אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

זוגיות בת 100: הנשיא והבנק

13 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

11.
אל תתלהבו - אצלנו המצב יותר גרוע! בנק ישרעל והמפקח על הבנקים
שומרים על האינטרסים של החתולים והחתולות השמנות בבנקים. אצלנו אנשים\טייקונים מקבלים מאות מליוני ש"ח הלוואות בלי ערבות והולכים ומשחקים בכסף הזה מונופול. כשהם מפסידים אז לנו עושים תספורות. אצלנו ראש הממשלה דואג יותר לאיראנים מאשר לאזרחים שלו. להמשיך? אז גם כאן, אם אנחנו לא נשבור את הפוליטיקאים והבנקאים הם ישברו אותנו, למעשה כבר שברו אותנו!
 | 29.05.14
10.
היא כותבת שבסוף שנות ה-90, בר סטרנס מכרה לבנק ישראלי פוזיציה ללא נזילות!..
טכשהבנק הישראלי עלה על זה, הם החזירו לו הכסף אחרי הנחה עמוקה (=החזירו חמישית). דברים דומים קרו כנראה, כשבנק הפועלים קנה אג"ח מגובות משכנתאות, ופישר הכריח הבנק למכור אותן גם בהפסד (=אחרת הבנק היה מסוגל להתמוטט).
מי הבנק? | 29.05.14
6.
את המכה הכי אנושה (מראש ובדיעבד, כמו שאומרים...) לכלכלה האמריקאית הנחית ריצ'רד ניקסון
כשביטל ב-1971את הצמדת ערך ה-$ לרזרבות הזהב של ארהב. בין 1780 ל-1933 היה שווי ה-$ 1.5 גר' זהב. ב-1933 הוא פוחת - בכוונה, כדי לעודד את התעשיה האמריקאית - ל- 0.9 גר', ונשאר שם עד 1971. מ-1971 ועד היום הוא צנח בעקביות וברציפות - שבו טוב - ב-97%, (ת ש ע י ם ו ש ב ע א ח ו ז ! ! !) לשווי של 25 מיליגרם. והיד עוד נטויה... כל כלכלן/פיננסייר יגיד לכם שאינפלציה היא מצויינת לבנקאים, ועד רמה מסויימת - לבעלי ההון בכלל, כי זה גורם הן להקדמת הקניות כי "אח"כ זה יעלה יותר" (מוכר לכם משוק הנדל"ן בישראל בשנים האחרונות??), וזו נבואה שמגשימה את עצמה, והן כי ככל שהאינפלציה יותר גבוהה, הריבית יותר גבוהה, והמרווח הפיננסי של הבנקים גדל גם אבסולוטית וגם יחסית. אם המימשל האמריקאי לא יתעשת, ואם לא יחולו נסים כלכליים , אתם עוד תראו יורו או יואן ששווים 5$, ואולי אפילו שקל ששווה $. מישהו חשב ב- 2008 על $ מתחת ל-4.5 ₪? רק מול ישראל נשחק ה-$ ב-6 שנים ב-30%.... הכלכלה האמריקאית סובלת ממה שכל אמריקה סובלת: השמנת יתר, ודורשת כמויות אדירות של "אנרגיה" (=כסף) רק כדי לנשום; רוב השומן הזה מתרכז באיזורים שהוא הכי מזיק : בטן, ירכיים, חזה (= התאגידים הפיננסיים + הגופים הכלכליים שהם "גדולים מכדי לתת להם ליפול"). וביביהו חושב שבארה"ב זה "אמריקה" (כמו במערכון של הגשש), ושכדאי לנו אפילו להתאמץ כדי להיות כמוהם; אתם יכולים להיות בטוחים שאותו קשר-לא-קדוש שמתואר בכתבה, מתקיים גם פה בארץ, ועם כל הממשלות/ראשי ממשלה שהיו (לפחות מאז כהונת רבין הראשונה).
 | 29.05.14
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת