אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

מאיפה יגיע הכסף למימון מבצע צוק איתן

37 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

37.
הפתרון מאוד פשוט: מנופי לחץ אזרחיים וכלכליים
המבצע ימומן מהכסף של הפלסטינים הנמצאים בחשבונות הבנק שבישראל. למען הדיוק, בכל פעם שירו רקטה / טיל / קליע / יקרעו את הגדר / וכיו"ב - יוגש להם החשבון. כל חילוץ מוסק. כל יום אשפוז. יוגש להם החשבון. זהו המנוף הכלכלי. ומבחינה אזרחית: ישראל צריכה להתנתק אזרחית מהפלסטינים . לא נראה לי שישראל צריכה לספק בלעדית חשמל. שירדן תספק להם. שהם יספקו לעצמם. טיפולים רפואיים בישראל - אין. מעברי גבול? סגורים! יתר המנופים יהיו פשוטים יותר, כגון: הקשחת תנאי המאסר של האסירים בבתי הכלא בישראל. לא תהיה הפרדה בין אסירי פתח לחמאס. ועוד. ועוד. ועוד.
אורן כץ | 13.07.14
33.
ברור מאיפה יבוא הכסף
אני מאמין שלפיד לא יעלה את מס ההכנסה, זאת מסיבות אידיאולוגיות וכן בשביל "לא לצאת שקרן", הכסף יגיע מהמקורות הרגילים -- העלאת מע"מ העלאת בלו על הרכב העלאת מס קניה על הרכב העלאת מיסים על רכישת נדל"ן למגורים והעלאת מחיר הקרקעות של המנהל קיצוץ דמי הבראה והטלת "עידוד צמיחה" על עובדי מדינה - מורים, רופאים, אחיות, עו"ס וכו' (לא כולל כוחות הביטחון והחברות הממשלתיות). צמצום נוסף בקצבאות ביטוח לאומי צמצום נוסף בסל הסיעודי העלוב גם ככה שהמדינה מספק לאזרחיה צמצום נוסף בסל בריאות הנפש הכסף כמובן שלא יגיע מהמקורות האלו -- הטייקונים, חברות הענק וכל אלו שגם בימי שגרה משלמים מס אפסי. ביעור נגע הכסף השחור (הון שחור תורם לבערת הנדל"ן לשמחתם של פקידי האוצר). עובדי החברות הממשלתיות (חח"י, הנמלים, רש"ת וכד') סעיפי השכר והפנסיה של כוחות הביטחון. סעיפי שכר ופנסיה של בכירי מועצות מקומיות ופונקציונרים דתיים. מגוון הקופות הקטנות של ההתנחלויות (כגון קק"ל). ריהוט הגן של שרה (סלע קיומנו). למס' 5 - אני לא מתכוון לתרום יום חופשה אחד בזמן שיש במשק עשרות ומאות אלפי פרזיטים שחוגגים על חשבון הקופה ולא מתכוונים לוותר על אגורה שחוקה. את ימי החופשה היקרים מפז שלי אני מתכוון לבלות עם המשפחה ולא לתרום אותם לטובת הפנסיה של חסן מלך הנמל, הלשכה המפוארת של איזה נגד בכיר בקריה או המשכורת המופקעת ראש מחלקת טהרת המשפחה בעיריית תל אביב.
אזרח | 13.07.14
32.
סליחה, איך הגעתם למספר הזה???
לדעתי שכחתם את המושבים. כל היחידות דיור למינהן. כל הצימרים. חלקם בכלל עשויים מעץ או מכולות. אין מקלט. אין ממד. גג רעפים ותקרת רביץ שעלולה ליפול לך על הראש אם תתעטש חזק מדי. יודעים מה? גם לבעל הבית שלי אין ממ"ד ואין מקלט. הוא זקן, לא איכפת לו. אנחנו סתם סוג' ב'. ולא, אל תגידו לנו לרוץ למקלט הסמוך. הוא לא סמוך.
 | 13.07.14
22.
לקצץ בפנסיות, בשכר, בשיקום, במפקדות, בשלישות, במשלחות ועוד.
עשרות אלפי עלוקות קבע חוגגות על חשבון הציבור המשועבד. 800 בטלנים בפרקליטות הצבאית, מעל 1,000 מוצצי דם במשלחות במנהטן ובאירופה, 4,000 בחיל השלישות המיותר, מפקדות הגדולות פי 2 מבנאט"ו (מעל 7,500 אנשי קבע מיותרים), 120 טפילים בגל"צ, 120 תתי אלוף מיותרים (ב-67 לא היה אחד), כמעט 1,700 אנשי קבע אוכלי חינם במ"צ, דו"צ, מערך ההסברה, קליטה, מיון, חיל חינוך, מקהלות צבאיות, נערי מק"ם, רס"רים לענייני שקשוקה, כפילויות תפקידים בלתי פוסקות, מכרזים תפורים על ימין ועל שמאל ועוד ועוד.
צה"ל - הצבא הערבי הטוב יותר. | 13.07.14
20.
שביבי ישלם מהכיס שלו, או שיעשה מגבית מממשלת האפסים שלו
אנחנו לא צריכים לשלם על המחדלים של ביבי וחבורתו. אם הוא לא היה כזה פחדן החמאס לא היה מעז לירות על ישראל ולא היה צריך את כל המבצע הזה. חוץ מזה שאפשר במספר קטן של פעולות אויריות לחסל את רוב מחבלי החמאס, בלי כל הווג'ערס היקר הזה. אבל ביבי מפחד ממה שיגידו ב"עולם". אז שילך לבקש את הכסף מה"עולם"...
דני | 13.07.14
18.
אין ארוחות חינם - בטחון עולה גם עולה כסף רב !
בעת הזו, ייתכן שזה לא ישמע פופוליסטי, ראוי ששר האוצר ירד מתוכניתו ל 0% מע"מ ויפנים שב"שכונה שלנו" הכל יכול להתהפך בין רגע וכל חלומותיו עלולים לרדת לטמיון ולהישאר בגדר הבטחה על הנייר ... חרף תחזיותיו של כותב המאמר ,מדינת ישראל הצליחה "לבלוע" את עלות מלחמת לבנון השנייה והמשק לא רק שלא התמוטט כי אם צמח. זו העת להקצות יותר כסף להצטיידות ב"כיפות ברזל" נוספות כי ה"סיבוב הבא" יהיה יותר גרוע וכולם יתגעגעו ל"פינוק" שהיה לנו במבצע זה . מלאים של חימוש עולים כסף רב לרבות חימוש אווירי והטמי"ר (טיל מיירט)שנורו לא מעט ולכן נא להפנים ש" הברז צריך להיפתח" .
עדי | 13.07.14
11.
אני רוצה לצאת בקריאה נרגשת לטייקוני ישראל!
בעת הזו, אנו זקוקים שתרככו את קשה-לבבכם הגרידי. אנא מכם, מיצאו בלבכם את החמלה, הפטריוטיות וההיגיון לשחרר קצת את הבונקר, את האגרוף הקפוץ שלכם, ולשלם מסים כמו כל ישראלי, לפחות בשנה הקרובה. (נשמח גם אם ישוחררו 30 מיליארד השקלים מיידית על הרווחים הכלואים!) אי-היענותכם, כמוה כהקרבת עם ישראל, בניו ובנותיו, על מזבח תאוות הבצע ההרסנית שלכם, שגם בימים כתיקונים מרסקת וממוטטת את העם החי בציון. לפחות עכשיו, טייקונים יקרים, עזרו לנו, למדינה ולעם במאמץ המלחמתי מול אויב אכזר! הגיע הזמן שתישאו בנטל של היותכם ישראלים/מתפרנסים מהכלכלה הישראלית ומאזרחי ישראל!
 | 13.07.14
9.
הבעיה בעיקר באזרחים
שלא שמים לב שהתסריטים האלה חוזרים על עצמם כל שנתיים וללא פתרון ממשי אלא פשוט הפסקת אש זמנית. בסופו של דבר שום לא משתנה בזמן שהתקשורת חוגג על הפריים-טיים ובסופו של דבר נגררים לדיון על תקציב משרד הביטחון למשך שבועיים ומאכילים אותנו בכפית על סיבות שבגללן תקציב הביטחון צריך לגדול בזמן שמשרד האוצר רוצה שקיפות. לבסוף זה נגמר בקיצוץ רוחבי, העלאת מע"מ ומס ישיר, קיצוץ רוחבי, ביטול פרוייקטים גרנדיוזיים (שמעולם לא התכוונו לממש) והוספה לגירעון. כשלאזרח נמאס מהמחזוריות אז התקשורת בשיתוף עם משרד הביטחון מלחיצים אותנו יותר כדי שנתרכך לקראת הגזרה שבאה עלינו לרעה וכל זה, למרבה הפלא, בשביל שצה"ל ימשיך לפנק ולמממן נגדים, וקצינים עורפיים שמקורבים לצלחת הפיקודית ונהנים מתקציבים שחיילי יחידות קרביות, סדירניקים ומילואימניקים יכולים רק לחלום עליהם. למי שלא מאמין - שישאל כל חייל ג'ובניק בקרייה, תל השומר, צריפין.. ותשמעו על בזבוזים בחוצפה ובתעוזה שלא ניתן לתאר. משרד הביטחון לא מעוניין להגיע לפתרון קבוע. אחרת, איך הוא יסביר תקציבים גרנדיוזיים?
נתי | 13.07.14
8.
אפשר להעלות מיסים לאזרחים - במיוחד לתושבי בדרום - ולהוציא את אנשי הקבע לפנסיה כבר בגיל 35
וזה אחרי העלאת משכורת לכולם. תוך כדי ראוי שיעלו מיסים ברשות שדות התעופה וייתנו העלאה לכל המקורבים, העלאת משכורות גורפת בחברת חשמל, קרן קיימת (לישראל) ושיפור תנאים משמעותי לכל מליציות המיסוי הציבוריות. אחרי הכל בנמל באשדוד מפחיד לעבוד עכשיו - ואי אפשר לצ'פר את נמל אשדוד בלי לצ'פר את נמל חיפה. אחרי שכל המקורבים ישבו מדושנים על עוד כסף וכוח בנופש בבורגוס על חשבון משמם המיסים אפשר לחלק להם שאלון בו שאלה אחת: "אם אתה איש ציבור מנצל את כוחך הפוליטי עבור מיקסום הרווח האישי שלך על חשבון רווחת חייהם של כלל אזרחי ישראל ועל חשבון חוסנה הכלכלי של מדינת ישראל - במה אתה שונה מחמאסניק ממוצע?" בעיריית חיפה מעלים את הארנונה ב-5% - וזה אחרי שב"טעות" הלכו לפח כספים שקשורים לשיטרונית או לחריגות הבניה המטורפות של אצטדיון השקשוקה - איזה מהלכים עשתה העירייה כדי לחסוך כסף? האם צומצמו תקנים? האם צומצם חלק מכוח האדם המייותר והעצל של יהב וחבריו משוחתי השילטון? הרבה יותר קל בישראל פשוט להוסיף מיסים - משלמים מיסים כמו מדינה סקנדינבית סוציאליסטית - מקבלים שירות ציבורי כמו בהודו - ככה שומרים על מעמדות בין האזרחים - ומי שאינו מקורב שילטון ילדיו יהיו במעמד המשרתים וממקצבי הנדבות - והוא יזדקן בעוני ובעליבות - וזאת אחרי שרוב כספו נחמס ל"ביטוח" "לאומי"
חיפאי | 13.07.14
1.
שאלות מענינות ויותר מעניין שרובן נשאלו גם שלא היה מבצע.
וגם אז לא היו תשובות ברורות. הרי בסוף אנו וילדינו והורינו נשלם בחינוך,בריאות,תשתיות,רווחה,בטחון פנים והתרגילים ימשכו. ועוד שאלה משרדי הממשלה לא משתמשים בכול התקציב? מה נהיה כאן גן עדן ולא סיפרו לי? הפסיקו החיסולים ברחובות,מערכת בריאות ציבורית קורסת,חינוך צפוף וכבישים מחורבנים ובלי תחבורה ציבורית?!
קורא בין השורות | 13.07.14
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת