אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

ראשל"צ לא רוצה תושבים מחוץ לעיר, עצרה בניית 440 דירות

27 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

27.
בני העיר
זה בסדר גמור שצור נלחם על יותר מ15% לבני העיר: גם 30% לבני העיר מספיק!70% עדין פתוחים לכלל הציבור. כדאי לזכור שמדובר בקרקע שייעודה בנין ציבורי- וברוב המקרים התקבלה מהמדינה תמורת סכום סימלי: לכן נכון לתת את רוב ההטבות לציבור הרחב שממנו נלקחה הקרקעץ קצת גמישות תציל פריקטים כאלה בכל הארץ.
נדלניסטה | 20.11.14
25.
אנשים אתם לא מבינים- תושב עיר הכוונה שינוי בתעודת זהות, לא סתם לגור!
וזה בדיוק כמו שתושב עיר אחת לא יקבל תווי חנייה של עירייה אחרת, אלא אם הוא החליף את הכתובת לעיר החדשה. לא הכוונה פה שילדים שנולדו בראשון יזכו בשכירות מופחתת, אלא מי שיהיה תושב ראשון יזכה בהטבה זו. כדי לעודד יותר אנשים לעבור רשמית בתעודת הזהות לראשון!!! תחשבו קצת לפני שאתם סתם כותבים שטויות!!!!
ב | 20.11.14
23.
צודק ראש העיר אנו תושבי ראשל"צ משלמים מיסים המון שנים...
לבסוף יתנו לאנשים מחוץ לראשל"צ הנחות .אין בעיה שיבואו שיגורו אך תשלמו מחירי שכירות רגילים ללא הנחות תושב שמשלם מיסי עירייה הרבה מאוד זמן והרבה מאוד כסף כי המיסים גבוהים כאן לכן צריך לפחות לעזור ראשית כל לתושבי העיר שגרים כאן לפחות 7 שנים ויותר אחרי כן אם נשאר לאחרים. ויסלחו לנו תושבי ערים אחרות.
תושבי העיר ראשית כל | 19.11.14
22.
לפי מה שזכור לי
פעם ולא לפני המון שנים, כך היה נהוג. היו נותנים הטבות לקניית דיור לבני תושבי המקום, משל "בניי' עירך קודמים". כדי שלא תהיה הגירה שלילית מן העיר, ומתוך ההבנה שאנשים שגדלו בעיר ורוצים להמשיך לגור בה, יוכלו לעשות זאת. ההטבה הזאת לא הייתה חריגה בערים.השונות. ואגב, כך קורה גם עם הקיבוצים לגבי ילדי ממשיכים, והרחבות לילדי קיבוצים. היו בעבר בערים מסוימות גם מכרזים לתושבי העיר לשכונות שונות. אנחנו לצערנו, עזבנו את העיר שגרנו בה, כי היא הפכה יקרה בשבילנו. עכשיו "מהגרים" אליה רק מי שקונה בה דירות יוקרה. הבעיה שהיום הכלכלה הפכה כל כך קפיטליסטים ומוכרים לכל המרבה במחיר שהספקנו לשכוח שפעם הדיור לה היה בשמיים והייתה עזרה מדינתית ומקומית להשיג קורת גג.
אם מדובר בהטבות לצעירים | 19.11.14
11.
לא הבנתי את מהות ההגדרה "תושבי העיר"
הרי כאשר תושב תל אביב יבוא לגור בשכירות בראשון לציון הוא יהפוך באופן אוטומטי ל"תושב ראשון לציון".. או שאולי ראש העיר הנכבד מתכוון לכאלו שנולדו בעיר, או אולי לכאלו שהוריהם נולדו בעיר..... או שאולי (?) מישהו בעיריית ראשון לצון מריח אפשרות לעשות קומבינה עם הדירות אם תהיה הקצאה רק ל "תושבי ראשון לציון" כי אז העיריה תחליט מי עונה להגדרה הזאת .....
יוסי | 19.11.14
10.
!!!!! קבלו את ראש ממשלת ראשון לציון !!!!!
איזה בדיחה, אז ככה נראת מדינה שאין בה מימשל תקין אה? מכיוון שאני לא ראשלצי אבל כן משלם מיסים, אז אולי חברי תושבי מדינת לא ראשון לציון נכריז על ראשון כפרובינציה ונטיל מיסים על יציאה וכניסה של התושבים מראשון אל תוך גבולותיה של מדינת ישראל? די נוו אני יכול להמשיך ככה כל היום. איזה בדיחה, כל פעם אני מופתע מחדש אף פעם לא משעמם פה.
 | 19.11.14
9.
צודק ראש העיר כל הכבוד
דב צור דואג שגם לצעירים יהיו דירות ולא למשקיעים שבאים מערים אחרות .הגיע הזמן שזוג צעיר יוכל לרכוש דירה 3 חדרים ב600 אלף או לשכור ב1500 .את זה קבלנים לא נותנים .הם בונים 4 חדרים וחמישה לעשירים .הצעירים בראשון מחכים שמשרד השיכון וראש העיר יעשו מה שעשה דויד לוי שבנה לצעירים שלא היתה בבעלותם דירה ויכלו להשכיר ל 5 שנים בסכום זעום .
נילי אקב | 19.11.14
5.
ל-3
לא "דופקים סתם". תושבי ראשל"צ משלמים את הארנונה המאפשרת בניה בשטחיה. אם יש מצוקת דיור לתושבי ראשל"צ שרוצים לצאת מבית ההורים או מהדירה השכורה שלהם ולקנות בראשון - העיר בה נולדו וגדלו ורוצים לגדל את ילדיהם - יש לאפשר זאת! מי שהחליט לגור בת"א כנראה שזה מתאים לו ולכן יכול להישאר שם... זו בדיוק הסיבה שלא צריך לאפשר לתושבי חוץ לקנות/לשכור בראשון - אנחנו לא רוצים שגם אצלנו כל דירת חדר מוזנחת תעלה 6000 ש"ח בחודש. דואגים לראשל"צים קודם כל.
ראשל"צית | 19.11.14
3.
מה הכוונה לתשובי העיר? מדוע שתל אביבי שרוצה לעבור למקום זול יותר לא יוכל לקנות?!
רוצים למנוע בניה\השכרה לסטודנטים? נהדר אז תגבילו את הדירה לזוגות זכאים או תושבי העיר למה לדפוק סתם? אפשר לחושב שיש מדינת תל אביב ויש מדינת רשל"צ(אולי כן אבל זה לא אמור להיות ככה\)
פיני מנוחה | 19.11.14
1.
כל הכבוד לדב צור!!!
אם כל ראשי הערים היו דואגים ככה לבני העיר שלהם, לא היה נוצר מצב שעירייה X צריכה לדאוג לתושבי עיר Y. במקום לבנות בנייני משרדים, פארקים וכו' הוחלט ליצור אזור מגורים משום שראשון מתפתחת וצעיריה רוצים להמשיך ולגור בה. קודם כל דואגים לצעירי העיר, אח"כ מכניסים מבחוץ. גם ככה באים מכל הארץ ללמוד במכללה למנהל, לא צריך להפריט את כל העיר לטובת תושבי חוץ.
בלהבלה | 19.11.14
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת