אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

"זה לא יישוב של עשירים, אשתי ואני עובדים בארבע עבודות"

99 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

99.
ישוב שתנאי הקבלה שלו הוא היותך אקדמאי... בעעעעעעעעע (ויש לי תואר).
מעבר לזה - אין כל הצדקה למתן פטור ליישוב באשכול 9. אני מתגוררת במרכז ומשלמת ארנונה של 1600 ש"ח בחודשיים, מניחה שהמשכורות כאן דומות. לטעמי איכות החיים בכפר ורדים גבוהה משלי, ויש מי שההטבה מגיעה לו הרבה יותר מהם וממני.
שירלי | 01.05.14
95.
לא מדובר רק בפגיעה בשכר
לא מדובר רק בפגיעה ישירה בשכר, מדובר בהרבה יותר מזה. המטרה שלשמה הוקם הכפר היתה ייהוד הגליל וחיזור הפריפריה. כיום שר האוצר וחבר מריעו אומר אין צורך בחיזוק הפריפריה. אולי אנחנו יכולים לספוג את הורדת ההטבה אבל זוהי גזירת מוות לעתיד היישוב: בנים שמסיימים תואר ומתחתנים לא יחזרו לגור בכפר זוגות צעירים שפעם חשבו לגדל ילדים כאן יחפשו אלטרנטיבות אחרות אנשים איכותיים ומשכילים לא יגיעו לכאן והתעשייה באיזור תחזור להיות של אנשי ייצור בשכר מינימום (גם כך אין פרנסה באיזור). וזוהי הבעייה העיקרית, אבל לפקידי האוצר לא איכפת, הם חיים במדינה אחרת ששמה ת"א.
זיטו | 30.04.14
94.
שערוריה שמותקנת!!!
ההטבות ניתנו לישובים ״תחת אש״ וחלשים מבחינה כלכלית!!!! כפר ורדים כמו ישובים אחרים אינו עומד בשום קריטריון מאלה.חיפה למשל חטפה הרבה יותר טילים מכפר ורדים ומעולם לא קיבלה שום הנחות במס ,אלה הפוך,יונה יהב הביא אותה להיות העיר הכי יקרה בארץ מבחינת ארנונה!!!
בני | 30.04.14
87.
האמת היא שזה בכלל לא משנה כמה הם מרוויחים, הבעיה היא חוזה שהופר
הרי מה הרעיון של הטבות המס האלה? הרעיון הוא להביא אוכלוסייה איכותית וצעירה ליישובי פריפריה. בכפר גנים הצליחו להשיג את המטרה על ידי הפיתוי של הטבת המס. (אגב, לא רק בכפר גנים) ואז באחת החליטו לבטל את ההטבה. אז למה אנשים מתמרמרים? לא בגלל שהם בכיינים אלא בגלל שהפרו איתם חוזה. אמרו להם שבתמורה ליישוב מרוחק ולכך שיצטרכו להשתמש בשתי מכוניות וכדומה יזכו להטבת מס וביטלו להם. היו מבטלים בהדרגתיות? בסדר, היו מזהירים כמה שנים מראש? בסדר. אבל לא יכול להיות שאתם מבטיחים לאנשים הטבה כדי לגור במקום מסוים ואז לוקחים.
הבעיה האמיתית | 29.04.14
86.
על המצקצקים - תשאלו את עצמכם אם היתם מוכנים לגור שם
במרחק שעתיים נסיעה מת"א. תחת איום קטיושות ומרגמות של החיזבאללה. עם כל השירותים "הענפים" של הצפון. הייתם מוכנים? לא? אז אל תצקצקו. ולשליח עם האופנוע שמרוויח כמו שמרוויח - לא השקעת 5-10 שנים בלימודים (כמו רוב תושבי כפר ורדים) אז זה מה שאתה מרוויח. מי שלא משקיע - שוקע - ולא הפוך ידידי.
 | 29.04.14
84.
נושא ההטבות
אני תושב מועצת משגב שישוביה נמצאים בפריפריה ,כולם מוקפים בישובים שמקבלים הטבות מס. אף ישוב של משגב לא מקבל את ההטבה. לגבי ההתיחסות לכך שתושבי כפר ורדים "בכיינים", אולי, אבל במה הם שונים מתושב נהריה או ראש הנקרה, גשר הזיו או לימן? בכל הישובים הללו גרים תושבים שמרוויחים משכורות דומות...אז מה ? ניקח להם גם את ההטבות בגלל שמרוויחים טוב?? לגבי ההתמקדות בכפר ורדים עצמו..ישנם ישובים נוספים שאיבדו את ההטבות (שבי ציון,עברון,יחיעם,שייח דנון) .. הכתבת הנחמדה אמנם מתמקדת בכל נושא ביטול ההטבות, אבל לא מציינת את הסיבה.. כפר ורדים תאבד את ההטבה לא רק בגלל המצב הסוציואקונומי הטוב של הישוב אלא בגלל שהיא רחוקה מעבר לקו 9ק"מ מהגבול (כלומר ,איננה ישוב קו עימות..ודרך אגב, זאת גם הסיבה להוצאתם של הישובים שציינתי קודם ושנמצאים בדרוג סוציואקונומי 6) כל נושא קו העימות והטווח של 9 ק"מ הינו זריית חול בעיני הציבור.. הרי הטווח נקבע בזמנו לפי טווחי הקטיושות שנורו לעבר הצפון. מאז הטווחים גדלו מאוד וכבר מגיעים למרכז הארץ. ב2006 ישובי קו העימות לא ספגו יותר מעכו,כרמיאל וישובים נוספים שאינם "קו עימות" לדעתי ההגדרה [של קו העימות צריכה להתרחב מעבר לקו 9 ק"מ וכך לכלול ישובי פריפריה נוספים שזכאים להטבות.
גליל | 29.04.14
83.
תפסיקו להתבכייןןןן!!!
תפסיקו כבר להתבכיין תושבים יקרים!!! תשלמו כמו כולם ואם לא טוב לכם תקומו ותעזבו!! המדינה במצב על הפנים והיתי מבטל את הטבות המס לכולם!!!!! במקום לתת מתנות לאנשים פרטיים תשקיעו את הכסף בשיפור הישובים הכבישים והתשתיות!!! וכן,תעזרו למאות אלפי הילדים הרעבים והעניים ולניצולי מחנות ההשמדה!!! חבורת בכיינים!!! פשוט מביש לגור עם אנשים כמוכם!!! ביטול גורף של הנחות המס בכל המדינה!!!!!!!!!!!
אייל | 29.04.14
82.
שינויים ממשלתיים
זו לא פעם הראשונה שממשלות ישראל משנות את חוקי המס ובמקומות פחות מבוססים אם אפשרויות לעבודה נוספת שואפות לאפס. מראש צריך להבין שעדוד לגור במקום הוא לא לכל החיים. פעם מסבות פוליטיות פעם מבחינות כלכליות ופעם מבחינות בטחוניות אין דבר לכל החיים
מרים  | 29.04.14
80.
אני עובד כשליח בת"א עם וותק של 7 שנים. מרוויח 5600 נטו עם קטנוע צמוד
גר באשדוד בשכ"ד של 3300 ש"ח וארנונה של כ350 ש"ח לחודש. מרוויח הרבה פחות ממך, ככל הנראה גם מוציא פחות. לא התחלתי לדבר על גן לשני ילדים, על חיתולים/אוכל/חשבונות. אשתי מרוויחה 6500 כל חודש. מחזיקים ברכב אחד (לא כולל הקטנוע מהעבודה) לא חושב שהחיים דבש, בהחלט יש מחסור ואין מאיפה לחסוך. אבל לא מקבלים שום הטבות, וגם לא רוצים שום דבר מהמדינה (שלא מפסיקה להעמיס על המעמד הנמוך והבינוני) אם חשבת שיאיר לפיד חבר שלך ויעזור למעמד ביניים, אתה רואה כל חודש שזה פשוט בדיחה. בהצלחה לכל מי שגר במדינה הזו, ולכל מי שעוזב.
בוריס | 29.04.14
77.
די לבכיינות. לא טוב לכם - תעברו דירה.
או למקום אחר מרוחק שמקבל הטבת מס , או למרכז הארץ ואז לא תצטרכו לשלם על "דלק ונסיעות". בקטע הוידאו טוענים שהם הגיעו לשם מתוך ציונות. לאן הציונות נעלמה? למה אתם בוכים על הטבת המס שמבטלים? אני מניח שה"ציונות" היחידה שהניעה אותם היתה הרווח הכלכלי שהגיע עם הטבת המס. זה לא מקרה שנוצר יישוב שבו כל כך הרבה אנשים מרוויחים המון. הם הגיעו לשם אחרי שהתחילו להרוויח ולא לפני. בקיצור, תקראו שוב את הכותרת...
אני | 29.04.14
76.
הכתבה נותנת גול עצמי לתושבי כפר הורדים
הדוגמאות פה הזויות לחלוטין ובמיוחד של האישה שמרוויחה ביחד עם בעלה 24 אלף שקלים נקי לחודש. רוב תושבי כפר הורדים ואני מכיר לא מעט, אינם משתכרים ביחד 16 אלף שקלים ברוטו. ממש לא מובן למה ראיינו את האנשים הלא נכונים שלא מייצגים את אנשי מעמד הביניים של כפר הורדים. ראיינתם את העשירון העליון ופגעתם אנושות במאבק.
שאולי או שאול | 29.04.14
74.
יש כאן עוד נקודה למחשבה
לדעתי, צריך להיות אינטרס ממשלתי/ קהילתי שבצפון תשאר אוכלוסיה חזקה-בינונית ולא רק עוני ואבטלה. גם ככה קשה מאוד למצוא עבודה יציבה בצפון לעומת המרכז. אוכלוסייה חזקה יותר מושכת מעסיקים ומפעלים. בסופו של תהליך, כאשר יהיה ברור לכולם שבצפון יש בעיקר אנשים שלא רכשו השכלה (מסיבות מובנות ואחרות), אנשים שסובלים ממצוקה כספית וקהילות מפורקות, יתחזק התהליך של ביצור המרכז כאופציית המגורים העדיפה לעומת הפריפריה. מכאן נמשיך עם עלויות הנדלן המטורפות והפגיעות של מעמד הביניים, המשועבד להוצאות הזויות ועומד חסר אונים מול גופים חזקים שעושים בו כרצונם. חשוב לי לציין שכתושב הקריות אני לא זוכה לשום הטבת מס כזו או אחרת אבל עיני אינה צרה באנשי כפר ורדים.
שפוי | 29.04.14
73.
תשובה ל-57. 14,000 ש"ח הם 7,000 ש"ח לכל אחד מבני הזוג
7,000 ש"ח היא משכורת של מחסנאי או פועל זוטר. בכפר ורדים יש אקדמאים, אנשים בעלי תואר ראשון ושני, דוקטורים, וכיוצ"ב. לפי גישתך, צריך להשוות (כלפי מטה) בין האקדמאים לבין המחסנאים. התוצאה: לא יהיו יותר אקדמאים. האם אתה רוצה לחיות במדינה שבה כולם עובדים כמחסנאים, מוכרי שווארמות וספרים?
הוא | 29.04.14
71.
תתביישו יבכיינים!אני ואשתי מרוויחים 14 אלף ברוטו ואני משלם 2337 שקל רק ארנונה בחודשיים!
אתם בוכים על כך שעולה לכם 1500 שקל ארנונה בחודשיים!?אתם מרוויחים 24 אלף!!!תתביישו!אני משלם 2337 קבוע כל חודשיים! אני לא מקבל הטבת מס! אני עובד כמו חמור וככה גם אשתי כל יום מ7 וחצי בבוקר עד 6 וחצי בערב וזה לא מכסה לי את ההוצאות שלא נדבר על 4500 אלף משכנתא שאני משלם ועוד 1800 שקל חשמל ומים...ציינתי כבר את האחזקה של אוטו? /דלק/בית/קניות/ ...??? אני פאקינג בןן 25 עובד כמו תאילנדי קורע את התחת לא יצאתי לחופש מגיל 21 אפילו לא פעם אחת בודדת כדי לנסות לבנות בית ראוי שאוכל להקים בוא משפחה אני ואשתי עד עכשיו לא חשבנו על ילדים עד שלא יהיה לנו בסיס לגדל ולהאכיל אותם...אז תושבי כפר ורדים תתביישו לכם!?!?זה מגעיל אותי לשמוע התבכיינות של מישהו שמקבל 24 אלף שקל הטבות מס וחי כממו מלך!!!אם יש לכם תללונות תעברו לגור במקום אחר יותר זול!
ירון | 29.04.14
69.
מדליקי המשואות
לו רק היה אפשר לשכנע כמה ממדליקי המשואות להדליק משואה זו לכל אותם מוכי גורל שעובדים משרות מלאות,פלוס,אזרחים שומרי חוק,שלא יהססו להעיר לערסים על בריונות,ויסתכנו "בפיצוצים לראש" במקרה הטוב,ובדקירות במקרה הפחות טוב שלא רואים את המשפחה, מרוב שעות נוספות כמובן..... לו אני הייתי נבחר, הייתי מדליק להדליק את מדינת ישראל ברוטשילד הבא לתפארת מדינת ישראל ותושבי כפר ורדים עזי המצח לתפארת דפני ליף שכמעט הצליחה לשפר ולו במעט את איכות חיינו הירודה. לתפארת אותם משפחות שמשתכרות בין 8600 ש"ח ל12000שח (לפני הורדות) שבקסמים ,מריבות דיכאונות שורדות בישראל המושחתת והמסואבת. לחיי הצטרפות נוספת לתנועת מחאה לחייך דפני, נשמה טובה
רמי | 29.04.14
64.
ממתי כפר הורדים זה פריפריה
כל מי שגר באזור של הגליל מערבי יודע שכפר הורדים זה לא פריפריה, תמיד זה היה מקום מאוד נחשב פתאום שלוקחים להם את ההטבה הם פריפריה. גם קיסריה נמצאת ליד ג'יסר א זרקא אז מה קיסרה זה מקום פיתוח. בואו לא נתבלבל פשוט אף אחד לא מוכן לתת כסף סתם. אל איזו אדיאולוגיה הם מדברים לסיכום אף אחד לא הגיע לשם כי ביקשו ממנו כולם באו לגור שם כי זה מקום מעולה לגדל בו ילדים.
צפוני | 29.04.14
61.
אני חושב ההפך בכלל
לדעתי יש להעלות את המס על כל תושבי המרכז לפחות ב - 20% ולהוריד את המס לתושבי הדרום / צפון, וככל שאתה מתקרב לגבול ההטבה גדלה, וכמובן שיש גבול של שכר שנתי. חברה שפותחת סניף במרכז = 50% מס על הרווחיים, אם אותו סניף ייפתח בצפון או דרום מס הכנסה אפסי עד לרמת רווח מסוימת. זה יעזור לפתח את הפרפרייה, אנשים יעברו, עסקים יפתחו. תאמת שאולי עדיף להשאיר את המרכז לעשירים... שיאכלו אחד את השני ויבנו מפלצות בטון וייתקעו בפקקים. אני גר בתל אביב, אבל מאוד רוצה לעבור לצפון או לדרום, רק שאין שם עבודה, כי אין שם עסקים. לדעתי זה הפתרון הראוי.
אביב | 29.04.14
59.
ל-47, הקופאית בסופר ממעלות מרוויחה 5,000 ש"ח כי היא לא למדה בתיכון.
בתור מי שלמד באורט מעלות אני יכול לספר לך שבזמן שתושבי כפר ורדים ישבו בשיעורים ולמדו והוציאו ציונים גבוהים, מרבית תושבי מעלות היו עסוקים בלהבריז מהשיעורים, לעשן, בלשחק כדורגל, ובאלימות. אז מה את אומרת, למה יש פערים?
אני | 29.04.14
57.
אני קורא את הכתבה ולא יודע אם לצחוק או לבכות?!
אני קורא את הכתבה ולא יודע אם לצחוק או לבכות?! באים פה חבורה של אנשים עם בתי קרקע בכפר מדהים שמתבכיינים שיש להם משכורות גבוהות יחסית לשוק ושלוקחים להם הטבת מס. אני, אשתי והת הקטנה שלנו גרים במודיעין בשכירות בבית פיצי של 2.5 חדרים, אנחנו יחד מרוויחים 14,000 שח ובקושי סוגרים את החודש, אני לא מבין איך אנשים כמוכם מעלים טענות הזויות כאלה לרשת, תשלחו מכתב או משהו - במקומכם הייתי מתבייש!
אלעד | 29.04.14
56.
הטבת המס לא אמורה להיות גיאוגרפית?
אם ההטבה היא לא גיאוגרפית אלא מבוססת על מצב סוציו אקונומי, אז מה המסר שהמדינה מעבירה? לפי ההגיון של האוצר, ישנה חלוקה ל-2 קבוצות, קבוצת החזקים וקבוצת חלשים. אני מבין שצריך לחזק את קבוצת החלשים, אבל למה על חשבון קבוצת החזקים? מה האינטרס בלהחליש ולהרוס יישוב פצפון שיש בו אנשים מוכשרים, שלמדו, שבו רף האלימות נמוך, שבו משלמים מסים, שבו יש גיוס רחב ליחידות קרביות? שלא יהיה ספק, החלשים לא מעניינים את ביבי ואת יאיר לפיד! הכל מונע מאינטרסים של יחצי ציבור. ולכל השמחים לאיד, יאיר לפיד לא חבר של אף אחד והגלגל מסתובב. היום יאיר לפיד פוגע בכפר ורדים דרך שלילת הטבת המיסוי, מחר יאיר לפיד יפגע בכם בדרך אחרת!
אני | 29.04.14
55.
נו באמת
בתור סטודנט להנדסה הייתי מתבייש לדבר כאלו שטויות. כמה מרויח בוגר הנדסה מכאנית? 12 אלף? בהכנסה כזו עם תינוק בבית הוא משלם בלי שום הטבות, מס הכנסה של 550 שקל בחודש אז המקסימום שירד לו זה 6000-7000 בשנה. ואישה עם ילד עד גיל 5 לא מתחילה לשלם מס הכנסה לפני שהיא מגיעה ל 10000 שקל ברוטו בחודש. בקיצור פתח מחשבון נטו, יש הרבה כאלו באינטרנט, ותכניס סכומים ידועים וצפויים, תראה שהמצב שלך הרבה יותר טוב ממה שאתה חושב שהוא. ואני מקווה שכשאתה עושה חישובים הנדסיים אתה מתייחס אליהם קצת יותר ברצינות, כי אחרת גם משכורת של 5000 לא תצליח לקבל בתור מהנדס מכונות.
. | 29.04.14
54.
לא יודעת אם לצחוק או לבכות
אפשר לחשוב שאצל מי שגר במרכז הארץ החיים דבש!!! גם אנחנו מחזיקים 2 מכוניות כדי להגיע לעבודה, גם אנחנו משלמים משכנתא, וגם גני ילדים וחוגים לילדים עולים לנו כסף. מחירי הדירות ובתים גבוהים כך שאיכול החיים שלנו נמוכה באופן אוטומטי. ומעולם לא נהנינו מהטבות למיניהם.
גרה במרכז | 29.04.14
52.
מוזר שרשות המיסים משווים אותם לממוצע הארצי...
לפי הבנתי, ההטבה ניתנה כדי לעודד מגורים באזורי ספר. אז מה הרלוונטיות להשוות אותם לממוצע הארצי? הרי הממוצע הארצי נגזר גם מתושבי בני ברק, חיפה, הוד השרון ונתניה (למשל), שאינם אזורי ספר ואין שיקול של עידוד המגורים שם. אז אין שום הגיון להשתמש בטיעון של השוואה לממוצע הארצי. זו פשוט אחיזת עיניים מצד רשות המיסים. אני הייתי מציע לתושבי כפר ורדים לפעול משפטית נגד ההחלטה, ולהשתמש במה שכתבתי כאן.
הרי ההטבה ניתנה בגלל שיקול ג"ג | 29.04.14
49.
כתבה מוזמנת על ידי משרד יחסי ציבור
אין ספק שמפת עדיפות הישנה היתה לא הוגנת. המפה החדשה לא מושלמת אבל היא הרבה יותר טובה מהקודמת. אני גר במושב בין בית שאן לקו הירוק. מושב שלא הופיע אף פעם במפת ההטבות כי לא היה לו לובי חזק כמו לכפר ורדים. המושב שלי נכנס למפה החדשה אחרי שכל השנים שילמנו מס כמו תושבי תל אביב למרות אנחנו במרחק 4 קילומטר מבית שאן שלה יש 13 אחוזי הנחה. לפי דעתי אף ישוב בארץ מלבד עוטף עזה לא אמור לקבל הנחה של יותר מ10 אחוז עד תקרה של 180000 שקלים. לא צודק שישוב מבוסס במקום נגיש יחסית כמו כפר ורדים יקבל הטבה וישוב שתסלחו לי אבל נחשב כחור לא יקבל כלל.
גר במושב בלי הטבות בעמק בית שאן | 29.04.14
48.
שכר נמוך לא רלוונטי לכתבה
הטבת המס בעיקרה להביא אוכלוסיה מבוססת לאזורי פריפריה זה לא שמי שיביא משכורת 6000 ש"ח ירוויח ממנה משהו מה שבעצם הביטול עושה הופך יישובים שהצליחו להתבסס להפוך לשכונות רפאים זה לא רק לגבי כפר ורדים זה לגבי כל הסביבה. הטעות הגדולה של הנודדים החדשים ליישובים הסמוכים שאינם יודעים בכמה ההטבה תרד שם שאת זה הפוליטיקאים מסתירים
רועי | 29.04.14
47.
לפעמים גם צניעות זו תכונה חיובית
כשכולם מדברים על פערים ושקופאית בסופר מרקט מקבלת 5,000 ש"ח ופחות, יש כאלה שמרווחים עד 24,000 ש"ח נטו ולא מתביישים לבקש הנחה במס. לא מדובר פה בסוציליזם מדובר פה בנושא הכי חשוב היום במשק: הפערים בין העשירונים והנכונות של אנשים לתרום להקטנת הפערים. לא מדובר גם על מיסוי עודף אלאעל מיסוי כמו שרוב תושבי הארץ משלמים. אין לי בעיה עם המשכורות האלה אבל למה לבוא בטענות על תשלומי מס כשבפועל באמת למרואינים בכתבה אין באמת בעיית הכנסה בוודאי לא כאלה הנובעות מתשלומי המשכנתאות ועלויות אחרות כמו חינוך. אם הכותבים היו משווים את המשכורת הממוצעת שלהם לאלה של התושבים במעלות, אולי היו מבינים טוב יותר עד כמה הדרישה שלהם חצופה ולא הגיונית. פה במדינה השתרשה נורמה שכל חוק מייד מוצאים פירצה איך לעקוף אותו ואנשים לא ממש מבינים שהתוקף של החוק נובע מהסכמה חברתית ששמריה על החוק היא התנאי לקיום חברה מסודרת ולא העונשים לאלה שמפרים את החוק. כולם באים בטענות שהכל לא בסדר במדינה, אולי תבדקו אצלכם טוב טוב בבית...
מ' | 29.04.14
43.
הכתבה רק מצדיקה את הורדת הטבות המס.
כולם עובדי מדינה מדושנים - מנהלי מחלקות ברפאל, מהנדסים ברפאל , מורים, עובדים בישקר וכו' - אמנם אנשים יצרניים וראויים אבל עם משכורת יציבה, גבוהה, וקביעות. לא מגיע להם יותר מאשר מגיע למקביליהם באזורי פריפריה אחרים שרובם לא מקבלים שום הטבת מס. הטבות מס צריכים להיות רק לישובים שמצבם גרוע בצורה קיצונית, אחרת מדובר בסבסוד לא הוגן על חשבון ישובים אחרים שמצב זהה או אף גרוע יותר מכפר ורדים.
 | 29.04.14
41.
עוד עובדה שמסתתרת בכתבה
כל, או רוב, העובדים שהתראיינו עובדים בישקר, רק שתיים מהחמש עובדות אחת כמרצה במכללה בין היחידות שיש צפונית לנתניה והשניה בבית-החולים האזורי שמשרת את כל אזור הגליל (מזרח ומערב). כלומר, לא רק שעכשיו בעקבות ביטול ההטבה אנשים יחזרו למרכז (מה הסיכוי שהם יעקרו לישובים סמוכים ועניים יותר כמו מעלות? קלוש) אלא שכבר שנים על גבי שנים שהמדינה לא עושה דבר כדי לחזק את היישוב היהודי בצפון ומסתמכת על סטף קשישא שיעסיק את כל האידיוטים שמוכנים לגור מחוץ למדינת חדרה-גדרה. (סטף וישקר, אגב, דווקא כן מקבלים מהממשלה הקלות מס. לא מעט אפילו). חוזר ואומר, עוד דרך של הממשלה לנפח את בועת הנדל"ן שמשתוללת בכל הארץ אבל בעיקר באזור המרכז. (כמה נכסים להשקעה יש, בנאמנות עיוורת כמובן(!), לביבי? ליאיר? לבנט? לכ"ץ? לליברמן? ללבני?) ואגב, כל החוכמולוגים שיוצאים נגד תושבי הכפר והגליל בכלל... אנחנו כולנו כאן בגלל איכות החיים הגבוהה כאן ועל איכות צריך לשלם הרי, נכון? אתם, במרכז סובלים יותר ממני, הצפוני, מפקקים, מחירי דיור מופקעים ומחירי מחיה לא הגיוניים, נכון? אז מי עוצר בעדכם? בואו לפה, נהיה שכנים ותוכלו גם אתם להנות מאיכות החיים המדהימה שמציע הצפון! לא, הא? רחוק לכם מדי. יקר מדי התחבורה. הסתכלתם פעם ביד2 לראות מה הארנונה ולא ידעתם אם לצחוק או לבכות כשראיתם שהיא קרוב ל-1000 שקל בחודשיים... גיבורי מקלדת. אפסים במציאות.
א.פ. | 29.04.14
36.
אי אפשר להפוך הכל בבת אחת
רוצים לשנות את הטבות המס, בסדר. אבל לא לבטל בבת אחת הטבה של 11%, אפשר להזיז את ההטבות בקצב של עד 2% בשנה. אנשים צריכים לדעת שהמדינה עקבית. מי שקונה דירה בפריפריה בגלל הטבות מס צריך לדעת שהם יעברו. הטבות המס לישובים החדשים לא יעזרו לאוכלוסיה החלשה שנמצאת שם כי הם לא משלמים מס. ולא תמשוך לשם אוכלוסיה חזקה יותר כי אף אחד לא סומך על הממשלה שההטבה תהיה קיימת גם שנה הבאה.
מאיר | 29.04.14
35.
דמעות תנין
מה אתם בוכים ! המשכורות שלכם מכובדות ! אתם עדיין צעירים אבל לא הייתם צריכים להיכנס להרפתקאה ולקחת משכנתא מטורפת על סמך הטבות מס ולגור בוילה ! תתחילו בדירה הרבה יותר צנוע במרחק יריקה מהיישוב במעלות ! -אתם מפונקים ותו לא ! ורק אחרי שלא תהיו תלויים במשכנתאות מטורפות תוכלו לשפר את הדיור !
יומי | 29.04.14
28.
גר בנופית משלם 2000ש"ח ארנונה,משלם משכנתא ,לא קיבלנו מענק בניה,מרוויח פחות מכם
משלם על חוגים וחינוך מלא,אין אוטובוס שנכנס ליישוב חייבים רכב פרטי וכאן מעולם לא קיבלו הטבות . האם אני אזרח סוג ב'? (ארנונה ומיסי יישוב 2000 ש"ח עבור 3 נפשות ש2 מהם מגיעים בסופי שבוע ובקושי פח זבל יש למועצה לאסוף). גם כשי כל הישובים בגליל קיבלו מענקי בניה של מאות אלפי שקלים אנחנו לא קיבלנו. צריך לבטל לאלתר את כל ההטבות והגיע הזמן שכל אזרחי המדינה יהיו שווים בפני החוק
אזרח גלילי סוג ב | 29.04.14
24.
אם הריבית תעלה ב 4%, החזרי המשכנתא יזנקו ב 67% , וזאת אם לקחתם ריביות משתנות ופרסתם
את המשכנתה לתקופה של 30 שנה. צריך להבין, תשלומי המשכנתה הם נמוכים יחסית בגלל שהריבית נמוכה היום (0.75%) ובגלל שהמשכנתה פרוסה להרבה שנים. כשהריבית תחזור לגובה נורמלי של 3%-5% (בשנת 2006 לפני שהמחירים התחילו לזנק, הריבית היתה בין 5% ל 5.5%) תשלומי המשכנתה יזנקו , אוטומטית, ב 30%-50% , כאשר הזינוק הגבוה יותר יהיה אצל אלו שפרסו לתקופות ארוכות במיוחד. הזינוק יתרחש בגלל ההתייקרות האוטומטית במסלול פריים (וגם מק"מ), וזה יגרור התייקרות גם במסלול ריבית משתנה כל 5 שנים שלקחתם (כל הריביות קשורות אחת לשניה, ריבית משתנה כל 5 שנים צמודה וגם לא צמודה, קשורה לתשואות על אגרות חוב, והן יעלו חזק כשהפריים יעלה. בנוסף לכך מסלול זה יכול להתייקר גם בלי קשר לריבית בנק ישראל, למשל בגלל גרעון של הממשלה). זאת לעומת מחירי השכירות שלא צפויים לעלות בכלל בשנים הקרובות (ואולי לרדת בערים מסוימות) עקב הצפת היצע המתקרבת. כך שבעצם מי שחשוב לו יציבות או שקט נפשי הנובע מודאות גבוהה בהוצאות החודשיות שלו, יעדיף שכירות. מי שאוהב סיכונים ומוכן לשינויים גדולים בהחזר החודשי (רוב העם) לוקח משכנתה בריבית פריים או משתנה כל 5 שנים. מתי הריבית תעלה בחזרה לרמה הנחשבת נורמלית? כנראה כשארה"ב תצא מהמשבר של 2008, וזה צפוי בערך ב 2015 . מחלקת מחקר של בנק ישראל צופה ריבית של 2% בסוף 2015 ומשם הכיוון הוא למעלה. אבל לא באמת משנה התזמון המדויק, כי אנשים לוקחים משכנתה ל 25 שנה ומעלה, ובמוקדם או במאוחר זה יגיע והריבית תעלה. כך שממילא את הרוב המוחלט של תקופת המשכנתא אתם תעשו עם תשלומים ענקיים, גבוהים בהרבה ממה שדמיינתם. מה רוכשי דירות חושבים לעצמם? שפעם אנשים לקחו 300,000 שקל משכנתא ובקושי עמדו בתשלומים, והיום אפשר לקחת 800,000 ולשלם בלי בעיה? זה הכל מצב זמני ביותר עקב הריבית הנמוכה שארה"ב כופה על העולם כבר 5 שנים (אלו בדיוק 5 השנים בהן התרחש הזינוק במחיר הנדלן בישראל ובארצות נוספות). אם קניתם אז הכי גרוע מבחינתכם שלא יהיה ניתן למצוא קונה לדירה במידה ותחליטו למכור ולהפסיק לשלם. הסיבה היא שדקה אחרי שהריבית תעלה, הרוכשים שיתעניינו בדירה ידרשו למשכנתאות בריבית גבוהה וגם הם יגיעו למסקנה שהם לא מסוגלים לעמוד בתשלומים. כל אופציה של מיחזור משכנתא תהיה רק יקרה יותר בעולם בו הריביות גבוהות יותר. אם תחליטו לפרוס מחדש את המשכנתא מ 25 שנה ל 35 שנה (בהנחה שהבנק יאשר) תגלו שביחס להיום עדיין תשלמו יותר כל חודש! שלא לדבר על כך שבפריסות ארוכות משלמים בסוף פעמיים את מחיר הדירה. אגב, לכל מה שכתבתי יש להוסיף הצמדה למדד (אם לקחתם מסלולים כאלה) שנוטה לנפח את החוב לבנק עם השנים, ובצורה משמעותית. חפשו מחשבון משכנתא ותבדקו את ההחזר שלכם בריבית של 1.5% ואחר כך בריבית של 5.5% ותראו מה קורה להחזר החודשי. בהצלחה
מומחה למימון | 29.04.14
23.
זו ה"גאונות" של הממשלה, איך להראות צודק אבל להיות מרושע
אם, בסופו של יום, הטבות המס יינתנו רק לישובים עניים- המדינה תחסוך לעצמה המון כסף. כי בישובים העניים אין למי לתת את ההטבה . רובם לא מגיעים לחבות מס. עכשיו הוציאו את הישובים ממעמד הביניים מהמשוואה. אם חלק מתושבי כפר ורדים יעברו למעלות או לישובי הסביבה ויחזקו אותם אז זה מצויין. רוב הסיכויים שהם יחזרו למרכז ואנחנו מאבדים את החיזוק הסוציו-אוקונומי בגליל. זה שלכבודו נוצרה הטבת המס מלכתחילה.
שכנה גלילית | 29.04.14
21.
מתאים למשרדי ממשלה להסתכל בתוך התחתונים של אנשים
מה זאת, איזו קנאה שב"פריפריה" אנשים יכולים לחיות ברמה קצת יותר גבוהה? כאילו הלכתם לפריפריה, אתם אמורים להיות עניים. אין דאגה. הכפרים בסביבה ימהרו לקנות את הבתים האלה, ולא ימכרו אותם לעולם. מזל טוב למדינה שלא למדה כלום חרי 66 שנים.
לילית | 29.04.14
20.
די, עלה לי הריפלוקס מההשתתפות בצער
רחמים גדולים. בעברית די ליללות. המספרים מוגזמים בכל קנה מידה ואין בעיה , לכו לפריפריה ותראו כמה תחסכו על יד. בכיינות לשמה אני גר במרכז ומוציא יותר מכם על מחייה כי תנסו לקנות קילו עגבניות ברחובות מרוויח 24000 נטו ומיילל. יאללה.
ישראל מהמרכז | 29.04.14
19.
ארבעת המקרים המתוארים מחזקים ביטול ההטבה
ארבעת המקרים המתוארים מחזקים ביטול ההטבה. המשכורת החודשית הממוצעת בכפר ורדים עומדת על כ־18,000 שקל ברוטו לאדם לבריאות 1000 פעמים יש לכם היכולת להיתמודד עים יוקר המחיה המטורף ששורר בארצנו . שחררו..... הגיע הזמן שציבור אחר ,זקוק יותר להטבת מס זו ירים ראשו מעל המים. ואולי בזכות הטבה זו יצליחו מספר לא מבוטל של משפחות לשנות סטטוס, ממצב של שורדים, למצב של חיים בקושי רב. הטבת מס הינה הטבה זמנית, התיקון לטענותיכם ולכלל תושבי המדינה יעשה בזמן שרמת השכר תהיה תואמת ליוקר המחיה. לבי לבי לאותם קופאיות,נהגי אוטובוסים...... ששורדים מהכנסה ממוצעת של כ 6000 ש"ח לחודש ועובדים בממוצע כ 230 שעות בחודש לפני נסיעות לעבודה ובחזרה.(40 שעות לחודש) לחיי השורדים לחיי החיים בקושי ולתפארת מדינת ישראל המושחתת.
רמי | 29.04.14
18.
בדיוק.......
מצוין, מחירי הדיור נבלמו ואף יורדים באזורים אלו. תעברו לישוב שכן, חלש יותר, ותתרמו לחיזוקו. יאיר לפיד, אתה גאון. ומליצי היושר הם לא אחרים..... מכל אחד ואחד מהמגיבים כאן. " בא לקלל ויצא מברך." הרגתם אותי מצחוק בהעלאת טיעונים שמחזקים ביטול ההטבה בישובכם חחחחחח.......
רמי | 29.04.14
17.
לקיחת ההטבה = מכת מוות
1. ישוב שעובר בו אוטבוס אחד ל4 ימים וגם זה למעלות. 2. רוב הישוב הינו זוגות צעירים שעברו באמצע שנות האלפיים ונשאר להם עוד 15 שנה לתשלום המשכנתא שההטבה היתה חלק מהחישוב שלהם. 3. מושב מעונה הסמוך שכל אחד שם יושב על אחוזה שמתרעת על פני 3 דונם מופשרים לבנייה + נהנים ממים בעלות חקלאית 4. כל אחד ואחד מתושבי כפר ורדים מוכן לסתפח כשכונה למעלות הבעיה שבוחבוט לא רוצה על מנת שמעלות לא תתחזק ותשאר "מסכנה". 5. ביישוב כזה חייבים שני רכבים (אין רכב אין רגליים גם לא בתוך היישוב). 6. אין בקרבת מקום מקורות פרנסה (יש מעט מאוד) 7. איך אפשר לדבר על לחזק את הגליל ולקחת הטבה מנקודה בגליל שכן הצליחה ככה זה במדינת ישראל הצלחה = עונש. עוד פלופ של ממשלת נתניהו
תושב הכפר | 29.04.14
16.
בטלו את הגזרה!
אין ספק שהגזרה תשפיעה לא רק על אוכלוסיית כפר ורדים, אלא גם על הישובים מסביב.. מרבית חבריי מתגוררים בכפר ורדים ושוקלים על עזיבה ואף התרחקות מהאזור. החשש שירידת המחירי הבתים כתוצאה מכך וה"וואקום" שנוצר, ימשכו לסביבה אוכלוסיה שתביא לעזיבת המשפחות נוספות. בטלו את הגזרה לפני שיהיה מאוחר מידי! אני איתכם תושבי כפר-ורדים!
מיטל | 29.04.14
7.
גם אנחנו שוקלים לעזוב את הכפר עקב הנטל הכלכלי
אנחנו חיים מ 2011 בכפר בשכירות אבל ביטול המס צפוי לפגוע לנו ב 20% מההכנסה המשפחתית. זה משהו שלא נוכל לספוג ללא שינוי משמעותי בצורת החיים ובעלויות המחייה. שר האוצר צריך לדעת שחשוב לחזק גם את מעמד הביניים בפריפריה ולא רק את השכבות החלשות - זה היה עיקר מצע הבחירות שלו ועל בסיס זה הוא נבחר. אנחנו מאוכזבים.
מאוכזב | 29.04.14
6.
כפר ורדים כבסיס כלכלי לכל יישובי האזור
מי שגר בכפר ורדים, מרוויח יפה, ונשאר בגלל הטבת מס, מחזיק כלכלית פשוטו כמשמעו את אזור ההר של תפן. זה כולל את מעלות, כפרי הדרוזים על ההר, ירכא, כפר יאסיף, והכפרים המוסלמים העניים. אנשים בכפר ורדים לא פראיירים. הם שם כי זה משתלם להם. כשכפר ורדים תתרוקן, יהיה אפקט דומינו כלכלי איום ונורא. המוסכים במעלות, הסופרים בירכא, העסקים הקטנים בכפרים מסביב, מפעלי התעשייה הגדולים בתפן שמשוועים למהנדסים מוכשרים - כולם ייפגעו פגיעה קשה. פועלים קשי יום שעובדים בשיפוצים, בנקיונות בתים, בגינון, ובעוד עבודות יאבדו מקור הכנסה. זו לא נבואת זעם. זה ניתוח כלכלי פשוט שכל פקיד אוצר יודע, יכול וחייב לעשות. אז נכון שתושבי כפר ורדים לא חיים שם למען פילנטרופיה, אבל כל עוד השיטה הכלכלית הנהוגה בישראל היא השיטה הקפיטליסטית - הנזק שבביטול ההטבה הוא אדיר! אז רגע לפני שחוגגים על הדם של ה"עשירים" מכפר ורדים (בית ששווה 2 מליון שקל זה בית של עשירים? חבר'ה בתל אביב - תירגעו !) - תפעילו מודל וחצי במחשב ותגלו את הקטסטרופה האמיתית והמחיר האמיתי של ההחלטה.
תושב הצפון | 29.04.14
3.
אני שומע על הההכנסות נטו, ואני מקנה בהם.
בלי ההטבה, עם הכנסות כמו שלהם, עם איכות חיים כפרית, אני ממש מקנה בהם, על מה הם מלינים ? אם כל כך רע להם, שיבוא לירוחם, ושיראו את האוכלוסיה שחייה פה בשכר מינימום, ואף אחד לא מצייץ, אנשים שבאמת חיים בפריפריה, רחוק מכל מקום. אגב, שלא יחלמו לעזוב את כפר ורדים, בגלל שהם לא ימצאו איכות חיים טובה, חינוך מצויין, וכו' וכו' במקומות אחרים.
צ | 29.04.14
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת