתת לה הטבות... זה מגוחך ויחליש רוחבית את כל הפריפריה מכיוון שהאנשים החזקים האלה שיכולים להרשות לעצמם לגור במרכז הארץ או בסמוך לו, יעשו את זה. ואז הממשלה תצא בתוכנית שתכליתה חיזוק הישוב העני והנידח "כפר ורדים" ע"י צירופו לרשימה...
בהרחבה של הקיבוץ | 24.04.14
37.
אני עוד רגע אחד מביא את הגיגית הגדולה של הדמעות לבכיינים.
עשירון עליון נהנתן, אוכלים וזוללים וסובאים, "מחפשים איכות חיים" כששאר המדינה עובדים יום ולילה בשביל משכורות רעב כמו עבדים. מעניין שלפני כן כשהיה שר אוצר כפודל של קיסריהו וממשלת החרדים אז דווקא אלו קיבלו הטבות וחגיגות בחיים. ודווקא כשיש שר אוצר ושר כלכלה חילוני ודתי ליברליים ועשירים, הולכים לקצץ ולטפל בעניינים כלכליים. מעניין למה החרדים האשכנזים והספרדים לא צעקו על זה כשהיו בממשלה? אולי כי קיבלו באותו זמן את ליטרת הבשר שלהם? איפה כל המפלגות החברתיות? כנראה צריך להביא שר אוצר מיליונר ושר כלכלה מולטי-מיליונר, שניהם מצליחנים שעשו את הכסף בעבודה קשה כעצמאים, כדי לומר את האמת ולהפסיק לחלק את המשאבים לעשירים ולאוכלי החינם של המדינה הזאת על חשבון מי שבאמת קשה להם והעובדים האמיתיים.
שלא ייללו ולא יבכו | 24.04.14
36.
ממש מסכנים !!
מדובר בתושבים ברמה סוציואקונומית מאוד גבוהה , ולא נראה לי שבעיית המס תזיז להם במשהו !! ( אלא אם הם לא מתנהלים נכון וזו כבר הבעיה שלהם שיטפלו נקודתית בבעית ניהול חשבונות בבתיהם ) זוהי צביעות הסכנה מטילים קיימת כבר לכל הארץ אז אולי נקל במס לכולנו !! רעיון טוב !
נוקה  | 24.04.14
35.
כנראה שמרויחים הרבה יותר מ-10,000 כל אחד
מדרגות המס 2014: עד 5,280 - 528 ש"ח עד 9,010 - 522 ש"ח ועד 10,000 - 20 ש"ח סה"כ מס שמשולם: 1,070 נכפיל ב-2 עבור שתי המשכורות - 2,140 ועשיו נחשב את ההנחה של 11%: 2,140 * 0.11 = 235 ש"ח לא מאמין שמישהו מתכוון לעזוב בגלל "הפסד הכנסה" של 235 ש"ח בחודש. לדעתי אף אחד לא מתכוון לעזוב - סתם רוצים לנהל מאבק ולקבל את הטבות המס שכנראה במציאות הן הרבה יותר גדולות. שקרנים!
ג | 24.04.14
34.
ליוסף מתגובה מספר 2
אז המשכירים ימכרו את הדירות, ואז לשוכרים לא תהיה דירה לשכור והם יאלצו לקנות דירה. כלומר, על כל דירה שמשכיר יוציא למכירה יהיה שוכר שיאלץ לקנות דירה, וכך הביקוש וההצע ישמרו על אותו הפרש. הדרך היחידה להורדת מחירי דירות היא באמצעות בניה נוספת.
רועי | 24.04.14
33.
למספר 6
בזמן שאת נהנית "מהנוף, מהאוויר ומהשכנים... וחיי קהילה טובים ותומכים". אנחנו משלמים יותר מס ממך ולא נהנים מאותה איכות חיים. אם כבר, אז לחיות במרכז במחירים אסטרונומים של דיור זאת הקרבה יותר גדולה (אם את כבר מדברת על "לחץ כלכלי"), אז היה יותר הגיוני שאנחנו נהנה מהטבות המס הללו, ולא יישוב פסטורלי מבוסס ובעל מעמד סוציו אקונומי גבוה. לא ברור מדוע נתנו לכם את הטבת המס הזאת מלכתחילה. כששואלים "איפה הכסף?" אולי כדאי לבדוק את זה.
אין בושה לאנשים | 24.04.14
18.
שופטים מרחביה ושר אוצר מצפון ת״א - פשוט רוצים פריפריה עניה ומפגרת
זה מאוד פשוט , מדינת המרכז , פשוט לא מעניין אותה הפריפריה , זה הכל . הקריטריון של מעמד סוציו אקונומי הוא פשוט בדיחה עצובה , אבל אין בעיה, בסקר הבא שייערך ב- 2023 נהיה המעמד סוציו אקונומי 4 ואז כולם יירגעו
צבי שוץ | 24.04.14
13.
חבל על הזמן ללא תשתית עבודה אין חיים - גם לעשירים !!!!!!
ממשלת ישראל - ככול הקודמות לה לא דואגת לעבודה להרחבת מדינת תל-אביב ולכן ההזנחה בפריפריה היא פשע ממשלתי. מתי יבינו בממשלת הגרועים של אין ליכוד, אין עתיד, והבית היהודי שנעזב - יש לדאוג לכלל מדינת ישראל ולא רק לחברים / יש לדאוג להרחבת וביסוס הגליל והנגב ולא רק יהודה ושומרון / יש לדאוג לישובים קיימים שלא יעזבו ולא רק להכרזות . הייתה תקוה שחדשים בממשלה יהיו טובים אבל כול פוליטיקאי קטן לומד להיות קטן יותר מקודמו !!!! וזה על צמד האחים
IB | 24.04.14
10.
כן כן, בדיוק כך מחזקים את הפריפריה
שוללים הטבות מאוכלוסיות חזקות כדי שלא תהיה להן סיבה לעזוב את המרכז וכך רק האוכלוסיות החלשות (שבמילא לא מגיעות לסף המס ולא נהנות מההטבה) נשארות שם. יש מצב שהכל קנוניה של כמה בעלי עניין שרוצים להשאיר את הפריפריה חלשה ואת הדירות במרכז ברמת המחירים המטורפת הנוכחית. וכמובן של כמה פקידים שעובדים ב"חיזוק הפריפריה" וחוששים לאובדן הפרנסה ברגע שהמטרה תושג...
 | 24.04.14
7.
2 - אתה טועה ומטעה
כאשר הביקוש קשיח (דירות במרכז), אזי כל המס יעבור לשוכר וכך המדינה תהנה ממס גבוה יותר. המחיר לא ירד כמובן. רק היצע גדול יוריד את המחיר או ירידה בביקוש. היצע - בעייתי כי אין שטח. ביקוש - ע"י הזרמת משאבים לעסקים בדרום או שיפור ניכר בתשיות ובתחבורה למרכז.
אורי | 24.04.14
6.
הטבת המס בכפר ורדים
הטבה במס נותנים למי שמשלם מס... מה הקשר בין מעמד סוציואקונומי לבין ביטול ההטבה? מה שחשוב הוא המיקום של הישוב שלנו - בפריפריה!! אנחנו נוסעים שעה לעבודה בקריות, אין לנו תחבורה ציבורית נוחה בכפר והכל מתנהל עם רכבים, שירותי רפואה נורמליים בסביבה שלנו אין, אין מתנ"ס ביישוב שלנו, אנחנו משלמים ארנונה גבוהה מאוד כי אין מבני תעשייה בישוב, אנחנו רחוקים מאוד מהמשפחה שגרה במרכז הארץ ואין לנו עזרת סבתות מתי שאנחנו רוצים, אבל אנחנו רוצים לגור כאן בגליל, לעזור באיזון הדמוגרפי, להנות מהנוף, האויר והשכנים. חיי הקהילה שלנו הם הכי טובים ותומכים ועל זה לא רוצים לוותר. מה שכן... פחות 2000 שח בחודש בגלל ביטול ההטבה יגרמו לנו להיות פחות רגועים ופחות מאושרים עם יותר לחץ כלכלי...הרי את אותו המס נשלם גם קרוב למשפחה במרכז, אז אולי כדאי לחזור לשם??? ואז הכפר שלנו יתרוקן מאנשים טובים ואיכותיים ומשכילים... אוי... זה יהיה ממש עצוב!!
אורית | 24.04.14
2.
עכשיו תחשבו מה יקרה למחירי הדירות במרכז אם יטילו על השכרתן מס
פתאום כל המשקיעים ימכרו את הדירות במרכז, ואופס - ירידת מחירים מטורפת. אין צורך להטיל מס מהשקל הראשון על השכרת דירות בפריפריה. רק במרכז. זה יספיק בשביל להוריד את מחירי הדירות במרכז ב-20 אחוז לפחות בשלב ראשון
יוסף | 24.04.14
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת