אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

משרד הפנים פועל להוצאת נציגי הסביבה ממוסדות התכנון

26 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

24.
פנייה אישית לשר גדעון סער: אל תיתן יד לנזקים בלתי הפיכים!!
אני מקווה שהאמור בכתבה הזאת מעוות ולא נכון.... לא כל מטרה מקדשת את האמצעים.... אני האזרח הפשוט נתקלתי בבעיה עם קבלנים... ועדה מקומית...ועדה מחוזית.... והמסקנה שלי היא שמי שמרוויח מכל סידור שהוא הם הקבלנים.... אני גרה בשכונת תל-גיבורים בחולון, אשר בשנים הראשונות לבתים החדשים בשכונה בנו אותה עם התחשבות בסביבה... בשנים האחרונות הפכו אותה "לסלאמס" בנו בניינים רבי קומות ללא תכנון מקיף... בניין אחד עם 13 קומות, בניין על יד בן 6 קומות, ואחר ליד בן 9 קומות ... בלי כל מחשבה מה יקרה אחר כך, תשתיות כבישים... הכבישים בשכונה הפכו להיות צפופים בשעות מסויימות של היום... אין קו שמיים אחיד מין הבל רב של בלוקים.... ההקלות עם הכוונות הטובות יביאו לנזקים בלתי הפיכים!!!!
 | 11.05.14
22.
דווקא מהלך חכם כלכלית, יהיה דיור זול ומזוהם לעניים ועשירים יקנו דירות בטבע
השינוי בא לפתור את הבעיה הבאה: אני לדוגמא גר בחיפה ליד יער די גדול ורק שומע ציפורים מצייצות מהחלון, אין רעש בכלל. אבל הבניין שלי מאוד ישן והשכירות מאוד נמוכה וגם הארנונה. אז כדי לגרום לי לחפש דיור יותר יקר העירייה החליטה לכרות את כל היער הזה (גבעת זמר) ולבנות שם שכונה לעשירים. ככה כולם מרוויחים - עליי - העשירים יגורו במה שישאר מהיער ואני אצטרך לעבור לדירה יותר יקרה כדי להינות מנוף ושקט. וכמובן שאין דירות קטנות בשכונות טובות אז אני גם אשלם ארנונה על חדרים שאני לא צריך. אם יהיה ליזמים קל לקבל היתר לכרות את היער מתחת לחלון שלכם ולגרום לכם למכור את הדירה בזול כדי לא לנשום אבק ופיח, למה שלא יעשו את זה לכל אחד מכם? ככה מרוויחים פעמיים, גם מכרו דירות חדשות וגם קנו בזול את הדירה שלכם ומכרו אותה ביוקר אח"כ. בימינו צריך לשלם כדי ליהנות מהטבע ומהשקט, אז תתרגלו.
 | 11.05.14
21.
כל הכבוד-סוף סוף הרי נמאס מהארגונים הירוקים שמעדיפים עצים על פני אנשים
נכון שצריך להשאיר פיסות ירוקות בארץ ולשמור על פארקים ירוקים. אבל לעיתים הארגונים הירוקים מגזימים נדמה כי הם מעדיפים עץ על בנאדם לעיתים , בשביל לעשות מחלפים וכו 'שיקלו על מיליון בני אדם קם לו ארגון ירוק וטרחני שאומר אה אבל תראו היה פה עץ בן חמישים וחולדות שעלולות להינזק. די -הגזמתם כל הכבוד לגדעון סער
שיר | 11.05.14
20.
הורסיך ומחרביך ממך יצאו
הבהלה לבנות על כל גבעה ובמקום כל עץ רענן תוך דריסת והדרת כל מי שמתנגד תביא להרס הארץ ולהחרבתה. יש לנו אחריות גם כלפי הדורות הבאים - ילדינו. אך גדעון סער חושב רק על הטווח הקצר ורץ לרצות את נתניהו ולפיד, ושהדורות הבאים והשטחים הפתוחים ילכו לעזאזל.
יצחק | 11.05.14
19.
לא חוכמה לבנות מהר אלא בניה טובה ובתקן ישראלי
אין זה תחרות לבניה "בכל מחיר" ולאחר מיכן למלא את בתי המשפט בהדיינות על ליקויי בניה. גם כאשר יש בעיריות מחלקה על "הפקוח על הבניה הקבלנים בונים לא לפי תקן ישראלי ואז מתחילות הבעיות שלפעמים לא נפתרות כלל. החברות בניה לא עומדות בתקנים ובונות ע"י "חפרים" גם שכתבים למהנדס העיר הוא מתכסה במכתבים אך לא בטיב הבניה וזאת לפי מהנדסים המומחים בליקויי בניה . אז מה החיפזון יש לבנות לפי תקנים ופקח הנדסי מה שלא נעשה בארץ ו אילו התוצאות מרפסות נופלות ציפויי קירות נופלים וכו'
צביקה | 11.05.14
16.
ממה עשויה בינת שוורץ? היא אחוזה תאוות השמדה של כל מה שסביבתי ובשירות אדוניה ביבי וגדעון
היא קידמה את תכנית ספדיה שבוטלה בגלל הנזק הסביבתי ולאחר מאבק קשה של ארגונים סביבתיים שלא אפשרו זאת. היא מנעה את מינהור הרכבת בחיפה תוך שהשתמשה בזכות הצבעה כפולה ולמעשה המינהור נפל על חודו של קול אחד, הקול הכפול שלה כי המינהור הוא צורך נואש לחיפה שיכולה היתה לפתוח את החזית שלה אל הים. שם מבחינתה של שוורץ היה יקר מדי לעשות את זה, זה לא הפריע לה לאשר את מנהרת ירושלים כרמיאל ומודיעין וגם ליהנות ממינהור בסמוך למקום מגוריה בכפר דניאל מסיבה של אתר העשוי להיות אתר קבורה. (כידוע בישראל מקדשים את המתים והורגים את החיים). בחיפה יש גם בעיית בתי זיקוק האמורים להיות מוגדלים פי שלוש ומי שנשלחה לדון בהתנגדויות זוהי רננה ירדני הנתפסת כמחוברת לבינת שוורץ. כמובן שהיא דחתה את כל ההתנגדויות ולא ממש ראתה קשר בין בתי הזיקוק והזיהום הקשה בחיפה. היא חביבתו של בנימין נתניהו וכנראה גם של גדעון סער. ממש ממלא את ליבנו תקווה ואופטימיות כיצד המדינה הזו הולכת להראות. להם לא אכפת, נתניהו גר בבתי מידות מוקפי פרטיות וטבע ובעת הצורך ישבור לכיוון ארצות הברית להמשיך בה את חייו. גדעון סער ידע לדאוג לעצמו היטב הלא מדובר כאן באנשים העסוקים באגו שלהם ופחות בגורל המדינה ותושביה.
שירי | 11.05.14
15.
בסוף כולנו נחיה בין בטון לאספלט, בלי טיפת ירוק, בלי טיפת טבע לנשמה
נשמיד ערכי טבע ונבכה עליהם אח"כ. נכחיד מיני בע"ח וצמחים, בשביל דיור שתוכנן במהירות - כלאמר מכוער, עם דיירים מתוסכלים ומשועבדים למשכנתא. שימו לב מי ירויח מהמהלך באמת - הקבלנים, שיהיה להם קל יותר לקדם פרוייקטים ע"ח הטבע, ממנו כולנו יכולים - עדיין - להנות בחינם. כל המהלך נועד בעבורם ובעבור הפוליטיקאים שבכיס שלהם. שוה מחלקים משאבי טבע לבעלי ההון. עאלק דואגים לפתור את בעית הדיור - אם הממשלה היתה רוצה, הבעיה כבר היתה נפטרת בלי להשמיד טוטאלית את הארץ הזאת. בושה.
עדי | 11.05.14
14.
כל הכבוד...סוף סוף מישהו עם קצת אומץ שלא מפחד מהצל של עצמו...
נמאס מהבירוקרטיה ... כל פוץ בן 21 מעכב פרויקטים בעשורות ומאות מליוני ₪ לא זו הדרך לפתח מדינה !! מדינה שקולטת עליה במיליונים צריכה גם לדעת לספק דיור לאוכלוסיה. יפה מאד סוף כל סוף מהלך נורמלי למדינה לא נורמלית !!!
יוזם פרויקטים | 11.05.14
12.
צרות עין של משרד הפנים
זהו חוסר היכולת לראות את התמונה בכללותה והתנהגות פסולה וצרת אופקים. הארגונים הירוקים מייצגים אינטרס של כלל התושבים לשמירה על שטחים פתוחים במדינה קטנה צפופה עם ריבוי טבעי שהוא הגדול ביותר ב - OECD וגבוה ממדינות כמו הודו או ערב בסעודית. משאב הקרקע הוא משאב נדרש במקומותינו, פרץ צודק בטיעוניו. עקב לחצים כאלו ועדות התכנון חייבות להתנהל בצורה אחראית ושקופה ולייצג מגוון אינטרסים מעבר לאינטרס הצר של כיסוי האדמה בבטון ואספלט. אם ההחלטות יעברו יהיה זה ביזיון שלא ייסלח.
רואה חשבון | 11.05.14
6.
להפריט הכל
כשהתותחים רועמים המוזות שותקות, אז על תפריעו לנו לבנות, זה מתחיל עם השתלטות על חופי הים, ממשיך לעבר כריתת יערות כי צריך לבנות(לא להשתלב) נמשיך, הגדלת שטח שיפוט עירוני כדי לבטל הכרזת שמורת טבע כי ראש העיר מגלומן,(הרי ירושלים) לכוון אילת תנוע רכבת ואין חשיבות לנתיב המסילה אפילו אם היא תחייב כרייה מסיבית ולא יהיה סעיף של החזרת המצב לקדמותו לאחר השלמת העבודה, הפיכת עמק ססגון לשטח פרטי(בתי מלון) וכך אפשר להמשיך עד אין קץ, אפשר לבנות אבל בסכל לא בכוח, פילים לבנים יש לנו בשפע ולא צריך להוסיף עוד.
עצמאי | 11.05.14
3.
מדינה שמעדיפה כסף מאויר נקי תקבל את זה בסופו של דבר
תוכלו לאכול ולנשום כסף אולי הם מתנגדים להרבה דברים אבל זה כי האדם פשוט מחרב את הכוכב הזה לאט לאט ומי שתומך בזה אני מקווה שהוא מבין שהנכדים שלו עדיין יצטרכו אויר לנשימה ולא כסף לנשימה אז נכון הם נגד תכניות כלכליות אבל מאיזה סיבה??? איכות הסביבה זה אומר המים, האויר, האוכל של כולנו כניראה זה לא חשוב כמו הארנק מה שממשלות עושקות עושות למוח של אנשים זה מדהים
ישראל | 11.05.14
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת