אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

התנגדויות לתוכנית הדולפינריום בת"א: "בוכמן מקבל פרס של 1.2 מיליארד מהעירייה"

32 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

26.
האמת היא שמדובר בהסכם גרוע שנולד בחטא
מתחם הדולפינריום הוזנח במכוון משך שנים רבות, עד שהגיע למצב של מבנה מסוכן. כל שעיריית תל אביב צריכה היתה לעשות הוא: להוציא צו הריסה מיידי למתחם ולדרוש את השטח בחזרה, תמורת סכום ששולם לבוכמן ויקבע ע"י השמאי הממשלתי. במקום זאת, החליט מי שהחליט בעיריה, לעשות קומבינה ענקית בהסתר ולהביאה לתושבי העיר כעניין מוגמר וחתום. חוסר השקיפות והיקף העסקה לעומת התמורה, אכן חסר פרופורציות. כמו כן, התוכנית המוצעת, עתידה לפגוע קשות באיזור.
אבי | 04.08.14
25.
לכל אלה הוקפים את מגיב 11:
במידה והעירייה תתן לבוכמן שטח אחר השווה לערך השטח של המתחם, היא עדיין תצטרך לשאת בהוצאות פינוי ושיקום המקום. תנחשו מאיזה תקציב. המדינה תפסיד הכנסה ממסים למנהל ודמי השבחה. וגם ההערכה של שווי השטח החליפי ב-1.3 מילארד ש"ח יכולה להיות מוטעת, ראו את ערכי שווי קרקעות שנרשמו בספרים של חברות ישראליות במזרח אירופה. חלקן להזכירכם פשטו רגל, במימון כספי הפנסיה של רובנו.
קובי | 04.08.14
22.
הוא ישלם יותר מ-50% מס. על מה המהומה?
הדולפינריום נכשל עסקית ולא הייתה שום תוכנית חילופית חוקית לעשות משהו אחר עם השטח. הציבור מקבל לידיו שטח פתוח, צמוד לים, שיאפשר לשדרג את הטיילת. ובעורף הטיילת, במקום חניונים סתמיים, פחונים ומחסנים יוקם פרויקט מלונאות ומגורים, שיביא לעיר עוד תיירים ועוד עסקים. היזם ישלם למעלה מ-50% מס. על מה בדיוק המהומה? שמישהו עושה עסקים? כואב לכם שמישהו מרוויח? רק יהודונים מוכנים להכניס לעצמם מסרגה לעין (ולהשאיר שטחים עצומים במלא עליבותם) רק כדי שמישהו אחר לא יראה שקל מעסקיו.
אמיר | 04.08.14
17.
המגדלים שרוצים לבנות שם ישנו באופן משמעותי את הנוף!!! העיריה מלאה בכסף אין צורך
לבנות מגדלים שיסתירו את הנוף. כיום ניתן לראות את יפו מוארת מחופי תל אביב כשיבנו מגדלים אז נוף יהיה של מגדלים לעשירים! לא מספיק להם בצד אחד של הטיילת הם רוצים גם בצד השני?! זה ממש מגעיל איך שהעיריה נותנת שתחים לבנייה לעשירים!!!
ברק | 04.08.14
15.
למגיב מספר 11
כנראה שיש לך יד בעסקת השטן הזו, אחרת לא היית מגיב ככה. העירייה יכולה לשלם לו את הסכום המגיע לו, לא חייבים לתת לו שטח ששווה הרבה יותר, לא?? ניסית לתת מצג כאילו כל האנשים אנרכיסטים והידע הוא שלך, לא עבד לך. למה העיריה לא תשלם למר בוכמן כסף וזהו? ועוד משהו שרוא"ח כמוך כנראה לא יודע, עוד 10 שנים פגה הזכות של בוכמן על הדולפינריום - וזה חוזר לידי המדינה. למה לא לתת לזה לקרות ככה? כי יש כל מיני רואי חשבון ועורכי דין שעסוקים בלעשות לביתם.
עופר  | 04.08.14
14.
1.2 מילארד!!?!?!?!?!? לשטח כזה קטן שבטח קנה בגרושים לפני כמה עשורים!?!?!?
איפה התל אביבים שצריכים לצאת לרחובות על קומבינה מלוכלכת כזאת?!!?! אנשים ישנים בעמידה. אסור לתת לכזה דבר לקרות, אחרת המחירים בתל אביב ימשיכו לעלות בלי פרופורציה לשום דבר. דבר שמשפיע על המחירים בכל הארץ. מעמד הביניים ימשיך להישחק והמיליונרים יהפכו למילארדרים על חשבוננו. רון חולדאי איפה הכבוד שלך?!?!?!
עמית | 04.08.14
13.
תגובה למספר 11
אין שום קשר בין תל אביבים אנרכיסטיים להתנגדויות הללו. מדובר בעסקה מלוכלכת. חד וחלק. האיש חוכר את השטח. עוד כמה עשרות שנים, השטח יוחזר אלינו (הציבור) חינם אין כסף. לאורך כל תקופת החכירה הוא הזניח את השטח והפר את ההתחייבות חוזית שלו כחוכר הייתה לתפעל את המקום. האם אנחנו רוצים להעניק הטבות למי שעובר על החוק? האם אלו אמות המידה שאנחנו רוצים לעודד כאן במדינה? ובל לא נזכיר את הקשר המפוקפק שיש ״לכאורה״ בינו ובין בנו של ראש העיר, ושאת העסקה המלוכלכת הזאת אישר, על אפו ועל חמתו של מנהל מקרקעי ישראל, מר אהוד אולמרט. הולילנד 2 מישהו?
ת. | 04.08.14
12.
מי שנתן את השטח לבוכמן היה חברו אריק שרון עוד עסקה מפוקפקת...
בכל עסקה "מלוכלכת" ומסריחה תמיד יצוץ איזה שם של רביזיוניסט מהעבר הליכוד זאת המפלגה המושחתת ביותר שקמה מאז שקיבלנו את המדינה מהבריטים בסופו של דבר הציבור יבין שחייו הם לא רק ביטחון כי יש גם יושר מפלגתי כלכלה בריאה נדל"ן במחיר סביר ולא מסופסר על יד אותה מפלגת שלטון ומחירי מוצרים על פי רמת השכר ולא על פי קומבינות...
שונר | 04.08.14
11.
כמו תמיד תל אביבים אנרכיסטים לא קוראים עד הסוף ורושמים שטויות.
רשום לכם בברור שהוא: מקבל שטח קטן יותר נושא בהוצאות פירוק ופינוי ישלם 50% דמי השבחה (למרות שחוקית יכל לבקש פטור כי תזכרו שהפקיעו ממנו נכס) ישלם מס למנהל ישלם שבח כרגיל הוא ממש לא עשה את עסקת חייו, אבל כן ניסו לתמרץ אותו כדי לשמור שטח כזה מדהים לרשות הציבור. הלוואי וגם בכיכר המדינה היו יכולים לעשות את זה. וניוד זכויות היה מתקיים בין כו וכו׳ אילו השטח היה נמכר. אז הערכת השווי מדוייקת ורלוונטית מול הוצאות הנישום. במקום להגיד לעיריית תל אביב כל הכבוד שהגדילו ראש מול אדם פרטי ותחת אילוצי מס ורגולציה מצאו הסדר- אנרכיסטים תל אביבים שלא למדו משפטים או חשבונאות מרשים לעצמם לזרוק שטויות לאויר. ולכם בכלכליסט- עדיף שתצאו מהבועה ותראו מה קורה בערים לא מבוקרות בפריפריה....
רו״ח (עו״ד) י. | 04.08.14
4.
אסור לתת לזה לקרות!
היזם לא צריך לקבל יותר משווה ערך הנכס שלו. במיקום הנוכחי של הנכס הוא לא יכול לעשות כלום עקב תקנות וחוקים קיימים. לוועדה אסור להלבין את העסקה הזו בשום מחיר. חולדאי צריך להתבייש שזה קורה אצלו. יפה שהוא רוצה לטפל בחלק הטיית כמו שהוא נראה היום אך אין הצדקה לפיצוי לא פרופורציונלי. שייבשו את היזם (מי שלא יודע מה עיסוקו יכול לבדוק זאת בקלות אף שאין לזה קשר ישיר להתנגדות שלי ושל אחרים) ושהוא יבוא על ארבע ויבקש שטח שערכו דומה למה שיש לו.
אלון | 04.08.14
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת