אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

הפתרון למנהרות לא יגיע מאומת הסטארט־אפ

43 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

39.
ל-14: אתה איש קטן ומזוכיסט
לעולם לא אבין איזו הנאה מפיקים אנשים מההלקאה העצמית הזאת והמאמץ האובססיבי הזה לראות את הארץ שלך באור שלילי. אפילו לא אתחיל להתווכח איתך על הנקודות, רק אגיד - אם אתה מזהה כזה חוסר רצון להתקדם וחוסר חדשנות, אתה בטח רואה איפה ניתן לחדש ולהתקדם, לא?? אחרת איך אתה מסוגל לזהות קיבעון מחשבתי? ועדיין, איכשהו נדמה לי שעוד לא שמעתי על יזם אגדי בשם יוסי מחולון. אולי פספסתי, אבל הניחוש שלי הוא שאתה טוקבקיסט כלומניק. אזרח שמתאים למדינת עולם שלישי.
 | 19.08.14
36.
הגיע הזמן למתן את נפיחות האגו של מוח היהודי שעושה פלאות
שוב ושוב להתפלא - איך "הגאונים הללו" עוד לא מצאו מענה לבעיה זו או אחרת. די. תנו לעבוד בשקט, בלי לטפוח על השכם ברמת ציפיות גבוהה ואכזבות. על בני אדם, בני תמותה, עם כשלים וטעויות אנושיות - שמעתם ? לא חייבים להיות במצב של תשובה מוחצת מראש לכל מצבי ההסתברות, בכל עלות. תנו לטוב להיות טוב - בדרכו השקטה ולייצר תוצאות. אין מעשי קסמים, יש בני אדם.
עם כל הכבוד | 19.08.14
35.
המאמר קצה קצהו של קרחון ענק
מעולם לא בוצעה חקירה מעמיקה ותיחקור החברות הקטנות לבדיקה מדוע יש בשנים האחרונות שיתוק בפיתוח מוצרים על ידי החברות האזרחיות עבור הצבא והאתר אינו המקום לפרט זאת סיב"ט ניסתה לברר זאת בעיקר מול התעשיות הקטנות אבל כנראה התעיפה בדרך.
תעשין קטן | 19.08.14
34.
LUNA TECHNOLOGIES
חברים, רק חברות ההיי טק ומהנדסים מוכשרים שעובדים ברגעים אלו יפתרו את בעיית המנהרות. LUNA TECHNOLOGIES מציעה מכשיר קיים ייצירתי ואמין שעובד ע"י טכנולוגית האלקרו אופטיקה, חיישנים בסיבים אופטים המתקדמים בעולם שעושים הסבה לאיתור חפירת מנהרות. בברכה, שחר
שחר הטכנולוג | 19.08.14
32.
הכל פשוט מאוד....
אף אחד בעולם לא צריך טכנולוגיה כזאת. ומרשד הבטחון (בשיתוף עם משרדי הממשלה) לא רוצים לממן פיתוח ומחקר בנושא. לכן לחברות בטחוניות אין טעם בהשקעה עצמית זאת. כמעט כל העסקות מול משרד הבטחון הן בהפסד ענק . אף אחד לא רוצה להשקיע מהון עצמי על הפיתוח שהממשלה צריכה לשלם... ותאמינו לי - אפשר למצוא פתרון מתאים נגד המנהרות. אחד שיודע.
אשדוד, מי שיודע | 19.08.14
30.
יש פתרונות והם פורסמו בספרות המדעית. לחיפוש:
כנס לאתר של google scholar (שים לב, זה לא סתם גוגל), ורשום: intitle:tunnel intitle:detection הפתרונות מבוססים בעיקר על שיטות סייסמיות קלסיות לגילוי מחצבים. כדי לראות רק את העבודות החדשות יותר, בחר בעמודה בצד מאמרים מ-2010. גישת הסטרט-אפ לא תעבוד כאן כי צריך ידע מעמיק בגיאופיסיקה.
גד | 19.08.14
29.
ראיה לטווח ארוך
איפה חברת ההשקעות שתרצה לבנות חברת ביטחון ישראלית חמישית? (בנוסף ל 4 הגדולות). ואולי בכלל תרצה להיות חברה ביטחונית בין לאומית לא רק ישראלית? הרי תחום הביטחון זה דבר שימושי למצבים של שפל כלכלי שפוגע בהכל חוץ מכמה תחומים ... כולל ביטחון. אז למי שרוצה להרים את הכפפה שיקח מנהלי השקעות הייטק רצינים, יתן להם $100 מיליון לנהל, שישקיעו בחברות והאנשים הנכונים לפתור את בעית המנהרות ועוד כמה בעיות בוערות. רצוי שגם ישתפו בענין מומחים אקדמים לפי הצורך (גאופיזיקה וכו). כמה מההשקעות יצליחו וכמה יכשלו ובסוף מהמוצלחות תהיה להם קבוצת חברות ביטחונית שתהיה מסוגלת להתחרות בתעש וכו. אבל לחברה החמישית יהיה יתרון אדיר על ה 4 הקיימות: היא תהיה חברה שהיא בעצם אוסף של חברות קטנות שיודעות לזוז מהר ולהרים מוצרים מהר בלי בירוקרטיה ובלי שטויות. היא תהיה החברה המתקדמת וה 4 יהיו עסוקות בלנסות להתחרות בה. היא בעצם תהיה הAPPLE הביטחונית הישראלית.
 | 19.08.14
28.
פרוטקציה - זה הדבר היחיד שמבריח יזמים מהתחום
האנשים המחליטים בצבא רוצים שתהיה להם משרה אחרי השיחרור. רק החברות הגדולות יכולות להבטיח להם את זה (לא תראו שום מסמך כתוב). בעובדה - כל יוצאי מפא"ת הבכירים "מצאו עבודה" באחת מה 4 חברות הגדולות (רפא"ל, תע"ש, תע"א, אלביט מע') לכן כשאתה בא לעניין את הצבא בפרוייקט הם אומרים לך "לך לרפא"ל - הם 'מרכז המידע שלנו בתחום'" - ואתה שבוי בידיים של רפא"ל - ואפילו אם הצלחת - הם קונים אותך במחיר הפסד. מי רוצה את עוגמת הנפש הזו?
אלוף משנה P | 19.08.14
27.
מספר 14 די צודק, אם כי מעט פשטני.
על פניו זה נראה שטכנולוגיות מבוססות-תכנה קוסמות למשקיעים, יותר מחומרה (יש יותר סיכונים טכניים בפתוח חומרה). אילכך נוצר מצב מעוות שהכינוי "הי-טק" מסמל למעשה תוכנה מאשר חומרה. מוצרי תכנה, ברובם הגדול, יותר פשוטים ובסיסיים מאשר חומרה, שלא לדבר על ה"הגירה" הטבעית של מהנדסים ויזמים לתחום זה על-מנת לזכות בהשקעות יותר קל ויותר מהר. מיגון מנהרות, או כל מערכות ליישומים קריטיים (אזרחית או צבאית) וודאי שדורש שילוב חומרה ותכנה ומקשה על יזמים. כל זה מעלה את ה שאלה מה זה בדיוק "הי-טק", האם כתיבת אפליקציה פשוטה בטלפון נייד זה גם הי-טק? האם יתכן שרוב המיזמים מבוססי-תכנה ולא דורשים כישורים מיוחדים. בקיצור, האם ישראל היא באמת ה"סטרט- אפ נשיון" או שזאת רק משאלת-לב ואנחנו כן מרמים את עצמנו קמעה.
elis | 19.08.14
26.
הכל מתחיל ונגמר בכסף! יש טכנולוגיה, יש פתרונות. אין תקציב, אין מי שיתן אישור
הטכנולוגיות קיימות שנים רבות, ובמגוון גדול מאוד של פתרונות- אם סונארים, חיישנים, ומה לא. (נכון שצריך לעשות שינויים והתאמות לצרכים הנקודתיים כאן, אבל זה באמת כבר לא העניין). העניין תמיד היה אחד- כסף! צריך את הפוליטיקאי שיגיע עם ביצי פלדה ויגיד יאלה תרוצו עם זה אני נותן לכם את הביטחון הכלכלי. זה בדיוק כמו עם כיפת ברזל- בזמנו זה גם לא היה הפיתרון היחיד, אבל שנים הכל נמרח בלי שמישהו יקח אחריות. ובסה"כ אם הצילחו לפתח מערכת יעילה כל כך נגד טילים, אין סיבה שמערכת לאיתור מנהרות לא תהיה מוצלחת יותר.
ELMO | 19.08.14
24.
אוי נו .דיבר ראש מפא"ת ואמר בדיוק את הדברים הבאים
1. אין ולא היה אף פעם ידע בעומק כזה נמוך . 2.כל הפתרונות שהוצגו לא היו אפקטיבים בכלל או ריאלים . 3.הם היו צריכים לכתוב את הספר מהתחלה בנושא הזה ולעשות מחקרים מדעיים נטו . 4.הוא ביקש להיות סבלנים ובערך תוך שנה יהיה פיתרון כי זה עניין של "בשלות טכנולוגית" זה הכל . זו האמת מראש מחקר ופיתוח עצמו
ערן | 19.08.14
23.
הפתרון הוא פשוט - שהצבא יפתח בעצמו
כבר השקיעו מאות מליונים באופן פרטי ונכשלו. כל חברה מתחילה מאפס בלי הידע שצברה קודמתה שנכשלה. בצבא הידע יישמר וכך זה גם יעלה פחות למשלם המיסים. אם חברה פרטית משקיעה עשרות או מאות מיליונים בפיתוח, כמה תעלה כל מערכת? בוודאי שהצבא לא ישלם וגם השוק לא כזה גדול שיתליחו לממן את ההשקעה. ביננו, על מה מדובר כאן? מערכת של חיישנים הפרוסה על שטח גדול, מערכת מגברים ותוכנה חכמה. רוב ההשקעה כאן היא בתוכנה. החיישנים קימים, החומרה קיימת וכל הטכנולוגיות ידועות ונמכרות באופן מסחרי לצרכים אחרים. לצה"ל יש אנשי תוכנה ומפתחים מעולים וכל מה שצריך זו הנחיה להעביר חלק מהם לפרוייקט זה.
אבי | 19.08.14
22.
גיאופיזיקה- תחום שעובד בדיוק במקומות אלו
בעזרת השקעה במחקרים ובפיתוח שיטות פוטנציאל שעובדות לפי גרווטציה/ או אם זה לא עובד שיטות סייסמיות אפשר לפתור את הבעיה. הבנת מה הולך מתחת לאדמה זו בערך ההגדרה של הנושא. צריך להפסיק לפנות לסתם חברות סטארט אפ שלא מבינות בנושא ולפנות לגיאופיזיקאים במקום.
 | 19.08.14
21.
אין מוטיבציות לקחתם את הכספחם לאפליקציות
כמה מפעלים גדולים הוקמו בזמן האחרון כל הכסף מופנה לאפליקציות מטומטמות כי זה ייותר זול. ומחזיר את הכסף בזמן קצר. מי שממציא משהו מהותי קשה לו לגייס כסף התמת לא משקיע כספים ביצירת מקומות עבודה משמעותיים. הוא זורק אותנו לחממות שבולעות את כל ה-% שלנו. עדיף להיות שכיר בחברה מסודרת ולקבל שכר מאשר לפתוח חברה שבסופו של דבר אחרי שתשקיע שות עבודה תקבל על זה סכום זעום לא תהיה הבעלים יקחו לך את הרעיון וזהו. תמורת כמה גרושים יחסית לכמות השעות שהשקעת.
 | 19.08.14
20.
פיתרון פשוט
כל חוקר הרי געש יתן תשובה פשוטה ( קצת מטרטרת,אבל ינתנת לפתיתרון) לו היו קודחים כל 10 15 מטר קדח30 ס"מ לעומק(שהיום אני חכם ,אז הייתי אומר 10 מטר)מכניסים סייסמוגרפים לרעד ,אין ספק שהיו פותרים הכל! אבל, אבל כל המודיעין הבכיר צוחק עלי!! הם ידעו בדיוק מצמרר , מה קורה בעזה מדינת ישראל הבטחונית, יודעת פרטים מיקרוניים, בדיוק כמו שידעו איך לחסל את צמרת פלגי הטרור ולא חיסלו! למה?! זו בדיוק פוליטיקה כמו שלאמריקאים היו ים הזדמנויות לחסל את בן לאדן לפני חיסולו בפקיסטן אנחנו ההדיוטות רוצים שקט שלווה חיים אושר אבל פוליטיקה חיה מדם ושכול
חיים בכר | 19.08.14
16.
חפיר - לא צריך להמציא את הגלגל
כמו שטובים וחכמים אמרו לפני - חפיר (השתמשו בו כבר בתקופת הברזל - ההיקסוסים - גויי הים, שמהם התפתחו הפלישתים - כמה אירוני), תעלה היקפית שתשתמש במי הים - משאב זמין וחינמי, אם המצרים יהיו נחמדים - אפשר ליצור היקפיות מלאה שעם הזמן ותהליכים גיאולוגיים טבעיים יפריד פיזית את עזה מקו החוף הנוכחי. מצד ההיטק - אפשר לעשות פרזנטציה יפה שממחישה את זה :-)
הייטקיסט וארכיאולוג | 19.08.14
14.
לא סטארט־אפ ניישן ולא נעליים ..
לישראל יש כלכלה של מדינת עולם שלישי מלבד סקטור ההיי טק שגם הוא לא כזה חדשני כמו התדמית שיש לו אלא מורכב בעיקר מחברות שמפתחות מוצרים כמו סרגלי כלים טפיליים, אתרי הימורים ופורנו או חברות כושלות עם מוצרים נחותים כמו ריטליקס... כל שאר הסקטורים תקועים עמוק מאחור לעומת שאר העולם – ישראל סובלת מקיבעון מחשבתי וחוסר רצון להשתנות והתפתח. מה שעובד משאירים ואין רצות לשנות משהו ולרוץ קדימה וליזום דברים חדשים ולהתפתח. זה נכון לכל דבר במדינה. אם זה המצב בעזה שחיכו עד שאיום המנהרות יתפוצץ בפנים ורק אז טיפלו, נכון לתחבורה ציבורית שכנראה הממשלה מחכה עד שהכבישים יקרסו לגמרי לפני שימצאו פתרון, נכון לאתרי האינטרנט בארץ שנראים כמו אתרים משנות ה90 עם כל הפופאפים המעצבנים ונכון לרדיו שעדיין משדר שירים בעיקר משנות ה90 וה80...
יוסי | 19.08.14
12.
אם יתחילו במיפוי מנהרות תהיה להם בעיה קטנה יותר
אין שום בעיה טכנולוגית בתקציב זעום לבנות רכב שטח חשמלי שיוכנס למנהרה וימפה אותה. ניתן גם להכניס רחפן עם גלגלים שנצמד לתקרה. אחרי שימפו את המנהרות מהנקודות שמכירים יוכלו לקבל כיוון למיקומים אפשריים למנהרות שלא מכירים.
עמי | 19.08.14
11.
האם אני מזהה סיאוב?
1) כדי לפתח את כיפת הברזל היה צורך להביא שר בטחון מחוץ למערכת, אחד שלא מקבל מליונים על ייעוצים והרצאות, אחד שהקסאמים איימו על ביתו. 2) כפי שנרמז במאמר, כדי להתדיין עם המערכת יש לישכור איש מבפנים. גם אני נתקלתי בתופעה. זהו סיאוב הקורא לשחיתות. נכון שיש גם יתרון במשפחתיות הזו. כאן פיתוחים יכולים לרוץ מהר יותר ואותם אנשים לפעמים גם המילואימניקים שמתנסים במערכות שפיתחו. אבל רק לידיעה, לפעמים זה גם המעצור. 3) עוד לא הזכרתי את הוויכוחים הבין חיליים - שהרי כל מערכת יכולה להטות תיעדופים, היות והתקציב תמיד לא מספיק. מזה שנים שאנו חוזים בקליקות שמובילות למינויים. כעת בחקירה קליקה רמטכ"לית וקלטות אבודות בלשכת שר הבטחון. האם צריך דוגמא נוספת?
- זה בנפשנו - | 19.08.14
10.
מפא"ת, מניסיון אישי
מפא"ת הוא גוף שחי ומתקיים בין הכסא של הצבא למשהב"ט, ועל כן אינו חייב בדין וחשבון לאף אחד, וכך הוא מתנהג. מניסיוני, מפא"ת מורכב מאנשים עם אגו מנופח ואינטרסים אישיים צרים. בנוסף לכך, גם הצבא וגם משהב"ט פועלים (מטבעם, יש לאמר) במסגרת מרובעת שאיננה מעודדת חשיבה יצירתית, ועל כן, הסיכוי לקדם פתרונות מחוץ לקופסא הוא קלוש. אחת האפשרויות הנדירות הוא טנק המרכבה, אשר הצליח למרות הכל, בזכות אישיותו הדורסנית ומעמדו הייחודי של האלוף טל (ז"ל)
האזרח י' | 19.08.14
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת