אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

חוץ משוקולד וסקי: 12 עובדות שלא ידעתם על שוויץ

88 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

85.
חייב לספר
בטיולי האחרון באירופה בקראוון שכור חציתי את הגבול משווייץ לגרמניה. ( הקראוון גרמני ). השוטר הגרמני סימן לי ביד, אהלן, תמשיך לנסוע ועצר את כל המכוניות השווייצריות לבדיקה ( שווייץ לא באיחוד ) איזה עולם הפוך שאני הישראלי ( ויהודי ) נכנס ככה חופשי לגרמניה ואת השווייצרים עוצרים.
אריה | 20.01.15
78.
עוד כמה עובדות מעניינות על שווייץ
1. תוצר לנפש נומינלי מהגבוהים בעולם, (שווה ערך 80000 דולר), השוויצרים הם מהעובדים היעילים בעולם. אבטלה 3% . חמישית מכוח האדם במדינה הינם זרים (אירופאים ממדינות אחרות) 2. השוויצרים מדברים בינהם בגרמנית שוויצרית (סוג של גרמנית גבוהה - להקשיב לאיינשטיין) , רוב התושבים דוברי אנגלית. בקנטון ברן , לומדים בבתי ספר 3 שפות חובה. ילדים שם - דוברי אנגלית ברמת שפת אם! 3. מערכת ההשכלה הגבוהה השוויצרית מעולה - כמעט חינמית (גם עבור non EU) לשוויץ מוסד 1 בעשיריה הפותחת ועוד 3 ב- top 50. באופן אבסולוטי, המערכת השניה לאמריקאית בכמות המהפכות המדעיות שנתגלו בה במאה האחרונה. כוח האדם השוויצרי הוא המשכיל בעולם (5% דוקטורים) 4. השוויצרים מצייתים לחוק, אין להרעיש אחרי 23:00 (גם לא להתקלח), סביב שולחנות אירוח במסעדות ברחוב יש פס לבן שאסור לחצות אותו (קנס ליושבים ולמסעדה), חוקי הנקיון (אסור ללכלך) והתנועה . קנסות בשווייץ הם סכומים 4 ספרתיים ובמזומן. לא תשלם - מעצר מיידי. אסור להתווכח עם שוטרים. 5. השוויצרים הכפריים לא מקשטים את בתיהם באופן מצועצע כמו הבווארים, תרבות של חסכון וצנע. 6. שווייץ מחפשת עובדים ישראלים במיוחד מו"פ ביוטכנולוגי ותחומי הכימיה. 7. בריביירה השויצרית (לואגנו - הקנטון האיטלקי) - אקלים ים תיכוני, בציריך - אקלים יבשתי אירופאי (קררררר), בויוי (הבית של נסטלה) - אקלים ממוזג (השפעת אגם ז'נבה) 8.במעברים ההרריים בין שווייץ לשכנותיה (סימפלון, סן ברנרד) היו תאונות איומות. 9. הכל יקר בשווייץ לכיס הישראלי ... ביקור בבקריי שוויצרי מלמד על הטעמים שהם אוהבים בלחם - מזון בסיסי (הרבה חמאה ופירות יער), מררבית המאפיות גם מוכרות מוצרי גבינה (זולים לפונדו) 10.השוויצרים הצילו 20000 יהודים במהלך מלחמת העולם השניה (המכסה), אבל כל אדם נוסף שהסתנן למדינה, מעבר למיכסה - הוחזר לגרמניה לידי ה- SS. השוויצרים לוקחים את המיכסה באופן רציני ביותר. 11. הבנקאות השוויצרית היא ה- 10 בגודלה בעולם, איבדה הרבה חשבונות מאז שהוסר החסיון (אחרי חרם מארה"ב בעקבות פרשת הסתרת כספים יהודיים ואי שיתוף פעולה עם IRS), תפסו את מקומה באירופה : לוכסמבורג!. 12. הקשר השוויצרי בישראל: אוסם. תחת ניהול שוויצרי (נסטלה) החברה הכפילה את מכירותיה והפכה לרווחית בתעשיית המזון.
תושב לשעבר | 18.01.15
76.
יפה מיבחוץ רקובה מבפנים !! בכסף ניתן ליקנות אזרחות ולא לעשות מילואים ......
השווצרים חיים בפחד מתמיד מהלשנות למישטרה (ניתן לקבל דוח מישטרתי על בסיס דיוח של אזרח במיוחד אם המקבל לא אזרח). המשכורות גבוהות אך גם המחירים מרקיעים. רוב השווצרים במיוחד בערים מעדיפים לעבור את הפנסיה שלהם בדרום צרפת !! שנתיים דמי הבטלה מקובל מאד במערב אירופה (בצרפת מעל לגיל 50 זה אפילו שלוש). כתושב ללא אזרחות אתה נחשב לכוח עבודה ללא זכויות ונתון לגירוש. נישואים לא נותנים אזרחות כסף כן !!! ביכדי ליחיות טוב בשוויץ עדיף להיות זכר ועשיר (מזכיר את נסיכיות הנפט ) !
 | 18.01.15
71.
לפני חודשיים חציתי מצפון אטליה לשוויץ וצילמתי כפר מרחוק
היה נוף יפה, אז צילמתי את הכפר עם מצלמה מקצועית. היתי מרוחק כ800 מטר מהכפר. לפתע מהכביש המפותל והיפהפה דוהר לו רכב שוויצרצי מפונפן, ממנו יוצא אדם שמתקרב אלי ועושה לי "בוק" מהמצלמה שלו, מטרים ספורים ממני. שאלתי אותו מיד מה הוא בדיוק רוצה, וההוא בטון עצבני התחיל לאמר שאני אני מצלם את הבית שלו(!) הוא יצלם את הפרצוף שלי. כי... היו הרבה פריצות, ואני בטח פורץ שמתכנן את הגניבה לבית שלו. אנשים שם דפוקים בשכל, לחלוטין. כולם "שוטרים", וכולם רצים להלשין על השכן אם זרק את הפח שלא ביום המיוחד לזריקת הפח. למרות זאת, זו המדינה עם הנופים היפים בעולם. יחד עם אוסטריה וצפון איטליה באיזור האלפים.
אורן | 18.01.15
69.
מרוב שהשוויצרים יעילים ובירורטים חסרה להם יצירתיות
אין להם הייטק מפותח מעט פרסי נובל בקיצור הם מאוד מרובעים ולא יצירתיים. חוץ משוקולד ושעונים תרומתם לאנושות היא מינורית. בעניין היהודי הם עשו עלינו קופה במהלך השואה חסמו את גבולם בפני פליטים יהודיים אך אפשרו לרכבות מאיטליה לחצות את ארצם בדרכם למחנות.
משה | 18.01.15
68.
אחרי כל התגבות יש מסקנה אחת - ישראל המקום הטוב ביותר ......
כמה שאנחנו יודעים להתפלמס ......ובסוף אנחנו יודעים הכל רק דבר אחד אנחנו שוכחים מדוע איננו מדינה שמוזכרת בהקשרים עם הנאות החיים כמו שוויץ ואחרות אלא רק בהרג ורמאות... ובתי כלא מלאים בנבחרי ציבור לשעבר.??? יש תשובה לכך כל הבלוגרים החכמים? אין ,נכון ,כי אנחנו יודעים רק לחפש את החסרון באחרים במקום לחפש את החיובי ולנסות ללמוד מהם. ובגלל זה אנחנו נשאר מדינת מעבר ביניים לאנשים שבאים רואים ומבינים ואח"כ יורדים מהארץ. הבוקר קיבלתי מכתב פרידה מהרופא שיניים הטוב (אולי הטוב ביותר בשקיים) שבחר להעביר את המרפאה לרופא טוב אחר ולבחור את מקום מושבו ומגוריו במדינה אחרת עם " כל החסרונות שכולם רק יודעים לשטוח" ולעסוק בנדל"ן . אולי הגיע הזמן ללמוד קצת מהגויים ,פעם היינו אור לגויים ולצערנו לאחרונה יש קצת ליקוי חמה .....
ישראלי מרוצה  | 18.01.15
63.
עוד קצת עובדות פחות סימפטיות על שוויץ
אחוז המוסלמים בשוויץ עולה על 20% ואף גבוה יותר מישראל שבה האוכלוסיה הערבית , כולל חצי מליון נוצרים מהווים 19% נכון לסוף 2013. ארגונים מוסלמים בשוויץ דורשים הקמת מסגדים כולל צריך (נירטי) ומואזין!!! דרישה שנפלה במשאל עם אבל עדיין קיימת מבחינת הארגונים המוסלמים.
ריאליסט | 16.09.14
60.
חוץ משוקולד ןסקי 12 הדברים שלא ידעתם על שוויץ
האבסורד הוא שביגלל הכיביכול ניטראלית היא אחת הסיבות לעוני בעולם כאחד שהיתגורר כמה שנים בשוויץ אתחיל עם החיובי.עדיפות עליונה לחינוך וחוק ולכן מישטרה ומורים מחומר אנושי מעולה ושכר גבוה.ביטחון אישימעולה ולכן הרבה מליארדרים ומפורסמים כמו מיסד איקאה מייק שומכר שרל אזנבור מיתגוררים בה. כמובן גם ביגלל מס נמוך.בשוויץ יכולים להחזיק שני רכבים עם מיספר רשוי אחד.אפשר להעביר אותו מאחד לשני.בשוויץ כמעט שלא תימצאו אוטוסטרדה שחוצה ככפר או עיירה מכיון שאיך שתיראו לזה היצוא שהוא בעצם יבוא של אלפי בליונים של כספים של לדוגמא של דיקטטורים אירגוני פשע אוליגארכים נותנת בעצם לאוכלוסיה מינוס פלוס שישה וחצי מליון לחיות ברמת חיים גבוה בעצם על חשבון שאר העולם. הניטראליות בצורה הזאת לפי דעתי בעצם סוג של פשע של מדינה נגד האנושות .ונגד שאר העולם. עבורי שוויץ היא אויבת הענים והנידכאים בעולמנו
משה | 15.09.14
44.
לכל הקשקשנים שמדברים כל עליות מחייה. קבלו קצת נתונים
אנחנו משפחה עם ילד אחד. האשה לא עובדת (משכורת אחת). אני עובד בתחום בתוכנה, דרג ניהול בינוני. אנחנו חוסכים 150K$ בשנה.. זה אומר נשארים לנו 150K$ כל שנה, עודף- אחרי הקפה ה"יקר" (לא פחות יקר מת"א) והאוכל בסופר (זול מישראל) והרכב (שעלה לי חצי מישראל).. אנחנו מטיילים המון בשוויץ ובכל אירופה (כולל טיסות ומלונות). אגב, המס (כולל בטוח לאומי) הוא 15% (תלוי בקנטון והעיר) והמע"מ הוא 8%. ניתן לקזז ריבית על משכנתא ממס-הכנסה וכן הוצאות על ילד (6K פרנק בשנה), וכו. ז"א אין הרבה הבדל בין ברוטו לנטו בקיצור, מספיק 5-8 שנים פה ואתם במקום קצת אחר. חוצמזה - אנשים סופר נחמדים (רק למי שנחמד אליהם). מאד פרגמטיים ולא אוכלים את כל הבולשיט של האיחוד האירופי עם הרב-תרבותיות. הם אוהבים את המדינה שלהם כמו שהיא.
kayser soze | 15.09.14
43.
חחח 35, תאכלס
אנשים פשוט לא יכולים לעכל את העובדה הזאת. זה באמת נשמע קצת הזוי, אבל אין מה לעשות זו האמת. למדינה יש תסביך עם ביטחון הרבה יותר קשה משל ישראל. משם גם מגיע העניין שכמעט לכולם יש נשק בבית וכולם עושים צבא (כולל מיל'). אבל כאשר יודעים קצת את ההיסטוריה לא הכל מפתיע.
אחד | 15.09.14
40.
בשוויץ, אפשר להשתחרר מהצבא תמורת תשלום. חיילי מילואים מחזיקים את הנשק בבית וכל
שנה חייבים לבצע מטווח (על חשבון זמנם הפרטי) ומי שלא מצליח במטווח מזומן לפעם נוספת וכך הלאה עד שהוא מצליח. אם יש ליד שדה תעופה כנסיה, אסור להמריא בשעות התפילה ולמרות ששוויץ רודפת שלום יש לצבא שלהם את מיטב הנשק המודרני בעולם
 | 15.09.14
36.
לכל הבורים שמגיבים או ליתר דיוק הרוב המוחלט
לא פלא שאתם מסובכים מעל לראש,תמשיכו לחשוב ולעשות מה שאתם עושים ולהצביע למי שאתם מצביעים -רחוק לא תגיעו,ארץ אוכלת יושביה,ןלפי מה שאני שומע מהרכילות שמגיעה לכאן שכמות הרציחות וההרוגים פי 4 מאשר כאן ובקשר לישיבה בבתי הקפה והמחירים תחלק ל3.80 ויצ א לכם יותר זות מאשר בארצכם המהוללת מאחל לכם כל טוב ושתהיו בריאים
איתן | 15.09.14
34.
מרוויחים הרבה מבזבזים הרבה .שכר ממוצע 4000 פרנק בחודש
שכר דירה בפריפריה כ 1500 פרנק דירת 3 חדרים. שכר דירה בערים גדולות מתחיל ב 2500 פרנק . מי שמרוויח 4000 פרנק לא יכול לחיות כמו בן אדם. הצורך האמיתי הוא 6000 פרנק למשפחה קטנה בפריפריה. אחותי גרה שם והחיים לא ממש דבש כפי שנשמע. פינוי שקית אשפה אחת לשבוע ביום חמישי עולה 3.5 פרנק . אגב רכב האשפה דומה לרכב של ups ונקי לא פחות ממנו.
קפה 5 פרנק  | 15.09.14
32.
למה השוויצרים דואגים כל כך לביטחון? הם לא, זה הבנקאים שלהם דואגים
בשוייץ נמצאים הבנקאים ששולטים במערכת הכסף העולמית, וע"י כך שולטים גם למעשה ברוב מדינות העולם המערבי. יש שם את רוב הזהב העולמי. למה שוויץ אחת המדינות היחידות שלא נכבשו ע"י מדינות הציר במלחמת העולם השניה? כי שם מרוכז הכוח האמיתי - אף אחד לא מתעסק עם הממשלה העולמית.
אלכס | 15.09.14
30.
בניגוד למה שנראה השווייצרים לא בהכרח מאושרים
שווייץ עשתה חלק ניכר מהונה מכספים שמופקדים בה ומבנקאות באופן כללי. מאחר והיא מדינה שאינה מעודדת הגירה היא יכולה להרשות לעצמה תנאים סוציאליים די טובים בשלב הנוכחי. הריבוי הטבעי נמוך כך שחלק גדול מהבעיה מועבר לדורות הבאים. יוקר המחיה גבוה כך שהגיל הממוצע של המכוניות אינו נמוך מהממוצע באירופה. הייצור והחדשנות שם אינם גבוהים במיוחד ולכן יש שם יותר חברות ניהול (שרכשו חברות תעשייה בארצות רבות) מאשר תעשייה ממשית. מרבית התעשייה היא לואוטק. עבדתי שם (מטעם חברה ישראלית) ואיני כותב מסיפורים)
מיכאל ב | 15.09.14
18.
ככה זה שיש שכל לאנשים
עוד עובדות שאתם חייבים להכיר על שוויץ: - יש לה יותר פטנטים גם במספר אבסולוטי וגם בתחומים שונים, מלישראל, וגם אם מחשבים את זה פר תושב - בניגוד לתגובות של אחרים, זאת מדינה מאד מאד יעילה בירוקרטית, עד כדי כך, שכמעט כל טופס שאתה ממלא, יש אפשרות לסמן "בדחיפות" ואז הוא מעובד תוך מס' ימים - שוויץ המציאה בלב אירופה המדממת מזה מאות שנים, את הרעיון של להיות נייטרלי, כלומר נדל"ן נייטרלי, ולכן היא גם קיבלה את כל מבני וכנסי האו"ם לתוכה, ולכן יש לה צבא להשכרה, ולכן היא כל כך ממוגנת, בלב אירופה הטעונה, נדל"ם נייטרלי זה נכס נחשק. - והכי חשוב, שוויצרים אנשים מנומסים, שדוגלים בחיה ותן לחיות, ויש להם שכל בראש, והם משתמשים בו, וגם מוסר עבודה גבוהה, ולכן, החיים שם טובים מאד, ורק בגלל זה, כי חוץ מזה אין שם שום מחצבים למכור, כלום, רק הון אנושי, לכן אם אתם מבואסים על מה שקורה בישראל הנה יש לכם תשובה למה, כי ישראלים לא חכמים, לא חרוצים, ולא מנומסים ברובם...
שוויץ שווה משהו רק בגלל | 15.09.14
15.
שכחתם רק לציין עובדה אחת חשובה לגבי שוויץ
שמאז ויליאם טל, לכל שוויצרי יש נשק. בהתחלה אלו היו קשתות מוצלבות, כמובן. היום יש להם נשק אוטומטי כלשהו, לפחות M-16. אין בית שוויצרי שאין בו כספת לנשק. השוויצרים גם עושים פעם בשנה מילואים, בדומה לישראל - אבל הם לא צריכים לחתום על נשק, הם מביאים את הרובה מהבית. מטרת המילואים בשוויץ - להתאמן. זאת בדיוק הסיבה, שבגללה כבר 700 שנה אף אחד לא מעיז לתקוף את שוויץ.
אינשם | 15.09.14
14.
עוד דברים על שוויץ
מדינה מדהימה אבל עם חוסר חופש הביטוי הכי גדול בעום באיצטלה של דמוקרטיה (על כל דבר עושים משאל איזורי או ארצי שזה לכשעצמו טוב). גם פליט מדיני - מעמד אירעי שלא פעם מבוטל סתם ככה ע"י השלטונות ןהאיש עוזב במיידי. המדינה עם המידע הגדול ביותר על אזרחיה ותייריה - מדהים. לכל שוויצרי 3 מקצועות - 1 - מה שלמד, 2 - מורה - תמיד יגידו לך איך עושים את זה בשוויץ אם טעית, 3 - שוטר - אם טעית מיד יצלם ויידע את המשטרה (שדרך אגב - מגיבה מיד !! ולא כמו בארצנו הקטנטונת). קנסות תעבורה מטורפים שאין שניים להם בעולם - לכן מיעוט התאונות. תעשיה מדהימה בתחומי כימיה, ברזל ובעוד אחרים.
יודע משהו  | 15.09.14
5.
1 צודק. מדובר במקלט מס שמנצל מעמדו הניטראלי לצבירת הון לא מפוקח.
שוויצריה מדינה איטית עם המון בירוקרטיה. רק מעצם ריבוי השפות והקנטונים קשה מאוד להעביר שם תקנה כללית, ואם כן, יש צורך במשאל עם. העושר וכן רמת החיים של שוויץ נובעים מהון זר שמושקע בה כמקלט מס. שוויץ כמדינה נטראלית עודדה עד שנות ה2000 הלבנת הון. גם היום, בעודה מקנה למדינות שכנות כמו גרמניה צרפת והן ארה״ב גישה לחלק מחשבונותיה (כאלו של בעלי אזרחות המדינות), רוב רובם של החשבונות בה הם של אנשי סוד, נאמנויות, קרנות בפרמידות שקשה עד בלתי אפשרי להבין מי בעל הזכות שביושר שלהם. אז נכון, שוויץ אכן מדינה מתויירת, ספקית טכנולוגיות שונות ואף שוקולודים. אבל הסיבה העיקרית לעושר בה הוא היותה מקלט מס לחברות תרופות, תאגידים פיננסים ומיסוי נמוך על אחזקות שרשרת. נותנים לעולם המערבי ללכלך ידיו בזמן שיושבת על ראש ההר ומצקצקת על שקורה בחוץ.
יוני | 14.09.14
3.
שוויץ מחזיקה מאות מלירדי דולרים של יהודים שניספו בשואה
אין להם דורש והמדינה מגינה על הבנקים שלא מוכנים לפרסם את הנתונים. בנוסף הם מחזיקים בכספות יצירות אומנות שנבזזו זהב,יהלומים ואגרות חוב של הנספים. שוויץ היא מסלקת הכסף השחור הגדולה בעולם דיקטאטורים שעשקו את עמם,נאצים וסתם פושעים השאירו בכספות שלהם מליארדי דולרים השוויצרים כמובן לא יחזירו פרוטה לאזרחי המדינות שנעשקו. כולל את עירק,צילה,לוב ETC..
ilan.s | 14.09.14
2.
עוד עובדות מפתיעות על שויצריה
11. לרכבי חלוקת דואר זכות קדימה בצומת - לא משנה התמרור! 12. חיל האויר השוויצרי עובד מ-8 עד 5 בימי השבוע בלבד, לשאר הזמן יש לו הסכם הגנה עם השכנים. 13. שויצריה המדינה עם אחוז בעלות על נשק פר תושב הגבוה בעולם. 14. לשויצרים דמוקרטיה מלאה - משאל עם מתקיים על כל עניין לאומי. 15. לשויצרים פחות דאגות מלישראלי הממוצע.
 | 14.09.14
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת