אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

יוקר מחיה? יש מכבי

45 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

41.
קוראים לזה כלכלה שחורה + מסודרים
יש הרבה כסף בישראל בקרב שיעורים משמעותיים באוכלוסייה. שתי קבוצות עיקריות: א. עצמאים מעלימים עם מאות אלפי ש"ח שלא בבנק. ב. עובדי דור א' בחברות ממשלתיות או בבנקים. יש גם מספיק אנשים שיש להם כחוק ובצדק. הרי מכבי מוכרת אלפי מנויים יקרים בשנה, ללא כל קושי. מה לעשות שלרובנו, הסכומים הללו הם גדולים מאוד, ואין לנו אפשרות מעשית לממן חוויות שכאלה, אלא אם נרצה להתנהל בחוסר אחריות כלכלית
גרניט | 18.05.14
39.
עוד כמה נתונים להתחשב בהם
עד כמה כדורסל פופולרי בישראל וכמה בספרד? בשנת 2000, כשמכבי העפילו לפיינפל פור בסלוניקי, הגיעו בערך 200 אוהדים של ברצלונה. הרבה ישראלים יטוסו בשביל התמונות בפייסבוק והאפשרות להגיד במסדרונות המשרד "הייתי שם". בספרד, בניגוד לישראל, הדברים האלה לא יעשו רושם על אף אחד ולכן פחות אנשים ישקיעו את הכסף. אם כבר משווים בין אוהדי מכבי לאוהדי ברצלונה וריאל, אי אפשר גם להתעלם ממועדוני הכדורגל. ממליץ לבדוק כמה הספרדים נסעו בשנים האחרונות עם הקבוצות שלהם ברחבי אירופה וכמה התענוג הזה עלה להם. אם מכבי בכדורגל היו מגיעים בדרך קבע לשלבים המאוחרים בליגת האלופות, עם ביקורים שנתיים במינכן ולונדון, סביר להניח שלא היינו רואים 8000 ישראלים נוסעים לפיינל פור.
גל | 18.05.14
36.
מאיפה אתם יודעים מה המעמד הכלכלי ומאיפה הכסף?
מתוך ה 9000 איש, יש סטטיסטיקה מי שייך לאיזה מעמד? אולי יש כאלה שחסכו כסף כי אולי מכבי יגיעו לפיינל פור והם רוצים להיות שם? אולי זה על חשבון נסיעה אחרת לחו"ל? לא צריך ישר לקפוץ למסקנות מיותרות. מי ששם- יכול להרשות לעצמו.
המבקרת | 18.05.14
35.
אמריקה ואנחנו
שמתם לב שבשנים האחרונות , הלוואות ניתנות ללא אישורים וללא ערבים , הבנקים מעודדים אותנו לקחת יותר ויותר . כמה פעמים מצאתם את עצמכם מנהלים שיחה מול פקיד בבנק שנסה לשכנע אותכם לקחת הלוואה ? אנחנו חיים על כרטיסי אשראי , על חלוקה לתשלומים, אני רואה אנשים בסופר מחלקים קניות לתשלומים .. מדוע הם עושים זאת ? הרי אם היה להם מזומן , היו משלמים במזומן ... פשוט מאוד , מגלגלים הלוואות , בין אם זה כרטיסי אשראי , או הלוואה לכיסוי המינוס . קשה לי להאמין שרוב אותם אלו שמוציאים 9000 ש"ח לכרטיס או נוסעים כל קיץ, באמת ממנים זאת מהמשכורת שלהם או מחסכונות. בקיצור- נהיינו אמריקה! וזה לא כיוון טוב!
ורד | 18.05.14
31.
שוב פופוליזם???
בישראל ישנם עשרות אלפי עובדים שכירים בחברות הייטק, המרוויחים סכומים של 20K ומעלה המציבים אותם בעשירונים 8-9. ברור שהרוב המכריע של האוהדים שטסו לפיינל פור הם אנשים מבוססים מסוג זה ואין להשליך את הנוכחות הגבוהה במילנו על היכולת של מעמד הביניים בישראל. המצב מחמיר משנה לשנה, תתעוררו!
חיימון | 18.05.14
30.
תסתכלו טוב על מבטי הפנים של אוהדי מכבי במילאנו... ...
והם נראים שהם ממשפחת עובדי חב' החשמל, רשות הנמלים, בעלי דוכן פלאפל או שיפוצניק שקנו טיי-שירטים צהובים עם כסף שחור. ולא תראו בקהל מורים, אחיות או אנשי משטרה שלא במשמרת! וכן, גם הסבא, עובד ציבור בפנסיה מלאה שהביא למילאנו את הבנים והנכדים שלו עם הכסף שאת, אתה ואני משלמים לקופת המדינה. זה אכן מצב האומה. עצוב. מקווה שתהיה שמחה הלילה לקראת חצות לכולנו. ובאחד הימים - לכולנו בכל שעה... שמצב האומה תתוקן!
מיכאל | 18.05.14
27.
עם של בכיינים,עאלק לא גומרים את החודש...
בוכים בוכים, על קוטג' מסריח שעלה ב שקל בודד, אבל ללכת לפרנס עשרות יבואניי רכב שקורעים להם את הצורה, כולל המדדינה שמרוויחה מליונים ממס על הרכבים שמאיימים לשטוף כל סמטה מצוייה,וממשיכים לקטר. תראו לי מסעדה אחת ריקה, בר אחד נטוש, או בית קפה ריק, אין הכל מפוצץ כאילו אין מחר, כל ילד ממוצע נרוכב על אופניים חשמליים ב 4000 ש"ח , בגיל שלהם ההייתי מקבל כאפה אם הייתי מבקש יותר ממנה פלאפל פעם בשבוע ....
אריק | 18.05.14
26.
רוב אלו שנסעו הם לא מעמד ביניים, גם אם הם לא נחשבים לעשירים
8000 מתוך שמונה מליון ישראלים זה 0.1%, והם בוודאי לא מדגם מייצג של התפלגות ההכנסות במשק. סביר להניח שרוב מוחלט של אלה שנסעו הם ממש לא מעמד ביניים קלאסי, אלא שייכים לעשירון העליון. מתוכם לא מעטים שייכים למאיון העליון. הרבה יותר מ-8000 יכולים להרשות לעצמם הוצאה כזו, אבל גם אם נניח ש-80,000 יכולים, עדיין 99% הנותרים אינם יכולים להרשות לעצמם כזה תענוג. בלי קשר - בעיניי זה תענוג מפוקפק, לא מתחבר לסוג כזה של ריגושים. אבל כל אחד והתענוג שלו, זה לגיטימי.
קלקלן | 18.05.14
25.
לכל אלו שבכוח לא רוצים להבין את כוונת הכתבה
זה שאין מאיון עליון זה נכון, וזה שלא כל אחד יכול לטוס זה גם נכון. אף אחד גם לא שופט את אלו שטסו- שיהנו ושמכבי תנצח. הבעיה שאלו שטסו זה לא המאיון העליון, אלא גם כאלו ש"אין" להם (אני מכיר כמה), כולם בוכים שאין, אבל מצליחים לגרד סכום עתק. זה לא רק המשחק, נתב"ג הולך ושובר שיאים בכמות הטיסות כל קיץ, מספר המכוניות החדשות ומוצרי חשמל הנמכרים גם כן שובר שיאים כל שנה. המצב כאן לא קשה, נקודה. מצב הבכיינות קשה.
סטודנט | 18.05.14
22.
זה בדיוק מה שמתאר אותנו ולאן המדינה הזו הולכת
קודם כל, תענוג לראות כל כך הרבה ישראלים מעודדים קבוצה אחת. אני לא אצא נגד זה כי זה יפה לראות את הסולידריות הזאת. ומצד שני, כל התחלואות של העם שלנו בעצם יוצאות פה ומסבירות למה המדינה הזו תמשיך להיות אחת היקרות בעולם. ישראלים בוכים מצד אחד שאין להם, ומצד שני קונים כשצריך מכל הבא ליד. דירה יקרה? נבכה אבל נקנה. מזון יקר? על הפנים אבל אין ברירה נקנה. רכבים שכולם עולים מעל 100,000 שקל בגלל המצאות מופרכות על מיסוי כבד?? סופר יקר אנחנו פראיירים והמשכורת נמוכה ונשחקת אבל נקנה כי צריך. וכאן כל הבעיה. במדינות יותר נאורות כמו ספרד שם האבטלה גואה, לא יווצר מצב שכרטיס לפיינלפור יעלה כמו משכנתא כשהמדינה במצב נוראי. גם האוהדים לא יגיעו ויוציאו כסף סתם. אבל כאן בארץ איפה שיש ביקוש המחירים קופצים למימדים אדירים שאתה אומר לעצמך אין מצב שתרכוש או שתעשה צעד מטורף שכזה. אבל הישראלי הממוצע אומר לעצמו שחיים פעם אחת ויאללה נקנה ונחיה במינוס. וככה בקיצור ובשורה התחתונה נמשיך לשלם פה הון על כל דבר. כי בסופו של דבר אנחנו אשמים בזה שאין התקוממות, אין מחאה, האדישות שולטת המחירים בשמיים והממשלה על הפנים. רק אנחנו אשמים במצב הזה אבל. אז אין מה לבכות אחר כך. נ.ב: ואני לא אומר שכל מי שהגיע למילאנו הוא אביון עני ללא כסף. אני רק מתאר מצב באופן כללי ולמה ישראל תמשיך להיות יקרה באופן תמידי.
עומדים במקום | 18.05.14
20.
הלוואה
הלוואה היא סוג של אשראי אותו מקבל אדם (הלווה) מאדם אחר (שיכול להיות בנק או גוף פיננסי אחר או אדם פרטי וקרוי המלווה), בתנאי שיחזירו במועד או במועדים הקבועים בהסכם ההלוואה, כאשר תנאי ההלוואה ידועים מראש. בדרך כלל בנוסף להחזרי הקרן (הסכום אותו קיבל), מתחייב הלווה גם להחזרי ריבית, ולעתים גם להפרשי הצמדה. (ויקיפדיה)
אלון | 18.05.14
17.
דמגוגיה בגרוש
אז יש 8000 ישראלים שיכולם להרשות לעצמם להוציא 10,000 ש״ח על סוף שבוע באירופה. יש לי חדשות בשבילך . יש ישראלים כמוני שמוציאים אותו סכום בכל טיסה לארצות הברית ועושים זאת מספר פעמים בחודש . אז מה ? ידוע שפערי ההכנסות בארץ הם הגבוהים ביותר בעולם אחרי ארצות הברית ויש כאן שכבה דקה של אנשים המרוויחים הרבה מאוד כסף .לצורך הויכוח הבה נניח שהם רק 5 % מהאוכלוסיה . עדיין מדובר במאות אלפים ... הם אלה שקונים מכוניות חדשות כל שנה, גרים במגדלי הפאר וב סביון ( לא תאמין אלו בתים יש אצלנו בסביון ומה שתמצא בתוכם ...) ובעוד יישובי רווחה. אבל חצי כשחצי מהשכירים במדינה לא משלמים מס הכנסה כי הם אינם מגיעים לסף המס שהוא 6,000 ש״ח לחודש המאמר שלך הוא דמגוגיה צרופה . כשל זוג צעיר אין שם סיכוי להגיע לדירה משלו אלא כשהוריו ימותו בהנחה שאין לו הרבה אחים כי אז הוא מקסימום יוכל להרשות לעצמו לטוס לאירופה למשחקי היורוליג
רמי  | 18.05.14
16.
לכל המגיבים עד כה ולטל פמסון
אכן 9000 אנשים אינם מדגם מייצג כלל ועיקר. ייתכן ש- 90% מהם משתייכים לעשירונים העליונים כמו שייתכן שרק 30% מהם משתייכים לעשירונים העליונים. אין לדעת. ולגבי אוהדי הקבוצות האחרות. הסיבה למיעוט האוהדים ביחס לאוהדי מכבי היא פשוטה ואינה קשורה למצב הכלכלי בספרד או ברוסיה. אצלנו כדורסל הרבה הרבה יותר פופולרי מאשר באירופה. אחוזים גבוהים מתושבי אירופה אינם מודעים לפיינל פור כפי שאני לא מעודכן באליפות אירופה בענף חורף כלשהו שהוא להיט בגרמניה או בארצות סקנדינביה. כבר הרבה מאוד שנים אוהדי מכבי שולטים בפיינל פור, בשנים בהם מכבי משתתפת. האם מישהו כאן חושב שיהיה ריק ביום שבת בגמר ליגת האלופות ? ולטל פמסון - מדוע שלא תכתוב גם על כל אלו שטסים ללונדון ולערים אחרות לראות הופעות באירופה ? לא שמעתי שכשטסים לראות את רדיוהד (סתם דוגמא) באנגליה אז הטיסה והלינה על חשבון המלכה. אז נכון, 9000 במכה נראה המון אבל תעשה סקר כמה אלפים טסים בשנה לראות הופעות, תערוכות שמעניינות אדם כזה או אחר וכדומה. והכי הכי חשוב: בהצלחה עצומה למכבי הערב !!!!!
אבי | 18.05.14
13.
עם ישראל עם עשיר ובכיין
אין לי מילים אחרות לתאר את התחושה שאני חש למראה האלפים שטסים למילאנו לחגוג. אין לי בעיה עם הנסיעה והלוואי ויכולתי גם אני לנסוע (אני יכול, אבל יש לי סדרי עדיפויות אחרים). אבל אני בטוח שרבים מהנוסעים עמדו לפני שנתיים-שלוש בין המפגינים והתלוננו על יוקר המחיה והדיור. העם שלנו בכיין בהגדרה שלו, בוכה מחד ומתנהג כמו מיליונר מאידך. מאות אלפים יוצאים מידי שנה אם לא מיליונים לחו"ל, ולא בטוח שכולם בני העשירון העליון. מגיע לכם ? יכול להיות, אבל אל תבואו בטענות. יש דברים שקודמים לנסיעה ואם אין ברירה וצריך יהיה לוותר על דברים בגלל הנסיעה הזאת אז כן, לא לנסוע !!!
בנעטיה פדהצור | 18.05.14
12.
מה הקשר ? סביר להניח שרוב מוחלט של מי שטס זה אנשים שיכולים לעמוד בזה...
ואם יש אחוז מסויים של אנשים שכביכול לא יכולים לעמוד בזה ובכל זאת עשו את זה - בעיה שלהם. תהיה בטוח שיש הרבה יותר מ8,000 איש (וכן, גם יותר מ80,000) שיכולים לעמוד בזה בקלות וזה פשוט לא מעניין אותם. ועדיין, רוב מוחלט של תושבי המדינה לא יכול לעמוד בזה.
אבשלום חום | 18.05.14
6.
כתבה קטנונית, אז אם ל9000 ישראלים יש כסף זה משליך על כל העם?
מי,שנסע זה מי שיש לו כסף!!! אף אחד לא אמר שכולם במדינה פה עניים... אבל הנתונים מראים שחצי מהעם בכלל לא משלם מס הכנסה כי הוא לא מגיע לדרגת המס הזו.... הכתבה הזו משרתת כל מיני בעלי אינטרסים שרוצים להמשיך ולהעלות מחירים ולהתעשר על גב העם
אחד מהעם | 18.05.14
3.
אלה אנשים שסדרי העדיפויות שלהם בחיים משובשים ממילא
מי שיכול להרשות לעצמו, שירשה. אבל מי שצריך לקושש 1500 יורו , רק בשביל לראות משחק כדורסל, אלה אנשים עם שיקול דעת פגום, או שאלה פשוט אותם אנשים שממשיכים להסתמך על עזרת ההורים כדי לממן את רמת החיים שלהם, וכאלה יש הרבה במדינה שלנו.
אחד | 18.05.14
1.
אירוע מיוחד ששווה לשלם עליו
לא כל שנה מגיעה קבוצה ישראלית לגמר אליפות אירופה ולכן ההוצאה גם אם היא גדולה היא נחשבת למתקבלת, בסה"כ מדובר על עידוד קבוצה שמייצגת את ישראל כולה ולא משנה מי הקבוצה, אני מעריך שגם אוהדי הפועל ישמחו אם ישראל תנצח היום. מאידך אף פעם לא עשיתם כתבה על המוני החרדים שטסים לאומן כל שנה לאחר שהם מצהירים שהם חיים בחרפת רעב......נקודה למחשבה והרבה למכבי הערב!!!!!
ישראלי גאה | 18.05.14
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת