אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

תיקון עולם: עיר ללא מכוניות

39 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

29.
אין דבר כזה חינם. מישהו תמיד ישלם על זה
והמישהו הזה הוא כמעט תמיד מעמד הביניים. העניים משלמים מעט מאוד מיסים ולעשירים מאוד יש שווה לשלם לרואה חשבון טוב שימצא להם מקלט מס. זה שכרטיס אוטובוס עולה 5 ש"ח, לא אומר שהציבור הרחב לא ישלם על כך בנוסף באמצעות כספי המיסים שלו. אותו סיפור עם חוק חינוך חינם מגיל 3. בסופו של דבר מעמד הביניים משלם יותר בגלל עליה בהוצאות מיסים ישירים ועקיפים.
דוד | 30.07.14
22.
סוניה היקלה המעצבת האחראית על הפרוייקט מתארת זאת כך:
תארו לעצמכם שמוחמד רוצה להגיע למסגד בהלסינקי, הוא מזמין רכב לזמן קצר. לאחר תפילת השחר במסגד מוחמד מעוניין להגיע לכינוס ההטפה האיסלמי השבועי, והוא מצטרף למונית עם עוד 8 מאמינים אדוקים, ופיני אחד שאיחר לרכבת. לאחר ההטפה מוחמד מזמין לעצמו מקום בסאונה הקרובה, ושוכר לשם כך תלת אופן עירוני. לפנות ערב, מוחמד שומר לעצמו תור בלישכת התמיכה הממשלתית דרך האפליקציה החכמה, ומגיע בדיוק בזמן לאישתו פטימה לארוחת החג.
רוני | 30.07.14
21.
תארו לעצמכם את סיון, סטודנטית מהפרברים, מחכה בבוקר לאוטובוס שיקח אותה לרכבת
האוטובוס מאחר בעשר דקות, ומגיע מפוצץ בנוסעים. אחרי חצי שעה בפקקים, סיון כבר מבינה שהיא תפספס את הרכבת למרות שיצאה מספיק זמן מראש, כשהיא יורדת בתחנת רכבת היא רואה שהנוסעים לרכבת עדיין לא עלו, והרכבת עדיין לא הגיעה, כעבור עשרים דקות הרכבת מגיעה לרציף ואוספת את סיון לאחר שעה וקצת של טרטורי בוקר בסטייל ישראלי. "יש לי עוד סיכוי להגיע בזמן" אומרת סיון לעצמה בראש, אבל שמה לב שהרכבת נוסעת לאט מהרגיל, ונזכרת בכך שבמהלך השבוע שמעה משהו על סכסוך בין העובדים להנהלה ברכבת ישראל, והנהג נוסע לאט בכוונה וכנראה גם בגלל זה הוא איחר. כעבור שעתיים סיון יורדת בתחנה שלה, ועכשיו צריכה להתחיל את היום לימודים שלה. כשהיא מבינה שזה מה שמחכה לה בדרך חזרה. לתפארת חפלפיית ישראל.
 | 30.07.14
20.
אין שום מניעה לקבוע גם בישראל שנסיעה עירונית באוטובוס תהיה במחיר של 5 ש"ח
בכל תחומי רב קו, החלפות ללא הגבלה עד נניח 90 דקות, ו-1 ₪ לנסיעה "רגילה" בתחום מרכז העיר. השינוי בשימוש בתחבורה ציבורית (לעומת רכב פרטי) יצדיק את הסבסוד מצד המדינה. זה בטח ובטח יותר משתלם מלסבסד טפילי ישיבות או אנשי קבע מיותרים ומאוננים שיקבלו פנסיה מגיל 45....
 | 30.07.14
2.
ולי יש זוג נעליים חשמליות -במהירות 25 קמ"ש ל5 שעות סוללה
שקניתי מהיצרן בקליפורניה במחיר 249$ דולר שלוקחות אותי לכל מקום כולל להרים בגולן בשקט -נקי אקולוגי ושוקלות רק 12 קילוגרם הסוללה ניטענת סולארית או מהרשת במשך 8 שעות מהשמש וגם בבית ממש תענוג תייבאו לכם ותיהנו מתנועה חינמית ושקטה בכל תנאי דרך וכל טופוגראפיה וניתן להרכיב גלגלי -שלג ובוץ שלכם רוני RONORONO92@YAHOO.COM
רוני קינג | 30.07.14
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת