אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

בחירתו של בלאט

7 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

7.
מכבי תל אביב היא בבואה של מדינת ישראל??
"על דבר אחד קשה להתווכח – מכבי תל אביב היא בבואה של מדינת ישראל" - איך הגעת לשטות הזו?? זה המשפט הכי טיפשי שקראתי כבר הרבה זמן בכלכליסט. מכבי תל אביב בנויה - רובה ככולה - מזרים. בסדר, חלקם "מתאזרחים", אבל דיוויד בלו ואלכס טייוס ישראלים כמו שאני נולדתי בזמביה. ביום שהם יעזבו את מכבי הם יעופו חזרה לארה"ב כמו כלום בלי להביט לאחור. בלו כבר עשה את זה, ויעשה את זה שוב. תראה לי כמה נקודות גיא פניני - השחקן הישראלי המרכזי של הקבוצה - קלע בפיינל פור הזה. רוצה תזכורת? אפס. פשוט אפס. 28 דקות בשני המשחקים ביחד - ו-0 נק'. כמה ישראלים עוד שותפו במשחקים חוץ ממנו? אחד. יוגב אוחיון. זהו. ממש קבוצה ישראלית. רוצה קבוצה ישראלית - כזו שבאמת מייצגת ישראליות? - נסה את רוב קבוצות ליגת העל האחרות: הפועל ירושלים, מכבי חיפה, הפועל ת"א (שאת הקהל שלהם אני באמת לא סובל). כל אלה ישראליות הרבה יותר. ירושלים גם זכתה כבר ביול"ב - למעשה המפעל הבינלאומי היחיד שלא מדיר אותה משורותיו (להלן היורוליג). אם יש משהו שמכבי תל אביב לא מייצגת - זו ישראליות. יודע מה? לפחות לא את הישראליות היפה. היא דוחפת, דורסת, יורקת על כולם בקשת, ואז בוכה על מר גורלה כשהיא לא מקבלת את מה שהיא רוצה. הישראלי המכוער בהתגלמותו. שום דבר להתגאות בו. חשוב לי להדגיש: עיני אינה צרה בהצלחות של מכבי. אני באמת שמח בשבילם. לא התאבלתי על הניצחון שלהם, ואני גם לא מאלה שקפצו באוויר משמחה. אני לא מלאה שקופצים על עגלות ברגע שזוכים בגביעים/אליפויות. אבל אין למכבי שום קשר לישראליות. זו קבוצה אמריקאית עם 4 ישראלים בסגל (שניים מהם לא משחקים דקה כל העונה - לא בארץ ולא באירופה) ובעלי בית ישראלים (שגם חלקם יושבים בארה"ב). זהו. קח את הדברים האלה בפרופורציות.
גיא | 22.05.14
4.
עובדים זרים...עושים את העבודה..."הקבוצה של המדינה"??
מכבי תל-אביב, היא מכונת יחצנות משומנת וממומנת, בימים שעוד אנשים חיו ונשמו אידאולוגיה, אהבת הארץ ופטריוטיות, מכבי תל אביב חשבה יחסי ציבור, שיווק ורווח נקי. שחקני נשמה ששיחקו בשביל הדגל והורידו דמעה בהשמעת ההמנון היו בכל הארץ, אולם בעוד שבשאר הקבוצות השחקנים המשיכו להוריד דמעה, במכבי הוחלפו אט אט השחקנים בשכירים, מתוגמלים כיאות שאין להם מושג מה מילות ההמנון וגם לא מעניין אותם. ומה קורה אם יש בעיות עם השחקנים- מכבי פוטרת אותן במהירות ובנחישות, מוחצת כל יריב אפשרי - נמצאת בצד האפור של החוק, מעלימה עין ומה לא - העיקר - להיות בראש! שחקן שאינו יהודי אינו יכול לשחק בליגה - אין בעיה, :נגייר" אותו. "נאזרח" אותו, נפעיל מכונת יחסי ציבור ולובי ונשנה את החוק בשבילו. שחקן משתולל בשעות הערב בבארים - אין בעיה, נטפל בזה בשקט, שמעון ידבר עם המשטרה, מוני יטפל בשאר - הכל בסדר - רק לא לעורר גלים ופרסום שלילי על המועדון. שחקן משתמש בסמים עד אובדן הכרה, שחקן שותה לשוכרה ופוגע באנשים אחרים...הכל בסדר - מכבי תשתיק את הכל... ועוד ועד מכונת היחצנות , וכלי התקשורת השותפים לה, הביאה את מכבי לתודעת הקבוצה של המדינה, בעוד שהיא לא מייצגת כלל את המדינה, רק את עצמה, הרי כל כשרון אחר שנולד בקבוצה אחרת, סונוור מיד על ידי חוזה שמן והושב על הספסל במכבי- העיקר שלא יהווה תחרות. בושה וכלימה - פעם אמר לי אדם חכם: אף פעם אל תעשה את עצמך גדול על ידי הקטנת אחרים. לצערי זה מה שמכבי עושה לקבוצות האחרות בליגה שלנו - לוקחת מהן את הכשרונות המקומיים, עם כיס עמוק שוכרת זרים, וגורמת לקבוצה אחת מול כל השאר. מר בלאט מייצג את התפיסה הזו - אני עושה מה שטוב לעצמי, אם היום כאן אני ארגיש יותר חשוב אלך לשם, ואם מחר שם ארגיש יותר תורם-אלך לשם וכו וכו
יחזקאל | 22.05.14
2.
קשר בין המשל לנמשל? דיויד בלאט גם פישל והשנה הגיע בנס ובזכות מספר שחקנים לגמר ומכבי ניצחה.
כל ההפלצנות על המדינה ואזרחיה וההקבלה למכבי ת"א הנן שטות גמורה, ועוד הכנסת דויד בלאט בתוך זה. מכבי זה עסק, בלאט הוא קשור בהסכם עסקי איתה. אין בזה לאום ואין בזה רגשות הקשורים במדינת ישראל. הרוב המכריע של השחקנים אינם ישראלים, וחלק מהישראלים היו נוסעים לשחק בחו"ל כי בכדורסל כזה כדורסלן אינו ספורטאי, הוא שחקן במין Show Business בו הוא מתפרנס. כך המאמנים וכך השחקנים. אז תעזובו את מדינת ישראל הנפלאה בשקט.
אריק | 22.05.14
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת