אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

זריקת מרץ לפינוי-בינוי: תוקם רשות ממשלתית להתחדשות עירונית

39 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

36.
תשובה ל11
בדרום מזרח העיר אי אפשר לעלות קומות.מזמן הפך האזור לחלק השייך לשדה התעופה והמטוסים עשו להם קו טיסה וכל כמה רגעים עוברים מטוסים מעל הבניינים.המטוסים פולטים דלק שרוף ולעתים רחוקים יותר, דלק חיי שממלא את האוויר והדירות.מי הולך לקנות דירה חדשה בבנין ישן על קו מטוסים ולסכן את חייו וחיי משפחתו?
אליאן | 22.09.14
35.
אני גר בנווה-שרת וכבר היום אנו תקועים בפקק.......
במשך כל היום. והפרוייקטים של פינוי ובינוי רק התחילו וצפויים להבנות עוד מגדלי מגורים לגובה של 25 קומות כל אחד. ותשתית הכבישים כאן בשכונה היא מלפני 50 שנה כשבקושי היו מכוניות לדיירי המעברה. ועל זה תוסיף את עובדי קרית-עתידים שחונים בשכונה במשך יום שלם. מדוע לא מחברים את עתידים עד לצומת מורשה ????
אלי עזר | 21.09.14
31.
תכפיל את גובה הבניינים ולעולם לא תצא מהפקקים. אי אפשר לבנות בלי תשתיות מתאימות
אי אפשר לבנות בלי תשתיות תחבורה (מים,ביוב) מתאימות. וחיסול השטחים הפתוחים, פארקים, מבני ציבור משמעותה ירידה חדה באיכות החיים בתוך הערים. גוש דן הוא כבר היום גדול וצפוף מכדי שיהיה כדאי כלכלית להמשיך לבנות לצופף אותו. כל בניה נוספת רק תגדיל את הצורך בהשקעה של רבבות מיליארדי ש"ח בקווי רכבת תחתית בניסיון כושל למנוע פקקי תנועה בכבישים. צריך לבנות עוד ולצופף - אבל בחיפה, באר שבע, ירושלים. לא בגוש דן.
אלה העובדות המדעיות | 21.09.14
28.
פנוי בנוי ורשויות
אנחנו תושבי פרדס חנה יזמנו פינוי בנוי, כל הדיירים חתמו ויש לנו חברה יזמית מצויינת , אבל הכל תקוע במועצה, בגלל סיבות משונות ואולי פלליות שצריך לחקור,עברו כבר שלוש שנים מאז שכל הדיירים חתמו, ושום דבר לא קורה ,ומעניין למה? חייבים לחקור את מהנדס העיר וכל מי שמתנגד ולהגיע לסיבות האמתיות להתנגדות..
דוד | 21.09.14
25.
עבודה בעיניים
זה פשוט לא יעבור - לעיריות אין כל אינטרס להעביר תוכניות תב"א כאלה - כי המשמעות היא פוליטית לגבי ראשי הערים. הלא ברור שיהיו תושבים שיתנגדו ואז ראש העיר יפסיד קולות - בדיוק כמו בנין שצריך לעבור תמ"א 38 אבל רק במכפלות. זו גם הסיבות שראשי ערים לא עושים שינוי תב"א בשכונות ובמקום כך שולחים את התושבים להעביר תב"א למגרשים בודדים - תוספת ביוקרטיה וסבל לתושבים מצד אחד, חיסכון בהפסד קולות מהצד השני. אם מישהו ירצה לעשות שינוי טוטאלי כזה - המשמעות היא לשנות את כל חוקי הבניה במדינת ישראל, להרוג את נושא תמ"א 38 וכדומה - אף ראש עיר לא יתן לכך יד. זכרו, פולטיקאים שומרים על הקיים - אין להם אינטרס לשנות ולקדם - בשביל לבצע תוכניות כאלה צריכים מנהיגים, מה שלצערנו אין בנמצא ואם יש הם חריגים בשטח וההתנהגות כלפיהם הם בהתאם.
ישראל | 21.09.14
20.
דירה
כמו בחולון ראש העיר לא רוצה פינוי בינוי ככה גם בתל אביב במיוחד במזרח העיר או דרום עיר יש שם בנינים בני 70 שנה לערך שראש העיר מסרב לעשות שם פינוי בינוי רק שחלילה יקרוס אחד הבניינים(לפני שבועיים כבר פרצה שם שרפה עקב קצר חשמלי ו3 דירות ניזוקו) שיקרוס בניין אז ראש העיר ירוץ להצתלם בדיוק כמו ראש העיר של חולון.ראש העיר בתל אביב מעדיף לעשות פינוי בינוי רק צפון העיר.
דרום העיר | 21.09.14
14.
פנוי בניו
רשות כזאת הכרחית ובתנאי שיש לה שיניים מעל לועדות מקומיות ואזוריות ומעל ל רמ"י בנוי פנוי של שכונות וותיקות המכילות מבני ציבור הוא הפתרון האמיתי [כך עושים בכל העולם] כ 300,000 יחידות דיור במצב גרוע יכולות להוות פיתרון ללמעלה ממליון דירות חדשות .קריא פתרון ל50 שנה בלי להרוס שטחים פתוחים
אריה צ | 21.09.14
10.
אוסף של כלומניקים. שיבנו קודם מעל הבית של לפיד וביבי, ונראה אותם,
יש לשווק באופן נרחב קרקעות מצפון לכרמיאל ומדרום לירוחם, ללא תשלום ועם התחייבות קבלן למועד סיום ומחיר מכירה לתושבים. מהלך כזה יוריד את המחירים באיזורים סמוכים וסמוכים, עד שיגיע גם לאיזור המרכז. יש ללוות את זה בתחבורה נגישה ומהירה. .
אחיקם | 21.09.14
9.
הגיע הזמן לרשות עוקפת מוטי ששון מחולון - תושבי חולון דורשים פינוי בינוי עכשיו!!!
לא נחכה לרעידת האדמה הבאה שתחריב את בתינו המטים ליפול!!! מוטי ששון לא מאשר פינוי בינוי - לא תומך בפינוי בינוי ובקיצור בשעת משבר הוא ירוץ להצטלם על חורבות הבניינים ויספר לכולם שהוא כל הזמן היה בעד פינוי בינוי!!! בלהצטלם הוא הכי טוב אך במעשים........... תושבי חולון מברכים על ההחלטה ומצפים שאכן תוקם רשות כזו - גם בשכונות הוותיקות בחולון רוצים ממ"דים וממ"קים ובניינים חזקים ושיפור רמת החיים!!!
מוט'קה מחולון | 21.09.14
8.
תכפילי את הגובה של תל אביב - ואין לך בעיית דיור". !!!
איך ולאן יזרום כל הביוב של המגדלים שיוקמו ברחוב אבן גבירול או בן יהודה ? מה יהיה לחץ המיים במגדלים הללו ? האשפה איך תפונה? איך יצאו בבוקר לעבודה ? בקיצור הערים שהוקמו בשנות החמישים והשישים מתאימות לתמא 38 (תוספת 2.5 קומות) ולא לפינוי בינוי.
מוטי | 21.09.14
7.
מי יקנה דירה להשקעה עכשיו בתל אביב? העתיד הוא פתרון בעיית הדיור והורדת מחירים, ובנוסף
גם בהווה מרוויחים רק 2.6% - 3.0% תשואה בשנה, עם הוצאות ריבית ותחזוקה. והעתיד הקרוב הוא ממילא עליית ריבית (כפי שיכפה עלינו הבנק האמריקאי במהלך 3 השנים הקרובות) מה שיגדיל מאוד את הוצאות המשכנתא ויקשה למכור בעתיד (כי לקונה יהיה קשה לעמוד בהחזרים החודשיים, קשה מאוד). אז הציפיה לטווח הארוך היא הוזלה, לטווח הקרוב היא קושי לשלם משכנתא וקושי למכור, ובטווח המיידי מרוויחים שברירי אחוז. בנוסף לכל אלה התשואה מתחילה ממינוס 6% בגלל מס רכישה.
לפני שמקשיבים ליועצי נדל"ן: | 21.09.14
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת