אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

הממשלה אישרה פה אחד: פטור ממע"מ לרוכשי דירה ראשונה מקבלן

29 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

28.
עבודה בעיניים . כסף לקבלנים . ירגע ואחר כך יתפרץ שוב .
דר שראל :"לא הוגן להאשים אותי ואת פקידי האוצר שלא עשינו כלום , תפקידנו הוא למסור המלצות לשר האוצר . אנחנו מספר פעמים הגשנו הצעות מעשיות להוצאת משקיעים משוק הנדל"ן אך כנראה שבגלל אילוצים פוליטיים התוכניות לא יצאו לפועל" הבנתם . היה מאוד ברור לכלכלנים של האוצר שהפתרון היחיד הוא הגדלת ההיצע דרך הוצאת משקיעים מהמשחק . אי אפשר לסגור את הפער בין הביקוש להיצע דרך זריקת כסף ויצירת ביקוש חדש !!! אי אפשר ! קל לנו להאשים את דר שראל שלא עשה כלום . אבל תקשיבו לבחור . הכל פוליטיקה ואינטרסים . לא הכל מגיע לתקשורת . יאיר לפיד יודע את זה טוב מאוד . קל לזרוק מילים והבטחות ש "מדליקות" את הציבור .
מזמן בברלין  | 24.06.14
26.
מע"מ 0% שקול ל- 0% שינויי והוא רק מס שפתיים
מע"מ 0% שקול ל- 0% שינויי והוא רק מס שפתיים, לא ליפול בפח. רק מי שמחובר לקופה הציבורית יהנה, למחוברים בחברות הממשלתיות ולפנסיונרים מהצבא וכל דור א' וילדיו. הקבלים יסובבו את כולם. חבל לבזבז זמן בבכי. רק דרך אחת תעזור-מחאה במשמרת של 1000 מפגינים כל יום מול הכנסת והצבת יעדים ברורים לממשלה. למחאה שהייתה הגיעו עשרות אלפים כל מוצ"ש. חשבון פשוט מראה כי אם יגיעו לכנסת כל יום 1000מפגינים ידרשו הרבה פחות אנשים בחישוב שנתי ממספר המפגינים שהיו במחאה האחרונה. 1000 מפגינים כל יום מול הכנסת, לאורך זמן יעשו את העבודה. המחיר של המפגינים = יום חופש בשנה. וכן יש לגייס את הסטודנטים הרדומים... ולהרים את נס השינויי.
דני | 23.06.14
22.
שיטות לתחמון החוק ההזוי
הפקידים חושבים שהם חכמים? להלן מספר שיטות שניתן לשטות בהם: מחיר הדירה גבוה מדי? אינו עומד בקביעות של השמאי הממשלתי? להלן כמה פתרונות ( יש עוד, והרבה..). א. מקטינים את שטח הדירה על הנייר. כל השטחים הציבוריים יוצאו מהשטח המחושב לצורכי הרישום בטאבו. מה עם הארנונה לעירייה? גם כעת אין קשר בין הרישום בטאבו לבין החישוב שהעירייה עושה בעצמה. ב. מחסן וחנייה לא יחשבו במחיר הדירה. הם ימכרו בנפרד. ( גם כעת יש ודברים אלו נמכרים בנפרד ללא כל תגובה של שלטונות המס). ג. מה דעתכם על מכירת הדירה כמעטפת בלבד? הקבלן ימכור את הדירה במפרט הבסיסי ביותר. מי קבע שיש צורך במטבח? מי קבע שיש צורך באריחי קרמיקה? מה רע בברז גינה במטבח? מזגן???? מה הפינוק הזה...אפשר לפתוח חלון. הקונה רוצה פריטים אלו? הקבלן ישמח להכיר לו את הבן דוד שלו, שבמקרה עוסק בתחומים אלו.
ציון | 23.06.14
15.
0% מע"מ דירה = תגמול בני עשירים + השתמטות מגיוס
החוק שיזם יאיר לפיד בענין מע"מ בשעור 0% על דירה הנקנית מקבלן- חוק זה מפלה לרעה בני עניים (שלא יכולים לקנות דירות מקבלן) לעומת בני עשירים. ההפליה מגדילה את הפער שביניהם, כלומר את אי-שוויון ההזדמנויות שבפניהם, בסכום של עד 280 אלף שקל. הפליתם לעומת בני עשירים שלא שרתו בצבא היא רק בסכום 166 אלף שקל = 17.5% כפול 950,000 אבל אם בני עניים ישרתו בצבא, אז הם "יתוגמלו" על שרותם בכך שהשרות יגדיל את ההפליה שגלומה בחק זה בינם לבין עמיתיהם לשרות בעוד 114 אלף שקל = 17.5% כפול (1,600,000-950,000). פער בהזדמנויות, על אף שלכאורה אינו שולל כסף מאיש, מביא הפסד לבני עניים כיון ששוק העבודה הוא תחרותי. הפער הנוסף שייווצר ישפיע, למשל, על מדת ההשכלה או מדת ההכשרה המקצועית של המתחרים בשוק. בן עניים שיראה בקנס הנ"ל (המוטל עליו עקב השלוב בין עניו לבין שרותו בצבא) צדוק להשתמטות משרות בצבא, יוכל לטעון שזכותו היא להקטין את אי השוויון ע"י נצול 3 השנים ללמוד אוטודידקטי (אברך- שפור כשוריו הקוגניטיביים בלמוד גמרא), צבירת נסיון, צבירת הון התחלתי וכד'. צריך לתגמל את חילי הסדיר בדרך אחרת: הפליה לטובתם בשעור מס הכנסה, לכל ימי חייהם.
יש עתיד לעשירים  | 22.06.14
11.
אני לא הולך לעשות ילדים שילכו למלחמות של נתניהו רק כדי לקבל הנחת לפיד
את ההנחה העקומה לפיד סידר רק בגלל שידע שבלעדיה בקרוב יהיה מרד ואנשים לא יסכימו ללכת למילואים. אז בסדר, אני לא אסרב לצו שישלחו לי כדי לא להסתבך עם החוק, אבל אף אחד לא יכול להכריח אותי להוליד את החיילים של 2032. מספיק שאני ובת הזוג שלי בזבזנו יחדיו את מיטב שנותינו על שרות סדיר ומילואים, עכשיו אנחנו לא מתכוונים להוליד ולממן את דור העתיד של בשר התותחים למלחמות השקר של נתניהו וחבריו לכנופיית השלטון. תחפשו לכם פראיירים אחרים, אנחנו נמשיך לגור בשכירות וממילא לא נצטרך דירה כשנהיה בקבר כי לא יהיה למי להוריש אותה.
ישראלי שכבר נשבר | 22.06.14
10.
מה שיקבע אם המחירים יעלו או ירדו זה המחיר למ"ר שאותו יקבע השמאי הממשלתי בכל אזור:
אם יקבע מחיר גבוה מהמחיר היום, הקבלנים יוכלו להעלות מחירים והצעירים ימשיכו לקנות כי יש להם עכשיו בערך 15% הנחה. במצב זו נקרא בקרוב כתבות על עליות מחירים. אם לעומת זאת השמאי הממשלתי יקבע מחיר נמוך למ"ר, נמוך אפילו ממחירי 2013, אז כל השוק יתחיל להתכנס כלפי מטה אל המחיר הנמוך יותר. כמובן, יהיו יותר צעירים שיכולים להרשות לעצמם רכישה במחיר נמוך, ולכן יהיה עודף ביקוש בחודשים הראשונים, עד שהקבלנים ירוצו להתחיל פרויקטים רבים המיועדים בדיוק לעמוד בקריטריונים שהממשלה קבעה. אבל גם מי שילך לקנות דירה ללא מע"מ ויגלה שכל המלאי כבר נחטף- לא יפסיד. המחירים מקובעים על התקרה שקבע השמאי, ולכן הם לא יכולים לעלות. אותו צעיר יכול לנסות שוב במועד מאוחר יותר. מה שבטוח, זה שאף צעיר לא ילך לקנות דירה יד 2 כל עוד הוא זכאי להטבת המע"מ. צעד כזה הוא בעצם ויתור על מתנה של מעל 200,000 שקל.
צביקה | 22.06.14
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת