אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

זאפ מנסה להפוך ל־ebay הישראלית

74 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

74.
תם עידן האוביקטיביות של זאפ - כל שהמחיר גבוהה יותר העמלה שזאפ תגזור שמנה יותר
לא מובן מה קורה בזאפ? עלה להם השתן לראש? רוצים לקחת 50 אגורות להקלקה וגם אחוז ממכירה? תם עידן האוביקטיביות! כי מה יקרה עכשיו? יש לזאפ אינטרס להעלות מחירים כי ככל שהמחיר גבוהה יותר העמלה שזאפ תגזור שמנה יותר
אמיר לוי | 07.08.14
73.
המהלך נועד עמ להרויח עוד יותר
המהלך נועד אך ורק להגדלת הרווח והחזירות של זאפ. זאפ בעצם הפכה לסוג של מונופול בתחום .את זאפ לא מעניין הצרכן הסופי!!! אסור להסכים בשום אופן למהלך דורסני משתלט. אני כבר פניתי לממונה על ההגבלים העסקיים . מי שנכנע לזאפ זה סופו של העסק!!!!
דוד | 20.07.14
71.
יש צורך באתר השוואת מחירים - אם זאפ יהפכו לאיביי מישהו אחר יבוא במקומם
יכול להיות שמבחינה עסקית זה יביא להם יותר כסף. תראו למשל את ynetshops או את wallashops - גם הם לא מחזיקים מלאים אלא עובדים ישירות עם היבואנים. הבעיה של זאפ היא שהם רוצים להידמות לוואלה וויינט כאשר המחירים אצלם יהיו בהכרח גבוהים יותר בגלל פערי תיווך יבואן --> סיטונאי --> זאפ --> לקוח. אולי הם יודעים משהו שאני לא יודע... אבל לי נראה כאילו מישהו שם השתגע...
אאא | 16.07.14
64.
מה כולם פה מתלוננים על זאפ?
זאפ מאפשרים השוואת מחירים ברמה מאוד גבוהה. גם אם תשוו מול אתרים בינלאומיים, הרי שזאפ אתר מצוין. ויש שם גם חוות דעת על הסוחרים (חנויות). והם גם מנסים להרוויח יותר... אז מה... ואין לי קשר לזאפ, לכל החוכמולוגים. דרך אגב, איביי גם לוקחים עמלה מבעלי החנויות, ועדיין יש לאיביי הצלחה לא מבוטלת.
 | 15.07.14
62.
אם אני נכנס לדף מוצר, וזאפ שומר עלי, מה הסיבה שאני אקנה בחנות מקום 2 ??
נגיד אני רוצה לקנות אייפון 6, רואה 50 חנויות, כל ה 49 החנויות היותר יקרות לא רלוונטיות, הרי אני קונה מזאפ לא?, אז מה זה משנה? תוך חצי שנה זאפ יאבד את כל הלקוחות שלו, ואת הגולשים שלו, החנויות יברחו כי לא יהיו הזמנות, הגולשים יעברו לכמה כי זה כבר לא השוואת מחירים , זה wallashops2 לא חושבים שם בזאפ? מאוד מוזר
שמוליק | 15.07.14
59.
דינוזאורים לא רלוונטיים
רק בישראל יש אתר אחד מוביל להשוואה, בכל מדינה נורמלית ישנם אתרים רבים לעניין הזה ואז אתר מסכן לא יכול לעשות שינויים דרקוניים שכאלו ללא הסכמה. פה בגרמניה ישנם עשרות אתרים ענקיים בתחום. אני בטוח שהספקים והמשתמשים יעברו אל המתחרים של זאפ בעקבות שינוי המודל. זה פשוט לכפות על המשתמשים והעסקים מודל אחר כי זאפ לא מרוצים מהרווחים שלהם.
דוד | 15.07.14
52.
למפרט - לך לנהל את עמותת 8200. בעסקים אין לך שמץ של מושג
למפרט הוצנח בדפ"ז (היום זאפ) אחרי פרישתו לגמלאות (אין כמו פנסיה צבאית של תא"ל) מפיקוד על 8200, ומאז הוא מקפיד "לככב" בכל ידיעה על פעילות העמותה האליטיסטית הזו (שאני בין חבריה ולכן יכול לכתוב זאת בשקט גמור). מסיבות של בטחון שדה איני רוצה להכנס לדיווחים ופרשוניות על תיפקודו של למפרט במערך המודיעין - אבל ברור שבעולם העסקי הוא מתגלה ככשלון מוחלט. "המודל העסקי" שהוא מציג כאן הינו חסר כל סיכוי בישראל, ואני מעריך שתוך פחות משנה החברה הזו כבר לא תהיה כאן. מזל שיש פנסיה של תא"ל...
רפי ש. | 15.07.14
48.
כבר מזמן שמתי לב שזאפ לא מציגה את כל החנויות וחשבתי שמדובר ב-"פרוטקשן"
עם כל הכבוד למה שעשו, הגיע הזמן לעבור לאתרי השוואה אחרים. מודל החמדנות שלהם יביא לסופם. לא פעם מצאתי מוצרים זולים יותר בחנויות שכלל לא הופיעו בזאפ וחסכתי כך מאות שקלים ויותר. בהצלחה בדרככם החדשה אך לא איתי. איך אומרים? Break a leg.
עדי | 15.07.14
46.
תרגיל שקרה לי עם חנויות בזאפ גרם לי להדיר מקלדתי משם...
מס' פעמים הופיע מוצר שמצא חן בעיני ובמחיר סביר. אתה יוצר קשר עם החנות - אופס, בדיוק יש לנו חוסר במוצר / הוא כבר לא משווק, מצטערים / כיו"ב. כמובן שהמוצר שכן על המדף יקר יותר ולא בהכרח יותר טוב. לאחר שגיליתי במס' פורומים שזו שיטה ידועה, הפסקתי להסתמך על ביקורות וחנויות בזאפ אלא אם בצעתי cross-check בנוסף ברחבי האינטרנט. מן הראוי שחנויות שבוחלות בשיטה זו יחטפו "ענישה" מזאפ או קנס סמלי על הטעיית הצרכן (למשל, מוצר שנטען שאינו נמכר כבר שנה מופיע בזאפ כאילו הוא במדפים של אותה חנות).
רועיהו | 15.07.14
44.
טעות בקונצפציה. אני משתמש בזאפ וקונה רק בחנות לא ברשת
זאפ נותן לי אינדיקציה על רמת המחירים ואיפה לקנות. חנות עם ביקורות שליליות נעלמת. ממש לא בטוח שאקנה ברשת. מנהסיון בואללה אין לך אבא ואין עם מי לדבר...קונה רק בחנויות אמת. צפו לאתרי השוואת מחירים אחרים לפרוח.
הצרכן הנבון | 15.07.14
41.
זה היה רק עניין של זמן עד שהם ילכו בדרך הזו
באופן כללי אני לא חסיד נלהב של זאפ אבל לעיתים אני בודק מחירים גם אצלם. סה"כ זו יוזמה מצוינת ואני מאחל להם הצלחה. יש להם דרך ארוכה עד שהם יגיעו לאיזושהי רמה שמתקרבת ל- eBay אבל בכל אופן זו התחלה טובה להם ובשורות טובות לעולם היזמות הישראלי. יום טוב לכולם.
אחד | 15.07.14
40.
כל מה שמופיע בזאפ במחיר הזול ביותר - זול יותר ב"מחסני חשמל".
המון חנויות שרכשתי מהן מוצרים בזול יותר מאתר זאפ לא מופיעות בו... אני מניח שזה משום שהן לא מוכנות לשלם עמלה על כל הקלקה המפנה לאתר שלהם מזאפ. המון מוצרים חשמליים רכשתי ישירות מ"מחסני חשמל" והם תמיד היו זולים יותר ב- 10% לפחות מההצעה הזולה ביותר באתר זאפ. אין לי שום קשר ל"מחסני חשמל"... אני מניח שהמצב דומה בכל חנויות החשמל שאינן מקושרות לזאפ כגון ל.מ או אלקטרו קובי וכל המסביב. מסקנה - שווה לצאת מהמחשב ולברר לפחות ב- 2-3 מקומות נוספים שידועים כזולים!!! לא להיתקע רק על המחשב.
ביולוג ירושלמי | 15.07.14
27.
לא יילך כי זאפ לא מציעה שום יתרון לעסקים, אלא מנסה לכפות עליהם לשלם יותר
המהלך הזה הוא דוגמה לבריונות עסקית של דפי זהב (הבעלים של זאפ) - כלומר של טייקון, שמנסה להפוך את כל בעלי העסקים לעבדים שלו. פשוט ככה ואין טעם במילים יפות. מנותן שירות הוא הופך לנוגש עבדים. אני לא חושבת שאני ארצה לקנות מזירת מכירות כזאת. לא יודעת מאיפה זאפ לקחו את הסקרים שלהם. טוב, כמו בכל סטטיסטיקה, תלוי את מי שואלים ומה שואלים.
נועה | 15.07.14
24.
התרבות הישראלית לא תאפשר EBAY ישראלי. פה לרוב יש רמאים!!! ונוכלים
בסין הספקים מוציאים את נשמתם כדי לספק מוצר איכותי גם אם הוא סיני. מוציאים את נמשתם לשירות אדיב ומקצועי. פה בארץ... אבי פרץ ובניו. ושלומי אבוטבול או שי הרשיקוביץ מנסים לעשות את העקיצה של חייהם על חשבון אנשים תמימים!!! עכשיו תגידו לי אתם איזה ישראלי שפוי יקנה בפלטפורמה כזאת. רק ע'קרבים וחול.... ואין מה לאכול!!!
חבל על כל רגע...זה יהיה בדיחה לדיראון עולם | 15.07.14
18.
זאפ תאבד את האובייקטיביות. זה יבריח את מרבית המשתמשים.
אני סומכת היום על האינפורמציה בזאפ, ומקבלת החלטות רכישה על פיה, רק משום שזאפ עצמה היא מחוץ למשחק. כיום אין לה אינטרס משלה, ולכן יכולה להציג אינפורמציה אובייקטיבית. מרגע שזאפ תהפוך עצמה לשחקן במגרש, אני אפסיק להאמין לנתונים שהיא מציגה לגבי כל שאר השוק. אני אפסיק להאמין שהמחירים של אתרים אחרים הם אכן הטובים ביותר שניתן להשיג, ואני אפסיק להאמין שהם מציגים לי את כל המשווקים האחרים. אפילו בתחומים שבהם הם לא יפעלו, את האמון של הלקוחות הם יאבדו. חבל. זה אתר מועיל היום, נצטרך למצוא אלטרנטיבה.
אורי | 15.07.14
15.
זול זה לא יהיה
להיפך. עכשיו החנויות יצטרכו להעלות את המחיר כדי לעמוד בעמלות של 6 עד 8 אחוזים. חוץ מזה כבר היום זאפ ממש לא מייצג השוואת מחירים או נותן את המחירים הכי זולים - קחו את המחיר הכי זול בזאפ רק כחסם עליון. ב99% מהמקרים תמצאו מחיר זול יותר מזאפ בלא מעט חנויות אחרות...
מזמן כבר לא משווה  | 15.07.14
13.
מה שמדהים ב Amazon ובדומיו היא חווית הקנייה. ספק אם זה יקרה כאן...
מה שמדהים ב Amazon ובדומיו היא חווית הקנייה. משום מה, אני בספק שבארץ ייספקו את אותה החוויה. ב Amazon, המשלוח מהיר ומדוייק (כולל אפשרות משלוח לאותו היום), מקבלים החזרות בלי שאלות תוך 14 יום מהקניה, בטיחות בכל הנוגע לאשראי ותשלומים, אריזה ושילוח מקצועים, מחירים טובים, מערכת ביקורות גולשים אמינה ועוד... אני מאוד מקווה שנקבל משהו דומה, מנסיון עבר, אני בספק. משהו כזה יקרה אך וכאשר Amazon תחליט להכנס לשוק הישראלי...
EA | 15.07.14
10.
יכול להיות לטובה אך לא בטוח
המהלך יכול להיות מעניין, יש לי הרבה נסיון טוב עם איביי ואמזון אשר למעשה מתווכות בין קונה ללקוח אך נותנות מטרית שירות אשר חנות קטנה לא רוצה או לא יכולה לספק. ואני לא כל כך בטוח שהמחירים בהכרח צריכים להיות גרועים יותר, גם מניסיון עם האתרים המוזכרים לעיל. וגם תיאורטית כאשר יש לקונה ידע מושלם ומרוכז על מצב השוק היכולת של המוכרים להפריז במחיר נחלש. וזה בדיוק מה שפלטפורמות תיווך אילו מציעות לעומת זאת יש לי ניסיון עם זאפ אשר גורם לי לחשוד שהנ"ל בעלת משוא פנים ומעדיפה את לקוחותיה המשלמים (בעלי החנויות) על פני המשתמשים . ולכן אני לא סומך על הבטחותיהם. מעשה שהיה כך היה, פירסמתי חוות דעת שלילית על חנות מסויימת בזאפ. החנות הגיבה לחוות הדעת בתגובה מטעה . וכשביקשתי מזאפ לעודד את החנות לתקן את תגובתה על מנת שחוות הדעת בזאפ יהיו יותר מהימנות ויאפשרו למשתמשים בחירה נכונה יותר ולחנויות הסוררות להבין שהן טעו ולתקן את דרכיהם. אך למרות ששירות הלקוחות בזאפ הסכים שהתשובה הינה חלקית ומטעה, נדחתי על הסף מכייוון שבעל החנות לא נדרש לספק תשובה מלאה. כך שאני אישית לא סומך על חוות הדעת באתר או על המסירות שלו כלפי המשתמשים.
משתמש | 15.07.14
7.
איפה הממונה על ההגבלים? מי שישלם עבור העסקה הזו הוא כולנו - הצרכנים
בתי העסק יגיגלו את הענלות של זאפ עלינו - הצרכנים - כלומר מחירי כל המוצרים בזאפ יעלו ב 6 - 8 אחוזים. והיות ומי שקונה בחניות הפיזיות משווה גם הוא (וגם המוכרים) את המחירים בעזרת זאפ - גם המחירים בחנויות הפיזיות יעלה באותה מידה!! הממונה על ההגבלים חייב להתערב ולמנוע את המהלך - או להגביל באופן דראסטי את אחוזי העמלות למקסימום 1% או 1.5% מכיוון שזאפ הוא דה-פקטו מונופול בתחומו.
יובל | 15.07.14
5.
באיביי יש מכירות פומביות ומכירות של מוצרים משומשים בין אנשים פרטיים
אם יש משהו שיכול להיות מעניין זה המכירות הפומביות, גם אם לא תמיד המחירים נמוכים יותר, זה מושך קהל ויוצר עניין. יש אנשים שקונים רק בגלל חווית ההתרגשות וה"ניצחון". יש כל מיני שמעטס וגרוטאות שיכולים להחליף ידיים ולא מעניינים או שקשה לעשות להם הערכת שווי. שזה מגיע למכירה פומבית המוצר מקבל חשיפה ועניין וגם איזה שהיא הערכת שווי לפי הקונים הפוטנציאליים וזה יכול להיות ממש מצליח
שמעון | 15.07.14
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת