אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

שאלו אתכם בראיון עבודה לגילכם? כך תשיבו

56 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

56.
אין אכיפה בחוקי תעסוקה בישראל.
וזה בכוונה תחילה, המשרד שאחראי על האכיפה (כלכלה) אין סמכויות חקירה, ככה שאתם יכולים להתלונן אבל לא יעשו עם זה כלום. הרבה מקומות עכשיו מבקשים ת.ז. בשביל מבדקים אונליין, מה שאסור. הרבה מקומות, אפילו בשכר מינימום, לוקחים צילום ת.ז. ישר בריאיון הראשון, מה שגם אסור.
מצפצפים על החוק | 04.04.17
51.
שטויות ממש קל לראות את גיל המועמד לקבלת עבודה נשוי ? כמה ילדים חוקי לא?
אז מה ממראה עיניים אפשר לראות עם המועמד בן שלושים או 50 או 60 ומה זה משנה עם יש רף של שלושים וחמש והשאלות או הדרישות הם תעודות מה למדת ובאיזה מוסד למדת מבקשים לראות צילום תעודה מצורפת לקו"ח בתעודה כתוב הנ"ל למד מהנדס איקס בשנים 1-2-3 זה נותן אינדיקציה מיידית בן כמה אתה עוד שאלה עשית שרות צבאי. כמה שנים? ומתי השתחררת מותר וזה חוקי אז מי זה המתחכם מול מראייני העבודה יותר מידי פילוסופים וחכמולוגים צצים לנו במדינת ישראל
יוחנן דקל | 19.05.14
43.
תעודת זהות
לחברות משאבי אנוש כנראה יש גישה למאגר מידע כלשהו אשר לפיו הם יכולים לדעת את את גיל מבקש העבודה לפי מספר תעודת הזהות. לא אחת עברתי ראיון טלפוני שבסיומו נאמר לי : מועמד כמוך חיפשנו בנרות, אין לנו ספק שהמעסיק העתידי שלך ורווה נחת מכישוריך ומהנסיון שלך, דרך אגב מה מספר תעודת הזהות שלך משום שלא ציינת זאת בדף קורות החיים. זהו זה, יותר לא חוזרים אלי ואף מתחמקים מתשובות כאשר אני מצלצל אליהם. אני רק בן 58
סודה  | 18.05.14
41.
בחיי איזה טמטום.
אם נתעלם מהעובדה שבקו"ח צריך לרשום ת. לידה (וגם אם לא, ניתן לעשות חשבון פשוט משנות העבודה, התיכון והשירות הצבאי), אף מראיין לא יאפשר התחמקות כזו, ובמקרה הגרוע היא גם תכעיס אותו. עצות גרועות. פשוט להגיד את הגיל, להוסיף מדוע הוא מהווה יתרון למקום העבודה ולבלוע את הרוק.
ענת | 18.05.14
39.
מגייסת בהתאם להתאמה לתפקיד, ניסיון ומקצועיות ולא לפי גיל
אני עובדת בחברת הייטק ומגייסת עובדים לחברה. לשמחתי, החברה דוגלת בהעסקה לפי התאמה לתפקיד ולא לפי גיל. זו בושה ותעודת עניות לחברה שבוחרת לגייס עובדים צעירים בלבד מאחר ול"מבוגרים" יש המון יתרונות לעומת הצעירים כמו הניסיון והבשלות האישית. מעבר לכך, ששיקול הגיל הוא לא רלוונטי לדעתי בבחירה של עובד.
קרן | 18.05.14
38.
בשאלון לא למלא את התשובה לשאלה הזו
בעל פה להגיד מה שהמעסיק רוצה לשמוע ושהם ימלאו. (אם אתם ממלאים תדאגו שתהיה לכם ביד עט בצבע אחר מזו שבה מילאתם את השאלון בפעם הראשונה ככה שיהיה ברור שהמספר נכתב בנסיבות אחרות) טופס 101 ממלאים אחרי שכבר התקבלתם לעבודה. אז אפשר לגלות את הגיל האמיתי. אם ירצו לפטר או לבטל את ההעסקה תטענו שזו אפליה על רקע גיל. מקום העבודה יטען כמובן שהוא מפטר אתכם בגלל פאק באמינות אבל המסמך היחידי שיהיה לו בשביל להעיד על זה יהיה מסמך שברור שבו הגיל נכתב בנפרד מכל שאר הפרטים האישיים (כולל החתימה). במצב כזה המעסיק נופל ואתם זוכים. זה לא יסדר לכם עבודה אבל זה אחלא כסף....
h/ | 18.05.14
37.
מנכ"לית קניון איילון שאלה אותי מה הוריי עושים וכמה אחים יש לי ?
הייתי בהלם מכיוון שיש לי סיפור משפחתי מורכב האם זה חוקי? לשאול מה אבא עושה? מה אמא עושה? מה האחים שלך עושים? בזמן שאני בת 39? כמובן שהחל מאותו רגע נסוגלתי לאחור מהראיון ויצרתי בתחושה רעה. מיותר לציין שלא התקבלתי. ואני מרגישה שפספסתי משרה מעולה ביגלל חציית גבולות! מקווה שמישהו מחברת עזריאלי יקרא זאת ויתן לי הזדמנות נוספת.
קוראת קבועה | 18.05.14
34.
הצעות דביליות שאין להם שום קשר לישראל. או לשקר, או לדבר דוגרי
אם אתם טובים, למעסיק לא אכפת אלה אם אתם בני 65-66, שזאת באמת בעיה לגייס בן אדם שיעזוב עוד שנה-שנתיים למשרה רצינית. אם אתם ככה ככה, תשקרו בכמה שנים. במיוחד לנשים סולחים את זה. ברור שלהגיד שאתם בני 30 כשאתם בני 55 זה קצת מוגזם.
 | 18.05.14
32.
העסקת מבוגרים
אני בעד העסקת מבוגרים לא בעד להגביל את המעסיק גם ככה החוקים ובתי המשפט נוטים לטובת העובדים בכל מובן ראו מה קורה בנמלים חברת החשמל וכו אולם לצערי אנשים מבוגרים באים עם בעיות שגם אותם הם לא מפרטים ולכן צריך משנה זהירות עם קבלה של אנשים מבוגרים אילו כולם היו ישרים ומספרים על בעיות וכו הכל היה יותר פשוט כאן אתם בחרתם בתמימיות . המעסיק ( שק החבטות ) צריך להחליט מה מתאים לו ומה לא והקושי הוא רב מאוד !!!!
מ | 18.05.14
29.
תשובה שביעית אפשרית
תגיד לו: בחורה נחמדה שכמותך, שניה אני שם משקפים, איפה הבחורה הנחמדה שישבה פה לפני רגע? נו, שוויין, כשאני הייתי בגילך, עוד לא התייבש החלב מעל שפתי ההורים שלך! אני ייבשתי ביצות! נלחמתי באנופלס! גרשתי אם הטורקים מהארץ! לא היה לנו פני בותם זמנים לרשום מתי נולדנו, חלוצים לא נולדים הם רק מתרבים!
יוסי | 18.05.14
26.
הצעת חוק שראוי לחוקק במיוחד בארץ
שמעסיקים יחויבו לחזור עם תשובה למועמד\ת לאחר הראיון עם סיבה למה לא קיבלו אותו, ושהתשובה לא תהיה לקונית. כולל מה מועמד\ת אחר שהתקבל\ה יותר טוב ומתאים לתפקיד. כך אולי המעסיקים יחשבו יותר אייך להיות הוגנים ואולי זה יפחית חוסר הוגנות ואפליה בקבלה לעבודה על רקע לא רלוונטי לתפקיד מכל סיבה לא הוגנת. וגם סיבה לא פחותה, אולי יפגין קצת יחס של כבוד מינימלי למרואיינ\ת שטרח להגיע למקום העבודה ובזבז זמן יקר בנסיעות, בראיון, ובמיונים לעבודה.
 | 18.05.14
24.
מאוד פשוט, מעסיק שעובר על החוק בראיון עבודה לא הולכים לעבוד אצלו
למספר 19, גם שאלה על שירות צבאי אינה חוקית. אחת החברות הגדולה בארץ ביקשו שאומר שאני מתכנת בשפה שלא הכרתי אמרו שזה מספיק להגיד כדי לקבל תעבודה... ביקשתי שלא יתקשרו שוב. לא חסר מעסיקים זבל בארץ, שומר נפשו ירחק. בואו לאירופה :)
החיים הטובים | 17.05.14
22.
להבדיל מארהב אין בישראל חוק בנוגע לגיל
ולכן מעסיקים מעוניינים בצעירים חסרי נסיון ולא באנשים בוגרים או מבוגרים עם נסיון , לכן מראש לא פונים למי שלא רושם את גילו, כי הם מבינים שהוא עבר את ה 40. יש בישראל בעיה קשה מובנית והרסנית מהשורש - כיום מקומות העבודה פתוחים רק לצעירים !!!!!!!!!!!. אם יהיה חוק שקובע כי בישראל על כל מעסיק או חברה להעסיק באופן שווה אנשים מעל גיל 40 ומתחת לגיל זה ובנוסף על המעסיק להעסיק רבע מכלל העובדים שעברו את גיל 50, חוק עם שיניים יעזור למבוגרים שנפלטו ממקומות עבודה לחזור לעבוד, ויחזיר את האיזון והנורמליות לשוק העבודה. עד שזה לא יקרה מאות אלפי מבוגרים נפלטים משוק העבודה ואין להם עתיד.
שג | 17.05.14
16.
את תשובות הממבו-ג'מבו האלו תשאירו לאמריקקים
זה בהחלט מתאים לתרבות הקשקשנית-מתנחמדת-צבועה שלהם. וגם אם תענו את הבבל"ת הזה, קורות החיים שלכם יסגירו אתכם. הרי אם רשום שבמקום העבודה הראשון שלכם הועסקתם משנת 1978 עד 1989, הרי שאין מצב שאתם בני 30. אולי יותר קרובים ל-50 או 60.
עוזי | 17.05.14
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת