אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

הורים למצטיינים לבג"ץ: תנו לילדינו לגשת לבגרות בכיתה י'

29 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

28.
מסתבר שאני לא מחזיק בדעה הפופולארית כאן...
הייתי רוצה לכתוב מה אני חושב על ההחלטה של פירון אבל חשוב לי לכתוב קודם דווקא על התגובות כאן של האנשים. כמה מהאנשים כאן שנתנו לייקים למתנגדים לתכנית, חשבו קצת לעומק ומחוץ לקופסה על התכנית של פירון או יודעים עליה משהו לפני שהקליקו??? את זה בדיוק מנסה השר פירון לשנות.. את החשיבה התבניתית של רוב האנשים. הוכחתם בדיוק את מה שפירון מנסה לעשות. שינוי עמוק. כל מילה נוספת מיותרת....
אבי | 09.10.14
26.
בתור לא מחונן ולא גאון שמחוננים וגאונים יעשו בגרות בכיתה ז' ודוקטורט בי"ב
אבל ככה יפסידו את משחקי הכדור שכמעט שלא קיימים היום כמו פסנתרנים מחוננים ושחקנים צעירים תנו להם להיות ילדים ולהנות הם יספיקו ללמוד שיהיו גדולים חברים וחברות חשוב לא פחות מלימודים
אקדמאי נאה | 07.10.14
22.
עצוב עצוב ושוב פעם עצוב
אני אישית סיימתי בתכנית כזו את הבגרות במתמטיקה בכיתה י'. אני באמת לא מצליח להבין מה מניע את פירון להחליט כזה דבר, מלבד כמובן להתחפר עוד יותר בבור שהוא חפר לעצמו (איזה קטעים זה שהוא ולפיד באותה מפלגה, נכון?). הרעיון הכללי של פירון הוא ה"למידה משמעותית" "ערכיות" וכל שאר המילים המפוצצות. לא אכפת לו באמת שרמת ההוראה בבתי הספר באשפה, לא אכפת לו לטפח מצטיינים. וזה רע. בנימה אישית, אספר שלפני כמה חודשים נכחתי בטקס לתלמידים שטסים לאולימפיאדות הבינלאומיות במדעים. יש הרבה דברים עצובים בניהול של התחום הזה (כמו שהתלמדים נשלחים בתור לא יותר מבובות שצריכות לחזור עם מדליות ותו לא), אבל יותר מהכל, כאשר פירון כבר כיבד אותנו בנוכחתו (20 דקות שלמות! אחרי רבע שעה איחור ושבמשך כל הזמן הזה הוא רק היה בטלפון שלו), כל מה שהיה לו חשוב זה שכולם מתנדבים, כולם נותנים את חלקם למאמץ ה"ערכיות". אני לא מזלזל כמובן בכך (אני בעצמי מתנדב), אבל לא מן הראוי להתייחס במעט לעוד דברים מלבד אותן התנדבויות? כאשר קראתי את הכתבה, אותה תחושה של זלזול ובעיטה בפרצוף עולה, וחבל לי, פשוט חבל.
 | 07.10.14
20.
להודות בטעות, זו תהיה דוגמא חינוכית.
פשוט להודות בטעות, זו תהיה דוגמא חינוכית. תוכנית לדוגמא, במקום שיהיו עוד תוכניות כאלו, מחסלים את זו. מה הפרוש של "למידה משמעותית" מעבר לסיסמאות? האם הלמידה עד היום לא הייתה משמעותית? כהורה לילדים במערכת איני רואה שום שינוי ביחס לשנים קודמות. זה גם לא צריך להיקשר לתרומה עתידית לצבא (למרות שזה כן), למה צריך להפריע למי שיכול ורוצה להתקדם מהר? שר החינוך, שי פירון: מודה ועוזב ירוחם
אבנר | 07.10.14
19.
מדובר בהחלטה שרירותית ובלתי קשובה לתלמידים
אני בוגרת טרייה של התוכנית שגמרה אותה בקיץ האחרון בכיתה י' עם 100 סופי בבגרות במתמטיקה וכעת אני ממשיכה לתואר ראשון במתמטיקה פיזיקה בבר אילן בזמן התיכון, יחד עם חברים רבים בגילי לתוכנית. אני יכולה להעיד כי התוכנית לא פגעה ולא תפגע באף תלמיד, בין אם הוא מצטיין או חלש במערכת החינוך, אלא רק תרמה והרבה. במהלך שלוש שנותיי בתוכנית, היא סיפקה לי אתגר אמיתי ולמידה בצורה שלא מזלזלת באינטליגנציה שלי. קשה לי לדמיין את עצמי לומדת את החומר הזה בקצב של כיתה רגילה, כאשר הצלחתי במאמץ סביר לעשות את זה בשלוש שנים במקום חמש. מדוע למנוע זאת מתלמידים מצטיינים? מדוע לעכב את התפתחותם? אנא, שר החינוך, היה קשוב לתלמידים ולהוריהם שרוצים ומבקשים להמשיך! מילא שאין אף תוכנית סבירה למצטיינים מטעם משרד החינוך. אבל איני מבינה מדוע משרד החינוך חייב להציב הגבלות וקשיים בפני התלמידים המצטיינים במקום לעזור להם, או לפחות לאפשר להם לפרוח?! אני מקווה שהעתירה לבג"ץ תשנה משהו, כי באמת יהיה חבל מאוד באופן אישי לכל תלמיד וגם למדינת ישראל כולה אם תוכנית בר אילן ותוכנית ההמשך שלה לתואר אקדמי בתיכון יפסיקו להתקיים.
בוגרת התוכנית | 07.10.14
15.
חוויות תלמיד לשעבר
היום ממרומי שנותי (26) אני יכול לחזור 11 שנה אחורה ולומר לכם אין יותר ארכאי ממשרד החינוך. אז גם אני הייתי חלק מהתכנית ורציתי לגשת לבגרות רחמנא לצלן בגיל 15. אז ראשית אמרו לי בביה"ס (שאותו אגב אני מעריך) אי אפשר, במשרד החינוך ענו לבסוף שניתן אם אני מוכן לוותר על מגן (לא אסבך אתכם, אבל הוויתור הזה לא נתן לי להבחן יותר עם מגן במתמטיקה), ויתרתי ניגשתי והורדתי לתכנית את הממוצע כשקיבלתי 92. מה שמשרד החינוך לא מבין זה שהבגרות הזו היא רק אבן דרך, היא ממש לא המטרה. המטרה היא להגיע לצה"ל עם תואר ולתרום כמה שיותר. למזלי לא הצליחו לשים לי מקלות בגלגלים ולבסוף הגשמתי את המטרה הזו, אבל לא בזכות משרד החינוך אלא למרות.
אחד שהיה שם | 07.10.14
13.
כי פירון הוא הבובה הדתית של "יד עתיד", וככזה הוא נעלם יכולת ראייה לרחוק
הרי פירון אינו איש מקצוע בתחום החינוך, כל שר בא, חושב שהוא דיקטטור, משנה חוקים למדינה שלמה, וזהו, יוצא לדרך. מישהו בדק שזה טוב לכולם (חוץ מהילדים ששמחים, אך הם היו שמחים אם היה מבטל לגמרי את ביה"ס)? מישהו בדק מה קורה למחוננים שצריכים לסחוב זמן ריק? לא! כי לא חשובה ההצטיינות, אלא הבינוניות. ועם הנהגה כזאת, אתם מתפלאים שצעירים עוברים לברלין?
 | 07.10.14
12.
משרד החינוך מפריע גם לתוכניות אחרות!
יש תוכנית של המשרד שנקראת אקדמיזציה בתיכון שעובדת רק עם האוניברסיטה הפתוחה. ילדים שנמצאים בתוכניות שמופעלות על ידי אוניברסיטאות אחרות לא זוכים לשום הטבה שזוכים לה משתתפי אקדמיזציה בתיכון כמו המרת בחינות בגרות בקורסים אקדמיים או מלגות. מנהלת המחלקה למצוינות עושה הרבה נזק למערכת.
דוד | 07.10.14
11.
הורסים כל דבר טוב
אני מכירה כמה תלמידים שהשתתפו בתכנית. אחרי תואר ראשון התגייסו לצה"ל, שעשה שימוש ביכולות שרכשו, לאחר מכן המשיכו ללימודים אקדמיים לתארים מתקדמים. מילא בתי הספר לא מסוגלים להקנות ידע אמיתי לתלמידים שהם קצת מעבר לממוצע - אבל למה להרוס תכנית יפה שרק תורמת למדינה? מה הטעם? אלה הדברים המייאשים באמת במדינה. תנו לממש את הפוטנציאל, אל תחסמו דרך לתלמידים הצמאים לידע.
מלי | 07.10.14
10.
המצב בתכניות הלימוד בשטח אצל פירון הדרדר מטה
קיים תהליך חשאי בהורדת דרישות הלימוד בשכבת יוד , תהליך ההופך את כל השכבה להמשך החטיבה על כל מגרעותיה. הלמידה המשמעותית הופכת למעין פעולה בתועת נוער , לימוד חוויתי לכאורה מחליף את הלמידה הרצינית האיכותית. תהליך ההתיילדות (מלשון הפיכת הנוער לילדים שוב) מתנהל במלוא עוזו כרגע בכל שכבות יוד בארץ.
אלמוני מהשטח | 07.10.14
9.
משרד החינוך בלחץ!!!
תשובת משרד החינוך אינה מפתיעה לאחר שתקופה ארוכה הוא השיב להורים תשובה מטומטמת על קריטריון היבחנות בכיתה י' לילדים שעברו בחינה למחוננים בכיתה ב'!!! לא להאמין, אבל זו התשובה שנתנו גאוני המשרד הזה ובראשם מאור החינוך הגדול שי פירון. כעת מתקרב המועד שבו משרד החינוך צריך לענות לבג"ץ על עתירת ההורים, וגם שם מבינים שלבג"ץ כבר אי אפשר לתת תשובה כזו, כי עם תשובה כזו יזרקו אותם מכל המדרגות של בית המשפט העליון, אז כמובן שעכשיו מחפשים דרך לרדת מהעץ הגבוה ומורחים לעיתון תשובה סתמית על תכנית אסטרטגית, תשובה חלולה ולא אינטיליגנטית בלשון המעטה כמו קודמתה. ממידע פנימי ממשרד החינוך, המחלקה המשפטית של המשרד נמצאת בלחץ גדול ומתחולל שם 'מחול שדים' של ממש, כיוון שאנשי המחלקה יודעים שאין סיכוי להגן על החלטת השר לגבי ההיבחנות של שני השנתונים של הילדים שלומדים היום בכיתות ט' ו-י'. בנוסף לכך, קיימת עתירה לבית משפט לעניינים מנהליים של הורים לילדים הלומדים בכיתות מופ"ת בדיוק באותו עניין. ראשי המשרד יודעים שאם תתקבלנה שתי העתירות הללו (והסיכוי לכך הוא גבוה מאוד, ואת זאת יודעים במשרד) כל רפורמת הבגרויות שהגה השר פירון ללא מחשבה מעמיקה פשוט תקרוס . במקרה כזה אפשר בהחלט לומר שעם ישראל רק ירוויח!
הידען | 07.10.14
6.
התשובה לתעלומה נמצאת בתגובת משרד החינוך
מישהו במשרד החינוך רוצה לבשל את הסטטיסטיקות כך שיראה שהיה שיפור. לשם כך, כל התלמידים המצטיינים יבחנו עם שאר האוכלוסיה ויעלו את הממוצע. כבוד השר ופקידיו יגזרו קופון ולעזאזל עתיד הילדים והמדינה. הכל נמצא התגובת משרד החינוך: "המשרד מוביל תוכנית אסטרטגית בתחום המדעים והמתמטיקה, שנועדה לעודד מצוינות ולהגדיל את מספר התלמידים הניגשים ל־5 יחידות לימוד"
נ | 07.10.14
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת