אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

הקלות המטרידה של קבלת ההלוואות: 922 אלף שקל בפחות מ-72 שעות

63 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

61.
שיטת ההלוואה דרך מימון ישיר
גיליתי היום כשלוקחים הלוואה דרך מימון ישיר, ההלוואה נמכרת לחברת "בנק מזרחי טפחות בע"מ" ומתבצע חיוב בהרשאה מחשבון הבנק שלך אל בנק מזרחי טפחות, או בנק איגוד (תלוי לאיזה בנק אתה שייך כך לא מרגישים במהלך הזה) אבל כשאתה רוצה לבצע שינוי בהלוואה כמו להעביר את החיוב לבנק אחר, אין עם מי לדבר, מימון ישיר מפנה אותך לבנק מזרחי (שלא קשור לבנק מזרחי טפחות בע"מ) ובנק מזרחי אינו יודע על מה מדובר כי ההלוואה לא רשומה במערכת שלהם...
פנינה | 23.11.16
59.
יש גם הרבה בנקאים שתפקידים למכור הלוואות ולא תמיד אכפת להם לשפר את
מצב הצרכן אלא בעיקר למכור לו כסף ולהקבל על זה עמלות ובונוסים. הבנקים מתוגמלים ממכירה של הלוואות ראו הוזהרתם. מנגד זכרו שיש גם נוכלים ורמאים שמנצלים את זה כדי לקבל הלואות באמצעות מצגי שווא ותרמיות(עבירה פלילית) ולעיתים הם כלל לא מתכוונים להחזיר את הלוואה. זכרו שמצגי שווא כדי לקבל הלוואה זה עבירה פלילית של קבלת דבר במירמה. ראו מקרה אלי רייפמן שהורשע בניסיון לקבלת דבר במירמה במקרה דומה.
ב | 23.10.14
57.
כשלא יהיה לאנשים כסף להחזיר הלוואות ומשכנתאות כל הבנקים יקרסו!!!!
המדינה משחקת באש, כל המחירים בשמיים אנשים לא יכולים להחזיק את עצמם, בקושי גומרים את החודש אם בכלל !! והממשלה בשלה...זה כמו הר געש.. יום אחד הכל יתפוצץ וזה יהיה כואב..כל הכלכלה תקרוס..כל הבנקים יקרסו..!! אבל אולי משם תתחיל מדיניות נורמאלית וכלכלה בריאה יותר!! אמן אמן!!
אחד העם | 22.10.14
55.
זה רק הצעות
כל מי שנותן הלוואה מבקש תדפיס בנק 3 חודשים אחורה ותלושי שכר כדי לראות כמה החזרים יש לגביי הלוואות בשום מצב לא היה אפשר לקבל מכל הגורמים את כל ההלוואות באותו זמן כי כולם היו מבטלים את ההצעות צריך להבדיל בין הצעה שבה שואלים את הלקוח מה הוא מרוויח לבין זה שהוא צריך להוכיח בתדפיסי בנק את האמור
יודע דבר | 21.10.14
50.
מה שווה ריבית הפריים אם לוקחים ריביות של פריים פלוס 13%?
אם כל פעם שיורדת הריבית במשק הם מעלים את ה"פלוס" להלוואות, אבל הריביות של החסכונות יורדות יחד עם הריבית במשק. לפי מה שאני מבין, לפחות לפי התיאוריה, הורדת הריבית במשק אמורה להוריד גם את הריבית להלוואות. בפועל זה לא קורה.
מישהו | 21.10.14
44.
ביזיון
אחרי שנתיים בקנדה אני נזכר בביזיון הישראלי . כאן ברגע שיאשרו לך הלוואה של 1000 דולר בלבד, לא תוכל לקחת הלוואה נוספת משום גורם בנקאי (בנק או חברת כרטיסי אשראי). אין דום אפשרות. אין כאן חיים באוברדרפט אבל עדיין רמת חיים כאן גבוהה בהרבה מישראל. פשוט חיים אחרת ומרווחים אחרת....
דוד | 21.10.14
42.
חייבים רגולציה על הלוואות.
בחו״ל קיימות חברות שסוקרות את האשראי וכל אחד מקבל ציון. לא ייתכן שאדם ייקח הלוואה משני בנקים, חברת ממימון וחברת אשראי. ואף אחד לא יודע אחד על השני. נכון שלמי שמנהל את כספו נכון זה מיותר, אבל ישנם כאלה שאם לא יגבילו אותם ימצאו את עצמם והסובבים להם עמוק בבוץ. אף אחד לא רוצה לשמוע על ילדים רעבים כי ההורים רצו מכונית חדשה, בית חדש אייפונים אייפדים כבלים ומסכי פלזמה בכל חדר, קנו קנו ובסוף לא נשאר...
מוטי בננה | 21.10.14
41.
לכל מטבע שני צדדים אמרו או שכך אמרו...
אמנם הבנקים מציעים ומפתים בהצעות להלוואות, אבל ! ויש אבל ! הכי הזוי זה לראות אחד כזה כמו בכתבה שמתלונן על הלוואות שקיבל - או ליתר דיוק ביקש ולקח ! שישאל את עצמו לפני כולם , איך היה מגיב אילו היה מסורב לקבלת ההלוואה שביקש!? יקירי חייך בידך , ביקשת- קיבלת !
מתוך | 21.10.14
39.
הנתון היחידי שחסר זה מה רשום בתלוש שלכם.. וזה כל ההבדל
רובו של עם ישראל לא נמצא בפלוס, הוא בקושי מצליח לחסוך (כמו שאול) הוא גם בעל משפחה וגם אין לו תיק השקעות (כמו לתומר). רובנו "גוררים" מינוס, כי מה לעשות...המשכורת אף פעם לא מספיקה גם לשכירות, גם לארנונה, גם לקניות, גם לתשלומים לביה"ס ועוד כהנה וכהנה... נראה את שושנה שעובדת במעל אריזה כבר 20 שנה מצליחה לגרד רבע מההלואות הללו
 | 21.10.14
38.
אנשים מתנהגים כמו תינוקות ואז מתפלאים
אין כסף אז כן, אי אפשר "לשבור את השגרה" עם חופשות, אי אפשר להחזיק שני רכבים (!!!), אי אפשר להחזיק בית עם חדר לכל ילד, אי אפשר ללכת למסעדות. אחרי שיוצאים מהמינוס אפשר לדבר. ההלוואות המשוגעות האלו הן גם תורם משמעותי למכירי הדיור המשוגעים.
 | 21.10.14
31.
לצערי כתבה שטחית ורדודה וההסבר בפנים
כל הלוואה נבחנת לגופה בכל הבנקים , על סמך פרמטרים רבים - ייתכן וכעת לא ביקשו ביטחונות או העברת משכורת אך בוודאי שעם החתימה על המסמכים הכתבים היו נדרשים לזה. בחברות כרטיסי האשראי בונים על מודל ולכן הריביות גם יקרות מאוד. תשלחו אותם לקבל הלוואה עד הסוף.... נראה מה התוצאות.... בוודאי לא 900 אש"ח.
שמשון | 21.10.14
25.
להגביל חוקית את ההלוואות
המדינה צריכה להתערב ולפקח על ההלוואות והמשכנתאות שהבנקים נותנים. אנשים קוברים את עצמם בהלוואות שהם לא יכולים להחזיר וגם אם הם כרגע במצב שהם יכולים להחזיר, מי אמר שבעוד שנה הם יהיו באותו מצב ועדיין יוכלו לשלם את הסכום שעליו התחייבו? להכניס פיקוח על המשכנתאות וההלוואות בהדרגה עד שאנשים יפסיקו לקנות דברים בכסף שאין להם.
אין פיקוח | 21.10.14
23.
שטויות במיץ עגבניות
הלוואי והיה כל כך קל לקבל ככה כסף בפועל. בדיקת התכנות היא לא כסף בארנק. ברם, תפקידם של הבנקים לתת הלוואות ובלעדיהן כל העסקים הקטנים יקרסו, על אחת כמה וכמה אחרי הקיץ הזה שקבר מדינה שלמה ושאיש לא פיצה. ע״ע חוכמת משרד האוצר בפיצוי עד קו 40 ק״מ מעזה כאילו יש איזשהי מסעדה או מלון או חנות בת״א שתפקדו בכלל במהלך התקופה הזו...
י. לפיד | 21.10.14
21.
בנק הפועלים , הוא בנק גרוע שמבזה לקוחותיו !
מוזר הקלות שהכתב קיבל הלוואות בנק הפועלים סירב לי הלוואה בסך 70 אלף (לשבוע) למרות שהיה לי פיקדונות במט"ח בסה"כ 150 אלף + שיק של חברת ביטוח על אותו סכום מותר לציין שאני הייתי לקוח 15 שנה , עם פעילות די מסיבית ללא שום בעיה לא צריך להגיד שעברתי לבנק אחרי הביזיון הזה
עזרא | 21.10.14
15.
זהירות! בנקאים תלעיתים מוכרים הלואות ונוח לכם שאתם במינוס
כי הם מרוויחים על זה כסף. לא תמיד אכפת להם לייצר לכם ערך או לשפר את רווחת החיים שלכם. אכפת להם מהבונוסים שלהם ולהרוויח לעצמם יותר כסף. אל תקחו הלוואות סתם, רק לדבר שאתם חייבים(כמו בית או לימודים). ואל תאמינו לבנקאים, אני שמעתי שלעיתים הם משקרים בתהליך המכירה.
ב | 21.10.14
11.
בבנק הפועלים ניתן לראות שלקחת הלוואה מחברת האשראי
לא יודע על בנקים אחרים אבל בפועלים ניתן לראות את פירוט התשלומים מהכרטיס הבנקאי. בנוסף קציני אשראי מחברת ישראכרט מתקשרים לסניף ישירות אם יש לקיחת הלוואה ורכישת כרטיס טיסה בסמוך לה על מנת לוודא שאין איזה מידע על עזיבת הלקוח לחו"ל.
עובד לשעבר בבנק הפועלים | 21.10.14
6.
בקיצור לא הצלחתם לקבל שקל
בסך הכל הבנק אמר לך כמה תוכל לקבל, אם היית בא לחתום על מסמכים ולקחת את ההלוואה בפעול יתכן שהיו דורשים עוד פרטים, עוד מסמכים ומבצעים עוד בדיקות. אתה ביקשת הצעת מחיר כדי להשוות וזה מה שקיבלת. בפועל כנראה שלא היית מצליח לקבל את כל הסכומים האלו.
כלכלן | 21.10.14
5.
עליה של 1% בריבית מייקרת ב 14% החזר חודשי של משכנתא ממוצעת של זוג צעיר. הצפי- עליה של 5% בריבית
עד לסוף 2017, כי הבנק המרכזי האמריקאי צופה ריבית של 4% - 4.25% עד אז. ישראל חייבת לשמור על ריבית מעט גבוהה יותר, ולכן הריבית פה תהיה מעל 5% (שזה לא גבוה בכלל בראיה היסטורית, בשנת 2006 הריבית פה היתה כמעט 6%, בשנת 2002 הריבית אצלנו היתה כ 10% ) עליית הריבית לא תשפיע הרבה על ההחזר החודשי של הלוואות לכל מטרה, כי בדרך כלל הם קצרות- עד 5 שנים בלבד. אבל על הלוואה ל 25 שנה, שהמח"מ שלה הוא קצת יותר מ 12.5 שנה (מתחשב בחוב הממוצע במהלך ההלוואה, שהרי החוב הולך ויורד בשיטת שפיצר במשך 25 השנים) , כל 1% שינוי משפיע בערך 14% . לכן 5% עליה הם כ 70% זינוק בהחזר החודשי. גם עליה של 3% זה הרבה- 42% התייקרות, וגם אם חלק מההלוואה בריבית קבועה, הרי שעדיין מדובר בכמעט 30% התייקרות בהחזר החודשי, ולזה צריך להוסיף את העליה במדד משנה לשנה (בחלק מהמשכנתאות) והנה הגענו לזינוק מרשים בהוצאות הדיור החודשיות, רק כדי להמשיך לגור באותה דירה שקניתם.
צביקה דורון | 21.10.14
4.
גם בנק הפועלים וגם בנק לאומי לא פוחדים לקחת סיכוני אשראי
הם בטוחים שהם גדולים מכדי ליפול ושהמדינה תציל אותם במקרה של קריסה כמו בעבר. המנהלים המוכשרים לוקחים מיליונים משכורת בשביל להוביל את הבנקים שלהם לקריסה בתקווה שאנחנו נציל אותם. לפי זה יש גם הגיון למי שאין נכסים כמו לאנשים בכתבה קחת הלוואות ענק מהבנקים האלה כי ברור שאנשים לא יוכלו להחזיר הלוואות וגם אין להם ממה לשלם. בפועל אלה שחוסכים כל חודש ושמרים כסף בפק"ם הם אלה שיצילו את המערכת. למי שיש שכל שיוציא את הכסף מהבנקים ויקנה אגחי"ם של מדינה או אגחי"ם זרים. מי שיש לו חשבונות עם סכומים גדולים בבנקים שיתרגלו לרעיון שמה שקרה בקפריסין עם חשבונות הבנק יכול להתרחש בארץ בסבירות גבוהה למדי, רק צריך ירידה במחירי הנדל"ן והופ הכל נופל כמו מגדל קלפים. דודו זקן יודע ומבין אז מה?
מ' | 21.10.14
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת