אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

44% מהישראלים תומכים בביטול תוכנית 0% מע"מ

78 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

77.
מע"מ 0
במקום מע"מ 0 משכורת לכל חייל לפי 7000 נטו לכל חודש שרות בצהל. בזמן שיקנה את דירתו הראשנה יקוזז המע"מ או המס רכישה מהכספים שחסך אצל המדינה. אגב את החסכון הוא גם יכול לעשות במשרד הבטחון והכסף ישאר אצלה עד שהוא ירצה לקנות דירה. לבסוף שאלת מיליון הדולר. למה כל הזמן בוכים שאין, איפה המיליארדים הרבים מתגמולי הגז בתמר לוויתן ואחרים. הבור הזה שחופר ראש הממשלה לא יתמלא גם אם נגלה 4 תמרים ו20 לוויתנים. בקיצור הממשלה הזאת היא שק עם חור ג'ורה.
אחד העם | 18.09.14
74.
אין להגדיל את תקציב הביטחון כלל. יש גם למנוע העברות תקציביות מפוקפקות.
שיסתדרו עם מה שיש. לאן התפוגגו 54 מיליארד שקלים? עם תקציב מופרך כזה למה צריך להשלים את עלות המלחמה? המלחמה עלתה רק 6.5 מיליארד שקלים לפי משרד האוצר, בקושי עשירית מתקציבו הכולל של הצבא, מה עשו עם 47 מיליארד שקלים? למה היה צריך לגייס זיליונתלפים מיליאומניקים שלא עשו דבר? המדינה הזאת חולה, והצבא הוא חלק מהבעיה.
 | 17.09.14
73.
ל- 44% מהישראלים, הצליחו למקור לוקשים !
לא שאני נגד מציאת פתרון למצוקת הדיור של הזוגות הצעירים, תוכנית 0% מע"מ לדירה ראשונה, זה בטח לא הפיתרון !!! הפיתרון היחיד, הגדלת ההיצע, זה הכל ! כל כך פשוט... איך לא חשבו על זה קודם ?! איך עושים את זה ?! גם כן פשוט, מורידים חסמים, מוותרים על בירוקרטיה והכי חשוב, מפסיקים עם המנהג המגונה שהשתרש כאן לאחרונה- להוציע את הקרקע למכרז ! הקרקע היא משאב לאומי השייך לאזרחי ישראל ! קצת מוזר לי שמוכרים לי משהו ששייך לי !!
צ'ומפי | 17.09.14
68.
יאיר לפיד משחק משחק פוליטי על חשבון נבחריו
עוד לא המציאו איש שיקבל החלטות בכלכלה ללא השכלה אלמנטרית בתחום . אף מומחה בתחום הכלכלה בין אם פרופ' מהאקדמיה או מהעולם העיסקי הביצועי שאמרו שתכנית מע"מ "אפס" זו תכנית טובה ושיש בה סיכוי להיטיב עם מעמד הביניים שבזכותו של מעמד זה קיבל 19 מנדטים . הרי כל אדם בר דעת לא היה הולך נגד כל המבינים במשרד האוצר והמומחים מחוץ למשרד האוצר . יאיר לפיד לא טיפש אבל הוא נעול בתפיסה שאין לה שום בסיס כלכלי. וההתחפרות שלו בעמדתו מעמידה אותו במצב של נחיתות טוטאלית . מה שחשוב לי וגם לאחרים הוא שהתכנית הזו על פי הניתוח של המומחים תרע עם הצעירים השואפים לדירה במקום להיטיב עמם . אז " י א י ר ת ת ע ו ר ר " אתה לא עוזר אתה ממש עושה את ההפך הגמור
שרון | 17.09.14
67.
אני "זוג צעיר" ואני מתנגדת לחוק מע"מ 0!
זה פשוט לא הגיוני מבחינה כלכלית וזה גם לא יוריד את מחירי הדיור. הפתרון לבעיית הדיור הוא יחיד: להגדיל את ההיצע - לבנות יותר דירות.. ופתרון נוסף לטווח הארוך: ללדת פחות ילדים. האוכלוסיה בישראל גדלה מהר מדי והמדינה לא מצליחה לספק את הדרישה ההולכת וגוברת לתשתיות ושירותים. תראו את הצפיפות בכבישים, במוסדות החינוך, בבתי החולים ובכל מקום. צריך להוריד את ממוצע הילדים ל-2 למשפחה! ככה זה בכל המדינות המפותחות וזה הדבר היחיד שיאפשר לנו רמת חיים נורמלית ורמת מחירים הגיונית.
תמר | 17.09.14
65.
הצבא לא צריך לקבל שקל אחד תוספת - יש למערכת הבטחון תקציב מנופח
שוב מערכת הביטחון מבקשת לגרוע מתקציבים אזרחיים לטובתה. די לעשוק את הציבור - יש למערכת הביטחון תקציב מנופח מעבר לכל פרופורצייה. שבכירי המערכת יואילו בבקשה להכניס פעם אחת ולתמיד את היד לכיס של עצמם
רועי | 17.09.14
63.
תוספת לצבא
בשום פנים ואופן לא לתת להם תוספת אפילו של שקל ההיפך צריך לקצץ להם בתקציב הפזרני הזה כי הם לא עושים זאת בעצמם חיילים שמתגייסים נאלצים להשלים ציוד שהצבא אמור לספק להם על חשבון ההורים(עוד מעט ידרשו מהם גם לרכוש נשק בשוק הפרטי) מנות הקרב והתזונה בצבא הצטמצמו לרבע ראינו איך אזרחי המדינה רצו לבשל וגייסו תרומות למען החיילים פנסיונרים של הצבא לא משלמים מס על רכב ליסינג כמונו למרות שבשני המצבים הרכב נועד לעבודה וזה חוסר שויון איש הקבע משרת כ20 שנה שבהם הוא צובר לעצמו פנסיה כפולה (לפחות)מאיתנו ובעוד אנחנו ממשיכים לעבוד עוד כ20 שנה נוספות מי שעובר במגדלי עזריאלי בתל אביב יכול לחשוב שלקחו כמה עשרות אלפי אנשים הלבישו אותם בתלבושת אחידה(מדים) ונתן להם כסף לבזבוזים בלי חשבון לכמה שנים ולבסוף עוד הבטיח להם תשלום ומנוחה לשאר החיים מגיל צעיר מי שרוצה לשרת בקבע יצטרך לשרת עד גיל 67 כמו כולם ובמידה ולא שימצא עבודה באזרחות אבל ימשיך לעבוד ולצבור לעצמו פנסיה כמו כל אזרח במצב כיום איש הקבע משתחרר בגיל יחסית צעיר מסודר מבחינה כספית(על חשבוננו} ואז תופס מקום עבודה של מישהו אחר וכך גוזל ממנו גם שכר חודשי ומקום עבודה וגם מקבל על חשבוננו פנסיה תקיבית שהציבור מממן אותה ממש אבסורד
אור | 17.09.14
62.
מתמצת את הכתוב בכתבה. וגם את תגובת הטוקבקיסטים.
א' יש לנו ראש ממשלה עלוב ולא אמין ב' יש לנו צבא שמתנהל כצב חולה. אבל זולל כאריה מתבגר. וחי אחרי הפנסיה כפאודל על חשבון הווסלים שלו. כלומר על חשבון כלל האזרחים. ג' חוק מע"מ 0 הינו צודק וראוי מאין כמוהו. אם יש בו פגם הרי אי השוויון כלפי אלה שלא שירתו בצבא. אבל הצידוק להפליה הוא, שבזמן שהם שירתו יכלו להרוויח את מרכיב המע"מ במחיר הדירה. בקיצור. לפיד צודק. לא הצבעתי בבחירות הקודמות, נתקן את זה בבחירות הבאות
איציק | 17.09.14
57.
כשמנסחים שאלה בצורה כזאת על תקציב הביטחון מקבלים תשובה מוזמנת מראש
מי אמר שתקציב הביטחון צריך לבוא על חשבון הבריאות. אם מאמצים את הראש יכולים למצוא מענה להגדלת מיסים שלא תפגע ברוב הציבור העובד. למשל מס ערך מוסף מודרג, מיסים על פנסיה מוקדמת.אין שום ברירה אחרת אלא להגדיל את תקציב הביטחון. אולי צריך להעמיק את מנגנון הבקרה על ניהול תקציב הביטחון.
מנחם | 17.09.14
55.
תוספת לצבא צריכה להיות במסגרת התקציב הקיים.
ברור שהצבא רוצה תקציב גדול ככל האפשר, זה נכון לכל משרד ממשלתי. צריך אבל להסתדר במסגרת מגבלות השוק. המצב קשה לכולנו ולכן לא ראוי להעלות מיסים. אפשר במקום זאת להעלות קצת את יעד הגרעון. הצבא כבר קיבל תקציב למלא את המלאי, לשמחתנו מתוך הרזרבות הקיימות. אז נכון שהוא רוצה להצטייד במערכות חדשות, כמו שרביט קסמים, אבל לא חייבים לעשות זאת כבר מחר. ניתן לחלק את המעמסה על פני מספר שנים. לא יזיק גם אם על הדרך, משרד הביטחון גם ימצא דרכי התייעלות. צעדים שיביאו לחיסכון לאורך שנים רבות.
אמנון | 17.09.14
50.
39% בעד מע"מ 0!!!!!!
אל תשכחו של 44% המתנגדים זה מתוך אינטרס אישי או מרמור. מרמור - מי שקנה דירה ראשונה לצערו או שאינו זכאי אינטרס אישי - מי שבבעלותו שתי דירות או יותר בתוך 39% מהתומכים יש גם חלקים מהקבוצות לעיל הרי לא יכול להיות שכולם לפני קניית דירה ראשונה. מה שאומר שהחוק טוב לעם ויעבור על אפכם ועל חמתכם.
עדי | 17.09.14
47.
תיכנסו ותראו מה ההבדל....
מה ההבדל בין לפיד לקודמו אטיאס? אטיאס הקים את חריש עם מחירים כדלקמן (ויש לי חבר שקנה שמה להשכרה): חמישה חדרים עם גינה = 850,000 שקל ארבעה חדרים = 550,000 שקל בקיצור אם היו נותנים לאטיאס לבנות עיר לחילונים הוא כנראה היה מבצע זאת בשונה ממפלגת הליצנים בראשות לפיד!!!
שחורי | 17.09.14
46.
העלאת תקציב הביטחון
אם פוליטיקאי מסויים,רוצה להעלות את תקציב הביטחון,כדי להצתייר כמר ביטחון,שיהיה מדוייק,ויאמר ממי הוא לוקח כסף למטרה הזו. אי אפשר לדבר באופן כללי. ועדה מומחים היא שצריכה לקבוע מה נכון לעשות. לא פוליטיקאים שכבר צופים לבחירות הבאות .יחליטו מה לעשות עם הכסף של המדינה.
הרר משה | 17.09.14
45.
רוצים תקציב? תביאו ניצחונות - בין אם דיפלומטיות או בשדה הקרב
קיבלתם וקיבלתם וקיבלתם. ומה אנחנו, הציבור, קיבלנו חזרה? הפסד אחרי הפסד אחרי הפסד. למה שנמשיך לתת לכם עוד ועוד ועוד אם אין תוצאות? המסקנה היא פשוטה - לא משנה כמה הצבא יקבל, הוא לא יודע להביא תוצאות. ולכן, אנחנו בעד לתת תקציב למקומות שמהם ייצאו המנהיגים העתידיים של ישראל שכן יביאו תוצאות יום אחד - מקומות כמו חינוך, כלכלה, בריאות, רווחה. גם לאנשי ימין וגם לאנשי שמאל יש גבול לכמה מלחמות הם מוכנים להמשיך לממן, בזמן שהמנהיגים לא יודעים להביא תוצאות דיפלומטיות, שלא רק ייתנו לנו פה שקט יום אחד, אלא סוף סוף יגרמו להפניית תקציב הביטחון העצום והלא ראוי הזה לפיתוח כלכלי-חברתי של הארץ. כבר יותר מ- 60 שנה שהארץ הזאת נמצאת במצב מלחמה תמידי. נמאס לנו כבר, תבינו את זה כבר. אף מדינה בעולם לא נמצאת במצב כזה. אתם לא מביאים לנו תוצאות. זאת שערורייה של ממש. כל אחד ששירת בצבא, ויש לו אינטילגנציה ולו הקטנה ביותר, יכול להעיד על כל הדברים שאפשר לייעל גם היום בכל היחידות הצה"ליות, הן בשדה והן בעורף. ומילה אחרונה לסיכום, אם לא יחול כאן שינוי משמעותי בעשור הקרוב מבחינה ביטחונית, תהיה עזיבה המונית של תושבים מהארץ הזאת. אנשים רוצים לחיות בשקט, בשלווה, ובשלום. תבינו את זה כבר. נמאס לנו ממנהיגים שלא מתאמצים לפתור את הבעיה הזאת ורק מותחים ומגלגלים את הבעיה מממשלה לממשלה.
יוסי | 17.09.14
43.
חסכון בצבא? המחקת אותנו מר בטחון
חסכון בטח שיש ,המילומניקים מרגישים רק הרעה בתנאים בדמות החזרי הנסיעות דפקתם את משרתי המילואים וחסכתם למשכורות שלכם.תנאים ירודים במילואים זה בטח חסכון אבל במקום הלא נכון.כשאני רואה חברים שלי שהיו פקידים במשרד כל הקבע שלהם והשתחררו לפנסיה בגיל 46 על חשבוני אז בטח שיש שומנים.
רסר בריח | 17.09.14
42.
צריך תקציב לביטחון, אבל תקציב הביטחון שלנו מיועד לשומן
אין שום סיבה שחלק כל כך גדול מהתקציב הצבאי ילך למשכורות ובזבוזים ושאר שומנים מיותרים. מה עוד שכל שנה המספרים צומחים משמעותית. יש מלא אבל מלא שומן להיפטר ממנו, לקצץ בזבוזים, לקצץ משכורות ותנאים מיותרים, פנסיות ועוד הרבה הרבה דברים שלוקחים את עיקר הכסף
אבי | 17.09.14
40.
התייעלות זה לא רק פיטורי עובדים הצבא.
התייעלות זה גם לא (!!!)לזרוק פצצה בגודל של 3טון על שלושה חמאסניקים. מישהו שם חושב שמותר הכל ומשם בדיוק מתחיל הביזבוז. התייעלות זה גם מצב שבו לא נשב חודשיים מול כמה מחבלים מבלי שנכריע אותם. התייעלות זה גם חישוב כספי במבצע צבאי, והתייעלות זה מצב שבו צריך להכריע!!! במצב הקיים גם ביזבזנו וגם לא הכרענו.על זה אין מחילה. עכשיו שילכו כל הקודקודים ויעשו את החישובים שלהם.הביזבוז במלחמה האחרונה היה משווע ובלתי נסלח מכל הבחינות. נגמר הקרדיט למקום שמוצץ את לשד עצמותיו של העם ללא קבלות וללא התנהלות נאותה.
חיים | 17.09.14
39.
התייעלות הצבא
ביצועי הצבא כפי שבאו לידי ביטוי במבצע "צוק איתן" אינם משקפים נגזרת של מחסור בתקציב אלא פועל יוצא למנהיגות לא החלטית וקבלת החלטות הססנית. כמו כן פערים בהקצאת עוגת התקציב בין המודיעין וח"א ביחס לכוחות היבשה. התפיסה המוטעית שניתן להכריע מהאויר בלבד, אינמה נשעענת על המציאות וסותרת את כל תורות הלחימה. בסוף צריך לתקוע את הדגל בראש הגבעה, ואת זה עושים עם כוחות היבשה. אין הצדקה אמיתית להגדלת תקציב הביטחון בסכום שדורשת מערכת הביטחון. ממילא רוב רובו של הכסף ילך למימון "עודף השומנים" הקיים במערכת. ניתן לחסוך מיליארדים רבים ( יש מעריכים 10-20 מיליארד) על ידי התייעלות הגופים במערכת הביטחון וביטול כפילויות בין הצבא למשרד הביטחון. את ההשקעה האמיתי צריך לבצע במערכת החינוך ובתשתיות כי בסוף איכות האדם היא זו שמנצחת, החינוך שקיבל וההזדהות עם המדינה וערכיה.
מוטי | 17.09.14
37.
תקציב הביטחון איבד כל שליטה ומעצור והינו דוגמא לחוק פרקינסון בשיא השתוללותו
חייבים לבטל את הפנסיות מגילאי 40 . אין סיבה שרוב אנשי הקבע לא יפרשו בגיל 60- 67 ככל האזרחים. חייבים רפורמה בתגמולי נכי משרד הביטחון . רובם לא ראו קרב בחייהם . חייבים לקצץ בשכר עובדי משהב"ט -אין שום סיבה שירוויחו פי 2-3 מכל עובד מדינה מקביל. חייבים לסגור את משלחת הרכש בניו יורק וכל נספחויות צה"ל בחו"ל. ועוד ועוד שלל בזבוזים ושומנים
ישראל | 17.09.14
30.
מע"מ אפס יהיה אסון כלכלי גם בהגדלת ההון השחור!
לא רק הביקושים שיגדלו ויעלו את מחירי הדירות יפגעו במשק. סביר שיווצר ישראבלוף של ירידת מחירים לפי הדיווחים לשלטונות כאשר הקבלנים והיזמים ישלשלו לכיסי הונם השחור את ההפרש בין המחיר המזכה בהטבה לבין מה שייגבו בפועל. בשביל להבין זאת צריך להכיר את הישראלי המתחמן את כלכלתו ולהבין כלכלה קצת יותר מיאיר לפיד ואחיתופל שני...
אבי קו-ישר | 17.09.14
29.
החלק המגוחך הוא יאיר לפיד באוצר - זו בדיחה לא מוצלחת פשוט אסון
האיש הזה לא מבין כלום בכלכלה הוא לא גמר כיתה ח' ואליפו לא שיעור חשבון באופן מסודר והוא אמור לנהל כלכלה ברמה של מדינה. כולנו אשמים בזה שנתנו לזה לקרות וכולנו נשלם את המחיר של הגחמות הפוליטיות שלו - בסופו של יום בכיס שלנו !!!! עשו טובה פעם הבאה שאתם מצביעים - אל תשכחו את זה ותעיפו את הליצן חזרה לטלוויזיה שם הוא מבין הרבה יותר.
אהרן  | 17.09.14
27.
ביזבוז בצבא
השכנה שלי משרתת בקריה ובזמן המבצע היא ספרה שניצלו את המצב לקנות עוד מסכים עוד ציוד אלקטרוני כי יודעים שהם יקבלו כספים- אפילו שהציוד שנמצא חדש ובמצב מעולה- היא אומרת גם שיש מלא פרזיטים כמו אנשי קבע שלא עושעם כלום כל היום - פשוט בושה למדינה שנותנת משכורות לאנשים שלא משרתים אותה- צריך לעשות בדק בית דחוף ולא לתת לזה להמשך
דנה | 17.09.14
21.
טעות מטופשת מקוממת חסרת הגיון
לעזור לחסרי דיור כן ,אבל לשים את כל הקריירה הפוליטית על חוק מעוות מטופש וחסר צדק למי שאין מקסימום כסף יקבל מעט למי שיש יותר יקבל כפול לקפח מגזרים שלמים עיוות מקומם. יש הרבה פתרונות אחרים צודקים אבל אין עם מי לדבר . לצערי אני מעולם לא תמכתי בביבי אבל הוא מתגלה כמנהיג שקול גם בהתנהלות בזמן המלחמה שלא התייחס לכל המתלהמים מהימין וחסך הרבה חיי חיילים והשיג אפקט הרתעה, וגם בהתנגדות לחוק האפס מע"מ ,הפעם מסיבות פוליטיות נטו יאיר מתגלה כאיש עקשן לא פרגמטי שתמרן עצמו למצב של טרש או צל"ש.
אביב | 17.09.14
19.
הצבא, גם כשהוא צבא עם, חייב להתייעל
וזה אומר, בין היתר, כמה צעדים פשוטים: * כל כהונת סא"ל ומעלה: 3 שנים לפחות. פתאום צריכים 33% פחות סא"לים ואל"מים... * עדכון גילאי הפרישה לפי מקצועות צבאיים. אין שום סיבה שמהנדסי תוכנה ומג"דים בגולני ישתחררו באותו גיל, וזאת ללא שום קשר לחשיבות השירות של שניהם. * תכנון תקציב רב-שנתי, ע"י אנשים שמבינים גם בכסף וגם בצבא (נושא רגיש בצבא), בדומה למה שנעשה בחיל האוויר.
א | 17.09.14
18.
הסיבה שכל כך הרבה ישראלים רוצים ייעול בצבא
זה מכיוון שהקשר בין הציבור לבין הצבא בישראל הוא גבוה וכל ישראלי יודע מצויין את כמות הביזבוזים וחוסר היעילות שיש בצבא ובנוסף לכל ישראליי יש חבר ,שכן ,קרוב משפחה שמשרת בצבא ולהפתעתו הגדולה הוא רואה את השכן שלו שמשרת בקבע חוזר כל יום כמוהו מהעבןדה ב- 6 או 7 בערב אך בעוד הוא יוצא לפנסיה בגיל 67 השכן יוצא בגיל 45. למה משרתי הקבע לא משלמים מס על הרכב ליסינג שלהם ,גם לי יש רכב ליסינג לצורכי עבודה אך עדיין משלם עליו מס. למה אני והוא לא? למה משרת בקבע מקבל נופש במלונות פאר בארץ מבלי שמחייבים אותו במס על הטבה זו. אני קבלתי תלושים לראש השנה ב 150 שקל ואני מחוייב במס ! למה הוא לא?? למה איש קבע מקבל בחינם 30 שנה של פנסיה ? אתם בטח אומרים לעצמכם שהתבלבלתי ומדובר על מתנה של 20 שנה אך זה לא טעות הם מקבלים 30 שנה פנסיה בחינם וזה החישוב: אתם עובדים בערך 40 שנה ( מגיל 27-67) בשביל לקבל בערך 20 שנה פנסיה מגיל 67 עד 87 (גיל התמותה בישראל) ז"א שעל כל 20 שנה שעבדתם קיבלתם 10 שנה פנסיה . ואילו איש קבע עובד בערך 24 שנה (מגיל 21-45) ז"א שהוא אמור לקבל בשביל עבודתו קצת יותר מ-10 שנים פנסיה איך מכיוון שהוא מורם מעם הוא מקבל 40 שנה פנסיה !! (מגיל 45-87 ) ז"א שהוא קיבל 30 שנה פנסיה בחינם מהמדינה !!!! אתם מבינים לאיזה סכומים אדירים מדובר כאן ? ודבר נוסף אך הכי חשוב: לא מדובר על אנשי הקבע הקרביים !!!!!! כל השיח שלנו הם על הלא קרביים שחוזרים כל יום הביתה ואולי אפילו נשארים איזה שבת אחת לחודשיים (שללא ספק מגיע להם על כך פיצוי אך לא 30 שנה פנסיה בחינם!!!)
אמיר | 17.09.14
17.
בא נעשה קצת סדר
כל המערכות הציבוריות : משרדי ממשלה, רשויות ממלכתיות, רשויות מקומיות בכולן יש חוסר יעילות מטורף המתבטא בכך שהרבה כסף נשפך במקומות הלא נכונים, ו-"נחסך" בצורה כרונית במקומות שהוא אמור לככב. אז יש לי הצעה : שהממשלה ושאר הגופים יעשו סדר אצלם ויגיעו ליעילות סבירה, ואז נבקש מצה"ל גם לעשות זאת. ושיהיה ברור : גם בצה"ל הכסף הולך לא תמיד למקומות שהוא צריך להגיע.
א.א. | 17.09.14
11.
למערכת הביטחון יש אחריות להגן על המדינה
חלק מהאחריות הזו היא פנימית: לא לבזבז יותר מדי כסף. הפיקוד הצבאי נמושות אינטרסנטים בלי עמוד שדרה כשזה מגיע ללקיחת אחריות בנושא הפנסיות, וחבל שכך. כי מבחינתי הם נמדדים לא רק בשדה הקרב בעזה, אלה גם בדאגה למדינה, וכל עוד הם לא יעשו את השינוי הדרוש, הם יגררו את המדינה למקום לא טוב, גם ככה יש מחסור אדיר בכספים לבריאות והחינוך, ובסוף זה יתורגם לכך שלצהל יגיעו חיילים חדשים בורים בבריאות לקויה וחסרי עולם ערכי כי המערכת חינוך כושלת. על צה"ל להתעורר ולהפסיק להתנהל כאילו הם בריק.
יצחק | 17.09.14
4.
מדוע צהל צריך יותר כסף ?
כל פעם שיש "מבצע" או סתם יורד גשם צהל בא ודורש עוד כסף , איזה מין צבא יש לנו שהוא לא מוכן למלחמה שלא לדבר על מבצע ? ובכן כבר לא מדובר בצבא אלא במקום עבודה ממשלתי שמעסיק פקידים במדים שנלחמים בעיקר על תנאי השירות והפנסיות . את העבודה השחורה והמסוכנת בצהל עושים עובדי קבלן בני 20 שנקראים סדיר (ומיל) , הם קיבלו פרוטות כדי למות בעזה ומי שיושב בקרייה מקבל מיליונים ? טוב ש 90% מהציבור מבין זאת , אבל מעבר לכך חייבים לצמצם או להקפיא את התקציב של צהל , אחרת איפה ההתיעלות ?
אני רק שאלה | 17.09.14
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת