אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

התוכנית להוזלת מוצרי הבשר והחלב: צעד פופוליסטי שיעלה לכולנו ביוקר

62 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

62.
בשביל זה העלו לנו את המע"מ
כדי לתת מתנות לתנובה ולקרטלים ולשאר המקורבים. איפה הכסף? אצל הקרטלים כמובן. רוצה להוריד מחירים? תוריד מע"מ. למה מעלים מיסים לציבור (מעמד הביינים היקר כל כך לילבו יהיר) בעוד שלקרטלים ובעלי ההון מורידים מיסים ונותנים מתנות חינם? למה יהיר לא מוריד מיסים למעמד הביניים שכל כך "חשוב" לו? אותו יהיר שלמרות כל ההצגות, המיתוג והיח"ץ הוא סה"כ ילד שמנת מהמעד העליון שאפילו לא היה צריך לסיים כיתה ג כדי להרוויח כסף ולהסתדר בחיים (ככה זה כשאתה חלק מהאליטה). ולמעשה אין לו שום קשר אל מעמד הביניים ומעולם לא השתייך אליו. כנראה שהוא דואג למי שבאמת חשוב לו...
אני | 12.06.14
61.
מי שישלם ביוקר זה הרפתנים ומגדלי הבקר
מי שייפגע מצעד זה הם בעיקר הרפתנים ומגדלי הבקר. גם ככה מחיר המטרה שמקבל הרפתן לקילו חלב הוא נמוך, צעד זה יוביל להורדה נוספת במחיר שהרפתן מקבל. לאחר מתווה לוקר הושמדו כבר 130 רפתות ומשקים!! נמאס כבר מביבי!!! איפה פיתוח תוצרת הארץ?!? כנראה שביבי רוצה לחסל את המושבים והקיבוצים, אם לא, אני לא מבין איזו סיבה יש לפתוח בצעד הזה. ואם כבר פותחים בצעד הזה, יש לדרוש מהטייקונים השולטים בתחום המזון בארץ להוזיל את המחיר מבלי לפגוע באזרח שמשווק ומייצר להם אותו!!
ירין וילנסקי | 09.05.14
59.
זה נכון. היום יותר זול לקנות בשר וחלב מאשר פירות וירקות. איפה ההיגיון?
אומדן מחירים ללא מבצע: פלפל אדום - 9-10 ש' קישואים - 8 ש' נקטרינה - 12-14 ש' אגס - 9 - 15 ש' תפוח - 9-15 ש' אפרסמון - 12-14 ש' לא זוכרת בע"פ את כל הסוגים, אבל יש עוד הרבה דוגמאות. בסוף קונים כרגיל מלפפון, עגבניה ובננות כי זה הכי זול. יש קרטל של פירות וירקות ובסוף כולנו צורכים פחות בגלל המחיר. המסר שאנחנו מקבלים מהמדינה: תשמינו בשקט. במקום לעודד צריכה מוגברת של פירות וירקות, מוכרים לנו בשר מעובד סוג ז' במחיר נמוך יותר מפירות. אז מה הפלא שאנשים קונים ומשמינים??
שמנדוזה | 04.05.14
56.
טבעונות=פשוט שכל ישר
תקראו תלמדו ותבינו בשר+חלב=מחלות. ירקות+פירות+זרעים=תרופה! תחפשו בגוגל מזון למניעת סרטן או מחלת לב או בעצם לכל דבר ותמצאו שלרוב מדובר במשהו מהצומח...תחפשו בגורמים ותמצאו לרוב שזה משהו מהחי. כל כך פשוט אבל הורגלנו לחשוב שמי שאוכל בשר או עוף אז הוא אוכל טוב...ושבחלב יש הרבה סידן...כן בטח...
 | 04.05.14
53.
אין לך זכות לגזור על העניים חיים ללא עוף ולו פעם אחת בשבוע
עשירונים 9 ו 10 בישראל (יותר ממיליון וחצי איש) סובלים מקשיים בקניית מספיק מזון בסיסי לצרכיהם. אין לאף אחד זכות להחליט עבור יותר ממיליון איש עניים שהם יעברו לצמחונות בכפיה. ישראל היא לא צפון קוריאה, ולאנשים צריך להיות החופש לבחור האם לאכול או לא לאכול מוצרי חלב ובשר. להמנע מהורדת יוקר המזון כשיש כל כך הרבה רעבים בארץ זו אטימות ורשעות.
הכותבות מנותקות | 03.05.14
52.
תקציב ריזרבי !!
הד"ר לכלכלה אומרת שזה ביזבוז!!! אבל 30 מיליארד שקל כסף ריזרבי מיותר מתקציב שנת 2013 ששוכב בלי מטרה , וכל שבוע מתכנסת וועדת הכספים לדון בבקשות של כל מיני גורמים לנגוס בכסף הזה מבלי לדעת לאן או מה המטרה באופן ברור , זאת נקראת דרך חוקית וכשרה לקחת מהכסף הזה , אבל לקחת ממנו ולנסות בכל מני דרכים להוריד את יוקר המחייה אם זה נקרא ביזבוז , וזה לא ביזבוז שגבו את הכסף הזה מלתחילה !!!!
עדה | 03.05.14
51.
הצצתי ונפגעתי
שלחו לי ב-youtube כתבות של ד"ר מייקל גרגר בנושא טבעונות.התרשמתי והחלטתי לנסות.מה שהפתיע אותי זה שזה פשוט כל כך. חשבתי שיהיה הרבה יותר קשה לעמוד בזה. גם הרבה יותר זול כלכלית. בנושא אחר ,במקום לקטר על המחירים בסופרמרקטים,קנו את ירקות ופירות העונה בשוק. יותר זול יותר טרי,יותר מבחר.בקיצור,יותר כדאי.
מוטי | 03.05.14
49.
יש בזה משהו..
המירוץ להוזלת מחירי המזון בארה"ב שבא מתוך כוונה טובה, הוביל למוצרי מזון לא בריאים בסגנון מקדונלד לתעשיית התירס האיומה ומוצריו ותוצריו (גם בשר בין השאר), ולהשמנה ומחלות סוכר בציבור האמריקני. צריך לכבד גם את אכילת הבשר. בשר ב"שקל". לא יוביל למשהו טוב. צריך לעצור שנייה ולחשוב איך משפרים את איכות החיים, את יוקר המחייה אבל לא פוגעים באיכות החיים ובבריאות הציבור.
 | 03.05.14
48.
חוסר אחריות בריאותית רק למי שתקוע בעידן האבן!
מדובר בתפישה של כ-60 שנה מתוך היסטוריה אנושית של מיליוני או אלפי שנים (תלוי ממתי סופרים), שבעקבותיה יש פריחה של מחלות יותר מתמיד; חלקן מחלות שכמעט ולא היו קיימות ואני מתכוון למחלות אוטואימוניות. מחוללי המחלות הנם הדגנים שעברו אין סוף השבחות ושיטת האפייה המזורזת, שמני הצמחים, הסוכרים הנצרכים בכמויות מטורפות החל מגיל קטן ודווקא הימנעות וצמצום במוצרי עשירים בשומן מין החי, לטובת מוצרים מעובדים ומסורסים שהנם דלי שומן או עם אפס שומן. ולגבי פינלנד, מי שיקרא לעומק את מה שארע שם יגיע למסקנות הפוכות מזו של הד"ר לכלכלה. אבל אני חייב לתת לה קרדיט לגבי עלות הבשר; אני בספק שהחיסכון עקב פתיחת השוק יגיע לכיסו של הצרכן, אבל אני מקווה שאתבדה. ואנא אל תאבדו את תגובתי.
/ | 03.05.14
45.
יש סתירה בכתוב!!. מצד אחד הן כותבות שמהלך לא יביא להורדת מחיריםץ
מצד שני הן כותבות שהצריכה תגדל בעקבות הורדת המחירים!!! אז תהיה או לא תהיה הרדת מחירים?? אם לא תהיה הורדת מחירים משמעותית לא תהיה צריכה גדלה יותר ואז אין בעיה רפואית. אם תהיה צריכה גדולה אז המהלך של הורדת מחירים הצליח. אי אפשר לטען גם וגם רק בגלל שמתנגדים למהלך.
ערן | 03.05.14
42.
אין לטרפד ניסיון להוזלת מחירים - יאיר ונתניהו תמשיכו במלוא המרץ
כשרוצים להוזיל מחירי מזון אסור להגיד לא. גם הכותבת היא לא תזונאית - אז מאיפה המידע השגוי על מיני מחלות ממזון שטרם ידוע עליו שום פרט. מספיק לטרפד את הניסיון להוזיל מחירים. לפעמים השתיקה יפה לכלכלני המוסף. והצעד הראשון - לסגור את כל סניפי השופרסל הגזלנים במיוחד ביקנעם עלית.
תזונאית וכלכלנית | 03.05.14
41.
בשר אמיתי
ללא אנטיביוטיקה ולא מוזן ממזון זבל (תבן וקש), אלא רועה בחוץ, אז המזון שמפיקים ממנו, הבשר והחלב (מוצרי חלב שמנים, הם נטולי לקטוז ולא כמו מה שאוהבים לשווק 0 אחוז שומן וכו' שהם רעל), הם מזון איכותי. הרעל האמיתי הם הפחממות וסוכרים, מזון מעובד ושאר השקרים שמוכרים לנו. וכן המצפן התזונתי של חברת שקר כלשהו.
מאיר | 03.05.14
34.
למדען מ-5, צריכת בשר מופרזת כמקובל היום - לא בריאה
אכילה יום-יומית של בשר, במיוחד שמדובר בחלקים שומניים יותר או בבשר על האש, היא לא בריאה. על זה תוסיף שהבשר בישראל רווי אנטיביוטיקה ומלא מלח (בשל תהליך ההכשרה) ותראה שמדובר במוצר גרוע, לא בריא, אשר נמכר במחיר מופקע. מי שאוכל בשר כל יום הוא פריאר, גם משלם ממיטב כספו לקרטל הבשר והכשרות וגם גורם לעצמו נזק בריאותי מצטבר. גילוי נאות - אני לא טבעוני. אני אוכל בשר פעם בשבועיים-שלושה, אוכל דגים מדי פעם ואוכל מוצרי ביצים וחלב (אם כי במגמת צמצום גם משיקולים בריאותיים).
רופא | 03.05.14
32.
באמת!! ביזבוז כסף !
נו באמת !! לנסיון להורדת יוקר המחייה נקרא ביזבוז , שהמנסחים את הכתבה יתחילו לבדוק איפה הביזבוזים האמתיים נמצאים . רק אתמול התפרסמה כתבה שמשרד הבטחון שוקל לקנות אופנעים כבדים למערכת הבטחון , ולפני חודש כתבה שמשרד הבטחון בודק לחדש את צי רכבי הכביש ועוד ... לא שמענו אותם מסתגיים למהלכים כאלה אז לניסיון להוריד מחירים נקרא ביזבוז .
עדה | 03.05.14
28.
כמה שטויות ...תצטרפו לקהילה שאוכלת בשר חמאה ושמנת וירקות ולא רואים רופא אפילו לא מחלות קלות
מאז ומתמיד בשר ושומן היו חלק מתזונת האדם. הסוכר ועודף הלחם והמאפים, המרגרינה ומזון מתועש עשו אותו חולה במחלות מערביות ולא בשר ומוצרים מהחי. כמה אפשר עוד לשמוע את התאוריות הלא מבוססות האלו כמה???? לכו תבדקו בכל המחקרים את העובדות. קראו באתר של מיקי בן דור, דעאל שלו. מיליונים בעולם כבר חזרו לתזונה מסורתית. בשבדיה כבר שינו את ההמלצות בחזרה להמלצות של פעם.: הרבה שומן רווי והורדת פחמימות וסוכר. די תתעוררו כבר, דיאטניות, מחזרתן את עצמכן. אתן טועות ומטעות
עופרה | 03.05.14
22.
תגובה למספר 12. יודע מה נלך עם הראש שלך רגע.
אין ספק פתיחת השוק לתחרות זה תמיד טוב. אבל על איזה תחרות מדובר כאשר אני קוראת את השורות הבאות בכתבה: "בנוסף גם יוקצו 45 מיליון שקלים לתמיכה בענף המפטמות על מנת לאפשר להן להסתגל לשינויים בשוק, ו-25 מיליון שקלים נוספים מדי שנה (!) בענף הבקר למרעה. כלומר יש כאן הטבה משולשת - גם פטור ממכסים, גם פרסום ושיווק על חשבון משלם המסים וגם מענקים לתעשייה שנשלטת בידי קרטל." תחרות בתנאי שיש פיצוי כלומר על חשבונך. בשורה תחתונה זה לא תחרות. אם הממשלה החמודה הזו רוצה להקל ביוקר המחיה יש הרבה דרכים אחרות: מה עם הורדת המיסים על פירות וירקות? השארת הגז בידי ישראל? הורדת המע"מ? הורדת התחבורה הציבורית? ואגב האם יצא לך לשמוע כמה יבול משמידים במדינה הזו בשעה שמבקר המדינה קובע שיש 300 אלף ילדים רעבים? יצא לך לשמוע על זה? הסיבה כדי שלא יהיה היצע כדי שהמחיר יישאר גבוה!!! תסביר לי את ההיגיון. בבקשה. אין פה שום קשר לצמחונות או טבעונות. עובדים עליכם בעיניים...כרגיל.
שני כהן | 03.05.14
15.
תחרות זה חשוב. לגבי העיניין הבריאותי - תשאירו לכל אחד להחליט לעצמו
לגבי העיניין הכלכלי אולי את צודקת. אם יש מונופול בשוק ולהתיר יבוא לא מפסיק - צריך לעודד תחרות (למרות שבדיוק בשביל זה מתירים יבוא). המדינה בטח לא צריכה לשלם לחלקאים על זה שהיא מעודדת תחרות. לגבי העיניין הבריאותי- כל העיניין שחלב ובשר מזיקים זה אולי לדעת הכותבות. נכון שיש טרנד כזה והרבה אנשים שחושבים ככה. זה לא אומר שזה נכון. על כל מחקר שאומר שזה מזיק יש מחקר שאומר שזה חשוב. וגם אם זה מזיק- אין לך שום זכות לכפות על בן אדם מה לאכול, או לנסות לגרום לו לא לצרוך בשר / חלב ע"י מיסים ורגולציה. הממשלה חייבת לעודד את התחרות. לא הגיוני שגבינות ובשר בסופר יעלו אלף שקל בחודש למשפחה.
שכיר | 03.05.14
13.
אני אוכל גם אגוזים וקטניות וירקות ופירות -- וגם בשר
אני אשמח אם יהיה בארץ היצע גדול יותר של בשר טרי ואיכותי (גם בקר וגם כבש), ואם המחירים גם ירדו במידה מסויימת - מה טוב. עבור רוב האנשים, בשר טרי לא בא במקום סלט או עדשים, הוא בא במקום בשר קפוא עם פוספטים. ככה זה עובד אצל חלק גדול מהאנשים. תפנימו. אז מי שדואג לבריאות של האנשים צריך דווקא לשמוח שיהיה פה יותר בשר טרי. בנוסף, ובלי קשר לוויכוח הבריאותי שכנראה לעולם לא יוכרע (לדעתי השמנה נובעת מצריכת יתר של פחמימות): אני אבחר מה אני רוצה לאכול -- ולא הטבעונים.
אביתר | 03.05.14
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת