אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

חנות חשמל ותיקה נקלעה לחובות של 39 מיליון שקל

37 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

35.
"מודל "החורים בדלי" מתאים גם כאן...
מעניין מה רשום בסעיף "שכר ונלוות" וכמה "הוצאות אישיות" נמשכו... לצערי רבים מדי חיים מעבר ליכולתם, השכלתם העסקית קטנה ותיאבונם לחיים גדול. אינני מכיר את הבעלים או את העסק (ולמען הסר ספק אינני עוסק בענף), אך סביר שבניהול שמרניף ללא מינוף משמעותי, פיקוח ה ד ו ק על ההוצאות, אחסנה, שינוע ושאר ירקות, כולל רכב קטן ופחות סעיפי בזבוז ניתן לקיים עסק זה.
גיא | 18.11.14
21.
סלון המרכז בפשיטת רגל
בענף מוצרי החשמל קשה להתחרות היום היבואנים פתחו רשת חנויות משלהן הרוויחם ברצפה מה שקרה בדרך כלל זה שהסוחרים קיבלו סחורה בקוסטיגנציה (באשראי)ומכרו במחיר הפסד כדי למלא את החשבון שלהם כדי לעמוד בהוצאות ולקחת רווחים מה שהותיר את הספקים עם חור בכיס עכשיו הסוחר "מוכן"לשלם דמי כיס מהחוב מקסימום יפשוט רגל והחוב יוותר הוא ייצא לפנסיה מוקדמת ויעשה טיולים מסביב לעולם עם הכסף שצבר מתחת לבלטה
אור | 16.11.14
20.
לכל הכאילו-אנליסטים פה שקראו יותר מדי דוחות של חברות נדל"ן
זה חנות למוצרי חשמל, לא מליסרון. ברור שיש לו חובות, עסקים כאלו עובדים עם אשראי ספקים - גלגול אשראי ספקים. גם לרמי לוי יש אשראי ספקים. גם ליבואני מוצרי החשמל בעצמם. את הכתבה טרחתם לקרוא בכלל? איזה מינוף בדיוק? נושה הוא לאו דווקא בנק. ידוע שבארץ יש יותר מדי חנויות של מוצרי חשמל. עודף התחרות תמשיך להראות את אותותיה.
דניאל | 16.11.14
18.
מה הקשר לצוק איתן? גם אם זה נכון זה מסביר 10 אחוז מהחוב
איך חנות שמגלגלת מחזור שנתי של 40 מיליון ש"ח יכולה לצבור חוב של 39 מיליון ש"ח? מה הקשר לצוק איתן? נניח והלקוח הפלשתינאי אכן קונה ב-2 מיליון ש"ח כל חודש, עברו בסה"כ חודשיים מאז סיום המבצע, זה אומר ש-"צוק איתן" אחראי ל-10 אחוז מהחוב בלבד. עוד שאלה מעניינת - 30 מיליון מתוך 40 הם חובות לספקי מכשירי חשמל - כלומר קניות של סחורה. אז איפה הסחורה הזו? ושאלה אחרונה - לחנות מחזור חודשי של 3 מיליון ש"ח לערך. הרווח המקובל בתחום מוצרי החשמל הוא 20 אחוז, כלומר 600,000 ש"ח בחודש - איך החנות התכוונה לסגור חוב של 39 מיליון ש"ח עם רווח של 600,000 ש"ח בחודש?
טל | 16.11.14
17.
הלוואי וכולם היו אמינים כמו חיים רחימי
אני מכיר ומוקיר את חיים רחימו עשרות שנים. קנינו אצלו את כול מוצרי החשמל ומילה לו תמיד הייתה מילה. הוא ניהל עסק לתפארת וידע להשיג ללקוחותיו תנאים מועדפים. הוא לא נהג כמו מתחריו ומחר רק מוצרים אמינים והשירות שלו הייה יוצא דופן במקומותנו. חבל שהוא ניקלע לקשיים אבל אני מאמין שבכוחו להתגבר ולשוב ולשרת את לקוחותיו. חזק ואמץ ברגעים קשים אלו.
משה שני | 16.11.14
12.
אבל מה הקשר צוק איתן לעזאזל כבר?
אוקיי... ברור לי שקשה לנהל עסק במדינה הזו (האם לא פחות מכל מדינה אחרת?), להעסיק עובדים, ומה לא. מבין את זה. אבל מה עם כישורי ניהול גרועים?... מה עם מינוף שערורייתי? עסק שמגלגל מליון שקל בחודש ריאלית ממנף את עצמו פי 30? זה נורמלי? ועכשיו נזכרת לחשוב שגנבו אותך? מה עשית עם זה לפני כן (כמו לפטר מחסנאי) ולמה נזכרת עכשיו?... בעל עסק למוצרי חשמל אתה לא יודע להיות חביבי. צר לי על המוכרים והמועסקים בחנותך, צר לי על המשפחות שראש המשפחה שלהם יפוטר עתה בגללך. נדמה לי שדי ברור מהכתבה השטחית הזו שמינפת את העסק בצורה חסרת פרופרציות, הלוואות על גבי אשראי והלוואות על מנת לגלגל מחזור ולהזרים חיים לעסק שלא ידעת כנראה לנהל מלכתחילה. הדרך הישראלית לעשות עסקים - למנף ולמנף ולומר לעצמך ש"יהיה בסדר". שום בטחונות אין לך כנגד האשראי הבנקאי/צרכני שטרחת כל כך לקחת. בתור עסק פרטי למוצרי חשמל חבל לי עליך, וזה כי אני מעדיף לקנות מכשירי חשמל מחנויות פרטיות ולא מרשתות הענק שהופכות אט אט לתאגידים. מתנצל, אבל לא מרחם עליך. ובטח שלא "המדינה" ובטח שלא צוק איתן אשמים בזה.
ביולוג ירושלמי | 16.11.14
11.
נשמע כמו ניהול כושל. כשיש בעיה עדיף לפנות ישר ליועץ חיצוני
שיעזור לראות את כל התמונה. בעל החנות נרדם בשמירה. מבסס את רוב העסק על לקוח אחד בתנאי אי ודאות וחוסר יציבות? (פלשתיני או לא פלשתיני) לא בודק מלאי שנים? לוקח הלוואות מכל גורם אפשרי? וזה רק הגורמים הגלויים בכתבה. מעניין מה בדיקה מעמיקה היתה מגלה... איזה צוק איתן ואיזה בטיח.
ליה | 16.11.14
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת