אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

"המצאתי את המחשב האישי כדי שאנשים לא יצטרכו להבין בטכנולוגיה"

14 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

13.
מוצרים של אפל היחידים שעובדים עבור המשתמש ולא להפך
שמתם לא שלא משנה כמה מחשוב מכניסים, לא משנה איזה תוכנה מטמיעים וכמה שירותים חדשים מופיעים עומס העבודה אינו יורד? הסיבה לכך שרוב התוכנות בשוק פגומות. במקום לעבוד אצל המשתמש, המשתמש נאלץ לעבוד אצל התוכנה. אני אוהב את המוצרים של אפל כי הם המוצרים היחידים שאני מרגיש שעובדים בשבילי. אז נכון, המוצרים שלהם נעולים. נכון, יש בהם פחות אפשרויות בהשוואה למתחרים. אז מה. מה שיש במוצר של אפל עובד מצויין והרבה יותר טוב בהשוואה למתחרים.
 | 15.08.14
11.
תגובה ל-5
אתה מפספס את העיקר. אין חולק שאת הטכנולוגיות הגדולות ממש (אינטרנט, mp3 רעיון ה pc) אפל לא המציאה ושלא בזה גדולתה. אפשר גם להתווכח אם העולם טוב יותר עם המכשירים החדשים או בלעדיהם. אבל לפטור את הדברים בשיווק מוצלח בלבד, זה חטא לאמת. הגדולה של אפל היא בהיתוך ושילוב של טכנולוגיות שהגיעו לבשלות וביצירת מוצרים מעוצבים באופן המוקפד ביותר, שעובדים בצורה חלקה, כחלק מאקוסיסטם שלם. ובנוסף, פה ושם הם מביאים חידושים בעיקר בתחום חווית המשתמש, חומרים וטכנולוגיות ייצור שהופכים את השימוש במוצרים שלה למהנה ביותר, גם אם לא לחוויה מושלמת. כל אלה מאפשרים לאפל, מדי כמה שנים, להמציא מחדש את הגלגל עבור המשתמשים. וזה הישג כביר. כבר היה מי שאמר אפשר לעבוד על כל האנשים חלק מהזמן אבל אי אפשר לעבוד על כולם כל הזמן. אם לא היו לאפל מוצרים מעולים, שאר החברות לא היו רצות לחקות אותה ומתחרות ביניהן למי יהיו מוצרים יותר דומים לאלה של אפל. אני רחוק מלהיות fan boy. אינני מאוהב באפל ולא מדובר בחברה מושלמת, אבל צריך להגיד את האמת. שבת שלום לכולם.
סורמלו | 15.08.14
8.
הייתי רוצה לראות סרט הפוך...
סרט על החיים של Woz כשסטיב ה"אחר" נמצא ברקע... גם כשקראתי את הביוגרפיה של אייזקסון היה לי ברור (כמו לאחרים...) שג'ובס היה הזבוב שמתעופף ליד הפיל, עף מהר לפניו וסיפר לכולם: "תראו איזה אבק אנחנו עושים ביחד". ועכשיו ברצינות - ווז הוא מחונן אמיתי בתחום הנדסת החשמל והאלקט', אני די בספק אם בוגר , אפילו מצטיין, בהנ. חשמל היום 2014, יהיה מסוגל לבנות את המעגלים ומכלול ההתאמות הפריפריליות שווז עשה כדי ליצור מחשב חובבים דאז. תמיד טענתי שגייטס וווז הם "תאומי ה PC" האמיתיים (פשוט גייטס ניחן גם בחוש שיווק רצחני וקצת מזל מאמא, והמבין יבין) וג'ובס היה האדם עם המניירות שלא בחל בדריסת עובדיו כדי לקדם את "שדה העיוות" שלו. הספר של אייזקסון עליו ועל איינשטיין הם ספרי מופת לטעמי. קריאת חובה! * להבדיל אלף אלפי הבדלות בין תרומתו של איינשטיין לאנושות (והחוכמה הפנימית שלו) לג'ובס
רועיהו | 15.08.14
5.
אפל לא המציאה כלום
הרעיון של מחשב אישי הסתובב כמה שנים טובות לפני APPLE-II, אפל רק זיהתה פוטנציאל עסקי והציעה מחשב אישי שהיה יותר צעצוע או משחק טלוויזיה משוכלל. גם ה IPOD זה בסך הכל נגן MP3 שהיה קיים שנים רבות קודם לכן ואפל עטפה אותו באריזה מעוצבת. כנ"ל גם ה iphone , שנים לפני שאפל הציגה אותו היו PDA שהציגו אותו רעיון כמו PALM רק מוקדם מדי בשוק. הכתבה, כמו הרבה כתבות על אפל ו אייפון מתארת את החברות הללו כמין חלוצים טכנולוגים ומהפכניים שלמעשה התעשייה בנויה אחרת לגמרי. רוב הפריצות דרך הטכנולוגיות הללו קרו בכלל במערכות הממשלתיות של בטחון וצבא, שם הושקעו סכומי עתק במחקרים שהניבו את המעגל המשולב למשל או תעשיות גדולות כמו IBM שעבדו על מחשבים גדולים, האינטרנט נולדה במכוני מחקר ואקדמיה, פיתוחים והמצאות אחרות אודות לנס"א ודרפ"א. גם בארץ הרבה מאוד טכנולוגיה נולדה בצבא ובמערכת הבטחון וכל החברות הללו היו אופורטוניסטים שזיהו פוטנציאל עסקי וגם הובילו את השוק מבחינה שיווקית - איך למכור לנו טכנולוגיה שלא בטוח שבני אדם צריכים או חייבים. החברות הללו גדלו והיו חייבות להמשיך לגדול ולמכור לנו עוד ועוד טכנולוגיה, עוד כמה טלפונים קצת יותר משוכללים, עוד כמה צעצועים משוכללים אבל עדיין הטכנולוגיה שבאמת תקדם את האנושות כמה צעדים קדימה תגיע רק מפריצות דרך מדעיות משמעותיות (שאגב לא קרו ב 100 שנה האחרונות מאז איינשטיין). אולי מכוני מחקר במדעי המוח או ננו-טכנולוגיה יבשרו על משהו מעניין בעתיד הרחוק אבל עד אז אפל וחברותיה ימשיכו לגזור קופון שמן על חשבון הבורות והתמימות של ההמונים שמתלהבים כמו ילדים קטנים מצעצועים יקרים ולא ממש נחוצים.
אלון | 15.08.14
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת