אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

מה עושים בכל חודש עם 6.35 מיליארד שקל?

31 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

26.
במקום לתת את הכסף שלנו להימורי הטייקונים, שיבנו דירות להשכרה במחיר סביר
נדל"ן להשכרה הוא תחום יציב יחסית. בגלל יתרון הגודל, קרנות הפנסיה יוכלו להוריד את עלויות הבניה והקרקע ולהשיג תשואה עוד יותר טובה על הכסף שלנו. לא רק שאולי בזכות צעד כזה הקרנות יצליחו לתת מענה להתחייבות שלהן כלפי החוסכים אלא גם יעשו לשם שינוי משהו טוב ויעזרו קצת לאנשים שנלחמים כל חודש כדי לשלם את שכרי הדירה המטורפים שדורשים כאן. מה עושים במקום זה? לוקחים משכורות עתק למנהלי התיקים ולכל הפקידים ונותנים כסף לטייקונים להשקעות ספקולטיביות! פראייר מי שמפקיד לפנסיה!
אורי | 01.07.14
25.
הפתרון - חסכון אישי בגיבוי אג"ח ממשלתי עד 1.5 Xשכר ממוצע והשהפנסיונים ילחמו עלינו על היתרה
כל אזרח יוכל לחסוך עד פי 1.5 מהשכר הממוצע במשק באג"ח מיועד ממשלתי ישירות, ללא תיווך גופים פיננסיים. אג"ח צמוד בריבית של 4.5-6% לשנה. החסכון הנ"ל יהיה בתשלום של 0.25% לשנה מהצבירה. בצורה זו תגדל הפנסיה של כל אזרח בכ- 15%-20%..... את היתרות יוכלו החוסכים לחסוך בגופים הפנסיוניים, אבל אז עוצמתם תקטן פי כמה והם יצטרכו להילחם על הלקוחות ולא כמו היום שמנהלים חלק מהכסף באג"ח מיועד ממשלתי, מאבדים את הכסף לחברים מהמועדון וסתם גוזרים קופון.
דוה ןיבור בהפוכה | 01.07.14
11.
בשביל מה קבעה הממשלה חוק פנסיה חובה, אם בנק ישראל מחריב את החסכון?
צריך לבטל את חוק פנסית חובה. הציבור החוסך, בלאו הכי לא יקבל את מרבית הכסף שחסך. חסכון פנסיוני צריך שיהיה מושקע בפקדונות, חסרי סיכון, נושאי ריבית ריאלית חיובית. אחרת, חבל על החוסכים. כספם מעשיר רק את אייל לפידות וחבר מרעיו.
מי שמרויח בענק | 01.07.14
10.
רעיון מעולה - לתת לאנשים לסחור בפנסיה שלהם בעצמם
או רעיון יותר טוב - להעביר את הכל לכספת. המדינה גם כאן לקחה על עצמה יותר מדיי וחייבה את כולנו לעבוד מול רשימה מצומצמת של ספקים שאנחנו חייבים להעביר לנו את הכסף. זאת הסיבה שכל טייקונים - טייקונים. אנחנו מלווים להם את הכסף ללא שליטה. זכותו של כל אדם לשלוט שליטה מוחלטת בכספי הפנסיה שלו. אם יפסיד הכל - אז הוא נושא לצדקה. אם ירוויח בגדול - מה רע?
דב | 01.07.14
6.
למה לא משקיעים בבנייה להשכרה?זהו שוק יחסית יצב מאוד לטווח ארוך.
אפשר לעשות יותר מזה ולתת לכל חבר בקופה מעין יחידת מנייה שתבוא לידי ביטוי בדירה או בחלקה. גם אם תהיה מפולת בשווקים לפחות יישאר משהו ממשי לחברי הקופה. ההתנהלות הכלכלית בעולם השתנתה,צריך לחשוב אחרת לכיוון אפיקים חדשים,לשבור לשנות או/ו לגוון את ההתנהלות הקיימת.
אייל | 01.07.14
2.
הכתבה כאילו מרחמת על הגופים האלה, יש פתרון נורא פשוט לכולם
את כל הכסף אפשר להשקיע בחול, הבעיה היא שאין בארץ ידע רחב להשקעות בחול. כולם חושבים שזה מסוכן יותר כשברור שאם הם היו מבינים משהו הם היו יודעים שהסיכון הגדול הוא בארץ הקטנה הזו שמוקפת ערבים עם כח קנייה של 3 מ' איש בלבד!!.
משקיע  | 01.07.14
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת