אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

שקט זה לעשירים

56 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

54.
כתבה מצויינת, אבל למה הסאבטקסט הקומוניסטי הלא קשור?
השקט הוא לא "לעשירים בלבד". דווקא לרוב העניים בעולם יש הרבה שקט - האפריקאים ההודים והסינים שגרים בכפרים מבודדים וחיים בעיקר מהחקלאות של עצמם. מי שסובל מהרעש אלו כמעט אך ורק מעמד הביניים הקפיטליסטים, אלו שנאבקים כדי להרוויח הון ולהנות ממנעמי הקפיטליזם (אייפונים, מזון תעשייתי, מותגים וכו').
הייטקיסט | 03.05.14
53.
צ'יפים לתועלת האנושות
וואלה, שמתי צ'יפ על האוזן והתחלתי ללכת לברים ולחוג ספינינג בחדר כשר שמעולם לא דרכה כף רגלי בהם בגלל הרעש מחריש האוזניים. לא להאמין ! הצלחתי להינות. בבר לא שמעתי את הקללות וגניחות המסטולים , ואפילו נדמה לי שהצפיפות המחנק וריח הג'וינט פחתו מעט, שלא לספר על כך שממש לא הבחנתי במהומה שפרצה, וחלק מהמתמודדים רצו החוצה לרצוח משהוא. עלה בדעתי שאת גלי הקול העוצמתיים שהולכים לי לאיבוד עם הצ'יפ על האוזן האחת, אפשר עם צ'יפ על האוזן השנייה להפוך למקור אנרגיה שמייצר את הרעש , ואז אני ממש אצא נשכר ... .
כהנא דורון | 04.05.14
47.
תגובה ל 31
נסעתי בסופשבוע לחוף ניצנים. הייתה שם משפחה שמנתה אולי עשרה פרטים . הם גידרו בברזנטים שלוש ציליות עצומות, הניחו גנרטור במרחק של עשרים מטרים מהמתחם והביאו אתם זוג רמקולים בגודל של מקררים קטנים תלויים על חצובות המיועדות להופעות. התרחקתי מהם מרחק ניכר והתיישבתי מול הים והגלים (רעש מרגיע). תנחש מה קרה אחרי זמן קצר? הרגו אותי עם הבטהובן בפול ווליום שלהם. אחר כך התיישבו במעגל מיוזע עם בחורות שיש להן עומק איפור גבוה מעומק חשיבה, הציתו נרגילות וחנקו אותנו עם הגפילטע פיש שעישנו. אין, האשכנזים האלה מה זה בהמות
חרש | 03.05.14
43.
פינלנד אזורים שקטים מאוד
לפני מספר שנים שהיתי עם אשתי בבקתה ביער עם אגם סביבו במקום ששמו אריסטו. המקום שקט מאוד אף כי היו במקום עוד מספר בקתות עץ שבחלקן גרו נופשים. בצריף המרכזי יש מסעדה קטנה. המרחק למרכז קניות הקרוב : 20 דקות נסיעה. יש מעגן סירות קטן הרחוק מהבקתות כ-500 מטר ולא שומעים את מנועי הסירות אלא רואים אותן מפליגות באגם. הנוף משגע וההליכה ביער ממש קלה כי השבילים מסומנים. בערב השקיעה (בשעה 22:00 בערך) נהדרת ורואים את משחק האור והצל. כדאי להגיע בין יוני לאוגוסט. המקום הוא לשון יבשה בתוך האגם ויש אפשרות להגיע ממנו לכל מקום (במכונית). העיר הקרובה (40 דקות נסיעה ממרכז הקניות הקרוב) היא טורקו (דרום פינלנד). מומלץ לאוהבי שקט !!!
הגדי | 03.05.14
40.
בכל פעם שחולף לידי אוטבוס של דן אזנ מכסה את אוזניי!
ומבחינתי כל מי שחושב שאני מוזר יכול לקפוץ לי. מדוע דן לא מצייתת לחוק ועובר כבר לאוטובוסים בתקן יורו המתקדם. ואיך זה, שכל יום בסביבות 6 אני צריך להתעורר לרעש של סירנה שנראה כאילו לא יפסיק לעולם? ואם לא זה, צפצופי המכוניות של נהגים חסרי סבלנות. פועל יוצא שלמרות האוויר הנעים בערב לפני חום הקיץ הכבד שבדרך, אני נאלץ להוריד את התריסים כמעט עד הסוף, להשאיר חרך קטן בין החלון למשקוף, ולישון עם אטמי אוזניים שלא תמיד מצליחים לסנן את כל הרעש. וכל זה וגם אצל כל מי שנחשף לרעש תמידי, מתבטא ברמות קוריטיזול גבוהות לאורך כל היום שזה הכי גרוע שיכול להיות, כי ההורמון הנ"ל אמור להיות פעיל רק במצבים של סכנה. אז כן, בהחלט הייתי שמח לחיות בבקתה שקטה ולא רק לשבוע אלא כל השנה. רק שהסיכוי להגיע לכך בישראל קלוש עד אפסי; אלא אם כן מכרתם חברה בעבור חופן מיליונים )-:
הרעש הפך לבלתי נסבל | 02.05.14
35.
תקראו את תגובה 33
פינלנד ארץ מוכת קור וחושך. ישראלי שרוצה ליהנות מהשקט יכול פשוט לנסוע שעתיים, מקסימום שלש, ולמצוא מרגוע במדבר. כמובן שאם כל הישראלים יחפשו שקט במדבר, כל מה שהם ימצאו יהיו ידראלים אחרים, ולא כ"כ הרבה שקט.... בכל אופן, גם בקנדה וגם בארה"ב יש את התרבות הזו של בתי נופש בחיק הטבע, במקומות מרוחקים מהעיר - ולא צריך לנסוע מרחקים גדולים בארצות האלו כדי למצוא מקומות מנותקים שכאלו. בד"כ מספיקה נסיעה של שעתיים מהערים הגדולות ביותר, כדי להגיע למקומות שהטבע והשקט שולטים בהם. מניו-יורק לקאטסקילס, למשל, לוקח שעתיים. ברוב חלקי קנדה מספיקה נסיעה של שעה, מקסימום שעתיים מהערים הגדולות כדי להגיע ללב אתרי טבע ולבית בכפר.
קנדי | 02.05.14
33.
פינלנד זו מדינה שכל הפינים רוצים לברוח ממנה....קור אימיים 8 חודשים בשנה. חושך וקור בחורף.
הכרתי המון פינים שבאו לארה"ב בזמנו לעבוד בנוקייה. זה היה בראשית שנות האלפיים. הם שנאו את פינלד שינאת מוות ורק רצו לברוח ממנה. טענו שהחורף ארוך וחשוך וקר, מדכא. שהמיסים במדינה גבוהים בטירוף, ושהם מוצפים בסודנים (הכל טענות שלהם). מי שחי בפינלנד שונא את הבדידות והמרחקים בין הבתים שמובילים לעוד בדידות. אחרי שמבודדים שמונה חודשים כל שנה בחורף מתיש ומאיים, בקור אימיים ובחושך - לא ממש רוצים עוד בדידות. לישראלים אולי יהיה נחמד לנפוש כמה שבועות במקום שקט ומבודד, אבל לנסות למכור את פינלנד כאילו זה גן עדן עליי אדמות - זה חטא למציאות. גם בערבה, במידבר יהודה, בגליל - ניתן לחוות שקט + מזג אוויר נוח רוב ימות השנה. (לא כולל את חודשי הקיץ בערבה). אפשר גם להפליג בים כדי למצוא שקט. לא צריך להשקיע כסף בנדל"ן החו"ל היכן שכל הצנרת תתפוצץ בקור של מינוס שלושים מעלות בחורף (כדוגמא אחת בלבד לבעיות תחזוקה של בית).
בשביל שקט לא צריך פינלנד | 02.05.14
30.
לכאורה אני רווק ,
בן 30, ויש לי אפשרויות להשתכר טוב , אבל אין לי עדין זוגיות . אז לכאורה, אני בקלות יכול ללכת לאי כזה, הבעיה מתחילה ,כשרוצים להשאר בשוק חיפוש הזוגיות, ומעבר למקומות שקטים(אפילו לצפון בארץ או הדרום ) מבטלת כמעט לחלוטין את הסיכוי לזוגיות . משמע , אתה צריך שתהיה לך זוגיות, ובמקרה כזה גם כנראה מספיק כסף כדי לפרנס 2+, ואז תוכל לעבור למקום שקט . לא מעט תנאים צריכים להתקיים .
 | 02.05.14
25.
מתי, מתיייייי
מתי יהיה חוק שמונע מערסים לשיר קריוקי נוראי בפול ווליום כל ערב, ששומעים גם ממרחק 100 מטר כשהחלונות סגורים. מה נסגר עם המדינה הזאת??? השוטרים הם כנראה בני דודים של אותם ערסים אז הם לא עושים דבר. ולנו נותר רק לסבול ולחרוק שיניים. נמאס מהתרבות האידיוטית שלהם.
רון | 02.05.14
21.
מצחיק, זה חלק מרעיון שחשבתי לפתח והבנתי שזה מעבר לפופיק שלי...
למרות שיש לי רקע לא רק בעיבוד אותות והבנה מספקת בגלים, הבנתי מהר מאוד שלצפות רעש אקראי אפילו אם הוא באותו טווח תדרים, זה פשוט מאוד מסובך. כבר לפני 10 שנים ידעתי שיש חוות שרתים בעולם שמותקן בהם מכשיר "מאבך גלים" שמחליש את הרעש העוצמתי (והנוראי) של מאות שרתים (ולא, זה לא נשמע כמו סרנדה :)). בסופו של דבר, הרעיון שלי, הפשטני משהו, היה להוסיף לניאגרה בשירותים (גם באזור המושב וגם בפנל הניאגרה עצמו) מנגנון כמו שהם פיתחו שילמד תוך מס' הדחות מים את התדר הסביבתי של הגלים ויאבך אותו... למה? כי מלא אנשים לא מורידים מים בלילה כדי לשמור על השקט. אפילו אם מורידים את המושב, יש בריחה של מספיק גלי קול וגם כך מבנה האסלה יוצר תהודה. בכל מקרה, מעניין אם הצי'פ הזה היה מתמודד יפה עם האתגר הנ"ל. נק' למחשבה.
רועיהו | 02.05.14
18.
שכנים משאירים את הכלבים שלהם במרפסות בבניין שבו אני גר
ואני מתעורר עם דפיקות לב מנביחות פתאומיות באמצע הלילה. גם כשאין ברגע מסויים נביחות קשה לי להרדם מתוך החרדה הבלתי נשלטת להתעוררות פתאומית מבעיתה נוספת ואז כשאני כבר משכנע את עצמי שלא יהיו נביחות ואפשר להירגע ולהכנס למצב של שינה פתאום שוב פעם יש נביחות היסטריות.
 | 02.05.14
16.
יום ראשון על הבוקר
אני מרים טלפון שיבואו לסגור לי את הקיוביקל וישימו שם Green Glue + Quiet Steel. חלום. אני אוכל לקלל את הבוס - כשאני בעבודה. אוי שיט... שכחתי... אפילו קיוביקל אין לי... אני באופן ספייס מוחלט. טוב בקטנה - לאף אחד לא יפריע לראות חדר סגור באמצע כל החלל הזה, נכון? אוקיי... אוקי... צודקים... הם כן ישימו לב. נשארה לי רק ברירה אחת אחרונה.... לא! לא להתפטר! ..... לדאוג לעשות כמה שיותר רעש לשכנים שלי כדי שאני אצליח למכור יותר מהם ובכך אממש את החלום לקבל קידום לקיוביקל, ומשם... מי יודע... כל האפשרויות פתוחות.... מקיוביקל משותף של 4 אנשים - לקיוביקל משותף של 2 אנשים. מקיוביקל של 2 אנשים לקיוביקל אחד פרטי, ומאחד פרטי.... למשרד!!!!! אוי שיט אבל אז אני גם אצטרך לישון בו???? את זה לא אמרו לי !!!!! ארגגגגג!!!!! אני מתפטר!.
רונן | 02.05.14
12.
הרעש ממרר לי את החיים:(
מסיבות קריוקי ברעש מטורף ובווליום של אולם חתונות, בני נוער שיושבים בגן שעשועים שצמודים לבתים עד השעות הקטנות של הלילה צורחים, צועקים וצוחקים ברעש כאילו אין אנשים שרק רוצים שקט. המשטרה רק באה להזהיר ולא עושה כלום. כל חג שמתקרב וכל חופש גדול זה סיוט אחד גדול. אנשים לא יכולים לשמוע מוסיקה לעצמם, לא ולא! כל הרחובות הסמוכים צריכים להיות שבויים ולהאזין בעל כורחם למוזיקה דוחה. אי אפשר לשבת בבית עם חלונות פתוחים צריכים לסגור הכל הרמטית וגם אז שומעים ולהדליק מזגן. אין שקט בשעות הצהריים, ילדים לא יודעים לדבר ביניהם רק לצרוח אחד על השני וההורים שלהם לא יודעים לחנך, לא יודעים להתחשב, רק אני והילד שלי זה מה שמעניין פה כל אחד. מדינת ערסים דוחה!
מירב | 02.05.14
9.
הרעש בבתים משותפים למגורים הוא לעתים בלתי נסבל
ניתן על ידי בניה משופרת עם דגש על בידוד אקוסטי בין קומות ובין דירות , לשפר משמעותית את איכות החיים בבית המשותף , וזה לא עולה כ"כ הרבה אם נעשה בזמן הבנייה. חייבים לשפר את התקנים ולהקפיד על הביצוע . גם משרדי הממשלה צריכים כאן להקפיד ולפקח כי משנבנה הבניין , קשה הרבה יותר לתקן. יש הרבה מה לעשות בשטח החשוב הזה.
יובל | 02.05.14
8.
יש להעביר חוקי שמירה על שקט
!!!!!!!! ולאכוף אותם !!!!!!!!!!!!!!!!! לא ייתכן שאנשים יסעו במכוניות שמייצרות רעש כל שעות היממה, ובעיקר בלילה. לא ייתכן ששכנים ישמיעו "מוסיקה" בווליום בלתי נסבל פעם, אנשים היו מתורבתים בעצמם, והבינו שהרעש מפריע לאחרים, ולכן - דאגו בעצמם, להתחשב. היום כשכל אחד חושב שהוא מיוחד, ולכן מותר לו הכל - חייבים לדאוג שגורם חיצוני ישמור על כלל האוכלוסייה, מכל אותם "מיוחדים". אבל - אף אחד לא דואג לזה, ואף אחד לא אוכף.
 | 02.05.14
7.
יש להעביר חוקי שמירה על שקט
!!!!!!!! ולאכוף אותם !!!!!!!!!!!!!!!!! לא ייתכן שאנשים יסעו במכוניות שמייצרות רעש כל שעות היממה, ובעיקר בלילה. לא ייתכן ששכנים ישמיעו "מוסיקה" בווליום בלתי נסבל פעם, אנשים היו מתורבתים בעצמם, והבינו שהרעש מפריע לאחרים, ולכן - דאגו בעצמם, להתחשב. היום כשכל אחד חושב שהוא מיוחד, ולכן מותר לו הכל - חייבים לדאוג שגורם חיצוני ישמור על כלל האוכלוסייה, מכל אותם "מיוחדים". אבל - אף אחד לא דואג לזה, ואף אחד לא אוכף.
 | 02.05.14
5.
יש להעביר חוקי שמירה על שקט
!!!!!!!! ולאכוף אותם !!!!!!!!!!!!!!!!! לא ייתכן שאנשים יסעו במכוניות שמייצרות רעש כל שעות היממה, ובעיקר בלילה. לא ייתכן ששכנים ישמיעו "מוסיקה" בווליום בלתי נסבל פעם, אנשים היו מתורבתים בעצמם, והבינו שהרעש מפריע לאחרים, ולכן - דאגו בעצמם, להתחשב. היום כשכל אחד חושב שהוא מיוחד, ולכן מותר לו הכל - חייבים לדאוג שגורם חיצוני ישמור על כלל האוכלוסייה, מכל אותם "מיוחדים". אבל - אף אחד לא דואג לזה, ואף אחד לא אוכף.
 | 02.05.14
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת