אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

למה לא טורפים טורפים?

48 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

42.
ויש טבעונים שהם הכי חכמים, כי השקעת האנרגיה שלהם במזון היא החסכונית ביותר
כמות האנרגיה המושקעת במזון מן הצומח היא הנמוכה ביותר מכל שאר הדיאטות. ככה גם המינרלים והויטמינים עוברים הכי פחות "ידיים" בדרך לגוף שלנו וטבעונים מקבלים את הכמות המקסימלית של נוטריאנטים ללא החומרים ה"רעים" לגוף, כגון- כולסטרול , שומן רווי וחלבון מן החי. זאת התזונה האופטימלית לאדם.
טבעונית | 05.05.14
39.
ל-35: אוכל כשר איננו בריא - מלח בבשר מעלה לחץ דם, מרגרינה ב"פרווה" סותמת ורידים
יתרה מזאת: תהליך הכשרת הבשר לא רק שממליח את הבשר אלא גם מסלק את הברזל מהבשר, שהוא אחד המרכיבים היותר חשובים בו. דוגמא נוספת: בפסח משתמשים בשמן דקלים מסוכן במקום שמן חמניות בשאר השנה...
שומר נפשו ירחק | 03.05.14
37.
לפחות בדגים יש סיבה אחרת
כדייג חובב אני יכול להעיד שבדגים יש סיבה אחרת הדגים הטורפים הם "מכונת צייד" ולכן גופם עשוי בעיקר שרירים כל דייג יודע שאין להשוות אכילת טונה שבשרב קשה לאכילת דגים רגילים שאינם צריכים לרדוף אחר מזונם ולכן הם מכילים יותר שומן ורכים יותר
רוני | 03.05.14
30.
הסיבה לכל תופעת הצמחונות קשורה בטכנולוגיה ובהוזלת הויטמנים
קשה לצמחונים/טבעונים ושאר ירקות להסביר את העובדה שמרביתם לוקחים תוספי מזון שאינם מהצומח - או במילים אחרות מהחי (ג'לטין נפוץ כחלק מB12). בפועל הם חלק מתעשיית התרופות, רק מהכיוון האחר - "הבריא, ייתר על כן, הם מעדיפים להתעלם מהשאלה מה יקרה לרוב חיות המשק, אם לא יהיה לאדם צורך בהם - כלומר יהיה נהדר לראות פרה בגן החיות. במקום להתמודד עם הטבה בחיי החיות שרוב אוכלי הבשר יסכימו לה ויהיו מוכנים לשלם גם כסף נוסף עבור כך. או לחילופין, להפחית את האכילה בבשר, מעדיפים הטבעוניים/הצמחונים להתמקד בכניסה לצלחת של כולם. ודבר אחרון, צמחונים/טבעוניים הם לא באמת אוהבי אדם או שונאי אדם, אבל מה שבטוח הם שהם אוכלים מהחי - אחרת קשה להסביר את העובדה שהם אוכלים לנו את הראש
ben | 03.05.14
27.
ל-16 - אתה חי בסרט!!
לך תבקר את ה"עשב החופשי" שלך קצת אחרי שהפרות סיימו לאכול אותו. הוווו מה זה??? מה זה כל הפתיתים הלבנים האלה אתה בטח שואל את עצמך. הפתיתים הלבנים הם דשן כימי. וסימני גלגלי הטרקטור הם לא עדות לנחיתת חייזרים. פרות על גבעות לא אומר כלום על המזון שהן אוכלות או על דרך הטיפול בהן. בנוסף בעונות קיצונויות (קיץ בישראל, חורף באירופה) אין עשב, במיוחד לא עשב מזין ולכן ישנן שדות שלמים שמטופחים מבעוד מועד ונקצרים בכדי ליצר חציר או איך שלא קוראים לדשא מיובש. אל תעוף על עצמך בשביל כמה פרות בשדה. הן בדיוק כמו פרות ברפת.
 | 03.05.14
23.
יש כמה סיבות
1. עלות המזון: כמו שאמר בלדד, עולה הרבה יותר להאכיל טורף בבשר, מאשר להאכיל פרה, תרנגולת או חזיר במזון מצחי. כלומר שיקול כלכלי נטו של עלות מזון לייצור קילו בשר. 2. שיקולי שטח: זה דורש שטח גדול יותר עבור כל חיה (אריות או נמרים לא מצטופפים יחד בקבוצות גדולות כמו תרנגולות, פרות או כבשים) 3. שיקולי ביטחון: טורפים הם חיות תוקפניות ומסוכנות לאדם, וצריך גדרות מסיביים ואמצעי ביטחון נוספים כדי שלא יברחו או יפגעו בעוברי אורח.
 | 03.05.14
18.
מדוע לא אוכלים טורפים
ברשימה המחבר נוגע הנושא לקראת הסוף. מארג המזון (שרשרת המזון) הינו מדרגי. מתחיל הצמחים ה ירוקים (המכלילם כלורופיל) שהינם כאמור היצרנים. כלומר חומר אורגני -אבות המזון. מיוצרים רק על ידי אורגניזמים המכילים כלורופיל. וזאת תוך ניצול אנרגיית השמש, כשחמרי הגלם הם מים ופחמן דו חמצני שמקורו בפחמימות המתחמצנות בתאי הגוף לשם הספקת אנרגיה זמינה. ותוצר ביניים של תהליך זה הוא חמצן החוזר לאויר ומשמש לאיזון ולשימוש חוזר, מכאן, האורגניזמים החשובים שבלעדיהם אחן אםשרות לחיים הם הצמחים -היצרנים, כל היתר הינמם צרכנים ברמות שונות. הניזונים ישירות מצמחים, הינם צרכנים ראשוניים-הניזוני מהצמחוניים הם צרכניים שניוניים וכן הלאה. כל צרכן תפיק ממזונו ראק חלק מהמצוי בו (במזון). ולכן, ככל שנעלה בשרשרת המזון נפיק כמות הולכת ופוחתת. ולכן כפי שנאמר ברשימה היעילות באכילת טורפים נמוכה מזו שבאכית צמחוניים. ואין כל חשיבות לטעם או להרגלי אכיחה אחרים.
יוסף ברוזה | 03.05.14
16.
מי האדיוט שמגדל במיוחד לפרות כשיש עשב חופשי?
פרות אוכלות עשב שבני אדם לא מעכלים. בני אדם, לעומת זאת, אוכלים רק אחוז מהדגנים והקטניות שהם מגדלים (רק את הגרעין). למה לא לתת לפרות את שאר 99%? פה בקליפורניה, מצוין במפורש שהפרות ניזונו מעשב וניתן לראות אותן רועות על הגבעות
אג'נדה? | 03.05.14
13.
יש עכשיו מגמה של ציד ואכילת בשר חזירי בר, שמזיקים לחקלאים
תופעת חזירי הבר בטקסס, למשל, גורמת כעת לחקלאים רבים לצוד אותם ולמכור את בשרם, כדי לדלל את מספרם. לחקלאים אין ברירה אלא לדלל את מספר החזירים, וגם להם, אם יתנו להם להתרבות באין מפריע, הם יתחילו לאכול אחד את השני. אז הנה פתרון שלא מצירך טיפול וביות של חיות.
הנה פתרון הגיוני | 03.05.14
6.
ההסבר יכול להיות בביות החיות
הפרות, העיזים והכבשים בוייתו לפני אלפי שנים וגם זה במקרה. תהליך הביות קרה תוך ציד של החיות האלו שבאופן טבעי היו קלות יותר לציד עבור האדם הקדמוןן. האדם צד פחות טורפים ולכן הם לא בוייתו ולא נאכלים עד היום. הרבה יותר הגיוני מקשיי גידול כאלה ואחרים.
 | 01.05.14
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת