אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

לאן הולכים מכאן

35 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

34.
הפיתרון אסטרטגי- היערכות להתגבשותה של אימפריה אסלאמית
ישראל-חמאס זה מקרה פרטי של תהליך רב מימדים. התהליך הוא- התגבשות אימפריה אסלאמית. על ראש ממשלת ישראל, מר בנימין נתניהו, לנצל את כישוריו על מנת להסביר לעולם, שכל המדינות צריכות לקחת חלק בהתמודדות עם ארגוני טרור מוסלמים (אין לפגוע במוסלמים שאינם לוקחים חלק בטרור, שזה רוב רובו של העולם המוסלמי). המשך התמודדות של ישראל לבדה יביא הצלחות טקטיות חלקיות בטווח הקרוב וכישלון אסטרטגי/מערכתי בטווח הארוך. אז נקווה שכמו שביבי רתם את העולם להתמודד מול האיום הגרעיני האיראני, כך יצליח גם לרתום אותו, להיערכות לקראת התגבשותה של אימפריה אסלאמית.
צבי סבר | 03.08.14
28.
בסיכומו של דבר שלושת הנערים שנרצחו הצילו את מדינת ישראל מטבח אכזרי בראש השנה
ברור שמותם לא היה לשווא. המלחמה הנוכחית מוכיחה עד כמה מדינת ישראל הייתה תחת איום של 30 מנהרות תקיפה, שאמורות היו להיות מוכנות לפעולה בראש השנה במתקפה משולבת על מספר יישובים ישראליים. יש לתת לילדים זצ"ל את מלוא הכבוד.
דגן | 26.07.14
23.
מלחמת אין בריה לדורות
בפני ישראל שתי אלטרנטיבות: 1.לכבוש את עזה, לבנותה מחדש ולהחזירה לפלשתינים בעוד 50 שנה. 2.להמשיך את מלחמת האין ברירה לדורות . האיסלם מצוי במסע התפשטות עולמי ומבחינתו הכל מותר , הכל אפשרי להגשמת היעד. גם אם יתחסל החמס , יקום לו אלטרנטיבה ובד"כ קיצוני יותר. זה מה שהאיסלם מסוגל וחפץ לעשות. להשליט את הדת בכח, להרוג, לרצוח. אותם לא מעניין דמוקרטיה, מדע, טכנולוגיה מוסר .אלו אינם מושגיו. הכח המחייה של האיסלם הינו השלטת דת מוחמד על כל גווניה, הטעם לחייו הינו דם וכמה שיותר הרבה ויותר אכזרי .ם אינו מעוניין בקידום תרבותי. מבחינתו התרבות משמעותה השלטת הדת. מלחמות דם באיסלם הינם והיו אידיאל . לאיסלם יש הרבה כסף , סובלנות, התמדה לממש זאת.
 | 26.07.14
22.
תרגמו את המקטע של חוסיין איביש לאנגלית וערבית
החמאס מקריב את חיי תושבי עזה לטובת האמונה הדתית הפרטית שלו. כל ילד, אישה, כל אזרח שנהרג, מת בגלל הריקבון המוסרי של החמאס. את הניתוח הזה צריך להעביר לעזה, לגדה ולארצות ערב ע"י חברת פרסום מקצועית ולא בעזרת דיפלומטים. לגבי השבטיות, בכל חברה, ככול שהמקרה יותר קיצוני תתקבל תגובה יותר קיצונית והמנעד ההבטי שלה יהיה יותר שבטי. זה נכון גם לגבי האמיש, הפלאמים או אזרחי צפון איטליה.
ליאור | 26.07.14
19.
לתגובה 13, אין שום קשר לכבוד
הערבים לא רוצים אותנו פה וזה ועוד איך עניין של דת, אצל המוסלמים לעומתנו הדת זאת דרך חיים והם לא ממש אנשים חילוניים ואצלהם בקוראן ציווה מוחמד להרוג את כל היהודים.. אז הם עכשיו באובססיה ולא יפסיקו, לא משנה כמה "תכבד" אותם.. שמאלנסקי אחד
חחחח | 26.07.14
17.
לחשוב שאפשר "למתן את החמאס" זאת הנאיביות בהתגלמותה.
החמאס, כמו אל-קעידה או ISIS, הוא ארגון של מוסלמים פונדמנטליסטים, אשר אמונתם הדתית לא מאפשרת להם לחתום על הסכם שלום עם מדינה שאינה מוסלמית ואינה מצייתת לחוקי השאריעה. במקרה הטוב אפשר להביא אותם לידי הפסקת אש, עד לנקודה בה ירגישו חזקים מספיק על מנת לנסות פעם נוספת להשמידנו. הטענה כביכול אפשר לשאת ולתת עם החמאס מציגה בורות תהומית בכל הנוגע לתיאולוגיה מוסלמית.
אורן | 26.07.14
16.
איך לעזאזל אמורה להתקיים מדינה פלסטינית שמחברת את עזה לגדה?
אני מתגורר בבאר שבע. איך אני אגיע למרכז? אני אצטרך לעבור במדינה פלסטינית?? אולי מעליה עם גשר??? המצב בעייתי: או שלישראל יהיה רצף טריטוריאלי כמו היום, או שלפלסטינים יהיה רצף טריטוריאלי. אבל אין גם וגם! באסה להם.
 | 26.07.14
14.
פלשתינים נהנים: אין להם עבודה, הם קמים בבוקר ולא עושים כלום
מבחינתם אירופה משלמת על הכל (כספי "סיוע") וישראל מממנת להם ממתקים מתנובה, חשמל, מים, אינטרנט. למה שהם ישנו את המצב? הם התרגלו לחיות בסבבה, אין להם באמת דאגות (מי שחי ברמה נמוכה רגיל לזה ולא שואף ליותר) עם של פיתות
רגב | 25.07.14
13.
בכל הכבוד לאמריקה (ולחשיבה אמריקנית)
ראינו לאן היא הובילה בויטנאם, בעיראק ובאפגניסטן. הבעיה של ישראל היא שגם ביבי לוקה בחשיבה כזו. פתרון במזרח התיכון חייב להיות מבסס על שיקולי כבוד שבטי, מעל ומעבר לכל שיקול הגיוני. זהו עימות בין ערסים, ללא הבדל דת או גזע - וזר לא יבין זאת. האמריקני האחרון שהיה מסוגל לפעול במצבים כאלה היה מרשל: התכנית שלו לשיקום אירופה הצליחה להעביר את מרכז הכובד מכבוד שבטי לשגשוג קפיטליסטי. מרשל, אגב, התפטר בטריקת-דלת מתפקידו כשר-החוץ כאשר הנשיא טרומן הכיר במדינת ישראל. "לא יהיה שם שקט לפחות לכמה דורות", אמר - ולא ידע כמה צדק.
ערן | 25.07.14
12.
חמס והפליטים
שני נושאים חברו כאן לבעיה גדולה עבורנו 1. החמס שהינו ילד כזה או אחר של האחים המוסלמים מונע כמו האחים המוסלמים מהרצון להמעיט כל השפעה מערבית על העולם האסלמי. ולכן כל הרס, הרג וכן הלאה שימית על נציגי ה"אמריקאים" והעולם המערבי במזרח התיכון יראה בזה הצלחה. דבר נוסף החמס הינו חלק מהעם הפלסטיני וכל נזק וצעד שלדעתו יקרב את השמדת מדינת ישראל וקירוב החלום הפלסטיני הינו הצלחה. 2. לאחר 48 ועד היום קמה לנו אומה של פליטים פלסטינאים. פליטים אלו למשל בעזה הגרים במחנות העוני (מעל מיליון), חיים כבר דור שלישי ורביעי ללא תקווה וללא תקנה. לכן כל עוד לא ימצא פתרון לבעיית הפליטים (שאינו במסגרת גבולות מדינת ישראל) כמו דיור הולם, יצירת מקומות עבודה ושיפור מערכות החינוך וכדומה, לא תהיה כל רגיעה וכל הסכם שיחזיק מעמד מעבר להפוגה בין מלחמות.
דויד | 25.07.14
11.
אנחנו מנסים לשכנע אותם בכוח שהם אירים והם מסבירים לנו שהם חמאס
"חייב לבצע פיגועים, אחרת הוא לא ארגון טרור. כל אנשיו נמצאים עמוק בתוך הטרור, ללא שום הבחנה בין מדיני לביטחוני. ההקבלה למחתרת האירית או הבאסקית פשוט לא נכונה. אנחנו מנסים לשכנע אותם בכוח שהם אירים והם מסבירים לנו שהם חמאס"
אבי דיכטר | 25.07.14
10.
ל-7: טרחת, יגעת והקלדת גיבוב ארוך ומפותל של שטויות מתחום המדע הבדיוני
גם ארה"ב חשבה שבתור האימפריה המערבית תוכל לנצח את צבא היחפנים של ויטנאם הצפונית בצ'יק-צ'ק; אחרי 11 שנים, 50,000 הרוגים ברחו משם עם הזנב בין הרגליים. והתמונות מעזה בימים אלו מזכירות יותר מדי את ויטנאם - כמויות אמל"ח מכל הסוגים נשפכות ללא הכרה בשביל להצליח - ובקושי!! - להרוג כמה מאות מחבלים, ופי שניים מזה אזרחים. עם כל הצער שבדבר, אנחנו לא יודעים וגם לא מסוגלים לנהל את הסכסוך הזה באופן שאנחנו נכתיב - או לפחות נשפיע הכי הרבה - על תוצאותיו. אנחנו נגררים אחר המקרה, האפשרויות, ההזדמנות, ההתגרות. ואם תסתכל - וגם תחשוב טוב-טוב, לשם שינוי - אתה תראה שלמרות כל נצחונותינו בשדות הקרב לאורך עשרות שנים, מי שמנצח פה זה הערבים, כי המנטליות שלהם היא ש"כבשה" אותנו, ואנחנו מדברים היות ומתנהגים בדיוק כמוהם; כל ההבדל הוא שהם (ברובם) ערבים-מוסלמים, ואנחנו (ברובנו...) ערבים-יהודים. מזרח תיכון ישן וטוב, כמו לפני 100 שנה בערך....
 | 25.07.14
9.
שטחי
כשיושבים מדושני עונג במנהטן או בוושינגטון, ולא חוטפים רקטות כל היום, אז מוציאים ניתוחים תיאורטיים. ישראל צריכה כן להפיל את החמאס וככל האפשר לייצר ריבון בעזה שיבין שטובת אזרחיו עדיפה על שנאת ישראל. הסכמי השלום עם מצרים ועם ירדן עומדים על זה ובוודאי לא על אהבתם אותנו. נוכחנו גם אנו גם תושבי עזה וכלל הפלסטינים שהחמאס היה כמעט הגרוע ביותר שיכול להיות לכל הצדדים שבת שלום
ערן | 25.07.14
8.
איביש מאוד חכם בניתוח המצב עם חמאס ומצרים
אבל מדבר שטויות לגבי הסכמי שלום. הסכמי שלום הביאו אותנו למצב הנוכחי. הפיתרון בטווח הארוך הוא המשך הסטטוס קוו שאולי יוחלף בתוכנית טרנספר (שיבוצע ככל האפשר באופן הומאני) במקרה שהנסיבות הבינלאומיות יאפשרו, בתנאים של מלחמת עולם קטסטרופלית נגד האיסלאם. צריך לשלול בהחלטיות שני פתרונות איומים ונוראים - סיפוח השטחים ומתן אזרחות לתושביהם וכך אובדן הרוב היהודי המוצק ומימון הביטוח הלאומי של מיליוני פלסטינים, או, פתרון גרוע כמעט באותה מידה, הקמת מדינה פלסטינית שתעשה לנו מנהרות טרור לכפר סבא. ואם ניתן להם שליטה על מזרח ירושלים, בסוף הם יפצחו את האדמה של ירושלים ויקימו מנהרת טרור היישר מתחת לכנסת.
יאיר | 25.07.14
7.
אין הגיון במעשי ממשלת ישראל כי היא נגררת אחרי הסיטואציה ותו לאו.
היא מגיבה למציאות בצורה המינימלית האפשרית ובכך נגררת עמוק יותר לתוך הבוץ. הצד השני קורא אותנו בצורה הכי טובה שיש, כפי שלא היה מעולם עד כה. הוא מריח את החולשה ואת חוסר הכיוון והיכולת של הממשלה לבצע את הפתרון האולטימטיבי לעזה: ישראל בהחלט יכולה לחסל את החמאס ולנצח אותו. החמאס בנוי על החברה הפלשתינאית שבעזה ושבגדה המערבית. החמאס מהווה באופן טבעי 40 אחוז מהחברה הפלשתינאית בכל רגע נתון וברגע שהוא יבחר באופן "דמוקרטי" בתוך כמה שנים הוא ישתלט על החברה כולה. זו גם הטרגדיה של מדינות האיסלם האחרות: הפודמנטליסטים מהווים בין 40 אחוז ל 60 אחוז מה של יאפשר לעולם שלטון דמוקרטי. תמיד הדת שם תרים את הראש ותשתלט על האוכלוסיה. הפתרון של עזה הוא פתרון קל מאוד: כניסה למרכז עזה ופירוק הבונקר והריגת יושביו. באותה הרגע תיפסק המלחמה. כאשר ראש הנחש ירוצץ. שאר הלוחמים יכנעו. לאחר מכן יש להעביר את האוכלוסיה מעזה לירדן = למקום שבו הם ממילא מהווים רוב. עזה צריכה להיות מקום ניטרלי ונקי מאנשים. אם בעזה יהיו אנשים = עזה תאכל את ישראל במוקדם או במאוחר. זה או אנחנו או הם. והממשלה הישראלית בחרה בהם. השעון מתקתק ואפשר לשנות את הבחירה, אך עד שלב מסויים בו הדרך תהייה אל חזור והצד השני ינצח. עזה מלכתחילה היא מחנה פליטים אחד גדול ולכן העברת האוכלוסיה משם לירדן מבלי לשאול את המלך הקיקיוני שאנחנו תומכים בו ומחזיקים בו בעזרת ארה"ב, תיעשה ללא כל בעיה. והפעולה הזו לא תחשב לגירוש. אונרא דואגת עשרות שנים לתיחזוק מחנה הפליטים הזה, כפי שאין לדבר אף אח ורע בעולם. ככל שנהייה יותר דרסטיים ונחרצים, כך נסיים את המשימה במהירות וביעילות. ככל שנתמהמה, כך נקיז יותר דם בשני הצדדים והעולם יקום עלינו/נגדנו. אנחנו משרדים לעולם תחושה של חוסר צדק במעשינו ולכן העולם שונא אותנו יותר ויותר. אף אחד לא מצפצף על פוטין שמחק את צ'צניה או על סוריה או על עירק וכ'ו. אין לי ספק שאנחנו כעם לא מורכבים מהחומר שיעשה את הדבר הנכון. וזה נכון גם לאינתיפאדה בהיקף מלא שעומדת להתפרץ בישראל ומושתקת על ידי כלי התקשורת. גם אם בסיבוב הזה נצא רק בשן ועין, בסיבוב הבא כמדינה אנחנו נוכרע. אלא אם כן נחליט להכריע. ואנחנו רחוקים מהחלטה על הכרעה כרחוק מזרח ממערב. תמהני האם זו משאלת מוות קולקטיבית שניתן לנתח בפוסט מורטם בעוד 50 שנה. נוסרטרדמוס חזה שמדינת ישראל תתקיים 70 שנה ושבעה חודשים ושבע ימים. אנחנו מתקרבים במהירות לתאריך הזה. הבשורה הטובה: הארץ לא תוכל להיחרש על פי נוסרטדמוס כי הכל יהיה עם נשורת רדיואקטיבית (זו הפרשנות רטרואקטיבית). הבשורה הרעה: לאחר שנות שממה, תוקם פה מדינה ערבית נוספת. הבשורה הטובה: גם היא תשרוד רק 70 שנה ושבעה חודשים. בהצלחה לשורדים.
פרופסי | 25.07.14
6.
המימד השבטי באמת מפחיד
״בחודש האחרון ראינו ממד כמעט שבטי, שבו שלושת הנערים הישראלים נרצחו ואז ילד ערבי נרצח כנקמה.״ - משום מה הפעם נראה שיש הרבה יותר שנאה באויר, גם בתוך הצד שלנו, כאילו מי שמאמין שלא צריך לשטח את עזה הוא בוגד בשבט. באמת מפחיד אותי לחשוב מה יהיה כאן ביום שאחרי ולא רק בגלל ISIS או חמאס.
דפי | 24.07.14
3.
מקום לתקווה לשינוי
שלושת המאמרים מנתחים מצבים נותנים על דעתם על התופעות שהיו והמתהוות ,כמעט לא נותנים מקום לתקווה לשינוי לנקודה חיובית. פרט לאיביש האמריקאי ערבי לבנוני שנותן איזה תקווה לשינוי להתפתחות חיובית. גם אם כותבי המאמרים מצלחים לתאר את המציאות הקיימת בעת הזאת ,רצוי שיתנו תקווה אם יהיו מנהיגים נועזים כבגין וסאדת יתכן וימצאו דרך לעשות גם אם לא מושלם אך עדיף על מלחמות וקרבנות
 | 24.07.14
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת