אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

צא מפייסבוק, חזור לעבוד!

41 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

40.
האפליקצייה החדשה של אריאלי
גם עכשיו כשאני עונה , זה אחרי עשר דקות של "מנוחה " מהמטלה שאני עסוק בה. כלומר אני לא רק מאשר, אלא גם מרגיש את חוסר הריכוז שעליו דיבר אריאלי. אפשר לומר עליו הכול פרט לזה שהוא לא בסדר. זה איש חושב, מחדש , מאבחן לפרטים ולדעתי כשהוא יתפתח לכיוון התפיסות האבולוציוניות ויחבר אותן לעבודתו עד כה, עוד מישהו יזכה באיזה נובל
גבי | 16.06.14
38.
תודה לאל שאין לי כל נגיעה לפייסבוק. מיושן, אך מתעמל עם המוח שלי ולא של אחרים.
אמרים מומחי המוח והרפואה שזה מרחיק את הצלילה לדימנסיה. ויותר חשוב , נישאר עם החופש הנפשי לפרטיות. בכל אופן בינתיים, עד שגם לזה, אולי, יחדרו וללא רשות, חוקרי הננו-ביולוגיה בשיתוף קונספירציות עם גוגל וקורצווייל.
מ. | 15.06.14
32.
הצחקת אותי קצת: אכן הפכת את המין האנושי ליותר פאתטי מכפי שהוא
אז יופי, עכשיו אפליקציה תאמר לאדם את מה שהוא יודע. שהוא מכלה את זמנו בשטויות בשעה שהוא אמור לעבוד. לא כדאי יותר שאנשים ילמדו לעבוד עם תודעתם באופן ישיר? איזה עולם מגוחך...ודרך אגב יש מחקרים שיפריכו את הממצא שפייסבוק למספר דקות מוריד יעילות. ובל אובן לא נכון פייסבוק הוא המצאה מטופשת בעיניי ואותה הסיבה הפאתטית שגורמת לאנשים להיצמד אליה היא גם זו שגורמת לצורך בהמצאה מטופשת אחרת כמו טיימפול שאריאלי שוקד עליו כרגע. במקום שאנשים יתאפסו על עצמם הם צריכים מכשיר שיעשה זאת בשבילם - בוא נראה אם יעשו זאת? האם לא יהיה צורך באפליקציה שתגרום להם להקשיב למה שטיימפול אומר להם לעשות וכן הלאה וכן הלאה....פאתטי.
אורן | 14.06.14
29.
"השוואה חברתית מאדירה"?!
נו באמת... כשאחד מתלונן, בן השיח יקשיב אם ברצונו לעזור, או יתחיל בסדרת קיטורים משלו כדי להראות מי יותר מסכן. לא מדובר בהשוואה חברתית מאדירה, אלא בתחרותיות וסוג של נרקיסיזם. ההשוואה אינה מאדירה אלא דווקא מגמדת, והיא אינה חברתית אלא אישית - אנחנו לא מקשיבים לזולת ואין לנו סבלנות לשום דבר חוץ מעצמנו. כולנו סובלים מסוג מסויים של הפרעות קשב וריכוז, ופייסבוק עזר להגיע למצב הזה
 | 14.06.14
28.
לאפליקציה שתשחרר מהפייסבוק קוראים "כפתור הכיבוי"
יש לכל מכישר אחד כזה, לפעמים בצד ימין, לפעמים בשמאל, אפילו יש כאליו שלוחצים על המסך וזה קורה. ואז המכשיר הסלולארי, טאבלט או המחשב נכבים ואין פייסבוק.. מדהים כמה זה פשוט לא? אז עכשיו מישהו כתב אפליקציה שתעשה את זה? גאון הדור!!!!
יוסי | 14.06.14
24.
מה אני מציע?
לסגור את חשבון הפייסבוק ולעשות הליכה ברגל על חוף הים עם חבר אמיתי. במקום להתעסק באפליקציות מיותרות לאכול ארוחה טובה. ובמקום כל מיני "אח גדול" לקרוא ספר מתח מעולה. עם קשר ובלי קשר זה מזכיר לי בדיחה. בהלוויה של מישהו הגיעו בקושי עשרה אנשים. אז אחד מהאנשים אומר לשני מוזר,שכל כך מעט אנשים הגיעו, דווקא היו לו 400 חברים בפייסבוק.
 | 14.06.14
13.
יש בדיחה שמיוחסת לג'ורג ברנארד שאו - ויש סיפור שמיוחס לרב העיר
יום אחד בא יהודי אל רב העיר ומבקש ממנו שיעשה בר מצווה לכלב שלו. עונה לו הרב: "מה אתך אתה לא מתבייש , לעשות לכלב בר מצווה?" מה הבעיה אומר האיש, הכלב בן 13 שנים ואני רוצה לעשות לו בר מצווה. תסתלק מכאן, אומר לו הרב, כלב זו חיה טמאה ואני לא עושה לו בר מצווה. לאחר כמה ימים בא האיש אל הרב ומספר לו שרב העיר האחרת הסכים לעשות לכלב בר מצווה תמורת מיליון דולר. מה באמת עונה לו הרב? "אז למה לא אמרת לי שהכלב יהודי?"
גדעון | 13.06.14
12.
תמיד מוזר בעיני שאריאלי מתעקש לגלות דברים שידועים מזמן בפסיכולוגיה
ומתנהג כאילו מחקרים בפסיכ' התנהגותית וקוגנטיבית לא קיימים, והוא הראשון שחשב על הדברים האלה: הכלכלה כמדע מחקר-הנפש החדש. אין פסיכולוגיה, יש 'כלכלה התנהגותית'. אז צר לי לאכזב את פרופ' אריאלי, אבל ה'דינמיקה [ה]מרנינה' איננה כזו בכלל. כאשר אנשים מדברים על חוויותיהם, הם מעבירים את הזיכרון הרגשי שלהם ניתוח אנליטי (מה שכהנמן מכנה 'מערכת1' ו'מערכת2'), שמאפשר להם להכיל את הרגשות, לנתח ולהוריד מרמת המתח. הם מסוגלים להבין את מה שקרה טוב יותר, וכמובן לקבל פידבק מבן/בת השיח. לכמה מאיתנו לא קרה שתוך כדי שיחה על אירוע שעברנו, הבנו פתאום מה היה שם, ועד כמה חששנו בלי צורך? איזו הקלה הרגשנו בעקבות השיחה. הפסיכולוגיה הפרוידיאנית כולה נבנתה על העיקרון הזה... הקוגנטיבית הסבירה גם מדוע זה קורה. אבל כאשר אנחנו לא שלוים ומותשים מנטאלית ורגשית, אז בוודאי שכל שיחה על בעיות תרגיז אותנו. לא צריך לחפש פה משמעויות נסתרות - זו בדיוק אותו ריכוז שנחלש. אבל הפרופ' עדיין לא הגיע לשם. בספר הבא. אגב יש שטוענים שאכילת פחמימות (בריאות, אם ניתן) מסייעת להעלאת הריכוז חזרה. כך שאם כבר עושים הפסקה - לטעום משהו מתוק.
עג | 13.06.14
10.
תגובה יותר עניינית
המשימה תהפוך מהמטלה המקורית לעדכון האפליקציה. לכולם יש יומן אבל השימוש בו לפעמים לוקח יותר זמן מהמשימה. צריך להוסיף משימה חדשה, לכוון תזכורות, צריך לעדכן שהתחלנו את המשימה ומתי שסיימנו. לא תודה. יותר מדי עבודה. וכמובן כל האנפורציה עוברת למר אח גדול שידע מתי אני עושה כל דבר וימכור לי בדיוק מה שאני צריך מתי שאני צריך! אני עובר ליומן כיס מנייר כמו פעם.
 | 13.06.14
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת