אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

המדינה מודה שאין פיקוח על שכר עובדי המוסד והשב"כ

51 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

51.
לתגובה 33
כפרה במוסד מסכנים חיים גם מעבר לחובה ומוותרים על חייהם האישיים ועל משפחה ובדרך כלל כל מי שבמוסד היה יכול לעשות פי 3 בשוק הפרטי ועאלק שיחלקו את הכסף שווה השווה את חושבת שאת עובדת כמזכירה נגיד או מה שזה לא יהיה מגיע לך כמו סוכן מבצעי שמסכן חיין באופן יומיומי
אני.. | 06.04.18
46.
שמעתי שגם במפעלי טכסטיל אי-שם אין פיקוח ממש....
חגיגות שכר של כל "תומכי הלחימה" מסביב (והם למצער הרוב המוחלט של העובדים) הם מעבר לכל פרופורציה והגיון. כמדומני הם קוראים לעצמם עובדי משרד רוה"מ... כמו אנשי הקבע רק ממקפצה יותר גבוהה...ובקשת הרבה יותר רחבה שמכסה את כולנו...
דינו | 17.08.14
45.
תגובה למספר 8. גם אני לא ישן בלילה חמודה למה אני צריך לפרנס את בעלך...ואותך.
אני מג"ד במילואים ויש לי עסק פרטי, ומעבר למשכורות לעובדים שלי אני צריך לשלם גם המון מיסים ועמלות לבירוקרטיה כדי שאת ובעלך תוכלו לצאת לפנסיה בגיל 42. אז אל תבלבלי לנו את השכל עם תיאורי הג'יימס בונד שלך, קישקושיאדה, אנשים עושים צבא ויודעים במה זה כרוך אנחנו לא חיים על המאדים. אם היית אשה לבעל שעובד בהייטק עם משכורת שכלל אינה מובטחת ועם משכנתא ל- 20 שנה תאמינילי שלא היית ישנה לא ביום ולא בלילה ולא בכלל. בעלך לא עושה את מה שהוא עושה בגלל ציונות אלא כי הוא הבין מבעוד מועד שבעידן הנוכחי של הועדים כדוגמת "חבר" ההתקמבנות הכי גדולה זה ללכת לעבוד בשירות הציבורי שם הבטחון התעסוקתי מובטח ולא צריך לייצר שום דבר חוץ מבירוקרטיה.
עצמאי בהייטק | 17.08.14
44.
ל-38 : מישהו הכריח אותו ואותך לעבוד שם?
אני לא זוכר שהשבכ והמוסד זה גופים שחובה לעבוד בהם. שיעבוד במקום אחר וירוויח יותר. אם הוא מוכשר ולמד אז אין שום בעיה. מכיוון שהגופים האלה דומים במבנה שלהם לצה"ל הרי שרק 20% מהכוח שם הוא לוחם או בחוד החנית, השאר זאת מפקדה מיותרת. וזאת בדיוק הסיבה שרוצים על זה פיקוח. כי אנחנו יודעים בדיוק איך זה נראה מבפנים. בינתיים לפחות האנשים שיצאו מהשב"כ והגיעו לפוליטיקה לא הראו איזה כשרון מיוחד.
שמעון | 17.08.14
43.
תושה למגיבה 8 ושאר ה-"משרתים"
חברים יקרים, כל העובדים בשב"כ/מוסד/צבא וכו' אינו משרת אלא שכיר. הוא עושה את עבודתו ומקבל שכר. אגב, שכר שנגזר מהמיסים שכל אזרחי המדינה משלמים. כולנו מוקירים את האנשים המיוחדים הללו שמוכנים להקריב הרבה ולבצע סוג זה של עבודה ועם זאת, עדיין מדובר על עבודה בשכר שמשולם מכספי המיסים. אפשר לציין שכר של עובדים מבלי לחשוף אותם ומבלי לציין בצורה מדוייקת את תפקידם. התודה שמקבל איש שב"כ/מוסד וכו' היא בצורת השכר שהוא מקבל על עבודתו וההרגשה האישית שלו. כמובן שכל אחד יעשה את מה שטוב לו ואם לא מתאימה העבודה בארגון כזה או אחר, תמיד ניתן לעזוב ולקבל "בחוץ" פי 2 או פי 100.
יוסי | 17.08.14
39.
למס' 26: שכר ראשי האוניברסיטאות מפורסם כל שנה. אם אתה סקרן לגבי שכר העובדים,
אז תן לי לספר לך שאני, אקדמית בעלת ותק של 20 שנות עבודה במוסד בו אני עובדת ו-25 שנה בשירות הציבורי, דרגתי אחת לפני הגבוהה ביותר ועם שעות נוספות אני מגיעה בקושי ל-8500 ₪ נטו לבנק. זה נראה לך סביר והוגן? כי לי לא.
עובדת מוסד אקדמי | 17.08.14
38.
הנה המשכורת - בבקשה. הכל כדי שתוכלו לישון טוב בלילה.
אז בואו נספר לכם כמה מרוויח עובד ממוצע באחד מהגופים הנזכרים בכתבה. אבל לפני כן, נציין את תנאי העבודה, לסבר את אזנכם.. אז ככה, בעלי, עובד ממוצע כאמור, באחד הגופים הללו. בהריון: לא היה בכמעט אף אחת מהבדיקות. לא יכולתי לעדכן אותו כשאמרו שזה בת. חודש שמיני - תחילת חודש תשיעי: נעדר לשלושה שבועות. יום אחד חזר בשלוש לפנות בוקר . בערב - פחות מיממה לאחר שחזר הביתה, נסע שוב, בערך לשבוע. שישה שבועות אחרי שבתנו נולדה - יצא לשבועיים. ליל הסדר האחרון - יממה לפני - מוקפץ. נוסע לקצת יותר מעשרה ימים. ככה זה כל הזמן - לא רק בחגים, הריונות, ואירועים מיוחדים, זאת השגרה שלנו. תמיד. במשך שנים. ורק כדי לחדד את העניין - אנחנו לא יכולים לדבר בטלפון כשהוא לא בבית. כי ככה זה, וככה הבת שלו גדלה. וככה הזוגיות שלו מתקיימת. אלה תנאים על קצה המזלג. עכשיו תנחשו כמה העובד הממוצע הזה מרוויח? 11,200 ש"ח בערך (שכר גלובלי, אין שעות נוספות - כי אין אף שעון בעולם שיכול לספור 100 שעות ביממה). עכשיו אתם באמת יכולים לישון בשקט בלילה.
ג | 17.08.14
37.
לעובדים בשטח מגיעות משכורות גבוהות מאוד. הם מקדישים את חייהם ומסכנים
אותם למען המדינה ולמען כולנו במשך עשרות שנים, אין להם חיים נורמליים וזה פוגע גם במשפחותיהם. אז לפחות שיתוגמלו כספית. אם אין, אז תקצצו במשכורות של נציב השב"ס והמפכ"ל, של חברי הכנסת והשרים (שממילא הולכים ובאים כל 4 שנים ולפעמים פחות), של מנהלי בנקים וחברות ממשלתיות.
יעל | 17.08.14
34.
היום חלומה של כל רווקה מוצלחת זה למצוא חתן שהתקמבן במשרד הביטחון או שב"כ או צה"ל...
הם עושים שם בוחטות, מגרדים את הביצים כל היום, ביטחון תעסוקתי, המוסד השב"כ ומשרד הביטחון הם הרעה החולה של המדינה הזו. אם הייתם יודעים איזו שחיתות רצה שם הייתם יורדים מחר מהארץ. לא פלא שכל פנסיונר שב"כ או מוסד או משרד הביטחון או צה"ל שמשתחרר עם מיליונים בגיל 42 לא מצליח למצוא שום עבודה ראויה, האפסים האלה לא יודעים לעשות כלום, אפילו מכולת לא הייתי נותן להם לנהל.
אזרח | 17.08.14
33.
גם חייל בשירות חובה מסכן את חייו, ולא מרוויח משכורות כאלה
גם חייל בשירות חובה מסכן את חייו למען המדינה, ולא מרוויח יותר מכמה מאות שקלים. הטיעון שסוכני שב"כ מסכנים חייהם למען המדינה- הוא טיעון חלש, חלש מאוד. אין שום סיבה שמשכורות אנשיי ביטחון יהיה מנופחות כ"כ. אם יש למדינה כסף, ראוי לחלק אותו באופן יותר הוגן.
רוניק | 17.08.14
28.
מה חסוי בנתוני שכר?!
קראתי את המאמר, ותהיהתי ביני לבין עצמי מה סודי בנתוני שכר של מרגלים.. מדוע שכר של רכז שב"כ בשטחים צריך להיות סודי. ההיפך הוא הנכון.. במידה ויפרסמו את נתוני השכר יתכן שכמה מהבולטים שבצעירים שלנו ילכו לשרת באותם ארגונים במקום לחפש להם פרנסה מול צגי מחשב במשרדים מרווחים בסיטי של תל אביב. לא מבין מה סודי בנתונים הללו.. מציע לשקול מחדש את מדיניות ההסתרה הזו.
איל | 17.08.14
18.
אין מה לחטט!
זה באמת מה שמעניין?! ירדנו מהפסים?! בואו נפרסם גם רשימות שמיות של כל הסוכנים , מקום פעולתם , ועלויות של כל פעולה ופעולה!! מה זה השטויות האלה?! לא מעניין אותי כמה הם מקבלים! יותר מזה: הם מדי יום מסכנים את חייהם, כדי שאנחנו ,האזרחים, נוכל לישון בשקט. אז כמה שהם מקבלים- זה לא מספיק!!! אי אפשר לתמחר סיכון חיים!!!
אא | 17.08.14
17.
הבעיה היא לא בתשלום ללוחמים וסוכנים.. אלא בכל הצמודים אליהם
אין בעיה ואף ראוי לשלם סכומי עתק למי שמסכנים חייהם במוסד, שב"כ וצה"ל והינם בתחומי לחימה או סכנת חיים משמעותית. הבעיה היא באותן עלוקות משרדיות שיושבות ומחכות לראות המ יקבלו המבצעיים ונדבקים אליהם.
דוה ןיבור בהפוכה | 17.08.14
14.
אם האוצר מפרסמים את נתוני השכר, איך טוענים שאין פיקוח?
ההתנהלות התמוהה היא של העמותה. אם האוצר מסביר שיש פיקוח ואף הנתונים מפורסמים (במגבלות הביטחון) לציבור בדו"ח הממונה על השכר, איך ניתן לטעון שאין פיקוח והגופים עושים מה שהם רוצים? עדיף שתעברו לנושאים חשובים יותר..
אחד שלא מבין את הכתבה | 17.08.14
10.
בשם הבטחון מותר הכל?
אני ממש נקרע מבכי על ההקרבה של הגיבורים האלה. אבל בשם הכיסוי של ביטחון החונטה הצבאית מוצצת את לשדה של המדינה הזו והופכת אותה למדינת עולם שלישי עם מערכת צבאית עשירה ומסואבת . והכסף לעולם אינו מספיק, והמשאבה תמיד רוצה עוד ועוד. אז תפסיקו לבלבל את המוח על ההקרבה והמסירות. כולנו היינו בסרט הזה, כולם עושים את עבודתם וגם לחינוך ילדינו ולבריאות הורינו מגיע כסף.
איציק | 17.08.14
8.
חופש המידע מול החופש שלי לישון בלילה...
"ממשלת ישראל נרדמה בשמירה" "המוסד והשב"כ עושים בכספים ככל העולה על רוחם" - באמת? אני ממש אשמח לישון לילה אחד טוב. הכסף שבעלי מקבל לא גורם לי לישון בלילה. כשהוא יוצא במחשכים כדי להגן עליכם ולגרום לכם לישון בשקט. גם עוד 2000 ש"ח לא יגרמו לי לישון בלילה טוב. כשאתם יושבים בחדרים הממוזגים שלכם ומכינים עצומות לחשוף כמה בעלי וחבריו מרויחים, הם נמצאים בחוץ מסכנים עצמם למענכם|!!! ועוד משהו. לו בעלי היה עובד בשוק הפרטי הוא היה מרויח כמעט כפליים. ואף אחד לא היה הולך לבדוק לו את תלוש השכר. ואני הייתי ישנה בלילה. והילדים שלי היו רואים את אבא שלהם על בסיס קבוע, ולא מדי פעם כשהוא חוזר ממשימה. הוא גם היה מקבל שעות נוספות על כל השעות שהוא לא נמצא. הוא גם היה מקבל שכר נוסף בחג ובשבת. אבל עכשיו הוא משרת אתכם! ואנו מקריבים בשבילכם! אז תפסיקו להתעסק בשטויות. ופשוט תגידו תודה. ואגב - כל כסף שהוא יקבל לא באמת יהיה שווה את העבודה הזאת. מזל שנשארה לאנשים קצת ציוניות ואמונה בחשיבות של המשך קיומה של המדינה הזאת כדי שיעשו את תפקידי הקודש הללו.
מישהי משם... | 17.08.14
2.
לא להאמין כמה משעמם לאנשים
כל היום פונים בשם "חופש המידע" לקבלת מידע על X ו Y. בסופו של דבר מציגים את המידע באיזה אתר "חופשי" שפותחים שנכנסים אליו 5-10 אנשים בשנה. תסתכלו על מה שבנו עם התקציב הפתוח. אולי תהיו פתוחים בעצמכם ותציגו כמה אנשים נכנסים לאתרים "הפתוחים" שאתם בונים.
דין | 17.08.14
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת