אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

קרנית פלוג: "תוכנית מע"מ אפס תביא לעליית מחירי הדירות"

28 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

28.
יום אחד ביב ויאיר לפיד יגלו שבבחירות הבאות הם לא יבחרו בגלל קרנית פלוג
הבעיה הכי גדולה שלה זה שהיא לא מודה בטעויות שלה, כבר שנים שבבנק ישראל אומרים שאין ספקולנטים בדולר היום הם מקבלים תשובה, מדינת ישראל במלחמה יורים טלים על תל אביב, חיפה, באר שבע, השרון, הבורסה יורדת 2% והדולר נחלש מול השקל, אין שום תקדים לזה בעבר, עכשיו הבעיה היא שאין סיכוי שהיא תגיד טעיתי אותו דבר יקרה גם עם המע"מ 0% חברות מייצאות משקיעות מליונים להביא מנהלים שיעלו את הרווחים שלהם ב5% בשנה, הדולר יורד בשנה 10% לוקח להם את כל הרווחים לטובת חברות ממשלתיות מנורוגיה ואותה זה לא מעניין, לא סתם לקח לביבי לקבל הרבה זמן החלטה על על מי יהיה נגיד, הוא רק לא יודע שעשה את טעות הכי גדולה שלו, את התשובה לזה הוא יקבל עוד שנתיים כאשר יתחיל משבר שהיה ניתן לעצור אותו.
שי | 09.07.14
26.
ומה יעץ בנק ישראל- המוסד הבזבזני הזה והכלכלנים כשמחירי הדירות התנפחו?
ממש עזרתם עם עצותיכם ב8 השנים האחרונות. ומה היעדים של מחיר מטרה, 2030? שכר בכירים מטריד אותך? כמו ספרן בבנק ישראל? מוטרדת מהקף משכנתאות? לבנק ישראל לא היה חלק בזה? ההאטה בצריכה הפרטית-מה את אומרת גאונה.יש לך ממש גרפים באקסל שמראים לך מה שכל ישראלי מרגיש כל בשרו? עוד עובדת ציבור במובן הרע של המילה .קשקשנית במוסד ששואב כספי ציבור על לא כלום.
ומה יעצת בדיוק ב8 השנים האחרונות | 08.07.14
19.
צביקה דורון - אחרי שקראתי בבלוג שלך באתר שהקמת הבנתי
שההבנה שלך לוקה בחסר בלשון המעטה. לא מדובר רק בהיצע שהביא לעליית המחירים, אלא גם בביקוש. הביקוש הגבוה לא הגיע רק מזוגות צעירים אלא גם ממשיקעים שחיפשו אלטרנטיבה לכסף בעולם של ריביות אפסיות. ההנחה באתר שלך לגבי מחירי האנרגיה והשלכה מהם על האינפלציה ועל הריבית היא לא יותר ממשאלת לב. בארה"ב האינפלציה נמדדת גם בניכוי מחירי המזון והאנרגיה (ומכונה אינפלציית הליבה) והיא בהחלט צפויה להרים ראש עם התאוששות הכלכלה האמריקאית. כשהריביות יעלו בעולם, הכסף ייצא מהנדל"ן ויחזור למרתפי הבנקים. אבל אל תיתן לעובדות לבלבל אותך.
כלכלן | 07.07.14
18.
15, אז רוץ לקנות דירה עכשיו ותעשה מכה
אם התסריט שאתה מתאר היה סביר היינו רואים גל ביקושים עכשיו מאנשים שלא זכאים להטבה במטרה להקדים את עליות המחירים. מכיוון שזה לא קורה זה מראה שלציבור יש ציפיה שהמחירים ירדו ולכן הקבלנים לא יוכלו להעלות מחירים. מכיוון שלפיד לא רק מוריד את המע"מ אלא גם מציף את השוק בדירות אז מי שיחכה ירוויח.
ניר | 07.07.14
17.
אפילו הצפת היצע לא תוריד את המחירים כשהריבית 0% וההוכחה בפנים:
נניח שהתחלות הבניה יעלו מ 40,000 ל 80,000 בשנה הבאה. אתם חושבים שהמחירים ירדו? אתם טועים. אמנם חצי מהדירות הם מעבר לקצב הריבוי הטבעי, אבל כשהריבית נמוכה גם אנשים שחשבו לגור בשכירות עוד כמה שנים, מחליטים לקנות מיד. זה יכול להיות גם חצי מיליון איש. במילים אחרות- אחוז הבעלות על דירה שואף לגדול, וזה אומר שגם אנשים שלא היו "אמורים" לרכוש דירה- רוכשים אחת. בנוסף לאלו יש משקיעים, אנשים שלא גרים בשכירות, ויש להם דירה מזמן, אבל רוצים לקנות דירה להשקעה כי התשואה של 3% נראית בעינהם אטרקטיבית, ביחס לחלופות ( לקבל 0.5% בפיקדון ולשלם על זה 15% מס....) שום דבר לא ימנע מאנשים לעשות מה שטוב להם. רק אחרי שיבנו מיליון דירות, ומספר הדירות בישראל יהיה 3.4 מיליון במקום 2.4 מיליון, אז השכר דירה יהיה כל כך נמוך שהתשואה כבר לא תהיה 3% אלא רק 1.5% ואז אנשים יפסיקו לרכוש להשקעה. יותר קל להעלות ריבית ב 1.5% כדי להשיג את אותו אפקט.
נא להתעורר | 07.07.14
15.
חשוב שדמות ציבורית פותחת את עיני הציבור לגבי האשליות והציפיות
לא כל הדירות החדשות יתומחרו מתחת לרף של הפטור, בהתאם לקביעת השמאים לכל אזור בארץ. לדעתי, ב 1/9 תהיה היסטריה במשרדי המכירות וב 2/9 לא תהיה אף דירה חדשה פנויה בשוק שמחירה נכנס מתחת לרף הפטור. נחשו מה יקרה אז...?
צביקה דורון | 07.07.14
14.
רק רוכשים סמויים שהם מרשות המסים, ומתחזים לצעירים- יכולים לעלות על קומבינות. ורק פרסום
של קבלנים שנתפסו, כל יום בעיתון- יכול להרתיע קבלנים אחרים מלעשות אותו דבר. אכיפה של פה ושם לא תעזור, הסיכוי להתחמק מהרשויות הוא פשוט גדול מאוד בישראל, ואיש עסקים חכם תמיד ינסה לתחמן כי ככה מצליחים.
ילדון | 07.07.14
11.
הממשלה צריכה להקים חברת בניה ממשלתית
החברה הזו תבנה רק במחיר מטרה ומע"מ אפס. ואז כשזו חברה ממשלתית "ללא מטרת רווח", הבנייה תהייה לפי מפרט שקבעו למע"מ אפס ולא יהיו קומבינות עם הקבלנים וכסף שחור. שיבנו 100,000 יחידות דיור בשנה ואז המחירים ירדו. כמו כן, אפשר להביא חברה סינית שתבנה בעליות זולות בהרבה יותר. אז למה לא עושים זאת????????????????
קבלן | 07.07.14
8.
קול שפוי מול ממשלה הזויה
הכלכלנים והנגידה אומרים עובדות והשערות מתוך נסיון. לפיד פזיז וההצעה מטורללת- בלי מע״מ? אין שיטות אחרות? למה לא לחייב במס ולתת החזרים למי שמגיע לו ולפי קריטריונים? אם ועדת כספים תאשר- הרי הם בובות לא חושבות, מריונטות הנעות לפי מושך בחוטים. בקרוב לפיד יעלם- ונשאר עם השטויות שלו.
יוסי | 07.07.14
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת