אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

בישראל הרבה פחות משתלם לנתח ישראלים

36 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

33.
שר''פ ע''ח הציבור
מנכ"ל משרד הבריאות פרופ' ארנון אפק. "הנושא נמצא בבחינה" לא ברור מה יש ''לבחון'' כאן. אין צורך בפרופסורה כדי להוכיח הפגעות הפציינט הישראלי!!! אני בוש ונכלם לנוכח התנהגות והתנהלות המוסדות הרפואיים בארצי ועל חשבוני. כל שאני יכול זה רק לקטר. ואלי שוב לא להצביע לליכוד החמדן.
הללויה | 15.06.14
32.
אוי ואבוי לבריאותינו. הציבור מטומטם ולכן הציבור ישלם, כדברי השיר.
עכשיו כבר מותר להשתין מן המקפצה. לא רק יכולתי שלא לשלם מס בריאות. זו ניבזות ממלכתית להשתמש ברכוש הציבור וגם לצמצם את השרות הרפואי. זה בדיוק: לרצוח וגם לרשת. חבל שאני לא בן 18... רק בריקדות ומספר עמודי תלייה בכיכר העיר!
הללויה | 15.06.14
28.
הם שודדים מתקנים שהקמנו בדם מיסינו.גופותינו שלא נותחו נערמות ע"ח המתעשרים.
יופסק לאלתר! שוד! תשתיות בריאות שהקמנו בדם מיסינו,ואנו משלמים על כך בחיינו! וצפה אדירה! שודיק וגזל תחת עינה הפקוחה של שרת הבריאות גרמן וממשלת ישראל.אנחנו,הורינו והורי הורינו,אנחנו הם מי ששילמנו כל חיינו מיסי בריאות להקמת תשתיות הבריאות - בתי חולים,סיבסוד לימודי רופאים,תמיכה בהם ובמשפחותיהם. מי זה הרופא ומנהל בית החולים אשר מעז להשתמש בתשתיותינו,בגופותינו המתות אשר לא נותחו בגלל תור. לא שילמנו כל זה כדי שתעשו על זה את קופתכם הפרטית. לא מספיק לכם?! לכו לחו"ל! תחיו לכם במדינה זרה. אנחנו כבר נביא רופאים טובים שיהיו מוכנים לעבוד בשימחה גם בשכר זה.
ישראלה וישראל ישראלי | 15.06.14
26.
גם ככה זאת הזניה של מערכת ציבורית לטובת עשירים
הכל במסווה של כסף ועוד כסף...מה הפלא שרופאים מועלים בתפקיד משקרים ומוכנים לנתח חולים רק באופן פרטי בסכומי עתק ? אם בית החולים משמש דוגמא שבה חולה מהציבור נזרק למסדרון בעוד אזרח זר שמשלם כפליים נכנס לניתוח ? מה הפלא שהמדינה רקובה עד היסוד ? כשכל ערך שהיה כאן הוחלף בערך של עשיית כסף כמטרה ? שהמדינה עצמה מתרצת את מעשיה ופועלת כך ? אתם רוצים תיירות מרפא בתשלום גבוה ? - אין בעיה, על חשבון הזמן הפנוי של הבית חולים ( אם יש ) ! לא על חשבון האזרח !
שגיא | 15.06.14
25.
לניאדו בית חולים ציבורי שחוגג עם תיירי המרפא
יש לצרף גם את בית חולים לניאדו שהוא בית חולים צ י ב ו ר י ולא פרטי שנהנה מכספי מד"א, קופות החולים ומשרד הבריאות, וגם הוא חוגג עם תיירות המרפא עם כספים במזומן שמתגלגלים לכל מיני עמותות, ומנהל מחלקה פנימית שסילק חולה ישראלי תמורת תייר מרפא שרצה דווקא את החדר היחיד של החולה הישראלי, לאן נגיע????
פרנסואה | 15.06.14
24.
שקרנים באיכילוב
אני התאשפזתי באיכילוב ונאמר לי שאין מקום במחלקה האורולוגית ולכן ישימו אותי במחלקה אחרת כ"לווין" לאורולוגית. שני תיירי מרפא היו באורולוגית ולכן לי לא נשאר שם מקום. שלושה ימים שכחו ממני במחלקה השניה עד שעליתי לאורולוגית ועשיתי שביתת שבת מול הדלפק של האחיות ורק אז מצאו לי מקום במחלקה. המסקנה- תיירות מרפא כן באה על חשבוננו.
שחר | 15.06.14
23.
לא לטעות........
מה עם כל הפעולות שמבוצעות לתיירות מרפא שאינן ניתוחים? כצפוי רובן מבוצעות בשעות העבודה הרגילות,על חשבון החולים הישראלים,ומרבית הרופאים אפילו לא מתוגמלים על כך.מקסימום,קרן המחקרים המחלקתית מקבלת סכום צנוע לכאורה לשימוש הרופאים,אבל הם לא רואים מזה אגורה.
נדיר | 15.06.14
20.
אין גבול לשטויות.
הדרך היחידה שהנושא יהיה נקי: הפרדה מוחלטת בין רפואה פרטית לרפואה ציבורית. אין אין ואין רפואה פרטית במוסד ציבורי - נקודה. מזה שנים רבות, רופאים מסוימים "התרגלו" לצאת מוקדם מאד מהעבודה בבית חולים ציבורי ולצאת לעבודות פרטיות. לאחר השביתה האחרונה האוצר סידר אותם - נתן העלה יפה במשכורת אך הכריח אותם להעביר כרטיס (זו הסיבה היחידה שרופאים בכירים התנגדו כל כך להסכם). אז הם מצוא פטנט חדש, לעשות את הניתוחים הפרטים בתוך בתי החולים הציבורים. זאת אומרת המצב במקום להשתפר הורע - קודם הרופאים "הבכירים" היו יוצאים לעבוד בחוץ בשעות העבודה הציבורית אך לפחות לא "על חשבון". עכשיו, הם ממשיכים עם אותה העבודה הפרטית רק שבתוך בית החולים הציבורי, ז"א עם חדר ניתוח של בית חולים ציבורי, מיטה של בי"ח הציבורי, אחיות ע"ח ביה"ח הציברוי, צוות ניקיון וכו. סידור מעולה! מקבלים משכורת פעמיים על אותה עבודה ובאותו מקום שעושים ניתוחים פרטים "רק" אחרי ארבע? נו באמת, תהיו רצינים, החולים שם 24 שעות ואף אחד לא נכנס לחדר ניתוח לבדוק מי מנתח את מי ובאיזו שעה. גם אם קיימים רופאים הגונים שעובדים עד ארבע עבור החולים הפשוטים, יש רופאים אחרים שעובדים אך ורק בשביל מטופליהם הפרטים. ואם מטופל פרטי מרגיש לא טוב בעשר בבוקר? הרופא הבכיר שקיבל כסף לא ירוץ אליו? באמת, לא רואים זה לא סביר? במלים אחרות - חוזרים להתחלה. רפואה פרטית לישראלים שרוצים לשלם או שיש להם ביטוח מתאים? לתיירים? כן כמובן, אין שום בעיה וגם לא רואה למה משרד הבריאות צריך לקבוע מחירים, זה שוק חופשי. אך לא בבתי חולים ציבורים. לא על חשבון החולה שמגיע מקופ"ח. נקודה. הפרדה מוחלטת וברורה בין רפואה פרטית וציבורית. אין דרך אחרת.
רופא | 15.06.14
19.
הבעיה היא כמה מזה הלך לבי"ח/רפואה ציבורית וכמה לכיס הפרטי....
מה אכפת לי כמה הם גובים- מי שבא מחו"ל ורוצה לשלם שישלם והרבה! ההסדרה צריכה להיות בכמה מזה נכנס לקופה- והאם לבית החולים הספציפי או לקופה ציבורית כללית שמתחלקת שווה בין כל בתי החולים. זה כל הסיפור. וכמובן תגמול לרופאים כי אחרת הם בורחים לאסותא....
זהר | 15.06.14
18.
יופסק לאלתר! שוד! תשתיות בריאות שהקמנו בדם מיסינו,ואנו משלמים על כך בחיינו!
יופסק לאלתר! שוד! תשתיות בריאות שהקמנו בדם מיסינו,ואנו משלמים על כך בחיינו! וצפה אדירה! שוד וגזל תחת עינה הפקוחה של שרת הבריאות גרמן וממשלת ישראל.אנחנו,הורינו והורי הורינו,אנחנו הם מי ששילמנו כל חיינו מיסי בריאות להקמת תשתיות הבריאות - בתי חולים,סיבסוד לימודי רופאים,תמיכה בהם ובמשפחותיהם. מי זה הרופא ומנהל בית החולים אשר מעז להשתמש בתשתיותינו,בגופותינו המתות אשר לא נותחו בגלל תור. לא שילמנו כל זה כדי שתעשו על זה את קופתכם הפרטית. לא מספיק לכם?! לכו לחו"ל! תחיו לכם במדינה זרה. אנחנו כבר נביא רופאים טובים שיהיו מוכנים לעבוד בשימחה גם בשכר זה.
ישראלה וישראל ישראלי | 15.06.14
15.
אם התקציב היה מתפנה לרכש רופאים מתמחים במחלקות הייתי מברך..אבל:
זה לגמרי לא המצב וזו בושה לרופאים הבכירים ולמנהלי המחלקות, אשר במקום לחזק את מחלקתם הם מחזקים את כיסם בעוד 100,000 ₪ בחודש, זאת כאשר עלות שכרו של רופא מתמחה מוערכת בכ-,20-30 אלף ₪ לערך. בושה וחרפה. אני מבין בזה כי הייתי חלק מזה כמתמחה. הכנתי את הפציינטים האלה לניתוח במקום לראות חולה נזקק במיון שמחכה כבר 3-4 שעות במיון לרופא. אסייג ואומר שאת עיקר הניתוחים של תיירות המרפא היו עושים במחלקתי בשעות אחה״צ, אך הכנת החולה היתה בבוקר וזה, ברוב המקרים כן גזל זמן מחולים אחרים. המצופה מן המתמחה היה כמובן להכין את כל החולים ולא משנה מה. רמות הלחצים על המתמחה היו לא סבירות, בלשון המעטה. אין זמן לחניכה. הלימוד היה לוקה בחסר רציני. המערכת בקריסה וכל עוד לא נעשה שימוש בכסף הרב הזה לחיזוק המערכת זה פשע ועוון גדול.
 | 15.06.14
13.
כל בית חולים פועל לפי ראות עיניו ובחסות משרד הבריאות המיתממם.
לא רק תירות מרפא ישנם גם ססיות שמתבצעות במהלך היום אם ע"י הפקידות והן הניתוחים למינהם וכל זאת ע"ח האזרח דל האמצעים ודל היכולת להם ניתן טור ארוך לחודשים רבים! וכולם עיוורים וחרשים ולא מטפלים בבעיה.מקווה שהמנכל החדש יעשה משהו.
צפוני | 15.06.14
12.
לא צריך את תיירות המרפא בתי החולים הציבוריים שייכים לאזרחי ישראל.
האזרח הישראלי אמור לקבל בבתי החולים הציבוריים את שרותי הרפואה הטובים ביותר ובחינם.אנחנו משלמים מס בריאות וזה אמור לכסות כל טיפול רפואי לפי קביעת הרופאים כמובן ולא הפקידים.ורופא בבית חולים ציבורי אמור לעבוד אך ורק בבית החולים הציבורי ולא במקביל בקליניקה פרטית שבה הוא יבדוק חולים שמטופלים אצלו בבית החולים הציבורי ומשלמים לו כסף כדי לקבל עדיפות בטיפול בבית החולים הציבורי.תיירי המרפא יוכלו לקבל טיפול בבתי חולים פרטיים ע"י רופאים שיעבדו רק שם ולא במקביל בבית החולים הציבורי.
דב בינדר | 15.06.14
7.
אם היו עושים מרד תשלומים היו מתחילים לתת תמורה
נאותה ומערכת בריאות בריאה .... על כל הכספים שאנחנו משלמים אם לא לא מגיע להם כסף כך בכל תחום ותחום בחיים . הכח בידי האזרחים בלעדינו הם כ ל ו ם . לא כולם נולדו להיות מקושרים למשפחת הדם הכחול....אבל אנחנו אלה שמממנים את המדינה.
אביב  | 15.06.14
3.
עבודה בעיניים
״הם שכרו רופאים נוספים כדי לבצע ניתוחי אף־אוזן־גרון בשעות אחר הצהריים בחולים ישראלים״. כמובן שאין בכתובים דבר מכל האגדה הזו. מספר רופאים באיכילוב פועלים כמו עובדי התפעול בנמל אשדוד - הם אינם פועלים עבור המעביד במסגרת של שכר עבודה. במקום זאת הם עובדים באופן ישיר עם הציבור וגובים שוחד.
ארתורו | 15.06.14
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת