אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

"אדם צריך לעשות את מה שהוא מאמין בו. לא תמיד זה מסתדר עם המשפחה"

47 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

39.
שמעון פרס הוא העסקן הוותיק ביותר במדינת ישראל
נכון שלזכותו נזקפת הקמת הכור אבל מאז הוא לא באמת עשה שום דבר פורץ דרך נוסף. הוא בדיוק חי מתהילת העבר כמו החבר שלו הטוב יוסי ורדי. הסיבה היחידה שמעריכים אותם היא שהם מוכנים להופיע בכל מקום, ולפחות לפרס יש כותבי נאומים מצויינים.
שמעון | 26.09.14
37.
אנשים נלחמו חלקם נפצעו קשה חלקם נהרגו, תרומתם וההקרבה שלהם עבור המדינה עולה
כמה מונים מאשר של פרס (מישהו שמע או שומע עליהם?), די עם פולחן האישיות החולני, הבן אדם עבד במשרה ציבורית קיבל על כך תשלום ומספר פנסיות, הצליח לא הצליח זה עניין של פרשנות, אבל ההתעסקות האובססיבית כאילו אדם אחד הקים את המדינה פשוט חולנית. אל תמליכו לנו מלוכה לא פרס ולא ביבי, הם משרתי ציבור שמקבלים משכורת קצת פרופורציות והגיון בריא.
אחד העם | 26.09.14
30.
שמעון פרס הוא הדוגמא הקלאסית של אדם שכל ימיו היה מונחה פוליטית
לא מדובר בתרומה לעם או למדינה כי דבר כזה פשוט לא קיים. האיש היה אחד מחבורה שהתחרה בתוך עצמה על מעמדו של כל אחד מהם בעיניו של בן גוריון שקבע את גורלם הפוליטי. לפרס הייתה עדיפות משום הרעיונות שהביא בפני בן גוריון למשל כמו הכור ורפאל ולכן גם המסלול שלו היה שונה מהאחרים. הוא לא שרת בצבא אבל היה מעורב בכל פעילות ביטחונית הוא גילה את הצורך ויצר יחסים גלויים וחסויים עם מדינות שונות בעיקר עם צרפת עד האמברגו. היריבות שלא עם רבין הייתה בגלל שייכותו של כל אחד מהם למפלגה היסטורית אחרת כמו מפאי ואחדות העבודה שלימים התאחדו ובן גוריון פרש והקים את רפי. פרס ראה בשלום רעיון יחודי ומפתיע שיקדם את מעמדו ויפרסם אותו בישראל ובעולם ובזאת הוא הצליח למרות ששלום עדיין אין
צבי האשכנזי | 26.09.14
29.
פולחן האישיות ואהבה עצמית לא למחוק
מי שגדול במשפחת פרס היא דווקא סונייה פרס ממתנדבי היישוב לצבא הבריטי. צנועה ונחבאת אל הכלים. פרס מיומו הראשון כאן היה עסקן פוליטי. יום אחד מרגע הגיעו לארץ לא היה חבר בשום ארגון מחתרת ולא החזיק רובה מימיו. אבל הוא ניחן בכישרון לזהות את מוקדי הכוח וחבר אליהם. מיד הבין כי כדאי להמנות על "קבוצת ילדי בן גוריון". כך הפך פרס לפוליטרוק על האופנוע בזמן שאחרים סכנו חייהם ולחמו. כן תקופת המנדט. אז כשהוקמה המדינה התמנה להיות עוזרו של ב"ג כלומר היה לו מנהל מצויין ב"ג שהחזיקו קצר.ב"ג הבין שיהא נאמן לו מרצונו בתפקיד. ב"ג ניחן היה בחוש הראייה וההבנה לצרכי הבטחון של ישראל ועוד בימי המדינה שבדך הבין שישראל זקוקה לכור גרעיני ופעל לשם כך וגיבש את קבוצות המחקר. פרס היה החליפה של ב"ג אך כל המהלכים בהקמת הכור היו של ב"ג ואנשי המחקר. פרס רץ להצטלם ולקטוף קרדית לא לו. למעשה פרס ובטחון הם אסון. אסון נוראי שאת פירות הבאושים שלו רואים עד היום מכורך הסכמי אוסלו שנרקמו מאחורי גבו של מנהיג חלש רבין הי"ד. רבין שזיהה את פרס כעסקן קטן ובצדק כינהו בספרו פנקס שירות "חתרן בלתי נלאה". אכן צדק רבין בכנוי שכן התרגיל המסריח הוא מבית היוצר של פרס דרעי. ואשר לבנו. אכן בחור מוכשר אבל ח"ל בקורס טייס. בכדי לא להדיחו היה במגמת קלו"ק. ואח"כ עבר הסבה למסוקים. יענקל דודל
יענקל דודל | 26.09.14
26.
פרס איש גדול! מי היה מאמין לפני 25 שנה שבזכותו, נוכל לירות טילים על תל אביב ונתב"ג?
כל הימין שלכם, שקרא אותנו כמו ספר פתוח אמר בימי אוסלו שאם תצאו מערי הרצועה, נחטפו טילים ורק פרס עמד עבורנו כמו חומה בצורה, העביר את הסכם אוסלו בכנסת וםתח לנו את הדרך להתעצמות צבאית. אינשאללה שיחה עוד שנים רבות ויביא לנו בגדה את כל הטוב שהביא לנו בעזה.
דובר החמאס, עזה | 26.09.14
22.
שמעון פרס
גדול המנהיגים שקמו לעם היהודי אי אפשר לדבר עדיין על עשייתו הפנומנלית למען מדינת ישראל , כל מנהיגי העולם המערבי מעריכים אותו ברמות אישיות, ובזכותו יש לישראל עוד מעט ידידים בעולם, גם ראש הממשלה ויריבים פוליטיים מעריכים את ניסיונו ואת יכולת החשיבה שלו.שמעון פרס הרבה בריאות ועשיה בהמשך חייך.
אזרח | 26.09.14
18.
שנים היא עמדה לצידו, ויתרה על קריירה ובגיל 80 הוא לא מוכן להיות איתה?
היא זאת שגידלה את הילדים, היא זאת שהקריבה את ההקרבות ואיפשרה לו להנות ממשפחה וילדים וגם להיות חופשי לגמרי להשקיע את רוב זמנו ומרצו בקריירה ובסוף הבן שלה- זה שהיא גידלה והשקיעה בו, חושב שזה לא הגיוני שהיא תרצה בסוף החיים שלהם שהם יחיו ביחד? אחלה ילד אגואיסט וכפוי טובה. לא רואה דרך אחרת לתאר את זה. לא מספיק שהאמא השקיעה בו ונתנה לו הכל, הוא עוד אומר, גם בערוב ימיה, לא מגיע לה קצת נחת עם בעלה אחרי כל השנים שהקריבה.
מזעזע לקרוא | 26.09.14
14.
"הכרתי את פרס את אופיו ואת תכונותיו, לא האמנתי
לאף מילה אחת שלו" ... בהמשך ספרו כתב רבין כיצד מסר שמעון פרס סודות מדינה לגורמים שונים ע"מ לקדם את האינטרסים הצרים שלו. בפוליטיקה נודע בעיקר ביכולותיו לכונן את "התרגיל המסריח" וכיוצא בזה, ולאו דווקא בהגינותו. לגבי "ראיתו קדימה" די לציין את חזונו לגבי "המזרח התיכון החדש" מזרח תיכון של שלום ושיתוף פעולה, ודחיפתו לוותר על אינטרסים בטחוניים למען השלום - שהרי אלו מיותרים "בעידן החדש" עידן השלום. נדמה שאת יכולתו לעטוף אינטרסים אישיים במילים יפות השכיל להעביר הלאה לבנו, אשר מקדם את האינטרסים הכלכליים משפחתיים תחת מרכז פרס לשלום.
יצחק רבין | 26.09.14
11.
נשיא המדינה
למי שלא מבין שמעון פרס יכול היה לקבל משכורת מלאה כבר לאחר 30 שנות עשיה ולשבת בבית . הוא העדיף להיות בעשיה ולהוסיף כבוד למדינה וכל זאת כמעט ללא תוספת שכר ,שהיה מגיע לו גם אם היה יושב בבית . לצערי כל מי שמחליף את שמעון פרס בתפקיד מיד אתה מבין כמה גדול היה פרס , כולם לידו דרדסים ואת הכל עשה בחינם . למרות הכל תמיד ימצאו אנשים קטנים שנמשכים לקטנים שמחליפים אותו בתפקידיו וכנראה שזאת רמתם של המלעיזים .
יוסי ס. | 26.09.14
4.
פיו וליבו של חמי פרס שווים
אני כותב תגובה במכוון כאלמוני. אני מכיר את חמי פרס מעבודה משותפת, והמדובר באיש חכם, יצירתי, חזק ויציב רגשית, המשרה אווירה אינטנסיבית ועניינית מחד, בלי להכניס לחדר את הלחץ הישראלי הלא-מוצדק מאידך. מעשיו ופעולותיו למען האוכלוסיות המוחלשות, במקביל להשקעות ההייטק שלו באוכלוסיות שרובן מחוזקות, הופכות אותו לאדם בעל ראייה חברתית שאין שניה לה. כאזרח אני מאחל לכולנו שהאיש יחליט שגם הוא ,כמו אביו, רוצה לעמוד בחזית הפוליטית הקשה והחורכת, ולהחזיר קצת מהעוצמה המפא"יניקית לישראל, שלא התבטאה בדיבורים גבריים-גבוה-גבוה עם מעשים נמוכים, אלא בעשייה של אנשים כמו שמעון פרס, שאולי מדבר בקול ובמבטא קצת גלותיים, אך יצוק מפלדה ובטון וכולנו חבים לו חוב ענק. חמי פרס ממש לא צריך את זה משום בחינה שהיא. אנחנו צריכים שאנשים כאלה יצטרפו להנהגה. שנה טובה
אלמוני במכוון | 25.09.14
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת