אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

המלכוד של האמהות החד הוריות

27 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

26.
לכל הגברים עם השנאה המפלצתית לנשים
שבטוחים שעשר השעות שהם מעבירים במשרד הן תמצית החיים הקשים עלי אדמות, ופותחים עין על גרושותיהם שלבטח חיות נפלא עם הילדים, על האלפיים שקל העלובים שאתם מעבירים להן בקמצנות ובכעס כל חודש. חשבתם פעם מה המחיר שמשלמת אישה נשואה שלוקחת חצי משרה כדי לטפל במשק הבית והילדים, על מנת שאתם תוכלו לפתח את הקריירה שלכם ולהתקדם? משק בית זאת עבודה קשה שלא נגמרת לעולם (למה שתדעו את זה אם בחיים לא הורדתם צלחת לכיור?). לגדל ילדים, כלומר באמת לגדל ולטפח אותם להיות בני אדם בנוסף לדאגה לצרכים הבסיסיים, היא מטלה יומיומית שוחקת מאוד. ושתי המשימות האלה של האישה, שאתם פוטרים במחי יד כ"חיים טובים" הן לא מתוגמלות, לא מוערכות ולא מקדמות אותן לשום מקום. ככה שיוצא בעת הגירושין, כשאתם כבר יושבים בתפקיד רציני- בזכותה (!!), היא נמצאת קרוב לנקודת ההתחלה בקריירה (קריירה במקרה הטוב. בדרך כלל זאת עבודה ללא עתיד), ועכשיו צריכה לתמרן בין פרנסה לגידול של הילדים (בוכים על זה שתמיד הן מקבלות אותם? תעשו לי טובה). הכי קל להרגיש שאתה קורבן, כשאתה חי לך בכיף בדירה לבד, עושה כיף עם הילדים יומיים בשבוע לפני שאתה מחזיר לה אותם, לא חייב כלום לאף אחד חוץ מאלפיים-שלושת אלפים בחודש ש"חונקים אותך" (כלומר, לא מאפשרים לך לשדרג את האוטו) ומתקשה רק כי אתה לא יודע לעשות כביסה לבד. אין ברירה אלא להכיר באמת. לנשים מגיעה האפליה המתקנת בבתי המשפט, כי אף אחד כבר לא עושה להן הנחות. היום הן נדרשות לעבוד במשרה מלאה בנוסף לגידול הילדים, ואתם הגברים לא מוכנים להעניק להן טיפת תמיכה או אמפתיה למצבן- הרבה יותר קל לכם לחשוב שהן חוגגות לכם על הכסף.
פיצי | 23.05.14
25.
תפסיקו כבר לרחם על אימהות חד-הוריות
צריך לרחם על האבות הגרושים. אישה גרושה זוכה בכל – הילדים (תכלית החיים ומקרו האושר שלנו), הדירה (שהגבר עבד בשבילה כל החיים) ובמזונות מדושנים. הגבר לעומת זאת רק הפסיד. הוא הפסיד את הילדים, הפסיד את הדירה והפסיד את רוב המשכורת שלו ונשאר בלי כלום. בגלל זה כמאה גברים גרושים מתאבדים כל שנה ואילו אין נשים גרושות שמתאבדות. בגלל זה גם 99% מכל הגירושים באים ביוזמת הנשים. מצבה הנפשי, הכלכלי והחברתי של אישה גרושה תמיד יהיה טוב יותר ממצבו של גבר גרוש. תמיד. ומה עם אנשים שרוצים ילדים ולא מצליחים להביא ילדים לעולם? גם הם יותר מסכנים לאימהות חד-הוריות. קחו לדוגמה שתי נשים – שתיהן רוצות ילדים. האחת עשתה ילדים מבנק הזרע ואילו השנייה עקרה ולא יכולה להביא ילדים לעומת. אז מי מהן יותר מסכנה? ברור שהאישה העקרה. האישה שעשתה ילדים מבנק הזרע קיבלה את מה שהיא רוצה – ילדים, ואילו האישה העקרה לא קיבלה את מה שהיא רצתה. אין מה לרחם על אנשים שקיבלו את מה שהם רצו בחיים. צריך לרחם על אלה שלא קיבלו את מבוקשם. בגלל זה נשים וגברים שרוצים לגדל ילדים ולא מצליחים בכך (בגלל עקרות, היעדר בן זוג או גירושין) הם הרבה יותר מסכנים מנשים חד-הוריות. ומה עם גבר חד-הורי? בניגוד לאישה חד-הורית, גבר חד-הורי לא זוכה לכל ההנחות שמגיעות לנשים חד-הוריות. בנוסף, אימוץ ילדים או הבאת ילדים דרך פונדקאות הרבה יותר יקרים מהבאת ילדים מבנק זרע (הממומנים על ידי המדינה). כמו תמיד, אצלנו בתקשורת מרחמים על אלה שלא צריך לרחם עליהם ולא מרחמים על המסכנים האמתיים.
גבר | 22.05.14
24.
זו הבעייה של כל העובדים הפשוטים, עסוקים בהישרדות כמובן
רוב העם גם הורים נשואים ששני בני הזוג עובדים נמצאים באותו מצב מכיוון שהמשכורות במשק ברובם הכולל נמוכות ולא מאפשרות להרים את הראש. ככה זה החזקים והשולטים במדינה מבחינה כלכלית שולטים בהכל, ודואגים גם שהשכירים ישארו שכירים
מילכוד בעבודה | 22.05.14
23.
לכל שונאי הנשים הטפשים - הבעיה היא גם של אבות שמגדלים לבד
כמה קל להסית אתכם לשנאת חצי המין האנושי (כולל האמהות שלכם). הכוונה לנשפחה חד-הורית - גם אב שמגדל ילדים לבד מקבל עזרה לפי ההכנסה שלו. אמהות צריכות יותר עזרה בגלל האפליה האדירה נגדן בשוק העבודה - תשנו את פני החברה בגישה לנשים עובדות, ותראו כמה מהן כבר לא יצטכו עזרה. ודרך אגב - נישואים מצילים בעבודה על הקשר עם בן/בת הזוג, לא באיומים כלכליים. קודם כל תהיו בני אדם.
 | 22.05.14
16.
זה הכל תלוי ביכולות, רצון, ובעיקר מוסר עבודה.
אמא שלי, נכה ב-80% לצמיתות, חד הורית עם 4 ילדים (אבא שלי נפטר) מפרנסת יחידה, ללא משפחה תומכת (הוריה נפטרו ואין לה אחים) עצמאית, מעולם לא לקחה דמי לידה/חופשת לידה/קצבאות שארים/נכות או כל דבר שהוא מביטוח לאומי ואנחנו חיים ברווחה, בסבירות גבוהה מעל הרוב המוחלט של הילדים בישראל, אפילו אלה שחיים במשפחות עם 2 מפרנסים ותמיכה מהסבים והסבתות.
 | 21.05.14
15.
זה הכל בגלל חוק חזקת הגיל הרך והמזונות והשטויות של גלאון וחברותייה
מרצ באותה שיטה של ש'ס. כדי להשיג קולות ממגזר משכנעים אותו שהוא אומלל, ואז כאילו נלחמים בעדו אך בפועל דוחקים אותו לעוני ודלות. מרצ היא האלופה בלדכא נשים בסופו של דבר. הילדים נשארים אצל האמא, היא לא מתפתחת כלכלית וזוגית, האבא אומלל, הילדים אומללים וזהבה גלאון חוגגת
מדכאות את הנשים | 21.05.14
12.
הבעיה שנשים ממהרות להתגרש במקום לשמור על חיי הנישואין
חושבות שבחוץ מחכה להן דבש. הרבה נשים "אוכלות" אותה בגלל "חבירות" שלהן שמעודדות אותן להתגרש ואחר כך לא מסתכלות עליהן. אני אישית מכיר נשים שיהיה להן הכל וזה לא הספיק - היתה להן עין גדולה! בנוסף נשים שמסרבות לצאת למעגל העבודה לעזור בפרנסת הבית ומעדיפות לטייל כל היום עד שהתגרשו ונאלצו לאכול את הכובע ולצאת לעבוד בלית ברירה. הרגישו על בשרן את הקושי של העבודה ורק אז נזכרו להעריך את עבודת בעליהן. לצערי יש סיבות רבות ומגוונות לגירושין וחלק גדול מהם היה ניתן למנוע אם היו עוצרים רגע אחד לחשוב. פשוט ממהרים יותר מידי.
 | 21.05.14
6.
לעצור את הדור הבא של החד הוריות
קודם כל יש בעיה עם זה שצירפו גרושות למטריית החד הוריות. זה משחק מילים שנועד לתת לגיטימציה לנשים שמעולם לא נישאו אבל ילדו. מעניין שמישהו מצא לנחוץ להחביא אותן בצל הגרושות. צריך לקחת את השורה התחתונה של סיכום מצב החד-הוריות: שורדות בקושי. מהוות עול על משפחותיהן ועל החברה. צריך לדבר על זה בגלוי ובקול רם כדי שצעירות שנמצאות בשלב קבלת החלטות מהסוג הזה יבינו שככה נראה שקר הפמיניזם כשמנסים לקנות איתו במכולת. ושזה למה שהן דנות את עצמן אם יבחרו להיות בגל הבא של החד הוריות. להוליד ולגדל ילדים צריך משפחה. חד הורית היא לא משפחה. עובדה שזה לא עובד. (בסדר, יש דוגמאות שכן. אבל הן המיעוט. ועוד לא דיברנו על טובת הילד)
פופיק | 21.05.14
3.
כמה פעמים אני צריכה לחזור על זה
כדי שהבנות יפנימו. "לא מתחתנים לפני שיש תואר" "לא יולדים ילדים לפני שיש שנתיים ניסיון בעבודה" "לא מתפטרים מהעבודה לאחר הילד הראשון" "לא נותנים לגבר לפרנס אותך" "לא דואגים לקריירה של הגבר לפני שאת דואגת לשלך". "לא מתנדבים להוציא את הילדים מהגן לפני שהגבר מוציא אותם לפחות פעמיים בשבוע" "לא לוקחים חופשת מחלה לילדים לפני שגם הגבר לוקח" "לא מתפשרים על גבר שאינו מוכן לעזור" "לא מתפשרים על גבר.נקודה" "לא מרכינים ראש בפני הרצונות של הגברים אלא שומרים על האינטרסים הכלכליים שלכן" יותר מ 100 שנה אנחנו נאבקות על שיוויון ואתן הבנות הצעירות ממשיכות ליפול באותה המלכודת?
אמא לבנות | 21.05.14
2.
ומה עם המילכוד של אבות גרושים ? המזונות הורגים אותנו
למה אני צריך לשלם על הילד והאמא כלום ? הילד נמצא גם אצלי - למה התשלום הוא לא מבוסס זמן ושכר ? אישתי מרוויחה כפול ממני ואני בקושי שורד - אבל מבחינת המדינה רק אני חייב לשלם על הילדים ? למי שחושב שאני מתחמק אז ממש לא - פשוט רוצה צדק
דניאל | 21.05.14
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת