אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

מיכאל שראל: "הרבה אנשים ימותו בגלל חוק מע"מ אפס, הכסף יכול היה לעזור להם"

21 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

21.
צודק, צודק ,צודק
עד שהמדינה כבר משחררת מתנות לאזרחים הרוב ייכנס לכיסם של הקבלנים שהולכים לקראת שנים של שגשוג בענף הבנייה . וחבל, גם לא כל כך הבנתי אם היינו בגרעון של 40 מיליארד ומשהו. וספגנו גזרות קשות בשל כך כולל ייקור המע"מ ב-2% בתוך 10 חודשים. מאיפה צץ פתאום הכסף? ואם כבר כוסה הגרעון אולי תחזיר את המע"מ חזרה לרמה של 16% ואז כל האזרחים ייהנו מזה.
יאיר | 15.07.14
15.
שראל, חוץ מזה שאתה מייצג אליטה אינטרסנטית אתה גם דמגוג גדול!
אילו הייתי שר האוצר הייתי פועל להורדת מיסים אגרסיבית (כולל הקטנה או ביטול של המע"מ ) בכל המשק. למדינת ישראל יש יותר מדי כסף בידיים ומיום ליום ממציאה רעיונות לבזבוזים בזמן שמזניחים כאן את הזקנים, החולים והנזקקים. לעובדי המדינה יש כישרון מדהים להעלים סכומים עצומים בלי טיפת איכפתיות, בלי להתייעל בביצוע תפקידם, בלי אחריות אישית - רק להילחם על הטבות ותוספות. לכל הטוענים שהחוק החדש מיטיב עם העשירים, פתאום כבר שכחתם שהמע"מ הוא המס שפוגע בשכבות החלשות?! זה הכסף שלכם מהכיס שלכם. פשוט צריך להישאר אצלכם. לכל אלה שטוענים שהקבלנים יהנו מזה...יש תחרות עזה בתחום הבנייה והם לא יהנו מזה כמו הקונה שיצטרך אפילו משכנתא כדי לממן את זה. ואם ירוויחו הקבלנים כמה פרוטות יותר. אז מה?! תנו להם להרוויח כדי שיבנו ומהר.
להשאיר את תקציב המדינה נמוך ככל שניתן | 15.07.14
9.
אינטרסנטים
כלכלני האוצר שיחפשו את ההצלחות שלהם . כל מי שנכשל עד היום בתחום הדיור מפטפט נגד. הדרך להקטנת הביקוש תגיע מאליה אם נמשיך בכיוון. אנשים יבעטו!! זה יעלה יותר. לדוגמא - ילדיי. יש להם 400000 מזומן. לאחר הפחתת מעמ יכולים לקנות דירה במרכז שעלותה 1250000 . לפני ההפחתה העלות היתה 1500000 שח. לא ניתן עם הון עצמי של 400 לקבל הלוואה של 1500 . הקבלן היה עשר. לא עשה משחקים . אנחנו איתו בקשר כבר חודשיים. הכל סיפורים. לממשלה יש מספיק כלים ומידע לספק לרוכשים פוטנציאליים על מכירות לפני ההצעה החדשה כך שלא יפלו בפח של מי שמנסה לנצל הזדמנות. את אלה המנצלים הזדמנות ניתן לספר עליהם רשתות החברתיות . הם יזהרו . יישר כוח ליוזמה . בטווח הארוך זאת העלות הכי נמוכה לממשלה לסייע לזוג שעשה יחד 6 שנים צבא .
איציק רוזנבליט | 14.07.14
8.
מה קשור חרדים. השאלה אם החוק טוב או לא.
בתור מי שקנה דירה חדשה מקבלן לפני כחצי שנה, ועומד בקריטריונים הפסדתי כ-240,000 ש"ח. אני שלם עם החלטתי זו כי הצעה שכזו עלתה על השולחן בעבר ונפלה (אגב ע"י יש עתיד) אז לא יכולתי לחזות דבר שכזה והחלטתי לקחת סיכון מחושב. הבעיה שלי היא אחרת: מי יממן את הפטור ממע"מ. אני לא מוכן לשאת בנטל נוסף. משלם הרבה מסים ומשכנתא, יש הרבה הוצאות וממש לא מוכן לתוספת וייקורים על חשבוני. באופן אישי אני חושב שהיצע גדול מאוד של דירות (מכרזים מכרזים ומכרזים), הפחתת בירוקרטיה, וחיוב קבלנים לבנות תוך חצי שנה מזכיה במכרז - ייתן מענה למצב השוק. אבל בישראל כמו בישראל - הקשרים מושכים לכל כיוון....
תתעסקו בעיקר | 14.07.14
6.
פרדוקס על גבי פרדוקס מבית מדרשם של ש"ס ושל אחרים
1. ישנו חוק גיוס חובה, אבל אין שום סנקציות אמיתיות נגד המשתמטים (מצה"ל או משירות לאומי). 2. דורשי השוויון לא ממש נלחמים בעיוות הזה. 3. פוליטיקאי רוצה לעשות לטובת המחנה שבכל זאת משרת, אבל אז נזכרים דורשי השוויון ש - רגע - יש פה פגיעה בציבור הלא-משרתים, וזה לא תקין.
בבו | 14.07.14
5.
מכאל אתה טועה!!!!
מכאל היקר, אתה בוודאות בעל דירה ולא מרגיש מה זה לשלם שכירות המהווה 80% מהשכר החודשי. מעבר לחוק המשמש כמנוף כלכלי לחלק מאותה אוכלוסיה ספציפית, הדבר משמש כמנוף מורלי למצבם הכלכלי ונותן להם תקוות. אבל אתה לא שם בשביל לחוש זאת. אתה בוחן זאת בראיה כלכלית נטו, ולדעתי גם שם אתה טועה כיוון שאתה לא מסתכל בהיבט הכלכלי העתידי על אותם משפחות שבעתיד יוכלו לעזור לילדהם ולהעביר נכס הלאה לילדהם וכך הלאה... הרבה כלכלנים באים והולכים בממשלה, מי שמסתכל על התמונה הרחבה וחש את צורכי ורגשות הציבור הוא זה שמטביע חותם. ובנימה זו מילה טובה ליאיר לפיד שהתעקש על התוכנית וגורם לי לפרגן לו למרות שלא האמנתי שיעשה משהו בנידון.
סם | 14.07.14
4.
שראל צודק ואין קשר לחרדים
התוכנית היא פשוט תוכנית שגויה כלכלית. הזוי לחלוטין שמקדמים תוכנית גרועה כזאת ואף אחד לא אומר ללפיד שירד מזה כי זה פשוט לא נכון לתת פטור ממע"מ. לגבי החרדים ומי שלא משרתים בצבא- הפתרון צריך להיות שפשוט יתנו לאנשים ששירתו כסף- אם באופן ישיר או לקופות פנסיה שלהם. לא הוגן שקושרים שירות צבאי להטבות מס שחלק גדול מהאנשים בכלל לא מסוגל לנצל (כי אין לו כסף לדירה, והפטור לא באמת יעזור לו).
חילוני | 14.07.14
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת