אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

"הבנק לחץ שניקח הלוואה לכיסוי המינוס, אחרת הצ'ק לגן יחזור"

48 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

43.
לכל המקטרגים
הבעיה שמוצגת פה היא לא רק או לא בעיקר התנהלותם הכלכלית של הזוג אלא העובדה ששני בני זוג שעובדים משרה מלאה לא מסוגלים לחיות חיים בסיסיים יחסית (בעולם המודרני) ושיהיו רגועים ויאפשרו לבני הזוג לפתח את עצמם ומשפחתם. כולנו עושים טעויות מפעם לפעם, לא סביר שטעות של 6000 ש"ח גורמת לחובות עתק אצל משפחה כזו, ומה אם לא מדובר בטעות אלא הוצאה בלתי מתוכננת ובלתי צפויה ונשלטת? מה הטעם בתואר באוניברסיטה, בהייטק וכו אם חצי מהאוכלוסיה חיה במתח ומצוקה תמידית? איזו מין תרבות איזו מין חברה זו? ג'ונגל לא מדינה תרבותית לא מתקדמת ולא בטיח. תחשבו טוב טוב למי אתם מצביעים בקלפי. 30 שנה אותו דבר, איך ישתנה משהו?
דגכליכדג | 19.10.14
40.
הכתב וגם המגיבים לא מבינים שבנק ישראל יוצר מצבים כאלה בכוונה, כדי לעמוד ביעדים שלו:
הממשלה הגדירה לבנק ישראל יעד, שהוא חייב לעמוד בו על פי חוק, וזה לגרום להתייקרות מדד המחירים לצרכן בקצב של בערך 2% בשנה. אין דרך לבנק ישראל לייקר מוצרים, חוץ מאשר להגדיל את כמות הכסף שבידי הציבור. כאשר יש יותר כסף על אותה כמות של מוצרים, רכישות ושירותים, כל אחת מהקניות תהפוך מהר מאוד יקרה יותר (כי בעלי העסקים ומשכירי הבתים תמיד ינסו להשיג עוד כמה ג'ובות, וברגע שלציבור יהיה יותר כסף, הם גם יצליחו). אם בשנה מסוימת האוכלוסיה גדלה ב 1.5% , ויש גידול של 1.5% בכמות הרכישות במשק, הרי שיש להגדיל את כמות הכסף במשק בערך ב 3.5% כדי שהמחירים לא ישארו באותה רמה אלא יעלו ב 2% כדי להגדיל את כמות הכסף במשק יש לשכנע אנשים לקחת יותר הלוואות ולהשתמש בכסף הנוסף הזה, לרכישת מוצרים ושירותים בכלכלה הישראלית. כדי לשכנע אנשים לקחת עוד הלוואות, מורידים את הריבית כדי להוזיל את ההלוואות. עכשיו הפואנטה: תמיד יהיה מי שיקח הלוואות. אם אין מספיק אנשים שלוקחים הלוואות וכמות הכסף במשק לא עולה מספיק, אז בנק ישראל יוריד את הריבית עוד ועוד עד שהתופעות של לקיחת הלוואות יהפכו נפוצות מספיק ובנק ישראל יוכל להתמוגג מעליות המחירים. לכן לא יעזור לשכנע אנשים לא לקחת הלוואות. בנק ישראל חזק יותר והוא יעשה מה שצריך כדי לעמוד ביעדים שלו.
מהנדס | 19.10.14
39.
לי יש ילדה אחת ואני מתלבטת אם להביא עוד ואני במצב טוב יחסית אליהם
יש לי ילדה אחת ואני מתקרבת ל 40 המצב שלנו יחסית טוב, אבל העבודה לא יציבה יש דירה עם משכנתא אבל ההוצאות החודשיות גבוהות ואין לי עבודה יציבה יש לנו אפילו חסכון אבל ........ ההוצאות על גני ילדים זה כמו עוד משכנתא העבודות שלנו לא יציבות גם בעבודה האחרונה שעבדתי רק סבלתי ועכשיו אני בחיפושי עבודה אז איך אפשר להביא עוד ילד לכל הקושי הזה ? איך הם מסוגלים בכלל להביא עוד ילד, שלא לדבר על שלושה במצבם ? אפשר לחטוף התקף לב כך רק המחשבות על זה מכניסות אותי לדיכאון אנחנו שנינו אקדמאים ומרוויחים בסדר ובכל זאת, לגדל פה שני ילדים בלי עזרה, זה כמו רולטה רוסית אז אולי צריך להסתפק בילד אחד שיגדל טוב, בלי כל המתחים הכלכליים מסביב כי כשאין כסף ורק דואגים לפרנסה כל היום וכל הלילה אז ממילא אין טעם לחיים ורק עסוקים בהישרדות ואלו לא חיים טובים זה עצוב אך אילו העובדות ותארו לכם כמה קשה יהיה לילדים שלכם לקנות פה דירות או להשכיר אם בכלל מדינת ישראל תשרוד עוד 40 שנה
עצובה | 19.10.14
37.
יש כאן שילוב קטלני בין אנשים שלא יודעים לנהל את עצמם לבין גורמים כמו ממשלות ובנקים
שלא ממש מעניין אותם. כל גורם רוצה לגזור את הקופון שלו ללא שום קשר למצב. לכן חייבם לפעול בשני מישורים. 1 באחריות האזרחים ללמוד ניהול משק בית כחומר חובה. 2 באחריות הממשלה לטפל בכל הקשור ביוקר המחיה : העלאת שכר חד משמעית איננה פיתרון לבעיות !! יש להקפיא שכר לחמש שנים בכל המגזרים בלי יוצא מהכלל !! אבל קודם כל חייבים לטפל בצד האחר של המטבע והוא יוקר המחיה - להוריד מיסוי על דלק,לאחד עיריות ומועצות מקומיות ולהפחית את מחיר הארנונה,פתור מלא ! ממס הכנסה,ביטוח בריאות,ביטוח לאומי על שעות נוספות,מע"מ אפס כן אבל על מוצרי צריכה בסיסיים כולל מזון לתינוקות וחיתולים,הפחתת מיסוי גבוהה על מכוניות "ידידותיות" לסביבה,צמצום עלויות ביטוח לרכב/דירה,לחוקק חוקים בתחום הדיור - חוזי שכירות ארוכי טווח,מחירי שכירות,מחירי דירות לפי מטר רבוע ולא לפי מספר חדרים ( היום ב 110 מ"ר אתה מקבל 5 חדרים !! זה גודל מינימאלי לארבעה חדרים) ,ועוד .... וכל מי שאומר שסבתא שלו גרה בחדר וחצי חמש נפשות,אז יופי לו...העולם התקדם מאז, ובהחלט מותר ( למי שעובד ולא למי שפרזיט ) לרצות לחיות ברמת חיים מתאימה להתקדמות בעולם.
מישו | 19.10.14
36.
שכל משפחה כזו תפרסם מה הצביעו בקלפי
אין בי רחמים למי שהציבוע לליכוד או ישראל ביתנו, וגם לא לשס או יהדות התורה. שס ויהדות התורה מעודדות פרזיטיות חולנית שלא נמצאת באף מדינה מערבית. הליכוד וישראל ביתנו הם ארגוני פשיעה דה-פקטו, שמאפשרים העברת מיליארדים לקבוצות קטנות באוכלוסיה. בסוף אתם תבינו - אי אפשר להעביר מיליארדים להתנחלויות ולקיים מדינת רווחה נורמלית בשביל מי שגר בתוך הקו היורק, וכנ"ל לגבי ישיבות אנטי ציוניות אין שום קשר בין זה לבין בטחון. אפשר להיות בגבוות 1967 ולהחליט שעל כל תקיפה של הערבים, אנחנו מגיבים בעוצמה לא פרופורוציונלית בלי קשר למה שהעולם יגיד, זה אפשרי, זה רק עניין של הנהגה אמיצה (לא קיים בישראל היום)
דרום דרומי, חוף אשקלון | 19.10.14
33.
לא ברור משהו
נכון שלא נוח בקומה שלישית עם תינוק וכו' וכו' וכו', אבל בחייאת, אתם רוצים לשלם כפול כי אתם כל כך עשירים? אז שלמו כפול שכירות! אתם במצוקה אדירה מבחינה כלכלית "ואין כסף למטרה, אמרתי לגננת שכחתי שבוע שלם" ואופסססס פיתאום היא בהריון שלישי?! אז מה הקטע כאן? אז עזבו אותנו בשקט, ואל תבלבלו במוח. מספיק לחפור בור ולבכות אחכ שקשה לצאת.
שרון | 19.10.14
32.
אני ויתרתי על ילד שלישי, מסיבות כלכליות, ומצטער על זה עד היום.
לפני כ12 שנה, בתקופת משבר ההי-טק, מצאתי את עצמי לאורך כ 3 שנים כשאני ללא עבודה, או שחברות שהתחלתי לעבוד בהן נסגרו לאחר תקופה קצרה. אני ואשתי (שגם כך דחינו את לידת הילד הראשון עד שנסתדר קצת) התלבטנו אז אם להביא ילד שלישי, ובגלל המצב הכלכלי הלא ברור, החלטנו שלא. לאחר כמה שנים המצב השתפר מאוד, אבל כבר היה מאוחר מדי. עד היום אני מתאבל על הילד השלישי שלא נולד. אני הפסדתי, אבל גם המדינה - אני מהנדס וקצין במיל' , אשתי בתחום החינוך, ושני הילדים שלנו מקבלים חינוך מעולה ויגדלו להיות אזרחים מצויינים. חבל שהמדינה לא מבינה - אותם אנשים שמגלים אחריות ומגבילים את הילודה, הם בדיוק אלה שכן צריך לעזור להם כדי שיביאו יותר ילדים ! את הביטוח הלאומי המקסימלי, צריך לתת לילד ראשון, כי עליו ההוצאות הן הגדולות ביותר. אחר כך צריך להתת קצבה קטנה יותר ויותר, ומהילד הרביעי-חמישי, להפסיקה בכלל. (לתת קצבת סעד ופנימייה למי שבאמת צריך, כך שהכסף יגיע לילד ולא למחיית הוריו)
א | 19.10.14
31.
מחזקת אתכם
לכל המקטרגים ומשיאי העצות - האם הייתים בעצמכם במצב כזה שאין לכם שום תמיכה מההורים או ממקור אחר ונאלצתם לפרנס משפחה? הרבה אנשים נמצאים במצבים כאלה בארץ וזה לא קשור רק להתנהלות כלכלית שגויה. מלאני ועילם - מאחלת לכם הצלחה רבה בעסק! מקווה שתצאו מהר מהברוך..
ליז | 19.10.14
30.
מה קרה? ישראל קרתה להם, זה הכל, הם פגשו את החזירות הישראלית במיטבה
בנק שרק רוצה לקבור את הלקוחות שלו, שוק עבודה גוסס וללא היצע עבודות, בעל דירה חזירי ובלתי מתחשב, משכורת מתחת למינימום לעובדי חברות כח אדם ושמירה, ומעל הכל יוקר המחיה הבלתי אפשרי בארצנו ה"נהדרת" שדירדרו את המשפחה הזאת למצבה הנוכחי, אחחח איזה כיף לגור כאן (איפה משיגים כאן דרכון גרמני?)
מצטער שנולדתי כאן | 19.10.14
27.
קודם מאחלת לכם אושר ונחת והצלחה אבל....
זה שעברתם דירה 3 חודשים לפני ושילמתם כפול לא ישבור אתכם אבל לדעתי זה משקף גישה שגויה לחיים הכלכליים וזה בא לידי ביטוי בעוד מקומות שאותם לא ציינתם (ואת חלקם כן) ולכן קשה לכם להסתדר. אבל - אלו ההחלטות שלכם ואתם חיים איתם אז שיהיה לכם המון בהצלחה - שתהיו מאושרים ושהילדים יהיו בריאים וטובים.
רומי | 19.10.14
26.
אני מחזקת אתכם!!!
התרגשתי עד דמעות לקרוא עליכם. איך יכול להיות שבמצבכם לא יכולתם לקבל עזרה מהרווחה או מהעירייה - זה פשוט בלתי נתפס. אתם הייתם בקרשים. אני מקווה שמצבכם קצת יותר טוב עכשיו. הלוואי שהממשלה הזאת היתה קוראת את הכתבה ומבינה מה היא מעוללת במו ידיה עם יוקר המחיה והמיסים המטורפים. אי אפשר לעמוד בזה יותר. אי אפשר להתפרנס מ - 12,000 . אתם קולטים לאן הגענו? כל הכבוד לארגון פעמונים. צריך לתרום להם. אני רק חושבת מה יהיה עם הילדים שלי עוד כמה שנים שיתחתנו . איך הם יסתדרו עם מחירי דיור כל כך גבוהים ושאר ההוצאות? עצוב מאוד!!
מירית | 19.10.14
25.
אני מקווה שעילם מבין שהסיכוי שלו לחזור לחתום המשפטים הוא נמוך מאוד
זה לא באשמתו,אלא זה המצב אחרי אי אלו שנים מחוץ לתחום,כל תחום. עצתי היא להחליף מקצוע - קורס מקצועי או הנדסאי,ולחפש עבודה בתחום חדש,או להפוך לעצמאי ולהפסיק לחפש משרה כשכיר. למזלי לא הייתי במצב רע כשלהם,אך טעמתי למשך כשנה את המצב של חוסר הכנסה. רק לקיחת עצמך בידיים תעזור.
גיא | 19.10.14
24.
האוברדרפט של המדינה מסוכן לא פחות ונובע מאותם מניעים:
רווח לבנקים! מוזר ומעניין שאף כתב לא מדבר על האוברדרפט של המדינה. רק לאחרונה פורסם שתקציב המדינה הוא כ-400 מיליארד כש-100 מיליארד ממנו הוא החזר חובות! כלומר: רבע מתקציב המדינה מוחזר מידי שנה כריבית לבנקים, בעיקר בחו"ל. הבנת? לפוליטיקאים שלנו יש אינטרס שהגירעון יהיה כמה שיותר גדול כי הם מתוגמלים מהבנקים בהתאם. כך הדבר כבר שנים. חשבתם מה אפשר לעשות עם סכום שהוא פי 2 מתקציב הביטחון? הריבית על הגירעון+ תקציב הביטחון - שניהם יחד מהווים כ-40% (40%!!!!) מתקציב המדינה! תתעוררו, מישהו עושה מהמיסים שלנו הון ומרוויח על חשבוננו, וזה לא אנחנו! זו הסיבה שארה"ב היא "ידידתה הטובה של ישראל" וזו הסיבה שהיא נותנת מענק למדינה - זה גרעינים לשבת בשבילה לעומת ההון האמיתי שנכנס למדינתה - הן מהריבית על הגירעון (לבנקים ועמלה לחבריהם הפוליטיקאים...) והן ממכירת נשק (לטייקוני הנשק בארה"ב ועמלה לחבריהן הפוליטיקאים שמחרחרים מלחמות מיותרות בשני הצדדים...).
לשאול לאמסטרדמסקי! | 19.10.14
19.
איפה הטוקבקיסטים שיאשימו אותם במצבם?
הזוג אולי עשה כמה טעויות כמו למשל לשלם על שתי דירות, אבל מותר לטעות וודאי אתם לא מכירים את הסיפור המלא. ומיד יתחילו התהיות: למה הוא לא עבד? סביר שגם בתוקפת השנה וחצי הוא עבד, אלא שזה היה בעבודות מסוג של היום יש עבודה אבל מחר לא, או עבודות של שכר נמוך אך לא באופן קבוע. ולמה יש להם מג'ימיקס בתמונה מאוחור? ולמה הבאתם שלושה ילדים?(כי אי אפשר להבטיח ב100% לא להכנס להריון. רק 98% ו3 ילדים זה בטווח הנורמלי יש לציין.
ישראלי בישראל | 19.10.14
12.
לשנס מותניים
ראשית כתבה מצוינת לאנשים הנמצאים בסיטואציות כאלה בחיים נותן תקווה להרים את הראש גם שקשה,משפחה שחתרה למטרה והגיעה ליעד. לגבי הבעל(העורך דין) מי שקורא את הכתבה ויש בידו משרדי עורכי דין שיתן לאדם ולמשפחה הזאת הזדמנות גם בתחום המקצועי. שיהיה לכולם המשך יום טוב
חנן | 19.10.14
10.
הבנקים מתעשרים על חשבונם של החלשים עם ריביות של שוק אפור !!!!
הבנקים מנצלים את החלשים ונותנים הלוואות בריבית מטורפת שרק מחמירה את מצבם של החייבים. כל מי שנמצא במינוס בחשבון נאלץ לקחת הלוואה בריבית שנתית של כ 10% לפחות וכתוצאה מכך נאלץ לשלם הוצאות מימון גבהות במיוחד דבר שמעמיק את הבור. אין כל סיבה שהבנק יפדה ריבית כל כך גבוהה כאשר מחיר הכסף (ריבית) נמצא בשפל והריביות נמוכות. זה רק מראה איך הבנקים מתעשרים על חשבוננו !!!!
אלון | 19.10.14
7.
לא הבנתי. לא יכלו לחכות כמה חודשים לגמור את השכירות?
אנשים מצטופפים לפעמים, נכון לא נוח לא להיט לא נעים, אבל בין להצטופף בדירה קטנה כמה חודשים, לא נצח, לבין להכנס לחובות בגלל זה- זה פשוט מחסור בשיקול דעת. בתור עניה בלתי מיוחסת בעצמי, אני יודעת להגיד שמוצרי יסוד (קמח, מים, חלב ביצים) הם אחלה דרך לשרוד ולאכול כשאין כסף. אז בואו נסכם שלשלם שכר דירה כפול- מיותר, קמח וביצים- לא מיותר. נראה לי שסדר העדיפויות קצת השתבש להם תחת הלחץ הכלכלי.
מינה | 19.10.14
3.
משפחה מקסימה, נותן תקווה להרבה אנשים
אני מאמין שרוב האנשים שקוראים את הכתבה הזו מרגישים טוב עם עצמם, כי מצבם טוב יותר...ובכל זאת אכתוב לכם. יוקר המחייה כאן הוא הזוי, אבל יש מספר לא קטן של דברים שאתם יכולים לעשות על מנת לצמצם לטווח הארוך את ההוצאות שלכם. אחד מהם הוא ברכישת מזון- השני הוא ברכישת מכשיר נייד. ניתן לקנות סמארטפון חמוד וקטן שעושה את העבודה של סמסונג, והוא יעלה לכם 600 ש"ח בלבד. לגבי אוכל- זה עניין של החלטה, אבל אפשר לצמצם בשטויות ולקנות בעיקר פירות וירקות- אתם תפחיתו משמעותית גם בהוצאות וגם בתזונה לקויה. מפירות, ירקות, דגנים ותבלינים ניתן לבשל הכל- לעשות דברים טעימים ומזינים שיתנו לגוף שלכם את האפשרות להישאר בריא. מקווה שיהיה לכם קל יותר בהמשך- בכל מקרה יש לכם ילדים יפים, תשמרו על האהבה ותזכרו, שעושר במורכב מאהבה, בריאות וחברים שווה באמת יותר מעושר שמורכב מכסף בלבד- ולפי התמונה, אתם נראים לי מיליארדרים. בהצלחה, אריק
אריקס | 19.10.14
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת