אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

מעבר לצוק: המהומה הכלכלית ביום שאחרי המלחמה

60 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

55.
לחשות סדר בתקציב משרד הבטחון שרק 20 מתוך ה 60 מיליארד מגיע לצבא ולחיילים
אף אחד לא יודע לאן הולך שאר הכסף. מה שבטוח שהבעיה היא לא רק עם קציני מטה מהקרייה שהם פנסיונרים בגיל 42 אלה כניראה בהרבה שחיתות וריקבון שמאפיינים מערכת שמאז קום המדינה אף אחד לא טיפל בה.טיפול יעיל יוריד את מחירי הדיור, ישפר את הציוד של הצבא בו משרתים ילדינו ובוודאות יהפוך את הצבא ליעיל רזה והרבה יותר חזק.
אחרי המלחמה | 24.07.14
52.
התוכנית חייבת לצאת לפועל
ולא, אין לי שום אינטרס אישי. בקושי מכיר אנשים שירוויחו. פשוט לבטל את התוכנית זה לשחק לידם של אלא שהעם החליט שלא ישבו בממשלה, לא מתקבל על הדעת כמו הסכם אחר שבו מתתקפלים בצורה מבישה בלי שהושגו מטרות המערכה - מקווה שלא יקרה לא זה ולא זה!!
א_הינתן | 24.07.14
51.
האמת על הטבת המעמ
מי שקונים דירה גם ככה ינצלו את כל יכולת הקנייה שלהם. הכסף מההטבה יאפשר לקוני דירות לרכוש יותר ביוקר. ואת ההפרש יגרפו לכיסם כל הנוגעים בדבר. מי שחושב שזה לא יעלה את המחירים חי בסרט. גם את השמאי יש דרכים לעקוף. ומה תשובתו של כבוד השר לפיד על כך בדף הפייסבוק שלו? שהאנשים הם אחראיים ולא ינצלו את החוק לרעה. את הכסף צריך להעביר למקומות שבהם הוא הכרחי ולא למקומות כאלה. גילוי נאות: בבחירות הצבעתי ליש עתיד. אפילו חשבתי שלפיד יכול להיות ראש ממשלה. היום לא רק שאין סיכוי שאבחר בו, אלא שאבחר ביבי לפני שאתן לו שוב את הקול שלי.
דוברת | 24.07.14
50.
עלות המלחמה ובאותה עת הורדת המע"מ לא הגיוני.
הורדת המע"מ לאוכלוסיה מסויימת ברכישת דירה זו אפליה שאין לה מקום במדינה דמוקרטית. הכישלון של הממשלה שאזרחיה אינם יכולים לעבור את החודש למרות הכנסתם הסבירה אינו מצדיק פיתרונות מצחיקים של חלוקת סוכריות להמתיק את הטעם הרע שהאזרחים חשים בגלל יוקר המחיה המשתולל ומשכורות המופרזות שמשולמות לעובדי מדינה ולא רק בשוק החופשי. יאיר לפיד מצא לעצמו אמצעי לנסות לעורר את בוחריו המאוכזבים ולהופיע מחדש כהצלחה פוליטית שנכשלה , אבל אין כל הגיון להצעתו אחרי העלויות הכבדות של המלחמה ואם המדינה רוצה להייטיב עם החיילים אחרי המלחמה שתעשה זאת באופן שווה בין כולם ולא רק למי שרוכש דירה.
צבי האשכנזי | 24.07.14
48.
ל-11. צריך לעזור לבנך ולבניי- אבל החוק הזה יעזור רק לקבלנים- מחירי הדירות יעלו במחיר המעמ
אל תלכי שולל בדמגוגיה של החוק. הנהנים העיקריים יהיו הקבלנים שייהנו מעלית מחירים בגלל זינוק בביקושים וכן משתמטים משרות שיקבלו כמעט אותה הטבה שנים לפני החיילים. מנגד, כדי למממן את החוק יעלו לבן שלך את המסים האחרים. מה שצריך זה לתת שכר לחיילים ותגמול על שרותם. כל היתר זו דמגוגיה.
פרופסור לכלכלה | 24.07.14
41.
ל 37 שביקש ועדת חקירה לדמוגרפיה
בשנת 48 בן גוריון נתן אזרחות ישראלית ל 100 אלף ערבים בלבד,היום הם מונים 2 וחצי מיליון אזרחים עם תעודת זהות ישראלית.כמות ערביי ישראל גדלה ביותר מפי 20 ב 60 שנה האחרונות. גידול כזה לא בא רק מילודה פנימית אלא מהגירה. כיום ערביי ישראל משגשגים פי כמה וכמה מהאזרחים היהודיים שכן הם ניזונים גם מכספי עמותות (מקאטר) בנוסף לכספי קיצבאות,הם אינם משלמים מיסים ומחזיקים בכמות קרקעות גדולה יחסית לכמות שלהם באוכלוסיה,הם תופסים את מקומות העבודה לצעירים בזמן שהנ"ל משרתים 3 שנים וזכאים לאפליה מתקנת ולסבסוד חסר תקדים באוניברסיטאות. הצעירים שלנו משתחררים בגיל 21 חסרי פרוטה,לומדים לפסיכומטרי ומשלימים בגרות ומתחילים ללמוד בגיל 23 תוך כדי עבודה (כי ההורים לא חסכו) ותוך כדי מילואים.ובגיל 27 הם משתחררים לשוק העבודה ומגלים שערבי בן 27 כבר תפס את מקום העבודה לפני 5 שנים. הצעיר היהודי נאלץ להגר כדי למצוא פרנסה. אני מצטרפת לקריאה להקים ועדת חקירה.
 | 24.07.14
33.
הסיכוי של זוג צעיר לרכוש דירה שואף לאפס ככה או ככה
במקום לטפל בבעיות מהותיות כל משרדי הממשלה נותנים פתרונות ששווים לתחת. יפה יאיר הורדת מע"מ לדירה חדשה עכשיו תספור כמה צעירים יכולים לקנות דירה חדשה. רובנו מנסים לקנות דירה ישנה עם משכתנא לא הגיונית הלוואות מפה ועד להודעה חדשה. אז מה זה מה שישפר את המצב??? יש כסף שחור והרבה בהשכרת דירות איפה המיסוי על בעלי הדירות??? אנשים מחזיקים דירות לפעמים יותר משלוש דירות ומשכירים אותם. למה המדינה לא מכריחה אותם לשחרר דירות או לשלם מס על פרנסה מהצד. אדון יהיר אל תתפלא שאני מעדיף לקנות קטנה וחמודה בארץ הגויים כי שם אני יכול לחיות כמו בנאדם נורמלי. בחו"ל זוג צעיר יכול להרשות לעצמו דירה קטנה אוטו וילדים בלי לחשוש. כיום במדינת ישראל אני מעדיף לא להביא ילדים לעולם בגלל שאין באפשרותי לקנות דירה וגם לא רואה את עתיד ילדי במדינה הזו ללא קורת גג שהיא שלי.
חזי | 24.07.14
26.
לא צריך מע"מ אפס, כל חייל...
חייבים לעשות מדרגות השתתפות ולתת למי שתורם הכי הרבה. לתת לכל חייל קרבי שנכנס לעזה 400 אלף ש"ח השתתפות בקניית דירה. כל חייל אחר 150 אלף ש"ח לקניית דירה. שירות לאומי סכום מסויים. כל אחד שלא תרם למדינה שלא יקבל כלום. אי אפשר רק לקבל!!! צריך גם לתת בשביל לקבל!
סער | 24.07.14
20.
יאיר - תתן הטבה גם למי שקנה על הנייר - לפני 1/9!!!
אם החוק אמור להטיב עם הזוגות הצעירים - אז צריך לתת הטבה גם למי שקנה דירה ראשונה "על הנייר" לפני 1/9/14. מה ההבדל?? הדירות יושלמו רק עוד חצי שנה - שנה ואולי יותר. למה לנו לא מגיע פטור ממע"מ? לפחות על התשלומים שטרם שולמו??
איפה הצדק | 24.07.14
19.
סבלנות אנשים, אנחנו חווים דינמיקה מדויקת של בועת נדלן. המחירים יעלו, ירדו, והכל יהיה בסדר.
בנתיים אפשר לשכור דירות בזול (יחסית). משלמים כל חודש 1:400 ממחיר הנכס. ממש מחיר מבצע באדיבות בעלי הבתים שחולמים על עליית ערך הנכס ולא מבינים שכדי שזה יקרה הם צריכים לשכנע את דור העתיד לשלם 200 משכורות על דירה. אלא שדור העתיד לא ישלם 200 משכורות על דירה אלא אם הוא חושב שיצליח לשכנע את הדור שאחריו לשלם 300 משכורות על דירה. בקיצור- סתם עוד בועת נדלן.
יקותיאל | 24.07.14
18.
הצעת יעול -לפיד תקרא את זה בבקשה
כשהקרבות עם החאמס ישכחו יגיע הקרב האמיתי מול ערביי ישראל-הקרב הכלכלי. המטרה דילול האוכלוסיה באמצעות עידוד ההגירה. לכן יש לי כמה רעיונות בשבילך: 1.אישורי עבודה המוניים לסינים,הסינים יכנסו בדיוק לאותה נישה שרוב ערביי ישראל ויו"ש מתפרנסים (המהלך טוב גם לדילול אוכלוסיית מהגריי העבודה מאפריקה) 2.מעסיק שיתפס מעסיק עובד ללא אישורי עבודה יקנס בלפחות 20 אלף ש"ח,ערביי יו"ש לא יקבלו אישורי עבודה. 3.בעל עסק יהודי או ערבי שיתפס על הון שחור יכלא בכלא ל 5 שנים וקנס של פי 2 ממה שחייב למס ההכנסה. 4.טיפול בעמותות,ערביי ישראל מתפרנסים יפה מאוד מעמותות צדקה (מקאטר) אלו הן עמותות גזעניות,יש למסות את העמותות בלפחות 50% מס. 5.החזר את הגלגל אחורה,קיצבאות ילדים רק למשוחררי צה"ל. 6.קיצבת זיקנה רק למשוחררי צה"ל. 7.סיבסוד הלימודים באוניברסיטה רק למשוחררי צה"ל. 8.טיפול במס הבריאות-לא יקבל אדם טיפול רפואי בחינם אם אינו משלם עליו מס אמת,יוצא דופן משוחרר צה"ל הוא יקבל ביטוח רפואי חינם גם אם לא עבד יום בחייו. הגיע הזמן להוריד מהציבור היהודי את הגיבנת הכלכלית של ערביי ישראל.
 | 24.07.14
15.
נלחמים על הבית
החיים בארץ ישראל לא פשוטים, מוקפים אויבים מכל עבר, משרתים בצבא 3 שנים , מילואים וזה חוץ מהלחצים הרגילים של פרנסה וכו' הממשלה צריכה לקחת את נושא הדיור שהוא צורך בסיסי כיעד עליון. לצערי מה שקורה הקיטוב בחברה רק גדל מי שיש לו רק מתחזק ולמי שאין צריך לחיות בשכירות ולא מצליח להכות שורש, הקיטוב גורם לכך שנוצרות מעמדות , תושבים עם יותר מדירה שחיים בביטחון ורווחה (מהשכירויות) לעומת כאלו שמתאמצים לצוף. אני לא מומחה ואין לי פתרונות, אך נראה לי שכל פעולה שתגרום לכך שקורת גג תפסיק להיות נתיב ההשקעה לאנשים שכבר מבוססים תאפשר לחזק קבוצות חלשות יותר, בית זה סוג של חוסן פנימי של משפחה והוא חשוב לחוסן שלנו כחברה.
כפיר | 24.07.14
12.
ישראל תתפורר כלכלית, לא צריך חמאס להשמיד אותנו
בגלל מחירי הדיור ואוזלת היד של המדינה בטיפול ראוי בסוגיית השכירות למגורים, עם ישראל צובר חובות אסטרונומים. לווים הון מקרנות הפנסיה, לוקחים משכנתא מהבנק, לווים ממי שרק מוכן לתת רק בשביל ארבע קירות מחורבנים. הפתרון הוא ידוע וכולם יודעים אותו, צריך פשוט לזרז בניה. אף אחד לא רוצה כי כל מקבלי ההחלטות מרוויחים מהמב הנוכחי. גם ככה המפולת כבר לא תהיה בקדנציה שלהם...
בן | 24.07.14
10.
לפיד בוחר בפופוליזם טהור. הבוחרים שלך משכילים יחסית ורק תאבד נקודות זכות על הדרך המוזרה
הזאת. כל בר דעת מבין שצריך לבנות הרבה יחידות דיור. דירות קטנות של 40 60 ו-80 מטר בשטחים עירוניים. צריך לחוקק חוק שבכל בניין חדש יש לפחות 50 אחוז דירות קטנות. מחירי מקסימום למטר על דירות קטנות היה אפקטיבי יותר, ומשרת את כלל אוכלוסיה.
בר מינן | 24.07.14
2.
לפיד תבדוק למה מחיר דירת עמידר בדיור הציבורי גבוהים ? איך נקנה עם קיצבה של
2400 ₪ לחודש ??????????? איך ??????????? ביבי לפיד ואריאל אתם באמת רוצים למכור לאזרחים הכי הכי חלשים בחברה שהם דיירי דירות בדיור הציבורי ?????????? או שאתם שוב צוחקים לנו בפנים ??????????? אחרת תסבירו איך נוכל לקנות קורת גג במאות אלפי שקלים ??????? תסבירו לנו !!!!!!!!!!!!!!!! לזה אתם קוראים צדק חברתי ????????????????
לפיד טפל מהר בנושא זה !!!!!!!!!!!! | 24.07.14
1.
יהיר לפיד לא מחובר - כבר שאלתי אותו קודם מאיפוא יביא את הכסף לחוק ?
ההצעה דמגוגית ומטופשת ונועדה לסחוב אהדה ללא שיש לה בסיס רוצה להיטיב עם החיילים - תשלם להם שכר מינימום 3 שנים - וזה בדיוק ייטיב איתם כמו חוק המע"מ - וכך לא תישאר שום דילמה מוסרית או אפלייתית עם אף מגזר מי שישרת - יהיה לו ומי שלא משרת - הרי ממילא עובד אז מה לעזאזל כל כך מסובך ? WTF
ירון  | 24.07.14
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת