אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

לפיד ממשיך ללחוץ על הקבלנים: "אם לא תמכרו בהנחות תפסידו כסף"

44 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

44.
במערב השומרון הקרקעות זולות וניתן לבנות כמו שרון ושמיר שבנו בשנות ה 90
שמיר ושרון בנו בשנות ה 90 מעבר לקו הירוק כי הקרקע זולה שם ועל יד כך הצליחו לקלוט כמיליון עולים בלי עליית מחירים. כשליש ממחיר הדירה הוא קרקע כשליש מיסים והשאר עלות בניה ורווח קבלן. לממשלה שליטה על המיסים ועל הקרקעות כלומר על שני שלישים ממחיר הדירה. לכן רק אם יבנו באזורים אשר בהם הקרקע זולה , קרי מעבר לקו הירוק אז תהיה הוזלה אמיתית. אנשים ינהרו לקנות דירות ויפנו דירות בתוך הקו הירוק אשר גם הם יוזלו משמעותית. כל פצתרון אחר הוא אקמול לחולה רציני.
יועץ נדלן | 28.04.14
41.
צור.כשנבחרת אמרת שתפסיק את הבניה של ניצן ותדאג לשפר לתושבים הקיימים
דב צור.חלק מהאג'נדה שלך כשנבחרת היה להפסיק את הגדילה הבלתי נגמרת של קודמך, ושתדאג לשיפור אייכות החיים של התושבים הקיימים.כדי לתת כיסוי להבטחות לפיד ,אתה הולך להגדיל את הצפיפות ו את הפקקים ביציאה מהעיר שכבר כיום הם מטורפים ( יותר משעה בפקקים לתל אביב שמרוחקת 11 קמ בלבד ), התעסוקה שאתה מתכנן בעיר לא תוכל להחליף לרוב בעלי המקצועות החופשיים , את מקום העבודה בתל אביב.בחרתי בך לאור אותה אג'נדה.
אני | 26.04.14
39.
דירה ראשונה ללא מע"מ רק למי שגר בה , או משכיר וחי אצל ההורים , והשאר....
אם זה משקיעים מחו"ל , או כאלה שרוכשים דירה נוספת להשקעה , ישלמו מע"מ ומס רכישה של 10% במקביל , כמו בברלין , חייבים לפקח על מחירי השכירויות ע"י עשרות שמאים ממשלתיים , שאם יהיה חשד לגביהם לאיזשהיא קומבינה , יעופו מתפקידם עם עונש הולם כך לא יהיה בור תקציבי , והעשירים יספסדו את העניים , ולא ההיפך.
עוד רעיון לפנתיאון | 26.04.14
37.
כל ממשלה מפנה את הזרקורים למקום אחר,היא תמיד נקייה.
מר לפיד,אני מצטער שבחרתי בך. תשיר מבט לציבור ותגיד לו את האמת,כפי שכחלון אמר,המדינה מספסרת בקרקעות. אתה פשוט לא יכול לפתור את הבעיה,משום שפקידי האוצר מראים לך את הבור התקציבי שעלול להיות,אם יורידו את מחירי הקרקע. אין לך אומץ להלחם בפנסיות של המגזר הציבורי,אתה יכול לקצץ שם לפחות 5 מליארד ש"ח. רק השבוע נמסר שסוגרים את תע"ש,וזה יעלה למדינה כ-6 מליארד ש"ח. ברור שאי אפשר להפסיק את הספסרות.
אורי | 26.04.14
36.
ל - 5 לא צריך בגרות בשביל להבים שכולם חוגגים על הזוגות הצעירים!
כל ילד מבין ש: המדינה עושה כסף רב על קרקעות ובמסים. קבלנים חוגגים כי שולטים בהיצע משקיעים דופקים את השוכרים כי קבלנים והממשלה לא משחררים דירות וקרקעות אז ההשכלה של לפיד די מספיקה כדי להבין שצריך לעשות משהו
 | 26.04.14
33.
תגובת הקבלנים -- פחחחחח
כי הקבלנים יודעים טוב מאוד שכל זמן שנמשך מחנק ההיצע (שהוא בעיקרו יוזמה של הממשלה) מחד ביחד עם אשראי זול לרוכשים ולחברות הבניה מאידך - המחירים ימשיכו לטפס. הם כבר מתכננים מה לעשות עם 18% הבונוס שהממלשה מתכוונת להעניק להם, יבואן רולקס הגדיל את המלאי וסוכנות פרארי בישראל בכוננות ספיגה. לעומת זאת אם לפיד היה מכריז "לאחר ליל שימורים של התייעצויות ודיונים אני מבטל את תוכנית הפטור ממע"מ, אבל שמח לבשר שבדרך לישראל ספינות עם ציוד ועובדים של חברת בניה סינית שעומדת לבנות 80 אלף יח"ד בתוך שנה על אדמות מנהל בין חיפה לבאר שבע", אזי כל הקבלנים באולם היו חוטפים שבץ על המקום. אבל למה שיעשה דבר כזה? לפיד הוא לא אריאל שרון וגם בטח לא בן-גוריון, אשכול או ספיר. לפיד הוא איש של דיבורים גדולים ושל מעשים קטנים וחוץ מזה הוא (וגם רה"מ ושר השיכון) לא באמת רוצה להוריד את מחירי הדירות. הקבלנים יודעים זאת ועל כן יכולים לישון בשקט בלילה ולהורות למשרדי המכירות להמשך להעלות את המחירים בהדרגה כפי שהיה עד כה.
אזרח | 26.04.14
32.
עזבו את לפיד!!!! אל תקנו דירות כרגע,,, הקבלנים יאלצו להוריד מחיר.
כל זוג צעיר, או זוג עם ילדים שמחייב מעבר לדירה גדולה יותר, --צודק במאה אחוז. וללא שום ספק,,, אבל כמו בכל שוק ,( או כבר מונופול,שנעשה קרטל בארצנו), הקבלנים עושים רווח עצום ובלתי נסבל, עלינו הציבור, מחיר הדירות ממשיך ועולה כל הזמן, והוא ימשיך כל עוד כל זוג לדירה מפחד שמא!!!! המחיר ימשיך לעלות (כרגיל) אבל אם הציבור באמת היה חכם, ומקים התאחדות ציבורית, ושאף זוג לא יקנה דירה, ואני מזכיר "לא לקנות" הקבלנים לא יעמדו בכך, ויאלצו למכור את הדירות (שנמכרות כמו לחם) במחירים זולים יותר, ואל תחשבו פעמיים, רק תעשו כך. זה רק שמראה הציבור הישראלי הדפוק שמוחה על מחירי כלי הרכב שעולים, והמיסים עליהם, וממשיך לקנות אותם כל שנה בכמויות גדולות יותר. למרות שיודעים שברגע נתון אחד יכולים לשנות המצב, להתאפק ,רגע!!! ולא לקנות , לדחות את הקניה, המונופולים יהיו להוזיל מחירים, (שלראות עינהם ,הרווח שלהם יורד בגלל ייקור המיסים של משרד האוצר) ישראלים, צריכים לארגן מחאה ,(לא הפגנה, שמסתיימת , עי" הבטחות של ביבי,ועדות , ותכניות) אלא מחאה מעשית שבה יהיה תאריך מסוים, או חודש מסוים שבו תחליט לא לקנות דירה , מכונית או, כל מוצר שיהעלה את יוקר המחיה , כי זה פשוט,,,,, הממשלה לא תעזור, לנו. אולי רק בהבטחות.לעתיד.... אבל לא במעשים מיידיים. אז עזבו את הקשקושים של לפיד וביבי, את הבטחות, עושים בקמפיין לבחירות, ולאחר מכן . כל ההבטחות נארזות בארכיון. והמעשים נשכחים.
שימי | 26.04.14
30.
לפיד יגרום לעליות מחירי הדירות בישראל ...
ההבטחות להורדת מחירי הדירות, מע"מ 0 ומחיר מטרה, גורמים לצעירים לפתח ציפיות שאולי יצליחו עכשיו לקנות דירה במחיר מוזל ... מדובר ביצירת ביקושים שתתפרץ בזמן הקרוב ... מנגד, הקבלנים לא קונים קרקע לבניה בציפייה לירידת מחירי הקרקעות ע"פ הצהרת האוצר ... הקבלנים גם לא מתחילים פרויקטים חדשים עקב הירידה במכירות .... לפיד יוצר ביקושים לצד מחסור בדירות ... בזמן הקרוב הביקושים יתפרצו ויפגשו היצע קטן .... כלומר המחירים יעלו שוב בפראות ... חכם קטן הלפיד הזה ...
לפיד קשקשן | 26.04.14
22.
לפיד אינו מבין דבר . אם יזנח את יועציו - ייכשל בגדול
מלחמה נגד חוקי הכלכלה שנוהגים כבר למעלה מ 200 שנה לא ישתנו גם אם לפיד יפקוד עליהם. האיש אינו מבין שכבר אינו בטלוויזיה אלא בהגה. שם צריך הגיון אחר והבנה אחרת . הבעיה שלהתנגד להורדת מחירי הדירות גם אם זה על חשבון ביטול מס - זה לא פוליטקלי קורקט. ולכן הפוליטיקאים אינם מדברים בקול על הנזק שלפיד גורם ויגרום . דבר ראשון יש ירידה בהתחלות בניה והיא תמשיך. בכל מקרה אם תיעצר הבניה בגלל דיבוריו של לפיד - רק אז הוא יבין לאן הוא מושך את הכלכלה הישראלית .
י.צ. | 25.04.14
15.
הטענה הזו לא מחזיקה מים...... ??
"...מאז שהודענו על תוכנית המע"מ. אמרו לנו שזה יגרום לעלייה של הביקושים אבל הטענה הזו לא מחזיקה מים...." יאיר... כולם מחכים שתוריד את המע"מ (לא רק דיבורים) ואז כולנו נתנפל על כל הדירות במחיר 1.6מליון ומטה... הקבלנים יחגגו ויעלו מחיר לכל מי שברשימות ההמתנה. יאיר...לא מחזיק מים?.... כדאי שתכין הרבה תקציב לסבסד את כל הזוגות המסתערים ואת הקבלנים החוגגים לספק את תורי הממתינים
דורון | 25.04.14
14.
לפיד החביב תבנה בזול לא בתל אביב
הממשלה גזלנית לא פחות מהקבלנים .הם מסרבים לתת הנחה .הממשלה יכולה לתת אדמות חינם .ואם כלו כל הקיצין .יש חברות סיניות שמוכנות לבנות בתים בסיטונות .תמורת חצי מליון שקל ליחידת דיור .התשלום בעוד עשר שנים .למה כבוד השר מחכה ,כך את הבתים תשכיר אותם לעשר שנים .ואחרי עשר שנים תמכור את הבתים לדיירים .
 | 25.04.14
11.
אם הקבלנים לא משתפים פעולה עם הגדלת היצע- להחליפם בסינים. זה גם יחליש את השקל סופסוף
יזמי הבניה אוהבים לספסר בקרקע של כולנו- לרכוש ביוקר מהמדינה (הרי הם הציעו למדינה את המחיר, הרבה מעל מחיר המינימום שהמדינה ביקשה) ואז למכור לציבור ביוקר (במחיר שמגלם שווי קרקע גבוה אפילו יותר. אם המחירים בירידה תהיה להם בעיה לעשות קופה. אבל חברות עם שכל ירוצו לרכוש קרקעות במחירים שפויים, ויצליחו לזכות בקרקע במחירים נמוכים בהרבה מאשר היום, כי כל החברות בו זמנית יציעו למדינה פחות כסף. זה יאפשר להם למכור דירות בזול ועדיין להרוויח הרבה
שאול | 25.04.14
3.
לפיד עובד בשיטה הבדוקה של "... ויאמר אלוהים: יהי אור ויהי אור..." (ספר בראשית)
בינתיים הפקידים שמים רגליים לתכניות שלו - הסכמי גג, מחיר למשתכן, מע"מ 0, בטענה שטרם נמצא מקור תקציבי... זה כמו הסיפור על ג'וחא והחמור: שכנו של ג'וחא ביקש ממנו את חמורו בהשאלה, סרב ג'וחא ואמר: אשתי רכבה עליו לשוק. עוד הם מדברים, והחמור נער בחצר. שאל השכן: ומה זה ? ענה ג'וחא: למי אתה מאמין, לי או לחמור ? ובכן, אני מאמין לחמור (הפקידים באוצר...)
פלוני | 25.04.14
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת