אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

ייאוש קצת יותר נוח

33 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

32.
הפתרון טמון בטכנולוגיה, והוא בר ביצוע. קיימת סיבה לאופטימיות.
הייתי מרחיק לכת ואומר שלעולם לא יהיה פתרון מדיני לסכסוך עם ה-"פלסטינים" כל עוד הם מסרבים להשלים עם קיומה של מדינה יהודית ונחושים למצוא את הדרך להשמיד אותה. אלא מה, שלדעתי תפתור הטכנולוגיה את בעיית כל המטרדים שבאמצעותם מציקים לנו ה-"פלסטינים", עד לרמה שהמצב יידמה להתמודדות של מבוגר עם פעוט חצוף. הטכנולוגיה מתקדמת כיום בקצב אקספוננציאלי. כמו שאף אחד לא יכול היה אפילו לחלום על גודל ההצלחה של כיפת ברזל רק לא מזמן, כך יהיו (בתנאי שישראל תשכיל להשקיע בהם) פתרונות טכניים שיגרמו לכל מה שיורים החמאס והחיזבאללה ליפול בחזרה על ראשם עוד לפני שהצליח לעבור את הגבול לתוך ישראל, כולל פצמ"רים ופגזים. המנהרות תהפוכנה לשקופות ותושמדנה כולן. אל הבונקרים של מנהיגי ארגוני הטרור יגיעו מתחת לפני הקרקע וישמידו אותם מבלי לגרום לאבידות של חפים מפשע. את כל הפרעות של זריקת האבנים ניתן יהיה לפזר בעוצמה בלחיצת כפתור תוך שניות, מבלי להרוג אף אחד. לא, אלו לא חלומות באספמיה ולא נבואות סרק. ישראל מובילה העולם מבחינת טכנולוגיה. כל אחד ששואל את עצמו אם ייתכנו הדברים שכתבתי, שיסתכל על הסמארטפון שהוא מחזיק בידו וישאל את עצמו אם יכול היה לחלום על מכשיר כזה לפני 10 שנים, אפילו פחות. הסכסוך הזה מבעבע כבר 120 שנה. קצב ההתפתחות של הטכנולוגיה ה-"פלסטינית" הוא לינארי איטי. תוך 10 שנים או פחות, בתנאי שתשכיל ישראל להשקיע בטכנולוגיות הנכונות, לא היה אפילו צורך באזעקת צבע אדום כשיירו עלינו טילים. הם ייפלו בשטח האויב, אפילו אם יירו עלינו מטח של עשרות בו-זמנית.
אייל | 15.08.14
18.
הערבי תמיד יבחר בנשק ובאלימות
מר רוס עדיין לא הפנים שהראייה שלו היא מערכית ולכן נדונה לכשלו אם ערבי יכול לעשות שלום במשא ומתן או באלימות הוא יבחר באלימות כי החברה הערבית מודדת אותו על פי ההשיגים בשדה הקרב. יש פתרון פשוט לסכסוף וזה טרנספר בדורות של כל הערבים לירדן.
ניר | 15.08.14
16.
שמואל מס. 1 תגובה
שמואל - אני אתך ב100% . אך זה לא יעזור . השלטון הימני הממושך יעשה הכל אבל הכל בכדי לשמור על ההתנחלויות .אף מילה על אופציה של הסדר עם אבו מאזן . הוא לא קיים . הציבור מזה זמן רב מוסת ללא הפסקה נגד כל דעה שאינה ימין קיצוני . הם מצליחם להפחיד ולפלג את העם. גם השיטה הכלכלית הימנית של הפרטת כל מה שזז מביא לאי סולידאריות נוראית . נראה שהפתרון היחידי שיבוא הוא : יהיה הרבה יותר גרוע ואז אולי העם יתפקח .
חיים  | 15.08.14
11.
הוא היה "יועץ" למה? מה שאמר ידוע הייטב לכל ישראלי ממוצע
והאיש הזה דש בנושא הישראלי פלסטיני כבר שנים רבות וחבר בכל מיני מוסדות מחקר ויועץ לנשיאי ארה"ב -וזאת המסקנה שלו? אז מה הוא חידש ? ואף מילה על הטעויות של אובמה וקרי החל מהביקור בכרב הסעודית עבור בנאום קהיר האומלל והביקור בטורקיה, הטעות בלוב וההמשך בעירק ושוב יחסו למוברק , אהדתו למורסי ואי קבלתו של אסיסי - והרפיסות מול אסד ומה שקורה בסוריה ועם כל מכוני המחקר הענקיים וגופי הריגול השונים זה מה שיש? באם אלו היועצים אין פלא שזה המצב אובמה הוא הנשיא שנבחר בארה"ב אל הוא רחוק מלהבין בנושא מדיניות חוץ - במבחן התוצאה הוא טעה בהחלטות ובבחירת האנשים קרי??????????? טעות פטלית
אילן  | 15.08.14
7.
סוף סוף נפל האסימון
אני טוען את זה כבר שנים. אי אפשר להגיע להסכם , זאת פיקציה ואשליה. הפלסטינים צריכים להניח לרעיון הלאומיות שכל כך בוער בעצמותם וכן לעמעם את "קדושת האדמה" שבגינה הם גורמים לעצמם ולנו כל כך הרבה סבל. במקום זאת יש להבין שלא היה פתרון מהפן הלאומי בעשרות שנים הקרובות ולכן להתמקד בפיתוח הכלכלה, החינוך ורמת החיים. רק אחרי שהפלסטינים יעלו את רמת חייהם בד בבד עם חינוך ברמה גבוהה יותר נראה איך הרעיונות הפונדמנטליסטיים אט אט מאבדים אחיזה בלבבות ההמון.
אורן | 15.08.14
4.
באחרית ימיו הוא מתחיל להבין משהו, אבל עדיין לקוי...
אם בחמש השנים הקרובות יבוצע שיקום לרצועת עזה, אזי החמאס, שעדיין שולט שם, יוכל להציג את השיקום כהישג שלו, עקב פעולותיו הלוחמניות. החמאס לא יוותר על השלטון, וימשיך בפעולותיו גם במהלך השיקום. ייחרב השיקום בעקבות המלחמה הבאה? אז מה? ייעשה שיקום נוסף בכספי האומות הפראייריות, שמוכנות לבזבז את כספי המיסים שלהן על ארגון טרור...
אלי בר-נס | 15.08.14
2.
Dennis Ross - The Ultimate Failure
Ever since Mr. Ross finished writing his PhD he's been involved with the Middle East and the Arab world in one way or another; his career is an uninterrupted chain of failures, and the more he fails the higher he gets promoted, and the more damage he gets to inflict. Mr. Ross did not use his decades of exposure to the Middle East to learn one single thing about the region, its culture and its dispute resolution traditions. Instead, he's been trying to shove Western dispute resolution practices down the throats of his poor victims - with a success rate that makes the number zero sound like an improvement. It's time Mr. Ross picks up another hobby - cooking, gardening - anything, as long as it has nothing to do with cross cultural negotiations. Good luck to all of us.
Doron | 15.08.14
1.
עם ממשלת ימין אולטרה קיצונית ומנהיגים עיוורים אין סיכוי
לצערי הרב, ממשלת נתניהו הינה ממשלה, שכל מטרתה לשמר את הסכסוך כדי שסרטן ההתנחלויות ישמר לאורך זמן. הממשלה לא מעוניינת וגם לא מסוגלת להגיע להסכם אמיתי עם פלסטינאים מתונים, שכן הדבר יזעזע את המתנחלים ולכן כל עוד נתניהו, בנט, ליברמן ולפיד מנהלים כאן את סדר היום נמשיך לראות חיילים מתים לשוא, אזרחי מדינת ישראל שחוששים לחזור לביתם וכמובן נקבל בתור מתנה את המשך הסכסוך עם ארצות הברית.
שמואל | 15.08.14
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת