אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

הלמ"ס: מחירי הדירות זינקו ב-86% בתוך חמש שנים בלבד

18 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

18.
להחזיר המסתננים לאפריקה ותתפנינה כריבוא דירות
מחירי הדיור עלו בשנים האחרונות עקב כמה סיבות. אחת הסיבות העיקריות לכך היא היצע של דירות שאינו מדביק את הביקוש להן, בפרט באזור גוש דן. ההיצע הזה הוא קטן, בין השאר, מכיוון שכריבוא דירות תפוסות (שכורות) ע"י מסתננים שהגיעו ארצה מאפריקה. ככל שנקדים ונחזירם לארצות מוצאם כך נתרום להורדה מחדש של מחירי הדיור. ישראל ציגלמן, מנכ"ל מכון ציגלמן לחקר השיווק, חיפה. www.ziegelman.co.il
ישראל ציגלמן | 05.11.14
13.
יוקר דירה מאלץ אישה להביא משכורת שניה ולימסור ילדים לגידול קומוניסטי.
בקומוניזם גלוי מיפעל וחנות שייכים ל"עם" - בקומוניזם סמוי ל"חברה". עושר בילתי סביר של בהירים היה גם במידינות של קומוניזם גלוי. שימוש בכוח שילטון החוק למטרת חיסול יריב ותפיסת שילטון מאוד שיכיח בקומוניזם .
אף אחד | 03.11.14
6.
רוביק האשם הישיר שמחירי הדירות בב"ש עלו ככה
זה מה שהוא רצה.ויעשה הכל ע"מ שמחירי הדירות יעלו.בואו נגיד את האמת. בב"ש יש תוכניות תב"ע מאושרות שנים שמונחות על השולחן אבל רוביק החכם הקפיא שנים את הבניה בבאר שבע. דוגמאות ניתן למצוא בשכונת רמות, ננוה זאב ונחל עשן ועוד. אני מאשים את רוביק שאני משלם היום משכנתא של 4.5 אש"ח. להגיד את האמת הוא משקיע בעיר ורואים תזוזה. אבל הוא מעוניין שיבואו אוכלוסיות חזקות לב"ש ולכן הוא מעדיף שדירה בב"ש תעלה מיליון שקל.אבל הוא לא מודע כי המשכורות בדרום נמוכות בהרבה מבמרכז.
אחד מתוך המערכת | 03.11.14
4.
הקבלנים רוצים שתאמינו שיש מחסור בקרקע ותסכימו לשלם יקר, אך הזינוק הכי גדול במחיר היה דווקא
במקומות שבהן יש קרקע חופשית. הכוונה שלי לבאר שבע, שמוקפת במדבר ואינסוף קרקעות פנויות שלא משמשות לכלום, וגם למרכז הישן של תל אביב, שם הקרקעות כבר לא שייכות למינהל מקרקעי ישראל מעל 50 שנה ולמדינה אין השפעה על המחירים שם. עוד דבר מעניין לגבי באר שבע, תזכרו שהחלטת ממשלת אולמרט לא לתכנן קרקעות לבנייה במרכז הארץ כדי לדחוף ישראלים לפריפריה, היתה אמורה דווקא להוריד את מחירי הדירות בבאר שבע. אבל ההיפך קרה, העליות שם הכי חזקות. על פי אתר מדלן הבודק את נתוני עסקאות הנדלן שדווחו לרשות המסים, ניתן לראות: מחיר דירת 2 חדרים בבאר שבע היה 127,000 שקל בתחילת שנת 2008, והיום הוא 417,000 שקל. מדובר על עליה של 228% (מאתיים עשרים ושמונה אחוז). במילים אחרות, עסקת נדלן ממוצעת לדירת 2 חדרים היתה 127,000 שקל לפני 6 וחצי שנים, ועכשיו היא יקרה בממוצע פי 3.28 !!!! לגבי מרכז תל אביב, הצפון הישן של תל אביב (בחלקו הדרום מערבי של האזור) עלה במחירים מ 711,000 שקל באמצע שנת 2006 , ל 2,077,000 באמצע 2014 . מדובר על עליה של 192% תוך 8 שנים, כלומר עסקה ממוצעת יקרה היום פי 2.92 המסקנה- עליות המחירים הן הרבה יותר מ 86% , ומקומות בהן יש קרקע בשפע התייקרו אפילו יותר מאשר הלב של תל אביב איפה שאי אפשר להגדיל היצע ומספר הדירות פחות או יותר קבוע כבר הרבה שנים.
תל אביבי | 03.11.14
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת