אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

יזם כיפת ברזל מקים מערכת שתמנע התקפות סייבר על ישראל

36 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

27.
- You wish!
למגיב 15 ודומיו שזלזלו בפרופ' דני גולד, היית מת להיות מוכשר כמותו! רצוי שתכוף ראשך ותודה שהאיש הינו גאון שהוביל צוות אשר הציל את המדינה במבצע 'צוק איתן'. לדעתי הוא יוביל גם מערכת נגד פצמ"רים וגם מערכת נגד האקרים. הוא וצוות רפא"ל מסוגלים לכך ונקווה שיצליחו.
קורנליה | 11.09.14
23.
הבחור הזה דוחף את עצמו חזק - כמו שאומרים להצלחה אבות רבים
מה הקשר בין כיפת ברזל להגנה בפני אקרים ... אלוהים יודע. כיפת ברזל היה נידרש באופן ייחודי לישראל ועל כן לא היו פיתוחים אחרים בעולם שאפשר לרכוש . על הגנות בפני אקרים עובדים בכל העולם מחברות פרטיות ועד חברות ממשלתיות - יותר זול לרכוש שירותים חדשניים בכל פעם ולא לשקוע בפיתוחים שאין להם סוף והם בור ללא תחתית בתקציב.
 | 11.09.14
21.
דני גולד, בבקשה תקרא למטה, יש לי עבורך רעיון שיציל את מדינת ישראל !
הרעיון לייצור כיפת ברזל נשמע בזמנו הזוי ומטורף והנה האיש הצליח שאפו !! זה מה שהוכיח סופית שלמוח היהודי אין גבולות- בדוק ! כעת המשימה הבאה שלך דני גולד זה לתכנן מערכת שמחזירה את הרקטות המשוגרות לישראל בחזרה למקום ממנו שוגרו !!! נשמע הזוי ? זה פחות הזוי מכיפת ברזל !! קדימה דני, ככה אנחנו נשב בשקט ונצחק על כל שיגור שלהם ולא יאשימו אותנו בכלום !!!
121212 | 11.09.14
20.
הנושא חשוב מאד! 1. יש לחקור היתכנות 2. העלויות יהיו הרבה יותר - יש לבדוק כדאיות.
בעיה ראשונה: האם הגוף המדובר בעל יכולות למכור מערכת כזאת, ואם לא - האם אפשר למכור ע"י גופים אחרים או שמא יש סיכוי שלא ימכר (ראה כיפת ברזל). 3. יש לבדוק אופציות נוספות (פשוטות וזולות יותר) שלא נותנות פתרון "מוחלט" אבל מאפשרות לחיות עם הבעיה. לדוגמא מערכת אבולוציונית שמתפתחת עם הזמן.. לסיכום: הרבה מאד חברות עוסקות בתחום ולא נותנות פתרון מספק. גוף בעל יכולת יכול לאגד קבוצת חברות (גמישה) משתפות ויבנה מערכת מספקת ומשתכללת באופן כדאי.
דוד | 11.09.14
18.
לכל מגיבי הטיפשות והגועל פה. מדינת ישראל צריכה להגיד לדני גולד תודה כל יום!!!
בזכות אנשים מופלאים כמו דני גולד -ניצלתם . לפני דקה עוד כיפת ברזל יירטה טילים על כל הארץ והצילה ערים שלמות וחיי אדם אין ספור. אתם אנשים רעים וכפויי טובה ולא חכמים בלשון המעטה . וממני תודה ענקית לדני גולד פנחס בוכריס מפ"את רפאל אלתא ועוד. ותודה ענקית על הפרויקט חדש לטובת מדינת ישראל
ענת | 11.09.14
15.
בושה
נראה על פניו שהבחור לא מבין בתחום אותו הוא אמור להוביל. אין קשר בין הגנה למתקפה בסייבר, במנותק מהשדה הצבאי הפיזי. במתקפת סייבר המתקיפים ישתמשו במשאבים גלובליים מבוזרים שלא יעזור ואף יגרם נזק אם יבצעו עליהם מתקפה. לכן אין משמעות "להחזיר". לעומת זאת מתקפת סייבר מובלת מודיעין מתקיפה תשתיות אוייב זהו סיפור אחר לגמרי. בקיצור הבחור קשקשן.
כנראה מבין משהו | 11.09.14
13.
נשמע כמו רעיון גרוע מכמה סיבות:
1) האקרים היא בעיה עולמית. לדוגמא לא מזמן פרצו האקרים לבנק JP Morgan Chase וגנבו מידע פיננסי. אם הייתה דרך להגן מפני האקרים מתוחכמים כנראה שכבר היו חושבים עליה במקום אחר. 2) האקרים באינטרנט/תוכנה הוא משהו שונה לחלוטין מרקטות פיזיות. אי אפשר "לחסום אותם פיזית" או "לפגוע בהם". זה איום מסוג שונה לגמרי ולא ברור איך מישהו שמפתח מערכת הגנה מטילים קשור לזה. 3) האקרים הם גם בעיה היסטורית, והתחום הזה מלא בכסף. אם היה ניתן לעשות מערכת כזו , היה אפשר להרוויח המון כסף (במונחים של תאגיד אמריקאי גדול כמו מייקרוסופט וגוגל) ולא היה צריך לחכות שמדינת ישראל תיזום את הפרוייקט. 4) יש כבר היום מערכות רבות שמסתירות זהות אינטרנטית, כדוגמאת TOR. אפילו הFBI הודה, במסמכים שהודלפו, שהוא לא הצליח לחשוף אנשים שמשתמשים ברשת זו. ברשת סוחרים בסמים, שוכרים שירותים בלתי חוקיים (כגון רצח) ומציגים פורנוגרפיה פדופילית. בקיצור, לנסות לעשות דבר כזה הוא בערך כמו לנסות להפוך למעצמת על כדי שיהיה לנו קל יותר באו"ם. הדבר היחיד שניתן לעשות הוא להתמגן - כלומר לוודא שאתרים משתמשים בתוכנה עדכנית (ורצוי מוקשחת ככל שאפשר).
 | 11.09.14
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת