אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

המשקיעים ומשפרי הדיור לא מחכים ללפיד

44 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

42.
יש ירידה בביקוש כי אין לאנשים כסף
קבלנים ממשיכים להמציא מחסור בדירות כשבפועל הם פשוט מחזיקים דירות ריקות בסופרים כבר רואים את ההשפעה של הירידה בהיקף הקניות אני אישית קניתי בסופר סל, רמי לוי ומגה ויצאתי בין 60 ל400 שקל פחות לקנייה זתומרת שהחברות לחוצות על מזומנים אין צורך לחכות ירידת המחירים כבר כאן לכו לקבלנים קטנים ותראו איזה הנחות יפות אתם יכולים לקבל לא לאתקרב לחברות הגדולות, הם ישחטו אתכם במחיר.
אבי | 04.05.14
34.
ל -2, אתה וכל הטיפשים שעושים לך לייק רק הורסים זוגות צעירים....
כבר לפני 8 שנים התחלתם עם התזמורת הזו של "אל תיקנו המחירים הולכים ליפול" אנשים חיכו ונפלו בפח. דירה שהיתה עולה 900 אלף קפצה תוך חצי שנה ל 16000000 שקלים. והצעירים כבר לא יכלו לרכוש וקיללו אתכם. המחירים ימשיכו לעלות לאורך זמן אך אם ירדו ירדו מקסימום 5 אחוז לתקופה קצרה מאוד. השוק יתקן את עצמו כי אנשים חייבים להמשיך לחיות. שום דבר לא עוצר מלכת לצמיתות.
קובי | 02.05.14
33.
בסופו של דבר הקבלנים ייאלצו להאכיל את ילדיהם בחצץ ובבטון
כל זמן שחברות האחזקה והבינוי ממתינות - הן מפסידות כסף - עד לרגע שהן מפסידות לגמרי ופושטות רגל או שמסוגלות להחזיק מעמד באמצעות 'קומבינות', כמו הנפקת אג"ח, מניות או זכויות (ובסופו של דבר, אם הציבור ימשיך להמתין עם הרכישות, החברות ייאלצו לעבור מסע תספורת, ואז הציבור בכל מקרה יפסיד, כי הוא משלם איכשהו את התספורות). בקיצור, צריך להיזהר ולהבין שכל השקעה בנדל"ן באמצעות הבורסה תגרור מצב של הפסד לאזרחים. לתקופה מסוימת, נראה שצריך להוציא את ענף הנדל"ן מהבורסה, להפוך את כל החברות בענף לפרטיות ולהחדיר תחרות מכיוון חוץ (חברות בנייה סיניות או אמריקאיות לדוגמה).
תל אביבי | 02.05.14
32.
יושבי גדר יקרים
עשו חשבון פשוט, כמה עולה לכם ההמתנה הזו לחוק המע״מ, עד שהחוק ייצא מספר חודשים, סביר להניח שתקנו דירה על הנייר או ממש בהתחלת בניה, נגיד שבמקרה הטוב עוד שנתיים וחצי תהיה לכם דירה. כמה עולים שנתיים וחצי שכירות? למעלה ממאה אלף ש״ח שהיו אמורים לקצץ מהמשכנתא. תוסיפו עליית מחירים, קופון שהקבלן יגזור מו הסתם, הצמדה למדד תשומות הבניה ואיכות בניה כמו בעזה. *הכל כמובן שמידה והחוק יעבור ט.ל.ח
 | 01.05.14
26.
שלא יעבדו עליכם. נתניהו גרם להעברת משקיעים מהבורסה לנדל"ן משיקולי מס
אין קשר בין כמות הדירות למחיר המנופח. גם במחאת הקוטג לא דובר על אכילת כמות גדולה יותר אלא על חזרה למחיר שפוי בכמות הנוכחית. כך גם עם הדירות. נתניהו ושאר בעלי נכסים היושבים בכנסת יצרו בועה שמיטיבה עם המשקיעים בעיקר בזכות ניפוח המחירים ועליית השכירות. הדירות קיימות רק שלא בידי הבעלים ה"מיועדים" אלא משקיעים שמרוקנים את השוק ומשכירים ביוקר.
 | 01.05.14
23.
עצירת הביקוש . כל הכבוד ללפיד
לפיד, כל הכבוד לך. הגיעה העת להקטין ביקוש כדי להוריד מחירים ואת הרווחים האסטרונומים שהקבלים גוזרים מהרוכשים. הקבלנים מתבכיינים שזה בגלל מחיר הקרקע וזה פשוט תירוץ. הזדמנות גדולה לעצור את הביקוש ולהמתין גם לביטול המעמ וגם לירידת מחירים.
ורד | 01.05.14
19.
ישמספיק דירות
הבעיה היא הריבית הנמוכה שדוחפת אנשים על כסף בבנק לנדלן, ברגע שהריבית תעלה יהיו מספיק דירות לכולם. ריבית נמוכה מנפחת בועות ועליית הריבית תגרום לירידת מחירי הדירות לנורמל ושני סיבות עיקריות: 1.משקיעים יקבלו ריבית טובה בבנק וימכרו את הדירות שלהם. 2.זוגות צעירים לא יוכלו לקחת את סכומי המשכנתא שהם לוקחים היום. אלון
אלון | 01.05.14
17.
אנא קראו
1. אם המחירים יירדו 20-30%, אנשים ירוצו לקנות בוודאי ובוודאי כשהריביות כ"כ נמוכות ועוד יותר בוודאי אחריי שהרבה אנשים ללא דירה ראו כמה לא נוח כשהמחירים עולים וסביר שגם הם ירוצו לקנות. 2. זה שיש עשרות אלפי יח"ד במסגרת תכניות גג זה מצוין, אבל הן מחייבות הכנת תכניות מפורטות, תשתיות ואת הבנייה עצמה של הבתים וכל זה יחד לוקח מספר שנים ולא תוך חודשים ספורים. 3. לאנשים שחושבים שהמחירים יירדו 40%, 50%, 60% - זה לא באמת ריאלי, הרי רק מדד המחירים עלה 20-25% בשש השנים האחרונות. 4. תהיו אנשים טובים ותשאפו להתקדם ולהצליח. קחו החלטות מושכלות. 5. חג עצמאות שמח לכולם
חיים | 01.05.14
16.
הממשלה פשוט לא מעוניינת בירידת מחירים. תקראו ותבינו
שיווק קרקעות מסיבי, גם בהנחה גדולה על מחירי הקרקע לא יוגידו מחירים. ירידת מחירים אפשרית רק עם הגבלת מיר המכירה של הדירה. פשוט מאד, המדינה תפרסם מכרזים עם מחיר קרקע ופיתוח ידועים וסגורים מראש, עם מפרט זהה ליזמים. יזכה בקרקע מי שיתחייב למחיר דירה הנמוך ביותר. שיווק הקרקע ליזם והשארת מחיר הדירה לרצונו הטוב של היזם (שהאינטרס הצר שלו הוא רווח מקסימלי) לא תביא לירידת מחירים אלא תמשיך את החגיגה אצל חברות הבנייה שהן הנהנות היחידות מהוזלת מחיר הקרקע.אם הקבלנים לא יגשו למכרזים? להביא חברות בניה זרות שיבנו בהקפים גדולים ובזמן קצר כדי להחזיר את השוק לשפיות, כך הי זמים יבינו שהמדינ מתכוונת ועושה כדי להוריד מחירים. כל עוד השיטה הנוכחת תמשיך, לא תהיה ירידת מחירים. אורי אריאל: תקרא בבקשה ותבין מה צריך לעשות.
רמי | 01.05.14
14.
היכונו לאכזבה ענקית - לצערי...
חבר'ה אני מצטער להגיד לכם. הזוגות והמשקיעים שכרגע מחכים לא יצאו מהשוק... הם ממתינים ומלאי הקונים גדל וגדל. ברגע שהתוכנית תיכשל (למישהוא יש ספק) יהיה גל אדיר של קונים שירוצו על הדיקות ומי כמו הקבלנים מומחה בלנצל את זה. לא יעזור כלום חברים - ממשלת ימין היא ממשלת ימין... ההשקעה היא בווילות של המתנחלים ולא בדירות שלכם
100% הסתברות | 01.05.14
12.
לא להיות פראייר זה הפתרון למשבר הדיור!
גם אחרי שהמע"מ יירד אני לא קונה , הכוח נמצא בידיים שלנו הזוגות הצעירים והרוכשים. לא לקנות החברות הקטנות, יקרסו אח"כ הגדולות, אח"כ הבנקים, אח"כ הממשלה. הבעיה שכולם ירוצו כמו טמבלים בגלל 100 אלף ימכרו את אמא שלהם, זה ברור שאחרי שהחוק יעבור קבלנים יעלו מחיר, לכן אל תקנו תרסקו את הנדל"ן , בלי בנייה ורוכשי דירות כל המשק בקריסה.
בונקר! | 01.05.14
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת