אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

הטיפים פטורים ממס וכולם מפסידים

18 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

17.
רשות המיסים עושה חיים קלים לעצמה
המלצרים הם הבעיה? הבעיה שרשות המיסים מחפשת מתחת לפנס למה הם לא נכנסים לישובים הבדואים וכפרים הערבים . בכול עיר תמצאו קבוצות של קבלנים מהכפרים שעושים עבודות בלי חשבוניות הרשות לא מדברת איתם ( מפחדים). לקבלן ישראלי שיתחיל לעבוד בשיפוץ יגיעו לבדיקה. יש יותר כסף שם רק הרשות לא מתמודדת עם החלק הזה של האוכלוסייה.
יוסף | 28.10.14
16.
מספיק עם השטויות!!! ללכת על מלצרים? הצהרת הון לכלל תושבי המדינה תכניס מיליארדים למדינה!, הבעיה?
רוב רובם של הגנבים הגדולים מקושרים בחלונות הגבוהים, מה גם שלא מעט פוליטיקאים יש מה להסתיר... אז מה עושים? יוצאים בכותרות אינפנטליות ומאימים ללכת על מלצרים, ממש כל הכבוד
הצהרת הון לכלל תושבי מדינת ישראל | 28.10.14
13.
משכורות מלצרים
כאמא לבת סטונדנטית שעובדת יחד עם בעלה במלצרות אני חווה יחד איתה את הניצול המחפיר של בעלי המסעדות את הצעירים הזקוקים לשכר כמו כן השיטה של השכר לפי טיפים מעוותת ובעצם מעשירה את בעלי המסעדות המתווה הנכון שכר מינימום קבוע+טיפים בתלוש מסודר עם זכויות של חופש+הבראה ומנגד ניכויים כחוק יפתרו את הבעיה ומכאן שיש מעקב ואין ניצול וכמובן מיסוי כחוק.
טובה | 28.10.14
9.
מחיר המנה צריך לכלול את דמי השירות.
הטיפ במקור נועד לצ'פר מלצר, ששירת את הלקוח מעבר למצופה. ועם השנים זה הפך להיות חובה חברתית לשלם עבור כל ארוחה, או דרישה של המסעדה. הכי נוח לכולנו, יהיה לכלול את מחיר השירות המחיר המנה. או לפחות בחשבונית, כפי שמוסיפים את המע"מ. דרך אגב, יש מספר מסעדות שכבר נוהגות כך.
מצטרף ל-2 | 28.10.14
7.
הגיע הזמן לניקוי אורוות
אולי הגיע הזמן שמישהו ישים קץ לשערוריה המתמשכת של ניצול הצרכן לתשלום שכרם של המלצרים. ברוב המקומות בהם מועסקים מלצרים, שכרם מורכב מסך כל הטיפים המשולמים ע"י המבקרים, ורק במקרה והם אינם מגיעים לשכר מינימום, המעסיק מוסיף להם את היתרה הנדרשת לצורך כך. בשורה התחתונה, המעסיקים מרוויחים העסקת עובדים ללא תשלום, המלצרים לא נהנים מהטיפ (תזכורת. הטיפ אמור להינתן להם כתוספת על שכרם ולא כחלק ממנו!), והצרכנים בעצם משלמים תוספת של 10% - 20% על המנה. העובדה שמתן טיפ הפך להיות נוהג קבוע רק עוזר להנצחת העוול.
האריה | 28.10.14
5.
חייבים להסדיר את הנושא הזה!!
זה אחד הנושאים הכי שערורייתים בארץ. הנושא פשוט פרוץ לחלוטין ואין שום חוק שמסדיר אותו, ולכן דווקא הצעירים שעובדים כמלצרים הם ההכי נעשקים! צריך שיהיה סדר ונשמע שההצעות שמובאות בכתבה הן מצויינות. היחידים ש"נפגעים" מההסדרה הזאת הם בעלי המסעדות שכרגע *מנצלים באופן מחפיר* את העובדים שלהם בטענה ש"ככה זה עובד בענף". לחייב במס את כל הסיפור הזה ולהסדיר את הזכויות של המלצרים ומהר!!
חיים | 28.10.14
4.
הגיע הזמן להפסיק עם התופעה ההזויה הזו
הטיפ מטיב אך ורק עם בעלי המסעדות. הלקוחות משלמים יותר. המלצרים מנוצלים ומרוויחים פחות. המדינה לא מקבלת מס. בנוסף הטיפ יוצר הרבה פעמים אי נעימות. מצד אחד, הטיפ גורם להרגשה שהמלצר מנסה להתחבב רק כדי להרוויח עוד כמה שקלים,מה שגורם לי להרגיש שלא בנוח ואני מניח שגם למלצר, ומצד שני, גם כשהמלצר לא נחמד אני מרגיש שאני מחוייב להשאיר טיפ. (בכל אופן ככה גורמים לי להרגיש). דבר נוסף שתמוהה בעיני בנוגע לטיפים הוא למה הטיפ צריך להיות בכלל באחוזים. כאילו שלהגיש צלחת עם סטייק צריך להיות מתוגמל יותר מהגשת צלחת צ'יפס. בקיצור, מנהג מטופש שמשרת אך ורק את בעלי המסעדות.
 | 28.10.14
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת